Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

142HAYATIMIZI DEĞİŞTİRECEK KELİMELER
Yaşamın içinde kullandığımız kelimeler duygularımızı ve düşüncelerimizi programlıyorlar. Negatif kelimeler içimizdeki heyecanı yok ederken, sürekli içimizde fısıldadığımız pozitif kelimeler ise, bizi hem motive ediyor hem de daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Yaşamınıza ve duygularınıza yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız, size önereceğimiz 10 kelimeyi hayatınızın bir parçası yapın ve her hafta kendinize tekrarlayın.

Başlamak: Hayatınıza yeni bir yön vermenizin en önemli yolu, başlamaktır. Başlamak kelimesi aklınıza herşeyi getirebilir. Hep yapmak istediğiniz ama bir türlü fırsatını yaratmadığınız birşey, yeni bir dil, okula geri dönmek, hiç yapmadığınız bir yemeği yapmak, eski bir dostu aramak, yürümeye başlamak vs. Başlamak istediğiniz şeyler gözünüzü korkutuyorsa, öncelikle kolay ve yakın plan şeyleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Hayal etmek: Hayal gücünün sınırı yoktur. Çocukken oyun oynarız, ama yetişkin olduğumuz zaman bizim için hayal diye bir dünya yoktur, gerçeklerle boğuşur, çocukluk hayallerimizi unutur gideriz. Hayalimizde neler kurarız? Cennet gibi bir adada tatil, iyi bir kariyer ve iş vs. Bu hayaller gerçekte ne kadarını yapabileceğimizi de bize gösterir ve hayal kurmak başarının ilk adımıdır.

Gülmek: Gülmek insan ruhunun en iyi ilacıdır. Perspektiflerinizi geliştirir, sağlıklı hissetmenizi sağlar ve size zor görünen birtakım şeylerin altından daha kolay kalkmanıza neden olur. Çocuklarınıza anlatacağınız komik fıkra ve hikayeler öğrenin, en sevdiğiniz karikatürü duvara asın ve eski bir arkadaşınızla buluşup, geçmiş günleri yad ederek mutlu olun.

İnanmak: Kendinize yapacağınız işte ne olursa olsun başarılı olacağınızı söyleyin. Güne pozitif başlayın ve kendinizi iyi ve olumlu şeylerin yaşanacağı birgün olduğuna ikna edin. Eğer kendinize hedeflerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söylerseniz, gerçekleştiremezsiniz. İnançsız hiçbirşey yapılmaz hiçbirşeye sahip olunamaz.

Keşfetmek: Bilmiyorum demek bazen risklidir. Bulmaya, öğrenmeye çalışmak bilmenin yarısıdır. Yeni yerler gezin, keşfedin, yeni insanlarla tanışın, konuşun. Kısacası yaşamı küçük küçük adımlarla yeniden keşfe çıkın.

Oynamak: Biz yetişkinler gerçek dünyanın içinde kaybolup, eğlenmeyi unutur, ihmal ederiz. Haftanın 1 gününü de kendinize tatil olarak ayırın ve gerçekten ne iş, ne ev, ne de koşuşturmaca, düşünmeyin. Arkadaşlarınızla kağıt oynayın, çocuğunuz varsa, onunla sohbet edin, kafanızı dağıtın. Hafif ve sakin geçen günün ardından ertesi gün çok daha taze ve dinç kafayla işleri düşünebilirsiniz.

Güvenmek: Karar verme şeklinizi bir daha gözden geçirin.Her zaman için ilk verilen kararlar daha doğrudur unutmayın. Kararsızlık bir konu hakkında kötü karar vermekten bile daha acıdır. İç sesinize güvenmezseniz, büyüyemezsiniz.

Dinlemek: Çoğu zaman birini dinlerken 2. dakikada kafamız başaka yerlere gider ve dağılır , konudan uzaklaşırız. Kelimler ve duyduklarımız bizim için birşey ifade etmez. Oysa karşınızdaki insanı mutlaka dinleyin, kaybedecek hiçbirşeyiniz olmaz ama günün birinde o da sizi dinlemezse, dikkatini vermezse neden diye sormayın.

Yaratmak: Hızla değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak için sürekli birşeyler yaratmaya çalışın. Yaratıcılığınızı pekiştirmek için kendinizi oyalayacak şeyler bulun. Değişik tarzda müzik dinlemek, dişinizi diğer elinizle fırçalamak gibi günlük yaptığınız işleri farklı yapmaya çalışarak beyin oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Dokunmak: İnsanoğlu dokunmayı sever ve dokunulmasını da ister. Dokunmak sevgi, şefkat anlamındadır ve bizi daha iyi hissettirir. Her sabah kapıdan çıkmadan önce, eşinizi 30 saniyede olsa mutlaka öpün ve ona sarılın. Kendinize haftada veya 2 haftada bir masaj yaptırın. Konuşurken arkadaşınızın sırtına dokunun.!

diyet süreci uzun bir süreç,insan uzun vadede kılo vermekten sıkılabılır,motıvasyon düşebilir bu çok normal
bi yazı okudum diyolar ki bi fili nasıl yersin,cevap lokma lokma:)
biz 30 kıloyu nasıl vericez adım adım,yanı 1 kılo,1 kılo:)

