Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

Görsellik önemli demissin cok dogru valla insanin kendini iyi güzel hissetmesi herseyden önce geliyor
inatla direnmesini duymustum sabirla beklicem beslenmeme dikkat ederekten inadini kircaktir illaki

görsellik önemli demissin cok dogru valla insanin kendini iyi güzel hissetmesi herseyden önce geliyor
Inatla direnmesini duymustum sabirla beklicem beslenmeme dikkat ederekten inadini kircaktir illaki

şu bir gerçek ki şişman insana kimse değer vermiyor. Insan yerine koymuyor. Nerde olursan ol aşağılanıyorsun. çünkü toplumumuz cahil. O yüzden şişman olmak kader değil, tercih canım.

şu bir gerçek ki şişman insana kimse değer vermiyor. Insan yerine koymuyor. Nerde olursan ol aşağılanıyorsun. çünkü toplumumuz cahil. O yüzden şişman olmak kader değil, tercih canım.

Evet haklisin, sisman olmak hem tercih hemde cahillik birazda. Özellikle hamile ve emziren kadinlara ye diye zorlamak veya hamileyim / emziriyorum diye yemek. Bilinçli olsalar bunu yapmazlar.
Umarim öyle olmam Allah izin verirse...

nasılsınız kızlar , neler yaptınız bugün ..

ben de öğlen için geldim , tekrar okula gideceğim ..

insan zayıflayınca kendine olan güveni yerine geliyor , mutlu oluyor ve bu mutluluk ruh dünyanıza yansıyor .

ben bu yıl kendimi çok mutsuz hissediyordum , hiçbir şey yapmak gelmiyordu içimdem , çünkü kilo da veremiyorum , kafaya çok taktım heralde ..

şimdi yavaş yavaş ta olsa gideceğine inanıyorum , daha iyiyim , tabi sizinle birlikte , birbirini anlayan insanların olması çok güzzel ..

kızlarrrrrr
nasılsınız bakalım?
vallahi bir geçmişi okuyayım dedim gözüm yemedi yahu....
napıosunuz iyi misiniz bakalım?
ne var ne yok
esram senin durumlar ne alemde iyisin demi canım
selam canım ismin melekti sanırım ben geleli yaklaşık 2 bucuk hafta oluyo tanışamadık.. ismim seher çok şükür iyiyim sen nasılsın :)

buraya gelmemiş olsam 2 haftada bırakırdım canım diyeti ben.. ve çok hırslandım eşim gayet fit ben yanında tombul tosba.. kaynanamda benden daha zayıf.. yok dedim ya olmaz böyle.. 1 aydır 3 kez tutamadım kendimi ilki 2 tane kurabiye yürüttüm dolaptan ikincisi 2 tatlı kaşığı dolu dolu nutella yürüttüm gene dolapdan 3.sünde geçen cumartesi 3 dilim peynirli börek yürüttüm eşime diye yaptıklarımdan hepsi ayrı ayrı haftalarda.. ama kaçamak yaptım diye bırakmadım diyetimi :) bazen insanın krizi geliyo ya naapim

benimde boyum 1.69 civarı canım ve evlendikten sonra 3-4 kilo almışım ki önlemimi aldım farkettimde çok şükür.. ya 70 e dayanıyordum az kalsın benimde hedefim 58 :)

Selamlar arkadaşlar ödevim olan , toplamda 22,3 kg veren Concept arkadaşımla röportajımı tamamladım.Sizlerle de paylaşmak istedim.Sevgiler..

Hoşgeldiniz :) öncelikle çok özel olmazsa biraz kendinizi tanıtır mısınız?

30 yasinda bi anneyim.
Antrenorum, yuzuculerim var, sampiyonalar icin terliyoruz.

Ne zamandır forumumuz üyesisiniz?Ne kadar sürede kaç kilo verdiniz ?
Mart ayinda uye oldum ama 2008den beri buralardayim.
25mart gunu basladim diyete, 92kg ile.
An itibari ile 69kgyum.

Özel bir liste uyguladınız mı yoksa dikkat ederek mi zayıfladınız?
Ozel bi liste uygulamaya kalksam da zamanla hep ayni listeye dondugumu farkediyorum,
notlarima bakarken.
Sut urunleri benim icin onemli
Ruseym vazgecilmezim...nesfit de.
Sut/yogurt+meyve+ruseym+tarcin ile shake hazirlar sik sik yer veririm diyetimde.
Et ha keza. Benim haftalik 3.2kg-4kg saf et tuketmem sart... geciyorumdur da:)))
Balik bazen... yagi icin baliga yoneliyorum.
yaglilar da.
Salata bazen ama kesinlikle son ogun.
Yagi kismam...zeytinyag tabi
diyet yapmadigim donemler kahvaltidan 200gr tereyag yiyip kalkan ben icin, oldukca light
Kuru incir kuru erik kuru uzum...yerim
Her gun yumurta yersem biliyorum ki daha -kilolarda cikacagim ama bazen mumkun olmuyor.
Kahveden vazgecemiyorum...cay nerdeyse icmem..
Normal hayatimda da ekmek ve turevlerini pek tuketmem.
Ruseym ile dengeliyorum.
Tuzlular hamurisleri normal hayatimda da sevmem.
Fastfood ile aram yok.
Ve cigkofte.... iste benim yumusak bolgem:)) diyetdisi 2kg deviririm:))
Diyette bi kere sadece 300gr yiyebilmeyi basardim..ama en iyisi o ise girmemek)

