Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

evet yine bi pazartesi yeni umutlar, yeni planlar...

kahvaltı
1 bardak süt
1 avuç ceviz

öğlen 1 kase kısır
1 domates

ara
1 elma
1 avuç çerez

akşam
5 tane sarma

bitki çayı içerim yine spor yok yine yok:KK50:

kız bu menü az değilmi bence biraz ek yap birde spor yap :)

söyleyene bak dün akşam yürüyüş planlamıştım. müdür bir paket gelecek diye otogara girdi bekleki gelsin paket eve çok geç gittim yürüyemedim :KK43: dünkü menümü de yazayımda

sabah: nesfit + süt

ara: yeşil çay

öğle: kurufasülye + yoğurt + pilav 3 kaşık oldu :KK43:

ara: 2 adet kuru incir + 1 yeşil çay + 2 salatalık

akşam: zyt. taze fasülye + 1 dilim (yuvarlak geniş bir dilim) tam buğday ekmek + doymadım napayım 3 kaşık geçen günden kalma bulgur pilavı

ara: 5 yeşil erik + 5 adet çilek + yarım bardak tarçınlı süt

2.5 lt su

günaydınlaarrrr.............

ablacım o yoğurtlu karışımı soracaktım ben. onu öğün olarak mı yiyoruz yoksa yemeğin yanında mı:26:

yemeklerden yarım saat önce yeniyor canım.

şu yoğurdun içinde neler vardı bende yapayım hem yemekten önce yendiği için çok yemek yedirmez herhalde.

evet tokluk veriyor.

Günaydınlar:KK3:

dünki menümden başlıyım hemen ben gene 2 gündür sabahları gene başladım pastaneye ugramaya neyse perşmneden itibaren tam gaz evden getrcem evde ekmek yoktuda 2 sabahtır :KK1: üşengeçliğin gözü kör olsun :KK1:

sabh
1tane kepekli simit
1fincan adaçayı

ara yok

öğlen
3-4kaşık bulgur pilavı
3-4 kaşık semiz yemeği
kuru cacık

ara gene yok

akşam
1 tane küçük zeytinyağlı biber dolması
bi kase yogurtlu semiz

5tane yenidünya

2lt su

Son düzenleme:
dün geçici görevdeydim kızlar.güney diye bir ilçeye kan almaya gittim.pazartesi ve cumaları oradaki laboratuvarda çalışıyoruz.birisi atanana kadar devam edecekmiş.her hafta birimiz gidiyorduk.her giden söyleniyordu.aman yolları virajlıymış.uzakmış..vs..vs..
ben çok beğendim ve daha önce gitmediğime pişman oldum.harika bir yer.çam ağaçlarıyla dolu bir ormanın ortasında dağların eteklerine kurulmuş ilçe.küçük.şirin.Allahım bir manzarası var.muhteşemmm...siz de görün diye fotoğraf çektim.inşallah ekleyebilirim.mesai başlamadan çok güzel bir köy kahvaltısı yaptık.ekmek fırından geldi.dumanı üstünde...mmmmmmmm..
herkese yer değişikliği şart.esraya katılıyorum..

günaydın kızlar hava mis gibi ve ben sabah sabah 1.5 saat yürüdüm ve kendimi acayip enejik hissediyorum

SABAH:meyveli müsli ve süt

ARA;5 çilek ve 5 kayısı

ÖĞLEN;haşlama makarna (ben yağ koymuyorum sadece az peynir koyuyorum)

ARA;sade türk kahvesi

ARA;elma

AKŞAM;çorba ve yoğurt

3 litre su ve 3 bardak yeşil çay

günaydddınnnn
bugün pelte kıvamındayım
hiç uyuyamadım gece yerimi yadırgadım:)
civciv çıktıgı kabugu begenmez misali,yıllardır kaldıgım oda pek bi yabancıydı:)
havada cok güzel bugün ve yarın tatill:KK76::KK76:
hemen soyledım bizimkılere bu aksam bı sahıle gidelımde koşalım coşalım dedım
zaten aileyı toplasak klan gibi oluyoz ekstra birilerını cagırmaya gerek kalmıyo:)
bide ben cocamı özledım:KK69::KK69:

Günaydin günaydin günaydin güzel yurdumun güzel insanlari :KK16::KK16::KK16:

Yorgunluktan ve bas agrisindan ölsemde yarin tatil olacagi için musmutluyum :KK52:

Dünkü menüm:

Sabah: 1 tas kellogs
Ara: 1 elma
Öglen: 1 porsiyon kisir + 2 meyveli yogurt
Ara: 1 elma
Aksam: 3 havuç.

