Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

iyi fikir...gerçi lapa zayıflatmıyor aslında..sadece ödem attırıyor..ama tartıda seni mutlu eder mi... eder:KK1:

yanlızzzzz pirinç lapamda birşey olmazsa olmaz oda köri sosu çok süper oluyor ama toz koyuyorum öyle kremalı filan değil azıcık yoğurt içine köri sos ve pirinç lapası ne dersin?????

ooooooo ben hastanenin yemekhanesine bakarken diyetisyenle beraber çalışıyorduk yemeklerin kontrolu hasta kontrolü her zaman beraberdik ayy ne de güzel kilo vermiştim tabi ilk başlarda kök söktürdüydüm ona... ara öğünde 2 tane muz yiyecektim hemen el koydu biri yeter dedi çok canım çekti dedim olmaz dedi bende bunalıma girdim küstüm dedim kafeteryaya gidip 1 torba bisküvi çikolata almıştım. tamam bir daha dokunmayacağım dediydi sonrada ben azmettiydim :KK9:

güzelmiş:))aslında zamanla alışıyor insan....bi arkadaş ta bekarken 3-4 diyetisyenle beraber ev tutmuştu..kilolu da bi kızcağız..1 sene sonra tanıyamadım.incecik kalmış..olmuş diyemiyorum..kendi isteğiyle değilmiş çünkü..karnıyarık için patlıcanı yağda kızartmak yerine suda haşlıyorlar yaa diyordu:KK52:

yanlızzzzz pirinç lapamda birşey olmazsa olmaz oda köri sosu çok süper oluyor ama toz koyuyorum öyle kremalı filan değil azıcık yoğurt içine köri sos ve pirinç lapası ne dersin?????

köri sosu ne kuu..bende sos kültürü hiç yok desem:26:

güzelmiş:))aslında zamanla alışıyor insan....bi arkadaş ta bekarken 3-4 diyetisyenle beraber ev tutmuştu..kilolu da bi kızcağız..1 sene sonra tanıyamadım.incecik kalmış..olmuş diyemiyorum..kendi isteğiyle değilmiş çünkü..karnıyarık için patlıcanı yağda kızartmak yerine suda haşlıyorlar yaa diyordu:KK52:

benim diyetisyen olan arkadaş incecikti ve öyle yemekler cipsler filan yerdi ki boyuda uzun. kendiliğinden hiç kısmazdı ama onda kaldık hemde o hariç 3 kişi diyette garibime yazık olmuştu yemeği ne yapacağımızı nasıl yapacağımızı söylemesi güzeldi keşke birde yemek zorunda olmasaydı hehehehe:KK1: sanırım bizim yüzümüzden daha da bir kuruduydu. hatta o bana ne yediğimi söylerdi bende ona :KK1: ben meyve ve yoğurt yerdim ara öğünde o muhallebi bisküvi meyve suyu filan :KK9: yinede kilo almadı ya bazı insanları anlayamıyorum yedikleri buharlaşıp uçuyor mu noluyor??????????:44:

köri sosu ne kuu..bende sos kültürü hiç yok desem:26:

bende sos baharat olmadan yemek yapamam... köri nedir bir baharat bende çok seviyorum ama dur sayende bir bakalım neymiş

Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ve tüketilen körinin ülkemizde çok fazla bilinen birşey değildir. Köri birçok baharatın karıştırılmasıyla elde edilir. Körinin içinde olan baharatlar arasında zencefil, zerdeçal, kimyon, karanfil, kişniş, demirhindi gibi baharatlar bulunuyor.

Asyada genel olarak yemeklere sos olarak katılmaktadır. Özellikle tavuk ve et yemeklerinin vazgeçilmez sosu köri sosudur. Ama şöyle bir özelliği vardır. Tavuk veya ete kattığınız körinin kokusu ağır geliyorsa size üzerine hindistan cevizi sütü ekleyerek ağır kokuyu altedebilirsiniz. Köri çok eski tarihlerden beri bilinen ve kullanılan baharattır.sifalibitkileriniz.com Köri kelimesinin kökeni ise hindistanın eski çağlarda kullanmış olduğu bir dile dayandığı rivayet edilir. Körinin baharatının kullanılmaya başlandığı tarihler ise milattan önce 1700 yılları olduğu tahmin ediliyor. Yani çok eski tarihlerden beri günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Körinin faydaları