Yediklerinizee ek olarak destek birşeyler tükettiniz mi ?
Tarcin

Vücudunuz deformasyona uğradı mı bunu engellemek için neler yaptınız?
Spor...spor...spor...
Selulit hic bir donemde gormedim vucudumda.
Ne zayifken ne sismanken.
Spor degildir sebebi... spor yapanda bazen daha cok olur.
Sarkma da olmadi ama ben boyle ver-al ver-al seklinde devam edersem...hoooop birader diyen cikacaktir.
Ne kadar ugrassam da bos o zaman.

Zayıflamaya karar vermenizde fizyolojik ve psikolojik olarak hangi nedenler etkili oldu?

Ocak ayında abimin kanser oldugunu ogrendik. Ve tüm kardeslerin iliklerinin uydugunu da.Şükür.
Anında şekeri ve beyaz unu hayatimdan cikardim.
Ve bir daha şeker içeren hiç birşey tüketmeyeceğime karar verdim.
Diyete baslamadim.
Ama sekerin hayatimdan cikmasi demek;
benim kilo vermem demekti.
Ilik vermem gerekmedigini ogrendigimde diyete basladim
.

Takımınız dışında çevrenizden ne gibi yorumlar aldınız?Destekleri oldu mu

Yooo cevremde destek veren yok.
Normal goruyorlar artik.
Ama annem herdaim 'yeter' diyen annelerden...

Çalışma hayatınız var mı?diyet yapmanızda olumlu veya olumsuz ne gibi sonuçlar doğurdu?
Ehhh isim spor:))

hiç motivasyon eksikliği yaşadınız mı ? Motivasyonunuzu yüksek tutmak için neler yaptınız?
Hicbirsey...
Benim tum derdim; hayatim boyunca yapmadigim koruma donemi.
Son 4kg kaldi ve sonrasi benim icin yeni bir deneyim olacak.
Buraya girmemin sebebi de bu.
Asil destegi ondan sonra bekleyecegim.

Diyet süresince halsizlik gibi sağlık problemleri yaşadığınız oldu mu?
Sekeri biraktigim ay, insulin, benimle cok ugrasti ama disiplinliyimdir.
Diyette hic sikinti cekemdim.
Eger kisi
*kronik bir rahtsizliga sahip degilse,
*insulin direnci yoksa,
*spor yapiyor -ki sanildiginin aksine spor ayaga kaldirir-,
*gida eksikligi de yoksa ,
ve hala halsizlik basdonmesi varsa,
*sut urunu,
*min 5mg tarcin,
*bir avuc kadar kuru meyve tuketmeli.
muhtemelen problem kalmaz.

Yediklerinizee ek olarak destek birşeyler tükettiniz mi ?
Tarçın..

Vücudunuz deformasyona uğradı mı bunu engellemek için neler yaptınız?
Spor...spor...spor...
Selulit hic bir donemde gormedim vucudumda.
Ne zayifken ne sismanken.
Spor degildir sebebi... spor yapanda bazen daha cok olur.
Sarkma da olmadi ama ben boyle ver-al ver-al seklinde devam edersem...hoooop birader diyen cikacaktir.
Ne kadar ugrassam da bos o zaman.

Hiç kendinizi başaramayacakmış gibi hissettiniz mi?
Yooo hic.
Koruma donemimicin endiseliyim tabi
:)))

60lı kilolara düştükten sonra hayatınızda ne gibi değişimler oldu
Pek bi degisim olmadi.
Sik sik 60lari ziyaret ederim.

İlk kıyafet alışverişine çıktığınızda hissettiklerinizi bizimle paylaşır mısnız?
Henuz alisverise cikmadim.
Ben hep 104kg-60lar arasi dolandigim icin evde 48-38beden kiyafetlerim vardi.
Stoktan yiyorum.
Gecen ay butun kiyafetlerimi belediyeye verdim -40beden ustu olan-.

Çevrenizdeki insanların özellikle de eşinizin size karşı davranışları ve size bakış açısı değişti mi?
Cevreme normal geliyor..esim icin de normal artik.
Kilo almaz isem anormal gelecektir muhtemelen
Eşim her zayifladigimda dedigini tekrarliyor sadece "yüzüğünü taktin mi?" Hehe yeter zaten.