Öglen spor: 50 dakika

Aksam eve geç gittim toplantim vardi 3 havuç yiyip yattim valla :KK31: açliktan kivrana kivrana uyudum :KK31:
Bu aç yatmalar nasilda güzel bisey yaaa sabah yüzünü güldürüyor :KK17::KK17::KK17:

--

Esraaaa :KK53: annemlere gidince o banada oluyor. gerçi tasindilar artik. benim oda diye bisey kalmadi direk esimle bizim odamiz oldu adi :KK1::KK1::KK1:
Kocanin yeri baska :KK16: Allah ailemizinde eksikligini göstermesin tabiki :KK16:

Son düzenleme:
ne spor,ne gezme,ne başka bişey..ömrüm salonda yemek masasının önünde geçiyor..oğlanın yanında:KK25:
10 dakikalık molalarda eşimi görüyorum.o zaman da baba oğul koridorda tek kale maç yapıyorlar.çocuk sıkıntısını atsın diye

günaydın hepinize

dünki menüm

sabah
3-4 kuru kayısı
10 ad badem

öğle
tavuk döner
2 kaşık bulgur pilavı
ayran

ara
2 minik elma

akşam
greyfurt

ara
dondurma

3 litre su

spor: 120 dakika (salonda)

ne spor,ne gezme,ne başka bişey..ömrüm salonda yemek masasının önünde geçiyor..oğlanın yanında:KK25:
10 dakikalık molalarda eşimi görüyorum.o zaman da baba oğul koridorda tek kale maç yapıyorlar.çocuk sıkıntısını atsın diye

valla abla maşallahın var
ozgürde cok sanslı senın gibi bi annesı oldugu için
yok yorgunum yok dizim var yok basım agrıyo demıyosun
her dakıka ders için yada sırf motıvasyon ıcın yanındasın özgürün
dersler nasıl gidiyo pekı
bu sene varmı girecegi bi sınav??

valla abla maşallahın var
ozgürde cok sanslı senın gibi bi annesı oldugu için
yok yorgunum yok dizim var yok basım agrıyo demıyosun
her dakıka ders için yada sırf motıvasyon ıcın yanındasın özgürün
dersler nasıl gidiyo pekı
bu sene varmı girecegi bi sınav??

şimdi kocalarınızı çok seviyorsunuz ya..çocuğunuz olunca sevgi nasıl birşeymiş asıl o zaman anlayacaksınız.işin bir bu yönü var.bir de o bana Allahın emaneti.namazını kılmasından tut ta haram yememesine kadar sürekli eğitilip kontrol edilmesi gerekiyor.
aslında özgürün işi zor.başka bir ailede daha rahat edebilirdi:KK1:
dersleri çok iyi esra.bu sene sbs sınavına girecek.fen lisesi ya da anadolu lisesi..bakalım hangisi olur.
boyu beni çoktaan geçti ama kafası hala çocuk.mesela matematikten üçgenlerden soru çözüyor..bir baktım kağıdın kenarına habire üçgen resimleri yapıyor.sarıldım(tabi sadece kafası sığıyor kucağıma)..napıyon annem sen dedim.güldü..dalmışım anne dedi.ama üçgenler güzel olmuş değil mi dedi:KK9:çocuk işte:KK9:
ben bu moda girdim nasıl olsa gel seni de kpss ye çalıştırayım:KK52:nefes aldırmam..garanti:KK52:

şimdi kocalarınızı çok seviyorsunuz ya..çocuğunuz olunca sevgi nasıl birşeymiş asıl o zaman anlayacaksınız.işin bir bu yönü var.bir de o bana Allahın emaneti.namazını kılmasından tut ta haram yememesine kadar sürekli eğitilip kontrol edilmesi gerekiyor.
dersleri çok iyi esra.bu sene sbs sınavına girecek.fen lisesi ya da anadolu lisesi..bakalım hangisi olur.
boyu beni çoktaan geçti ama kafası hala çocuk.mesela matematikten üçgenlerden soru çözüyor..bir baktım kağıdın kenarına habire üçgen resimleri yapıyor.sarıldım(tabi sadece kafası sığıyor kucağıma)..napıyon annem sen dedim.güldü..dalmışım anne dedi.ama üçgenler güzel olmuş değil mi dedi:KK9:çocuk işte:KK9:
ben bu moda girdim nasıl olsa gel seni de kpss ye çalıştırayım:KK52:nefes aldırmam..garanti:KK52:

se işinide biliyosun hadı oglum calış bak çalışmazsan şöyle böyle olur demıyosun bunaltmıyosun kanımca..
en gıcık oldugum seydi ögrencılık yıllarımda birinin bana çalış demesi..
ruhum asi tam tersi etki yapıyodu:)
benımde her yarak tesitimde her kıtabımda bi şekıl şemal olurdu mutlaka karalardım canım sıkılınca:)
bide ben üni hazırlık zamanında feme gittim 2 yıl onlarında yurtları var haftalık alırlardı hızlandırmak için:)
pasparlak bi ögrencı oldugum için benı sınıftan ayrı alırdı hoca kaynatmayalım diye:)
ben bılgıden zıyade hız konusunda cok ıyıdım 45 turkçeyi 20dkda verıp full çekerdim maksımum 1 yanlış yada 1 boş:)
hey be ne günlerdi:)

allah çocuklara sabır versın suanda sistem baya bi karışmış sanırım
bide gerçekten sıkıntılı bi süreç ama insan yaş ilerleyip iş dünyasını görünce ahh ahhh keşke o yıllara dönsemde tek derdim geometri biyolojı olsaydı dıyo:)

