1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

eylül,biz seninle aynı gün bıraktık...senin de bugün 17.gündü dimi....ben malesef öyle bir fire verdim arada.....ama inanın çokk ama çook kötüydüm o gün...ve içmemek için kendimi baskıladıkça sinirlerim daha da bozulmaya başlamıştı....

inanın başımda bazı sıkıntılar,stresler olmasa asla içmezdim onu da,ve daha kolay olurdu benim için de bırakmak....ama dediğim gibi benim içinde bulunduğum şartlar dolayı malesef hepinizden zor bu süreci atlatmam...(

artı sadece çok moralim bozukken ya da aşırı sinirliysem aklıma geliyor ve içesim geliyor,onun dışında geçiştirmek kolay oluyor....

dün şunu düşündüm,acaba bu önümüzdeki düğün telaşlarında vs çok gerilirsem 1 tane 2 tane içsem mi arada böyle....ama her gün değil...çok nadir ,rahatlamak için sadece....başlamak anlamında değil yani...:26: hani içmeyince içmeyebiliyorum,bunu gördüm kendimde...sıkıntıya sokmamak için kendimi böyle mi yapsam acaba en azından evlenene kadar...evlenince onu da keserim...ha olma mı??:26:

canımmm kendini suçlama sakın....

ben de yaptım aynı şeyi işte....ama şimdi şuna üzüldüm,acaba ben mi etkili oldum bunda ben içtiğim için mi içtin sende?? eğer öyleyse çok üzülürüm....

3 nefes çekmişsin....bunu içmekten saymıyoruz :) olmadı öyle bişey,yaşanmadı o an...biz bişey görmedik okumadık....

13.günden devam ediyorsun sen de....

Selammm..
Kızlar kasmayın kendinizi bu kadar ya..rahat olun,sigaradan kurtulduğunuz için mutlu olmanız lazım,ama siz üzülüyor gibisiniz
Arada benim de kaçamaklarım olmuştu.Hatta bir defa dayanamayııp sigara almıştım,bir tane yaktım ama kendimi nasıl hissettiğimi anlatamam yani bu duyguyu ancak yaşayan bilir.Feci bir pişmanlık ve öfke..Pakette kalan 19 sigarayı nefretle suyun altına tutmuştum.İnanın rüyalarınıza giren gözünüzde büyüttüğünüz o tek sigara hiçbir sıkıntınıza çare olmayacak ve içsenizde artık o eski tadı alamayacaksınız emin olun.
Sigarayı düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz sürece bırakabilmeniz çok zor olacak bence.Onu bu kadar özlemle anarsanız eninde sonunda tekrar başlarsınız.
Hayat sıkıcı gelmeye başladı ve başladınız diyelim ki, tekrar eskisi gibi olacağını mı sanıyorsunuz?Her içtiğiniz sigarada kendinizi sorgulayacak ,tekrar başladığınız için bin pişman olacaksınız.Peki psikolojiniz daha mı iyi olacak?Her paketin bitiminde tekrar bırakmayı isteyeceksiniz..Ben bunları yaşadım onlarca kere bıraktım ve tekrar başladım.En sonunda sigarayı yok sayarak başardım.Sanki hayatımda hiç içmedim sanki hep ondan iğrendim,hayatımda olmayan birşeyi de asla özlemedim ve yokluğunu hissetmedim.Böylece hiç kriz falan yaşamadım..Evet ben kendimi kandırdım, kendimi içmediğime inandırdım anlatabiliyor muyum?
Sigara içmek bir bağımlılık, uyuşturucu gibi.Esrar kullanan birini duyduğumuzda ürperiyoruz değil mi ama sigaranın daha zararlı ve öldürücü olduğunu okumuştum ve bir kez daha soğudum ondan .
Sonra tekrar yazarım kızlar,eşim çerez istiyorda...:81:

Sigarayı bırakmak için tütünesonu denediniz mi depodaniste.com dadan aldım ben , çok da kararlıyım :) Durun bakalım daha 3 gün oldu

Sigarayı bırakmak için tütünesonu denediniz mi depodaniste.com dadan aldım ben , çok da kararlıyım :) Durun bakalım daha 3 gün oldu

Fire verenler birakmak yok o kadar olsun yola devammm

bugun sabah sigarasini icip yanima gelen birinin nefesini aldim afedersiniz kusuyordum ..............
baskada birsey demiyorum

ve kizlar son yazdiklarinida sunu anladim. ozluyoruz biz yanlis yapiyoruz hic icmemis gibi davranicam dusunmuyecegim artikkk
bugun bunu anladim ve ben bu olagi bittirdim sanirim
allah kolaylik versin birakmak isteyen herkese icinize bir korku saplasin pis bir koku bile yetiyormus yaa bugun oluyordum resmen boykkkkkkkkkk cok cok kotuydu o kizin agiz kokusuuu