çok hoşuma gitti paylaşayım dedım kızlar:)
30 kıloda biraz mübalağa ettim,hiçbirimizin okadar fazlası yok neyseki:)

günaydın kızlar...

dün fuardaydım bizimki alt kattı çekmedi tlf giremedim. hala hastayım yaa fuardan önceki günde sesim kısıldı tüm gün terledim. püfff nedir bu hastalık derdi yaaa yazayım da gidip geçmişi okuyayım neler olmuş :)

günaydın yafrular( melek kulakların çınlasın nerdesin).ESRA çok enerjilsin bugün inşallah bırkırsın sigarayı hamilelikten önce senin için iyi olur.EDA niye iyleşemedin doktora gitmedin mi

kızlar takımda sigara kullanan,yada kullanıp bırakmış olan varmıııı:26:

ben hiç içemedim hatta çok uğraştım. 21 gün kuralı diye birşey okumuştum birşeyi 21 yaparsan 22. gün kendiliğinden alışkanlığın oluyormuş 21 gün içtim 22 23 hiç aklıma gelmeden çalışarak geçmiş. nedenmi bu kadar uğraştım sigara içmek için??? çünkü hayatımda hep sigara içen insanlar oldu ve midem bulanıyor kokusunu duyunca birde çok ağır kronik faranjitim var sigara kokusuyla kalsam 2 gün içime duman gelse boğazım hemen patlıyor. eşime içerde sigara içmek yasak yaz kış balkonda konaklıyor keşke bıraksa kaç kez denedi oda bırakamıyor...

günaydın yafrular( melek kulakların çınlasın nerdesin).ESRA çok enerjilsin bugün inşallah bırkırsın sigarayı hamilelikten önce senin için iyi olur.EDA niye iyleşemedin doktora gitmedin mi

hep bu derde sahibim evde ilaçlarımı kullanıyordum ama geçmedi eşimde sinirlendi bir akşam doktora götürdü 3 gündür onunda ilaçlarını kullanıyorum ama ilerleme yok gece kaç kez kalktım en sonunda gecenin 3 ü kalkıp ballı ılık süt içtimde öyle uyudum kıvranıyorum resmen gargara verdiler yine bugün iş yerine getirmeyi de unutmuşum dün de fuara götürmeyi unutmuşum. ama ilaçlarımı tam atıyorum nolacak bu halim dün akşam yemekte yiyemedim yemeğin salçası acısı boğazıma birden bıçak gibi saplandı öksüre öksüre gittim tek içebildiğim ballı süt ve baharatsız acısız çorbalar of offfffff

kızzz bende öksürdükçe göğsüm acaip ağrıyor bir yol buldum vicks aldım (nasıl yazılıyorsa o ) onu ön sadece ciğerinin olduğu tarafa sürüyorsun. ağrını hafifletiyor. hatta yatarkende aynı yerin tam arkasına sürüyor eşim sabah ağrısıyla kalkmıyorum... ön ve arkaya aynı anda sürmeyin derlerdi çocukluğumdan beri teyzelerim. nedenini hatırlamıyorum ama ben sürmüyorum...

o burun tıkanacak arkadaş ayhh pardon o evde kös kös bekleyen bikiniler giyilecek arkadaş... :)

evet güzel fikir yer elmalarımın sonu geldi hangi meyveye dadansam şimdi bilemiyorum :) yine salatalık mı yesem ki???

benim eşim pek sebze yemiyor mesela enginar çok yararlı ama yediremiyorum bende bir yol buldum enginarı aldım pazardan mini mini doğradım dondurucuya koydum içine ne varsa yeşillik domates atıp sebze çorbası yapıyorum. hem boğazıma da iyi geliyor hemde sebze yiyip eşimede normal yemek yediriyorum...

ciddi salgın var yahu,ilaçları aksatma aama edacım toparlan bi an önce
bide vücutların direncini kırdık diyetlerle falan
oturup saglam bi yemek yesek bak ne hastalık kalıyo ne bişey:)
tamamen benım dogal reçetemdir,taklitlerımden sakının:)
geçmiş olsun canım tekrar:)

aynen benım cocuk düşünmeye başladıgımda ciddi azaltıp hamıle kaldıgımdada komple bırakmam lazım:)
benım eşim ilaç mümessılı ve sigara bıraktırma ilacı çalışıyo adam her pisliğini bildigi için dahada uyuz oluyo bana içtiğimde

o burun tıkanacak arkadaş ayhh pardon o evde kös kös bekleyen bikiniler giyilecek arkadaş... :)

o bikini buraya gelecek,bedenıme giyilecek:)
buruno reklamları cok güzel yahu
o eş ilgi gösterecekkk:)