özgüre elbette çalış demiyorum:KK1:onun bi tarafı inanılmaz asi..o işi babası yapıyor ve sonuç alamıyor.ben iyi polisim:KK1:
sen hangi bölümü bitirdin esra.sınavda iyi bi puan almış olmalısın.

keşke benide biri çalıştırsa :KK43:

Selam kızlar...
Moralim çok bozuk..
Eşimle işler hiç ama hiç yolunda gitmiyor :KK14:

bi iyi bi kötü.. benimde dengem şaştı artık.
Nasıl davranacagımı kestiremiyorum...

Kız gibi trip atıyor,tavır yapıyor ya...
Bi yandan bırak git, ailesindende ondanda kurtul diyorum, bir yandanda bırakırsam herşey iyimi olacak sanki diye düşünmekten kendimi alamıyorum...

O kadar caresiz ve yorgunum ki..
Kalbimi sıkıp sıkıp bırakıyorlar sanki... :KK14:

keşke benide biri çalıştırsa :KK43:

mızlamak yok ama.1 saat ders 10 dakika mola.hatta ders çalışırken yemek içmek serbest,konuşmak yasak:KK9:aynı sayfaya bakıp durmak yok.11.30 da uyumak zorundasın..bir de 1 dakikada 2 soru çözmelisin.şartlar böyle uyarsa gel canım:KK4:

Selam kızlar...
Moralim çok bozuk..
Eşimle işler hiç ama hiç yolunda gitmiyor :KK14:

bi iyi bi kötü.. benimde dengem şaştı artık.
Nasıl davranacagımı kestiremiyorum...

Kız gibi trip atıyor,tavır yapıyor ya...
Bi yandan bırak git, ailesindende ondanda kurtul diyorum, bir yandanda bırakırsam herşey iyimi olacak sanki diye düşünmekten kendimi alamıyorum...

O kadar caresiz ve yorgunum ki..
Kalbimi sıkıp sıkıp bırakıyorlar sanki... :KK14:

güzelim en kötüsü kararsızlık bunların içinde çırpınıp duruyorsun boşyere bak çırpındıkça içine batıyorsun ya durumu kabullen başka birşeylerle kafanı dağıt yada ayrılacaksan ne yapacağını belirle ve yap hayat ellerinden akıp gidiyor kaç yaşındasın daha ne kadar sağlıklısın???? psikolojini bozmada başka şeyler için çırpın en azından yıpranmanın elle tutulur bir nedeni bir başarısı bir kafa rahatlığı olsun.... ben ayrıl demiyorum ayrılmadan da çözmenin yolları var eksisi artısı var eksiler çok dişe dokunuyordur ama belki artılarla toplayınca etkisizlerdir.... o yüzden hem objektif hemde uzaktan ne olması gerek onu yap onu dinle kalbim içim dışım derken yazık olan psikolojine oluyor...

güzelim en kötüsü kararsızlık bunların içinde çırpınıp duruyorsun boşyere bak çırpındıkça içine batıyorsun ya durumu kabullen başka birşeylerle kafanı dağıt yada ayrılacaksan ne yapacağını belirle ve yap hayat ellerinden akıp gidiyor kaç yaşındasın daha ne kadar sağlıklısın???? psikolojini bozmada başka şeyler için çırpın en azından yıpranmanın elle tutulur bir nedeni bir başarısı bir kafa rahatlığı olsun.... ben ayrıl demiyorum ayrılmadan da çözmenin yolları var eksisi artısı var eksiler çok dişe dokunuyordur ama belki artılarla toplayınca etkisizlerdir.... o yüzden hem objektif hemde uzaktan ne olması gerek onu yap onu dinle kalbim içim dışım derken yazık olan psikolojine oluyor...

İşin tuhafı artık tepki bile veremiyorum hiçbirşeye..
Ağlayamıyorum bile...

Ben düzeltmeye calıstıkca o kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor.
Babamlara dönmek istmeiyorum, küçük kardeşlerim var.Onlara yük olmak istemiyorum.

Kendi haline bırakayım diyorum, kopuyor...
Üstüne düşeyim diyorum,burnu havaya kalkıyor...

Bi yerden başlamam lazım ama nereden başlayacagımıda bilmiyorum

özgüre elbette çalış demiyorum:KK1:onun bi tarafı inanılmaz asi..o işi babası yapıyor ve sonuç alamıyor.ben iyi polisim:KK1:
sen hangi bölümü bitirdin esra.sınavda iyi bi puan almış olmalısın.

valla bu benım yaramdır deprosyon sebebımdır zamanında
cok ıyı puanımla açıkta kaldım
ertesı yılda banka finanas okudum burslu sonrada işletmeyı bıtırdım
çok daha fazlası olabılrdı ama nasıp kısmet buymuş

X