Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

BENDE TATİLE GİTMEK İSTİYORUM.şöyle çocukları bırakıp 2_3 günlüğüne kafa dinlemek istiyorum.çok güze olur bakalm anneme bırakabilirsem kaçıcam:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

fıstıgımmmmm cok hareketlıydım amaa haftasonu enerjımı boşalttım
hatta bi ara yalınayak koştum çim sahada zatüre olabilridim ama bişi olmadı
attım kötü enerjımı valla:)
ozellıkle size hava atracam diye yazdım valla:)şaka bi yana ordan artı olarak donmedıgım için acaip mutluyum mantı bıle yedım yanı
ama bu gün reglym ılk günüm yapmam spor falan,yarın aksamda bi 30 dk falan yürüsem yeter:)

esra valla iyi yapmissin canim benim hele ciplak ayak kosmak negatifligini almis ne güzel :KK16::KK16:
iste butun yaptigin hareketler yakmis yediklerin yanina kar kalmis valla süper :KK9::KK9::KK9:

:18::18::18::18:gelmeyin üstüme yaaaa ağlarım amaa:KK14::KK14:

valla bende anlamadım kızçelerim,duygusal bi açlık yaşadım resmen,reglmi etkiliyo beni bu kadar anlamadım:26::26:

amannnn olan oldu artık,ne demişler dün dünde kaldı bugün yeni şeyler söylemek gerek:KK34::KK34:

o yüzden ne yapıyoruzzzzz bugün hafif besleniyoruz,akşam yemek yemiyoruz ve bolca ter artıyoruz sonra hoppp yine eksideyiz,inş.tabii:KK34::KK34:

yok kuzum yok gelmiyoruz :KK31::KK31::KK31:
tamam hafif beslenip ter atiyoruz :KK3:
aksam hafif yiyoruz :KK53: ben yemeden duramamda :KK52:

az once esim beni otururken cekmis ne kadar sevimlisin baksana hayatim dedi yumuk yumuk dedi ay bi baktim fotoma inanamadim :KK14:
o surat o eller o gobek resmen obez olmusum ben :KK14:agla agla agla canim cikti cekmez olaydim dedi ama is isten gecti yarin elma diyetine basliyorum kizlar lutfen beni hep uyarin lutfen :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

kızz yapma kendine bunu bende sözlerden çok kırılıyorum ama stresle değil enerjiyle vereceğiz bu kiloları...

yemeğimi yedim 1.5 litre su içtim ve 2 kupa yeşil çay bitti .hadi herkes suyunu ve çayını içsin:KK56::KK36::KK16::KK9:

dün neler yedimmm

sabah: yarım bardak süt + k flakes

ara: 3 tane altın çilek

öğle: zyt taze fasülye 2 kaşık pilav yoğurt

ara: mavi yeşil bisküvi 2 adet + 5 altın çilek

akşam: tarhana çorba + çeyrek ekmek :KK43: aslında çorbayı ekmeğin ucuyla yediydim ama sonra dolaptan başka birşey yiyeceğime ekmekten tırtıkladım :KK43:

ara: kornet alt çikolatalı bisküvisine geldiğimde nerdeyse ağlayarak ayrıldık üstlerinden biraz ısırsamda attım çöpe :)

göbek bandı şimdilik iyi gibi her sabah fark var ama gr gr gidiyor tabi asıl önemli olan 10 güne bir değişim olacakmı yoksa günlük 200 g ı akşam aç kalarak yine verir sabah alırsın :44:

İşte kefirin yararları

1. Sindirim sistemini güçlendirmek

a. Antimikrobiyal aktiviteyi üst düzeyde tutmak

b. Besinler ve barsaklardaki emilim sağlayıcı yüzeyler açısından patojen mikroorganizmalarla yarışarak mukozal adezyonlarını ve beslenmelerini önlemek

c. Antitoksin üretmek ( zararlı toksinleri yok eden madde üretmek)

2. İmmün fonksiyonları güçlendirirler

3. Gastrointestinal sistemi enfeksiyonlardan korurlar

4. Allerjik reaksiyonlardan koruyucu özellik taşırlar ve alerjik koliti önler

5. Antioksidant ( kanser karşıtı ) özellik gösterirler

6. Kan lipitlerini ( kolesterol..) azaltırlar

7. Laktoz ( süt şekeri) emilimini arttırırlar

8. Çocuklarda kabızlık ve ishal döngüsünün sürekli görüldüğü bir çeşit hastalık olan irritabl barsak semptomlarının kontrolünde yarar sağlar

9. Gebelik de kullanımı ile annede ve bebekte obesiteyi engeller.

Nasıl tüketelim ?

