Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

ben sadece çorba içtim onuda zorla midem küçülmüş herhalde ekmeksiz bir tabak çorbayı zor içtim.bu arda sinemden haber alan varmı

canım sinem rahatsızdı ama şimdi biraz daha iyi,dün görüştük,işyerinde net kısıtlaması olduğu için tel.den girecek artık:KK34:

tam aksine sorumludur canım.
o kova burcuunun özelliklerini pek taşımaz.
ama ben aynen uyarım valla tam boğa kadınıyım.
yüseleni aslan sanırım cnım.
ayy benim yukselenimde aslan kova burcum aslan yukselim :KK76:
ama 30 dan sonra yukselene donuyormus insan valla da dogru :KK51:
amanın benim kocam aslan üffffff kontrol her zaman elinde kovaya yükselen aslan mükemmel olmuş kontrolünü yitirmez parasını kova kadar savurgan harcamaz lüxe düşkünleşir. kadını mutlu etmeye bayılır. hele de dışarda yada arkadaş içinde.....
yaaaaaa ben hic savurgan diilim bikere :KK24:
bak bu dediklerin ilk yorumuna göre daha bize uygun düştü edacım.
eşim hiç savurgan değildir.
kıymetlidir parası.
ama konu bensem eğer
ne istesem alır
hayır deme huyu yoktur şükür.
onun tek hayır"ı kıyafetlerim içindir.
o da çok kıskanç olduğnudandır.
bir de kaybetme korkusu çok var fatih te.
bir de boğazına çok düşkündür.
bu özellikleri ile kova mı aslanmı oluyor?
kovalar cok kiskanc degildir melekcim kiskansa da gururdan dile getirmezler
bogaza bende duskunumdur :KK53::KK39::KK39:
süper bir takımız kızlar her derde bir çözüm ve yorumumuz var.Ay hepimiz aynı şehirde olsak ne güzel olurdu arada toplanıp sohbet eder kocalarımızı çekiştirirdik
ayy valla salata gunu yapardik ehehe diyet gulukleri :21::21:
ben çok ilgiliyimdir karakter tahlili vücut dili tarot - kahve falı en öncede burç yorumları işsiz kalırsam bunlardan para kazanırım herhalde :KK70:
kiz eda vucut tahlilini nasil yapiyon ben yusyuvarlacik bi kizim tahlil etsene beni :KK9:
saclarim acik kumral gozlerim yesil

ben portakalımı yedim üstüne yeşil çayımı içiyorum ikramlarıda poşete koydum boş yere nefis terbiyesi yapmayayım...

ama dediğin gibi canım çektiğinde yemem için havuç, salatalık getirirdim ben ama unuttum :KK43:
bende kereviz salatasi yiyorum yogurtlu offf Rabbim ne guzel nimetler yaratmis yaa bide begenmiyorlar kerevizi hıh :KK19:

ayy benim yukselenimde aslan kova burcum aslan yukselim :KK76:
ama 30 dan sonra yukselene donuyormus insan valla da dogru :KK51:

yaaaaaa ben hic savurgan diilim bikere :KK24:

kovalar cok kiskanc degildir melekcim kiskansa da gururdan dile getirmezler
bogaza bende duskunumdur :KK53::KK39::KK39:

ayy valla salata gunu yapardik ehehe diyet gulukleri :21::21:

kiz eda vucut tahlilini nasil yapiyon ben yusyuvarlacik bi kizim tahlil etsene beni :KK9:
saclarim acik kumral gozlerim yesil

bende kereviz salatasi yiyorum yogurtlu offf Rabbim ne guzel nimetler yaratmis yaa bide begenmiyorlar kerevizi hıh :KK19:

neslimm benim adam 29 ocak ama aslana çok uyuyor gerçekten.
kıkançlık krizlerine girer benimki çok belli etmeye çalışmasa da
asla kıskanıyorum demez ama
onu giyme bunu giyme makyaj yapma
saçını fönleme boyama
sarışın olma...
dırdırıdır vırvırvırr...
ama kebap yiyelim desem 1 saatte adana da buluruz kendimizi.

neslimm benim adam 29 ocak ama aslana çok uyuyor gerçekten.
kıkançlık krizlerine girer benimki çok belli etmeye çalışmasa da
asla kıskanıyorum demez ama
onu giyme bunu giyme makyaj yapma
saçını fönleme boyama
sarışın olma...
dırdırıdır vırvırvırr...
ama kebap yiyelim desem 1 saatte adana da buluruz kendimizi.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Haftada en az 3 kez mutlaka tüketin!