Köri doyurucudur.
Sindirime yardımcı olur.
Köri çayla birlikte tüketilirse kilo vermeye yardımcı olur.
Çok fazla köri tüketen kişilerin kansere yakalanma oranını düşüktür.
Körinin içinde yer alan maddenin kanserin ilerlemesini durdurucu özelliği vardır.

selam kızlar nasılsınız?
ben bir haftadır yokum biliyorsunuz
faranjit oldum evde yattım çok kötüydüm kızlar.
sizler nasılsınız özledim sizi. ne var ne yok. geçmiş çook uzunmuş okuyamadım hepsini ama üstünkörü bi geceyim bakayım üstünden.

selam kızlar nasılsınız?
sizler nasılsınız özledim sizi. ne var ne yok. geçmiş çook uzunmuş okuyamadım hepsini ama üstünkörü bi geceyim bakayım üstünden.

anaaaaa kızlar geçmiş hiç de uzun değilmiş. nerde bu millet yav?

selammmmmmmmmmm gençlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:)
arayı çok açmamak lazımmış bikez daha anladım yaşadım:)
neslicimm ben yarında izinli olayım haftaya döneyım takımıma yeter bukadar izin,bu haftaiçinde regl işide çıktı aradan haftasonunda itibaren tertemız bı sayfayla tekrar yola devam...

gülnihal ablam gelmiş cok sevındım senı gördüğüme ablacım bi ara baktım profılını kapatmıştın nasılsın ne var ne yokk??

neslıcım cok gecmıs olsun sen 2013e biraz hastalıklarla boğuşarak başladın ama olsun geçecek ınsallah

melekcım sanada cok gecmıs olsun,dikkat et kendıne
edacım,semacım,elıfcım....

kızlaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr yaz kapıda,bizler bu yaza bomba başlayacaktık yahu unuttukmu??

bende sos baharat olmadan yemek yapamam... köri nedir bir baharat bende çok seviyorum ama dur sayende bir bakalım neymiş

Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ve tüketilen körinin ülkemizde çok fazla bilinen birşey değildir. Köri birçok baharatın karıştırılmasıyla elde edilir. Körinin içinde olan baharatlar arasında zencefil, zerdeçal, kimyon, karanfil, kişniş, demirhindi gibi baharatlar bulunuyor.
Asyada genel olarak yemeklere sos olarak katılmaktadır. Özellikle tavuk ve et yemeklerinin vazgeçilmez sosu köri sosudur. Ama şöyle bir özelliği vardır. Tavuk veya ete kattığınız körinin kokusu ağır geliyorsa size üzerine hindistan cevizi sütü ekleyerek ağır kokuyu altedebilirsiniz. Köri çok eski tarihlerden beri bilinen ve kullanılan baharattır.sifalibitkileriniz.com Köri kelimesinin kökeni ise hindistanın eski çağlarda kullanmış olduğu bir dile dayandığı rivayet edilir. Körinin baharatının kullanılmaya başlandığı tarihler ise milattan önce 1700 yılları olduğu tahmin ediliyor. Yani çok eski tarihlerden beri günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.
Körinin faydaları
Köri doyurucudur.
Sindirime yardımcı olur.
Köri çayla birlikte tüketilirse kilo vermeye yardımcı olur.
Çok fazla köri tüketen kişilerin kansere yakalanma oranını düşüktür.
Körinin içinde yer alan maddenin kanserin ilerlemesini durdurucu özelliği vardır.

güzelmiş..bi de kokusunu duyabilseydik tam olcakmış:KK1:markete gidince alayım bi paket..baharat kullanırım ama sos yok bende..hımm..yok demeyeyim..artık sayende köri sosu var:KK56:

selam kızlar nasılsınız?

geçmiş olsun..bu sene kim hastalansa faranjit oldum diyor..galiba salgın var.geçen haftalarda oğlum da faranjitti.bi hafta kalkamadın değil mi..