güzelim moralini bozma vücut dirençsiz kalmış olmalı sen öğrencisin bak hep atıştırman gerek birde önce kendini tanı bazı insanlar varki ben anlattıkların kadarıyla o kategoriye koydum seni bütün gün geçse uğraştığı birşeyler varsa yemez yemeğide aramaz bende yıllarca böyleydim az yediğimi sanırdım. meğerse çok yanlışmış. mesela fuarda tek yiyebildiğim pasta tek içebildiğim bizim ürettiğimiz meyve sularıydı. yani ikiside bana olmayacak şeyler 7 de kahvaltımı yaptım. orda da durmadan ayakta düzenimi bozmamak için pastadan 10 da 1 adet yedim en küçüğü 12 de 1 adet yedim ufak parmağımdan kısa... 13.30 da yemek geldi tahmin edin ekmek arası yarım ekmekti ekmeği 1 dilim kadar ayırdım sonra içindeki 2 köfteyi yedim. sonra 14.30 da taze sıkma portakal suyumuzdan yarım bardak içtim. diğer tüm çeşitleri de yarım bardağı dolduracak kadar tattım. 4 te 1 dilim ekmek 1 köfte daha yedim ekmek arasından sonra 17.30 kokteyl soslarımızdan 1 yudum olacak kadar tattım :) 6 da çıktık. yediklerim çok zararlı da olsa az yedim midemi boş bırakmamaya çalıştım. bugün düzz duruyor karnım hatta yeni aldığım bordo kazağımın üstüne polar ceketimi giyip kapatmam gerekmedi :)

kızlar takımda sigara kullanan,yada kullanıp bırakmış olan varmıııı:26:

bende eşimde çok şükür kullanmıyoruz esracım
nerdesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

bakın 300e kadar sayıyorum gelen olmazsa kendıme kebap söylerımm heee

takım bekçiliği sana kalmış dün canım,üzgünüm,dün kaç kere girdim ama bişey yazamdan çıkmak zorunda kaldım,patron bizim odayada bi masa koydu sürkli tepemizde,klavyenin sesine gıcık oluyo yaa,bana diye bu kadar kime yazıyosuun diye
Cok ozur dilerim,takim kaptani neslihancim beni takima kabul etmissin,bende daha yeni gecmisi okudum,lutfen kusura bakmayin kizlar,soz,elimden geldigince firsat buldkca biseyler yazacagim

tekrardan hoşgeldin tatlım,azmin daim olsuninş.kalan kilocuklarıda burda bizimle birlikte verirsin
elifimm bozma moralini lütfen,hayatın keyfini çıkar,bak ne güzel motor gezisi yapmışsın,ne yapalım o pantolon şimdi olmamış ama er geç yine olcak

kesinlikle hızlı verilen kilodan hayır gelmiyo canım,bende artık yavaş yavaş verme taraftarıyımm

günaydın edacımmhay allah yaa bi türlü bırakmadı yakanı şu hastalık,aman ilaçlarını aksatma canım,bitkisel yöntemleride araştır uygula bence

günaydın özlemcimm

hepinize tekrardan günaydın kızçelerim...patron yokken yazayım dedim hemen...gıcık adam yaa gözü üstümüzde sürekli,işyerindeki diğer sıkıntılar yetmiyomuş gibi bide onun gerginliği çıktı

okuyorum ama yazamıyorum valla dün deli oldummeee cuma öncesi keyifler nasıl bakalım
ben bu hafta baya dikkat ettim ama wc poblemim var,umarım yarına çok etkilemez,suyumu salatamı meyvemi,form çayımı eksik etmiyorum,bugün diyetisyende stres kaynaklı bağırsak sorunu yaşıyosun dedi,anamm dedim budamı strese bağlı

bu arada hastayken 1 haftada aldığım kiloyu 2 haftada zor verdim,hala diyetisyen tartısına göre 200 gr artıdayım:26::26:almak çok kolay ama vermek maalesef çokkk zor:18::18:

kızzz gazına gelipte şimdi oturur yerim desemde inanma artık eskisi gibi de değilim sanırım insülin direnci ilacını bayadır aksatmadan kullanmamın karşılığını alıyorum dün fuarda hem konuşuyorsun hem ayaktasın ama gelen dürümü millet 2 dk da bitirdi benim hala çantamda duruyor gerçi boğazım dolayısıyla yutmam da zor oldu ama bende hiç yemeye yeltenmedim Allahım inşallah yeme isteğim böyle devam eder...

birde giremedim söyleyemedim 3 gün kadar regl oldum ay bir sevindim hani bu sefer normal oldu inanamadım şimdi daha hafif hissediyorum yarına kadar tartılmak yok ama yarın çıkacağım bakalım neler olacak :)

ayyy bende bayılıyorum o buruno reklamına insana gaz veriyor kardeşim o bikiniler giyilecek arkadaşşşş o kadar... o eş ilgi gösterecek güzelim... kim sana ilgisiz kalabilirki bu azimle dirençle resmen yağ kalıplarını şutlarken oda kimmiş...

son mesajı saat 11 de yazmışız sonra kimse uğramamış kaç kere girdim ama kimse yok nerdesiniz millet

günaydın kızlar,hayırlı cumalar hepinizeumarım bugün aktif oluruz:26::26:

gelelim kilo bildirimine

geçen hafta:76,7

bu hafta :76,1

giden : 600 gr cık,ehh bunada şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…