Yeşil mercimek ülkemizde çok değişik şekillerde sofralarımızda yer alan, uygun fiyatla oldukça bol bulabildiğimiz bir kurubaklagil seçeneğidir. Aynı zamanda besin değeri oldukça yüksek olan yeşil mercimeğin tüm faydalarını Diyetisyen Aysen Arıcan'dan öğrenelim.
Tanelerin dış kısmında çözünebilen ve çözünemeyen posa, iç kısmında nişasta ve protein bulunur. Yağ içeriği çok düşüktür ve çoğunluğu doymamış yağ asitlerinden oluşmaktadır. Ayrıca yeşil mercimek kolesterol içermez. Yeşil mercimek protein, karbonhidrat; lif, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamin ve yüksek oranda folik asit içerir. İçerisindeki kompleks karbonhidrat ve protein zenginliğinden ancak doğru şekilde hazırlanıp pişirildiğinde yararlanılabilir. Havadaki azotu toprağa bağlayan birkaç kurubaklagil türünden biridir ve içerdiği besin maddelerinin yanında, köklerinde %5-20 oranında azot bulunması toprağın verimliliğini artırmada da çok önemli bir bitki olduğunun göstergesidir.
Haftada en az 3 kez mutlaka tüketin!
4 temel besin grubundan birini oluşturan et, yumurta ve kuru baklagiller grubu içinde yer alır. Kuru baklagiller besin öğesi bileşimi ve posa içeriği açısından haftada en az 3 kez mutlaka tüketilmelidir. Yeşil mercimek özellikle kadın sağlığı açısından çok önemlidir. Sindirim sistemi hastalıklarının, bazı kanser türlerinin, kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde çok önemlidir.
Diyet için birebir!
Hayvansal kaynaklı protein tüketimi yetersiz olanlarda, yağ ve kolesterolden kısıtlı diyet tedavilerinde, zayıflama amaçlı hazırlanan diyet programlarında, liften zengin beslenmenin gerektiği durumlarda tüketimi artırılarak protein gereksinimi karşılanabilir.
Pişirirken dikkat!
Ancak protein kalitesini artırmak için mutlaka tahıllarla birlikte tüketilmelidir. Pişirme usullerine uygun olduğunda ve C vitaminlerinden zengin sebze ve meyvelerle tüketildiğinde yapısındaki demir ve kalsiyumun biyoyararlılığı (vücutta kullanımı) artar. Örneğin; 1 porsiyon mercimek yemeği, 1-2 dilim tam tahıl ekmeği ve taze mevsim salata ile birlikte yenildiğinde protein kalitesi artar.(alıntı)

kızçeler bu haftaki faydalı besinimiz yeşil mercimek,haftada 1-2 kez öğünlerimize ekleyelim,mesela benim yarınki öğle yemeğim yeşil mercimekli bol salata ve yoğurt olucak,1 dilimde ekmek yerim:KK56::KK56:

kızlar bi gün giremedim yarım saattir okumaya uğraşıyorum maşallah muhabbet hızlı akıyo depremden sallanınca yarım bıraktım hatta duyan varmııı

ben istanbuldayım sallandık anında annem aradı izmirden onlarda aynıymış Allah korusun daa büyük olsa bütün memleket gidici demek

kizlar deprem oldu burada

feci deprem oldu kızlar

kızlar izmirde deprem oldu felaket sallandık.
elif sen nerdesinki depremi hissettin?

kızlar bi gün giremedim yarım saattir okumaya uğraşıyorum maşallah muhabbet hızlı akıyo depremden sallanınca yarım bıraktım hatta duyan varmııı

6,2 ymiş salladı baya saroz körfeziymiş

ben istanbuldayım sallandık anında annem aradı izmirden onlarda aynıymış Allah korusun daa büyük olsa bütün memleket gidici demek

yeminederim izmirde 3,5 attık.
bir de 4. kattaydım zaten.

valla benim kalbim hala sallanıyo.

kıyamam size yaa,panik yapmayın diyecem ama biliyorum kolay değil,yinede sakin olun,şimdi baktım ege denizinde olmuş,izmir çanakkale ve istanbulda şiddetli hissedilmiş:26:

allahtan evde degilmişim he 9,kat benım ev,beşik gibi sallanırdım artık:)
neyse hepımıze geçmiş olsun kızlarrr
çok korktum diye yemege saldırmayın he,
bi ara benım aklıma geldı ama vazgectim ne alakaysa:KK3:

X