VE son olarak sizin eklemek istediğiniz ya da zayıflamak isteyenlere ve diyet gruplarına önerileriniz nelerdir?
Erken kalkinnnnnnn....
Hersey icin ev icin kendiniz icin yasaminiz icin..
Dogan gunesi siz karsilayin...gun uzerinize dogmasin.
Tembel olmayin!
Sporu evden cikmadan yapin...atin arkaniza gunu yasayin.
Su...aman diyim ne 8 bardak ne 10...
Kilo basina 32-33ml.
Yedikleriniz icin "ya ben bunu kac kere yedim" diyerek baslayin istisarenize..
Ve emin olun en guzeli ideal vucud...
saglik icin diyorum... guzel derken gorsel demiyorum.
Abim suan kanserle cebellesiyor ve "keske olur olmadik hap icmeseydim" diyor...
"Vucudum sinyal veriyor canim tatli istiyor"... demeyin... kandirmayin kendinizi..
Vucut o kadar salak mı, kendisi icin en zararlisini istesin..
Saglikla kalin...herhafta eksilsin kilolariniz..
.

İlginize çok teşekkür ediyorum çok keyifli bir röportaj oldu :) Abinize de acil şifalar diliyorum...

ohhh.artık daha iyiyim.çok şükür..
ben fmf hastasıyım kızlar.geçmiş olsun diyenlere teşekkürler bu arada..zaman zaman ağrı atakları oluyor.birkaç gün sürüyor.cumartesi başlayan son atağımı da başarıyla geçirdim:))Allah hastalık vermesin de diyet yapalım,işe gidelim...gerisi kolay..
kaç gündür işe de gidemiyorum.raporluydum.yarın işbaşı....sabah görüşürüz fıstıklar.......

Allah yardımcın olsun ablacım.. en önemlisi sağlık gerçektende gerisi zaten zamanla olur gider.. Rabbim sağlık sıhhat versin dert keder hastalık gibi üzücü şeylerdende uzak etsin..

günaydın fıstıklar :)

29.05.2013 çarşamba

sabah; 9bucuk
kibrit kutusu kadar peynir
domates biber 1 adet
kızarmış 2 dilim çvdr ekm
tek şekerli çay

öğle;
1 kase şehriye çorba
1 kase yoğurt
1 dilim çvdr ekm

ara; 16:00
1 kase salatalık turşu tutamadım gene çok canım istedi)

ara: 17:30
2 çay kaşığı nutella çukulata

akşam yemeği yok (e artık bu kadar yedikten sonra akşam yemeği de olmayıversin

3 lt su
30 dk vücut esnetme egzersizleri

Günaydınlarrr

woww süper yaa benmde bunlara çok ihtiyacım vardı melekçim çok tşk ederimm bendee

çidemciğimlee hemen hemen aynı kilolardayız hedefimizde aynı benimde çok zor kilo vermem inmiyo bi türlü tabi ben spor yapmıyorum buarada öyle düzenli yapabilirsem yürüyüş yapmaya çalışıyorum o kadar

bende çok çay kahve içmiyorum ama içersemde şeker atıyorum şekeri bırakamdım bi türlü daha yeni konuşmuştuk bu konuyu sende üstüne söylemişsin dün akşam 3 bardak çay içtim ilk bardağa 2 tane şeker attım vicdan azabı çektim diğer 2 bardağı şekersiz içtim çokta kötü değilmiş aslında yaa bırakıcam inşallah şekeri

ablacımm günaydınn, geçmiş olsunn ya iyisindir inşallah şimdi bi sorun yoktur inşallahh

Buarada çok gevşedik kızlarr foruma ugramıoruz bahardan mıdır nedir bilemedim normalde bu saatlerde burada ne dedikodular dönerdi ben kendi adıma konuşayım özellikle çok az ugrar oldum bu tarafa çok özür dilerim hepinizden ama diyeti bırakmadım daha tam gaz

Hadi kızlarr nerdesinizz yaa gelinde iki lafın belini kıralım

Neslinin tatili nezaman bitiyor buarada bilen var mı

Paylaşımlarıda çok azaltmışız nesli gelince hepimizi kovcak takımdann sarsılıp kendimize gelelim

ee nasıl gidiyor diyetlerimiz ne durumdayız :26:

günaydın kızlar,

dün berbat bir denetim geçirdim. bu sefer resmen üstüme bindi gelen denetçi bayandı ve çok tuhaftı. yemin ederim denetçi olmasa hakkaten birşeyden anladığın yok okuyup okuyup bu varmı o varmı diyorsun birbirleriyle alakası olduğundan bile haberin yok cins cins evrakları bana bir önce soruyorsun bir sonra verdim baktınız desemde hatırlamıyorsun aklın başka yerde ama söyleyip senin kaliteni ortaya sermek istemiyorum filan demek isterdim ama tuttum tabi kendimi...