selammmmmmmmmmm gençlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:)
arayı çok açmamak lazımmış bikez daha anladım yaşadım:)
neslicimm ben yarında izinli olayım haftaya döneyım takımıma yeter bukadar izin,bu haftaiçinde regl işide çıktı aradan haftasonunda itibaren tertemız bı sayfayla tekrar yola devam...
gülnihal ablam gelmiş cok sevındım senı gördüğüme ablacım bi ara baktım profılını kapatmıştın nasılsın ne var ne yokk??
neslıcım cok gecmıs olsun sen 2013e biraz hastalıklarla boğuşarak başladın ama olsun geçecek ınsallah
melekcım sanada cok gecmıs olsun,dikkat et kendıne
edacım,semacım,elıfcım....
kızlaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr yaz kapıda,bizler bu yaza bomba başlayacaktık yahu unuttukmu??

hoşbuldum canım beniimm:KK16::KK16:...naber..evlilik nasıl gidiyor..ayy eve dönmüş gibi hissediyorum kendimi:KK1:yazdıklarımdan dolayı bana ceza verdiler esracım..sanırım bi süresi vardı.bitti.yeniden sahalardayım:21:vee..hedefim 55...var mı benle yarışan:KK51:

eveeett sıra geldi muhteşem menüme:KK9:
diyetimin ilk günü şunları yedim efem:KK56:
sabah:
1 dilim üçgen peynir
1 dilim kepekli ekmek

saat 11:1 elma

öğle:
1 tabak tavuklu patates yemeği(susuz)
salata
1 kase keşkül

saat 2:
yarım paket limonlu diyet bisküvi

saat 4:
paketin kalan yarısı:KK1:

akşam:
1 kase mercimek çorbası
1 tabak makarna
1 yeşil biber

saat 8:
1 portakal

yaklaşık kalori:1530:KK9::KK9::KK9:

1500-1600 kalori arası başlayayım demiştim..ilk gün için hedef tuttu..ama saat 7 de yemeyi kesemedim..bi hafta ancak oturur bu düzen.aceleye gerek yok de mi?yarından itibaren kahvaltıyı çoğaltıp akşamı azaltmayı düşünüyorum.neyse slowly...slowly:KK24::KK24::KK24:

resimli-gunaydin-mesajlari-2.gif

cumart2.jpg

günaydınnn hatunlarrr cumamız mübarek olsun....
bu haftada listede olmadıgım için tartılmadım ama kendımı toparladım ve haftaya lısteye girmek üzere hazırladım psıkolojık olarak.
dün akşam oturma odamın köşe takımı geldı magazada okadar büyük oldugunu farketmemıstım,koşu bandı tv karşısında oluyodu benım,onu cıkarmak zorunda kaldım odadan,yoksa çok tıkış tıkış olacaktı,büyük ama cok rahatttttttttt,ee bizede anca yanı,bundan öncekı küçük köşe takımımın halını görmenız lazım:)çöktü taşıyamadı bizi:)

gülnihal ablacım inan bende dün senı görünce cok sevındım,ne yazdıydında bukadar kapandı profılın yahuu,:)evlılık güzel gidiyo çok şükür başlarda biraz tökezledık ama güzel toparlandık şimdi,nişanlılık zamanına göre falan baya bi yol katettık allaha şükür:)
sen nasılsın keyıfler nasıl özgür napıyo,karne nasıldı bakimm:)

selam kızlar benim bilgisayar geldi çok şükür sizi çok özledim.bu hafta pek dikkat edemedim bide regl oldum bugün kilom aynı malesef 69.5

günaydın hayırlı cumalar hepinize:KK16::KK16:

hadi artık toparlanalımm:KK24::KK24:

melekcimm sanada geçmiş olsun canım,şimdi nasılsın canımm:KK34::KK34:

esramm saol kuzum yaa seneye hastalıklarla başladık valla ne yapalım buna şükür yinede,sende dön artık,valla takımda yokluğun çok belli oluyo:KK19::KK19:

gülnihal ablamm ben artık dukan yapmıyorum,geri dönüşü fena oldu,11 kg verdim 18 kg aldımm:KK52::KK52:halada geçen sene yılbaşı kiloma inemedim,bu sefer ağır aksak veriyorum,haa bide diyetisyene gidiyorum,ahh keşke senle yanyana olaydıkta sen olsaydın diyetisyenimm:KK16::KK16:

edacımm köriyi bende hiç kullanmadım,sanırım tavuk yemeklerinde güzel oluyo diye biliyorum,denemek lazım:KK34::KK34:

elif,sema,şebnem,özlem,hülyaa nerelerdesiniz kızçeler:KK24::KK24:

***1.TAKIM 295.ETAP***

T_N ( 78,4 / 77,3 / 1,1 / 1,40% )
spirochet ( 87 / / / )
fitsema ( 77,5 / / / )
mlkfth ( 81,3 / / / )
fefilifa ( 75,2 / / / )
tasan ( 69,5 / 69,5 / 0 / 0,00% )
ayluhmx ( 81,1 / / / )
sebnemguducu (62,7 / / / )

1.TAKIM ORTALAMASI :

Son düzenleme:
hakkaten takım cok sessızlesmıs yahuuu
baya bi iznlimiz var sanırım benım dışımda da..
neslim biraz havalarında etkısı var,hepımızın üstünde bi agırlık,,
ben resmen menital yorgunluk yaşıyorum ocak ayı inanılmaz koşturmacalı geçince hem beynen hem fiziken cok yoruldum ama hep yola devam ettım taki her iş bitinceye kadar,işler bitip yerleşincede kendımı bi bıraktım yorgunluga:),
ama yok hepmızın yaza cok güzel hedeflerı var,ve ben kısmet olursa ramazandan snra bebiş yapmayı düşünüyorum
bakalım kısmetse..oyuzdende fit bir anne adayı olmam lazımm

selam kizlar
gunaydin
hayirli cumalar..
iki gundur bas agrisi ile pert olmus durumdaydim bugun iyiyim cok buyuk bi nazar degmis
4 kisi okudu okurken biri aglamaktan kriz gecirdi kaynim istifra etti eltim esnemekten cenesi ayrilacak sandim annem de keza ayni
ben de saskin saskin onlari izledim :KK53:
ama ne ictiysem fayda etmedi acile goturecekti esim acaba migren mi var diye :26:
bi arkadas sirkeli su surdu basima enseme bileklerime kotu enerji nazar ne varsa iyi gelir dedi sonra biraz hafifledi uyuyakalmisim
bugun de regl oldum
annem bende hala ve o kadar yardimcim ki kac gundur ev ile ilgilenemiyorum hersey anacigimin ustune kaldi
ne guzel bi sey bu ya yaninda annesi olanlar kiymetlerini bilsinler :KK5:

günaydınnn hatunlarrr cumamız mübarek olsun....
bu haftada listede olmadıgım için tartılmadım ama kendımı toparladım ve haftaya lısteye girmek üzere hazırladım psıkolojık olarak.
dün akşam oturma odamın köşe takımı geldı magazada okadar büyük oldugunu farketmemıstım,koşu bandı tv karşısında oluyodu benım,onu cıkarmak zorunda kaldım odadan,yoksa çok tıkış tıkış olacaktı,büyük ama cok rahatttttttttt,ee bizede anca yanı,bundan öncekı küçük köşe takımımın halını görmenız lazım:)çöktü taşıyamadı bizi:)

gülnihal ablacım inan bende dün senı görünce cok sevındım,ne yazdıydında bukadar kapandı profılın yahuu,:)evlılık güzel gidiyo çok şükür başlarda biraz tökezledık ama güzel toparlandık şimdi,nişanlılık zamanına göre falan baya bi yol katettık allaha şükür:)
sen nasılsın keyıfler nasıl özgür napıyo,karne nasıldı bakimm:)

hadi gecmis olsun esracim hayirli olsun evin
valla merak ettim köşeni foto isteriz artikkk :KK34:
bende aldim ama hic rahat edemedim sekli cok guzel hatta magazada oturdugumuzda iste bu dedik ama eve bi geldi resmen 1 ayda çöktü garibim hic rahat diil :KK43:

kizlar kilom 75 su 74 u göremicem galiba :KK5: 74.900 olsa bile raziydim yaaa :KK52:
haftaya diyetisyenime baslicam tekardan kacari yok :KK50:

X