Özellikle kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa karşı koruyucu özelliği olan kefiri günde bir bardak rahatlıkla içebilirsiniz. Evde mayasından mayalayabileceğiniz gibi marketlerde satılan sade türlerini tercih de edebilirsiniz. Ekşimsi tadı rahatsız ediyorsa sevdiğiniz bir meyve ve 1 çay kaşığı kadar vanilya ile bilenderize ederek rahatlıkla tüketebilirisiniz.. Hatta sabah kahvaltılarınızı bu karışıma 4 yemek kaşığı kadar yulaf ve 10 adet badem ekleyip yapabilirsiniz. Bu karışım özellikle ramazan ayında olduğumuz şu sıralar iyi bir sahur öğünü alternatifi de olabilir.

Son düzenleme:
harikaaaa yaaaaa esracimmmmm tatil degil spor kampina gitmissin :KK76::KK76:
nereye gittiniz tatile havuza falan da girdiysen sıkılaşmişindirda :KK8::KK8:

sorma canım oyle oldu hakkaten:)
aslında havuzada gırdım ama cok degıl yarım saat falan debelendım:)spordan saymadım onu
boluya gittik canım boyle şirin göl kenarı cam ormanlarının ortasına:)
tam benlıktı
temız havaya hasret olanlara tavsıye ederım:)

yemeğimi yedim 1.5 litre su içtim ve 2 kupa yeşil çay bitti .hadi herkes suyunu ve çayını içsin:KK56::KK36::KK16::KK9:

itiraf ediyorum ben dün hiç su içmedim nerdeyse belki 1-2 bardak anca :KK17::KK17:

çok çay kahve içtim 7-8 bardak çay ve 2 fincan kahve içtim o kesti galiba :KK31:

bugünde daha içmedim su hemen başlıyorum ama :KK34:

bgnde öğlen yemedim yemek canım istemedi form bisküvi ve yeşil çay yicem birazdan gene düzensizleştim yrndan itibaren düzgünleşcek beslenmem :KK20:

bu sbh
kakolu süt içtim 200ml

arada
gene kakolu süt :KK1:

öğlen
yeşil çay- limonlu form bisküvi

ara
1 tane incir

akşam
tavuk salata
meyve

düşüncem budur bakalım uygulayabilcekmiyim :26:

Son düzenleme:
aslında havuzada gırdım ama cok degıl yarım saat falan debelendım:)spordan saymadım onu
tam benlıktı

ahh ahh keşkee :KK31::KK31::KK31:

çalışmıyormusun canım sen :26:

kızz yapma kendine bunu bende sözlerden çok kırılıyorum ama stresle değil enerjiyle vereceğiz bu kiloları...
:KK47::KK47::KK15::KK15::KK15: haklisin bebegim yaaa :21::21: insaallah verecegim inanmam lazim once iste :44::KK9:
ayy pardon yanlışlıkla beğenmişim :KK43:

hemen git doktora ağrı varsaaaa
gecti tatlim ya sicak tuttum yun bellik tatktim simdi gecti biraz cok sukur :KK16:
ohhh ohhh afiyet olsun ozlemcim ben yesil cayimi icemiyorum gebelik suphesi olunca icme dediler ama sisligim hala gecmedi
icsem gececek belki su odemim :26:
dün neler yedimmm

sabah: yarım bardak süt + k flakes

ara: 3 tane altın çilek

öğle: zyt taze fasülye 2 kaşık pilav yoğurt

ara: mavi yeşil bisküvi 2 adet + 5 altın çilek

akşam: tarhana çorba + çeyrek ekmek :KK43: aslında çorbayı ekmeğin ucuyla yediydim ama sonra dolaptan başka birşey yiyeceğime ekmekten tırtıkladım :KK43:

ara: kornet alt çikolatalı bisküvisine geldiğimde nerdeyse ağlayarak ayrıldık üstlerinden biraz ısırsamda attım çöpe :)

göbek bandı şimdilik iyi gibi her sabah fark var ama gr gr gidiyor tabi asıl önemli olan 10 güne bir değişim olacakmı yoksa günlük 200 g ı akşam aç kalarak yine verir sabah alırsın :44:
canim niye kornet aldin kaselerde satiliyor maras dondurmasi :KK30:
sen yine de haftada 1 e indir :KK34:

İşte kefirin yararları

1. Sindirim sistemini güçlendirmek

a. Antimikrobiyal aktiviteyi üst düzeyde tutmak

b. Besinler ve barsaklardaki emilim sağlayıcı yüzeyler açısından patojen mikroorganizmalarla yarışarak mukozal adezyonlarını ve beslenmelerini önlemek

c. Antitoksin üretmek ( zararlı toksinleri yok eden madde üretmek)

2. İmmün fonksiyonları güçlendirirler

3. Gastrointestinal sistemi enfeksiyonlardan korurlar

4. Allerjik reaksiyonlardan koruyucu özellik taşırlar ve alerjik koliti önler

5. Antioksidant ( kanser karşıtı ) özellik gösterirler

6. Kan lipitlerini ( kolesterol..) azaltırlar

7. Laktoz ( süt şekeri) emilimini arttırırlar

8. Çocuklarda kabızlık ve ishal döngüsünün sürekli görüldüğü bir çeşit hastalık olan irritabl barsak semptomlarının kontrolünde yarar sağlar

9. Gebelik de kullanımı ile annede ve bebekte obesiteyi engeller.

Nasıl tüketelim ?

Özellikle kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa karşı koruyucu özelliği olan kefiri günde bir bardak rahatlıkla içebilirsiniz. Evde mayasından mayalayabileceğiniz gibi marketlerde satılan sade türlerini tercih de edebilirsiniz. Ekşimsi tadı rahatsız ediyorsa sevdiğiniz bir meyve ve 1 çay kaşığı kadar vanilya ile bilenderize ederek rahatlıkla tüketebilirisiniz.. Hatta sabah kahvaltılarınızı bu karışıma 4 yemek kaşığı kadar yulaf ve 10 adet badem ekleyip yapabilirsiniz. Bu karışım özellikle ramazan ayında olduğumuz şu sıralar iyi bir sahur öğünü alternatifi de olabilir.

ara öğün olabilir ben çok seviyorum kaloriside az ülker içim 250ml 113 kaloriymiş:KK9::KK9::21:

ay ben hic sevmiyorum onu Allah affetsin ya :110::120::120::KK59:

tam benlıktı

ay bizde 2 hafta once boludaydik bizim gittigimiz yer kaplicaydi gerci :26:
simdi haftaya yine gidecegiz 3 gunlugune bu sefer ben gol kenarinda bungalov evlerinde kalmak istiyorum
memnun kaldin mi adi ne bi arastirayim :KK16:

ahh ahh keşkee :KK31::KK31::KK31:

çalışmıyormusun canım sen :26:
ınsallah tez zamaanda gıdersın sende canım zaten yaz gelıyo en güzelı yaz tatılı
denız kum güneş ohh gel keyfım gel:)
ben calısıyorum canım bankacıyım
23 nısan tatıl diye 22sinede izin aldıp 4 gün yaptı tatılı:)yoksa tatıl kım ben kımm:)

ay bizde 2 hafta once boludaydik bizim gittigimiz yer kaplicaydi gerci :26:
simdi haftaya yine gidecegiz 3 gunlugune bu sefer ben gol kenarinda bungalov evlerinde kalmak istiyorum
memnun kaldin mi adi ne bi arastirayim :KK16:

elifimm biz döndük hava parladı resmen boluda
2,günde dolu yagmıştı:)
kaya green park bolu gerede bak ıstersen netten
ama yapcak aman aman bişi yok bol bol yürüyüş yapıp temız hava almalık biyer
bıde masa tenızı fıtness kapalı havuz okadar,havuzuda cücük:)

kızlar karar verdım 2014 kpssye çalışıcam deli gibi yok bu boyle olmayacak cünkü
bilinçaltımın arkalarına atıyorum bu iş mevzusunu ama burda mutsusuzm sevmıyorum bıyandanda nankorluk edıyomusum gibime gelıyo böyle söylenınce..
ama artık cok sıkıldım burdan yaa ve resmen bataklık gibi çırpınıyorum çıkamıyorum
acaba adak adadımda unuttum onlarmı benım elımı kolumu baglıyo dıyorum
bi insanın hiçmi başvurusuna dönülmez yaa
gecen cuma halkbank muduruyle gorustum cvmı yollamıstım daha once
ben çrşma ı.k ile görüşüp senı arıycam esra dedı daha ses yok hala
:KK14::KK14::KK14:

:KK47::KK47::KK15::KK15::KK15: haklisin bebegim yaaa :21::21: insaallah verecegim inanmam lazim once iste :44::KK9:

gecti tatlim ya sicak tuttum yun bellik tatktim simdi gecti biraz cok sukur :KK16:

ohhh ohhh afiyet olsun ozlemcim ben yesil cayimi icemiyorum gebelik suphesi olunca icme dediler ama sisligim hala gecmedi
icsem gececek belki su odemim :26:

canim niye kornet aldin kaselerde satiliyor maras dondurmasi :KK30:
sen yine de haftada 1 e indir :KK34:

ben maraş dondurması sevmem :KK30:

geçmiş olsun yinede çok ağrırsa nolur ne olmaz git yine doktora ben çok gittim korkudan gerçi hiç birinde birşey çıkmadı ama korku işte :)

aslında dolapta light dondurmam var sade çok sertti aslında onun için açtıydım dolabı ama kornet bu eriyene kadar beni yersin bitirirsin gibi baktı bende dayanamadım :)

ınsallah tez zamaanda gıdersın sende canım zaten yaz gelıyo en güzelı yaz tatılı
23 nısan tatıl diye 22sinede izin aldıp 4 gün yaptı tatılı:)yoksa tatıl kım ben kımm:)

kızlar karar verdım 2014 kpssye çalışıcam deli gibi yok bu boyle olmayacak cünkü
bilinçaltımın arkalarına atıyorum bu iş mevzusunu ama burda mutsusuzm sevmıyorum bıyandanda nankorluk edıyomusum gibime gelıyo böyle söylenınce..
ama artık cok sıkıldım burdan yaa ve resmen bataklık gibi çırpınıyorum çıkamıyorum

bende nereye başvursam çağıran yok çağırsalarda gel başla lafını duyamadım henüz. bende nankörlük yapmak istemem işim gerçekten çok rahat ama ne bileyim herşeyde olduğu gibi eksi artı meselesi 2014 e bende gireceğim. ayrıca ales ve yds bu döneme hazır hissetmemiştim sonbahara kasmam lazım...

itiraf ediyorum ben dün hiç su içmedim nerdeyse belki 1-2 bardak anca :KK17::KK17:

çok çay kahve içtim 7-8 bardak çay ve 2 fincan kahve içtim o kesti galiba :KK31:

bugünde daha içmedim su hemen başlıyorum ama :KK34:

bgnde öğlen yemedim yemek canım istemedi form bisküvi ve yeşil çay yicem birazdan gene düzensizleştim yrndan itibaren düzgünleşcek beslenmem :KK20:

bu sbh
kakolu süt içtim 200ml

arada
gene kakolu süt :KK1:

öğlen
yeşil çay- limonlu form bisküvi

ara
1 tane incir

akşam
tavuk salata
meyve

düşüncem budur bakalım uygulayabilcekmiyim :26:

:KK20::KK20::KK20::KK20: ögle yemegini geçistirmen iyi olmamis canim, aksam acikip cok saldirabilirsin yemege dikkat et :KK34:

off esra anlattikca heveslendim valla tatil gelse deniz kum günes falan :KK53:
bu aralar gündemde yaz tatili ama bi türlü ayarlayamadik, karar veremedik :KK25:

ya nankörlük falan etmiyorsun öyle düsünme isin için...
sen elinden geleni yapipta olmuyorsa olmuyordur canim, is konusunda cok nadir mutlu olanlar...
is görüsmelerin için hakkinda hayirlisi olsun, bikmadan usanmadan sen yollamaya devam et cvni.. elbet cikacak hayirli bi yer :KK34:

X