olmamış yapamamışsınız bu boş şu boş diye sinirlerimi zıplattı... sadece şubatta bir denetim geçirdim aynı evraklarla ve bize belgemizi verdiler nedir acaba sizinle onun farkı dedim. bir bunu diyebildim... formlarda elimle yazdığım yerlere bile laf etti bilgisayardan çıkart bunları diye yuhh artık form be bu

yani çok sinirliydim dün bugünde çok iyi değilim Allahtan bu akşam tatile gidiyorum.

en kıl oldugum karakter tipi...
ezikliğinden egosu tavan yapmıştır..
nıyeyse hep bayanlardan cıkıyo boylelerı,ya evınde huzuru yoktur yada başka bi derdi vardır
yada bekardır
genel istatistliklere göre ben kaç tane 40 yaş üstü hadi 35 diyelim dul yada bekar bayan tanıdıysam hepsı iş konusunda manyak oluyo
tüm enerjılerını işe verdıkelrındenmıdır nedır egoları bı dert,gereksız konusmaları bı dert memnun etmelerı ayrı bı dert..
3 bayan yönetıcıyle çalıştım ve malesef tebin %70i bayan..istisnalar hariç tabi..

neyse edacım geçmiş olsun diyelim boşver tatile çıkıyosun keyfıne bak..
bu akşam cıkıyosan yarın iş yok ozaman sanaa ohhhhhhhhhhhhhhhh:)
şöyle cuma görünümlü perşembelere bayılıyorum yahuuuu
neyse bızde yarın aksam tatıle cıkıyoz:)haftasonu tatılıne:)
nereye gitceksınız ayarladınızmı bıyerler

ayyy bi yaşıma daha girdim yahuu
lisede b arkadaşım vardı esengül diye
kızın adı facede eses diye geçiyodu bide mınyon ama böyle erkeksı bı kızdı
ne makyajı var ne etegı var bi tipti
az önce gözüme çarptı adı eser olmuş,bide imaj yapmış top sakallar,fauller falan..
tepkısızım,bişi diyemedım..

haydı hatunlarrrrrrrrrr
öğlen yemegıne az kaldı,henuz yememiş olanlar için hatırlatma sular içilsinn...
yiyenler içinde afiyet olsun,bi bardak çay iyi gider...:)
buarada volkan zayıflıyo ya bunalımdayım
adam 108 kılo falandı dun aksam 104.700 gördümm çok bozuldum hatta gıcık oldum
hatta ve hatta iştah açıcı şuruplar falanmı alsam dıye düşünüyorum
mümkünatı yokkk onun zayıflamaması lazımmm
ben onun 99-100 kılo halını bılıyom
fazla fittt
benı bozaarr

nasılsın bacımm nişan hazırlıkları nasıl gidiyo?:)
ben burdayım valla 2-3 gündür çenem düştü:)
neslı hafta başı gelır heralde hatun geziyo facede boy boy fotolar falan ohhhh
hayat ona güzel şimdi

kuzum valla haklisin paylasim sifira düstü ama ben yogundum bugün baya :26: neyse artik affettiririm kendimi insallah
artik ayni kiloda degiliz sen 63leri göreli cok oldu ben sayiyorum hala yerimde ama hedef ayni insallah bu sene Aralik olmadan ulasmak istiorum Allah güç kuvvet ve sabir versin bize

Nesli pazartesi gelicek heralde canim

ohhh tatile gidiomussun canim salla gitsin kendini bilmez densizleri, dün dünde kaldi tatiline odaklan sen

sasirdim valla

hahahaha

ya erkekler cok cabuk veriyor reva mi bu yaaaaaaaaaaa
dogurma bizde emzirme bizde her türlü pis isler bizde erkekler bide yetmezmis gibi kiloyu cabuk veriyor

neyse bunada sükür

yemeginin icine istah acici kat
gece gece pasta börek daya önüne ama sen yeme

Dün ne yedim?

Sabah: 2 havuç (midem bulaniodu zor yedim havucuda)
Ara: 1 havuç + 1 elma
Öglen: japon noodle
Ara: 1 meyveli yogurt
Aksam: Salata + 1 but + 1 kanat + birazcik tavuk gögsü (beyaz eti yani) + 2 çay kasigi dondurma :26:

Spor yok

Bu hafta bidaha spora gidemem heralde listeyi paylasim herkes bi gaza gelsin

NOKullanıcı adıSpor dakika sayısı
1T_N-
2spirochet-
3fitsema-
4garden120
5fefilifa-
6tatlikedi105
7mutlu-
8mervishnaz60
9crystallife295
10tasan-
11Olala-

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…