BBKKFF SAKIN baslama dugunu evliligini filan hic dusunme
inan kendini kandirmaca olur,, evlendigindede devam edersen insan anne evinde degilde kendi evinde inan daha cok bagimli oluyor her an elinde oluyor daha cok iciyor inan bana.. ve bir anda dlei gibi bagimliligin icinde buluyor insna kenidni bu lafimida unutma.....
lutfen dusunmeyeleim artik bitsin artik bu ozlemler yaaa bak kac gun oldu yeter oldum ben
yani kalkipta icmem bi daha bu ayriligin acisi bitirdi be omrumu:)
iyisimi yeni hayatimiza yeni duzneimize yeniden yenilenen bedneimize iyi bakmak ileride allah nasip kismet ederse cocuklarimizin basinda saglikli birer birey oluruz ins ..

bu zamana kadar her birakisimda nokotin sakizini ve ozel nikotin iceren bvazi seyler aldim
ama sunuda soyleyeyim hepsi yine kandirmaca........ yani tamam elinden sigarayi hic dusuremeyen biri icin ilk biraktigi hafta nikotin sakizi isini gorebilir ama devamli bunlari almak nikotine yani sigarayya devam etmek demektir
kesinlikle tavbsiye etmiyorum amac zaten NOIKOTINI KESMEK

ama kriz anlarinda bir kac taktikte var yeni birakanlar icin yazayim kendimce;
bol sakiz (naneli olmasi super aninda kesiyor krizi)
dus almak
meyve yemke ozelliklede eksi olanlari (mandalina portakal kiwi v.s)
TATLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII------------CIKOLATA (ilk bir ay sinirsiz yedim cunku icim icimi yiyiyordu cikolaytala bastireiyordum yani bende ise yaradi ama 3 kg aldim simdi diyetteyim

denemedim ama karabas otu sapi cignenmeside agizda sigara icmis tadi birakiyormus

ben biraktigim ilk zmnlar sakiz epey bri cignemistim naneli olanlari skainlyiordum resmen
herkesi opttm

çok çok haklısın nadirem...işte ben hafta sonu içtim ve aynen böyle hissettim...hatta sigarayı yaktığım an pişmanlık duydum ve yeni başlamış ortaokula giden çocuklar gibi hissettim kendimi...o yüzden hiç içime çekmedim başta,sonuna doğru bikaç nefes çektim ve kendimden nefret ettim....

başım döndü bacaklarım titredi abartmıyorum....:96:

ve söylediğinden çok haklısın...yok saymak..hiç içmediğini düşünmek...ama sinirleri bozulunca insanın ilk aklına gelen o oluyor...

ben denemedim şahsen,denemeyi de düşünmedim...kendi iradesiyle bırakılması gerektiğini düşünüyorum....gizemlinin de dediği gibi yine nikotin veriyosun vücuda ve bunun tek farkı elinde sigara tutmuyorsun....mantıksız buluyorum kısacası:)

güldürdün beni canım....kusuyodun demek...doğrudur vallahi,içmeyene çok pis geliyo o koku....

aslında doğru söylüyorsun canm evlenince bırakmak daha zor gibi...amaan her şekilde zor bırakmak yahuu

bu arada ne fark ettim biliyomusun gizemli...ikimizde bi öyle bi böyle konuşuyoruz senle

bi özlemekten bahsediyoruz içesim var diyoruz hemen peşine aman şöle yapmak lazım,şöle kötü falan,sakın içmeyin vs....

dengesizleştirdimi bizi sigarasızlık acebee.yoksa ikilemlerimiz mi yansıyo cümlelerimize ....tabisi ikinci olan....

karabaş otunu çok tavsiye ediyorum özellikle ilk 10 gün....ben şu an kullanmıyorum 1 haftadır yani ,aklıma da gelmiyor açıkçası....ama sakız çiğniyorum,su içiyorum,birdeeee beyaz leblebi yiyorumm:125:

evet dünü yok sayıyorum bende inanın yaktıktan sonra o kadar pişman oldum ki geçen hafta eşim hep evdeydi ve hastaydı çocuklarda hastalandı herhalde bunun stresiyle içtim sanırım
ya da bilmiyorum gercekten dünkü bi krizdi belkide ama siddetliydi ve ben buna yenildim aslında motivasyonum da kırıldı birazcık sanki şimdi daha fazla istiyo gibiyim
ama yok asla bi daha elime bile sürmeyecem bu sondu zaten öyle cok içedim yaktım 1 nefes cektim sonra baktım baktım bii iki nefes daha cektim ve attım kendime ne laflar saydım ama gercekten çok pişman oldum
bebekkafa bende bilemiyorum acaba sen içtim diye yazınca bende daha fazla mı istek oldu acaba yinede kendini üzmene gerek yok kimse zorlamadı beni içmek için
komşumda hemen verdi hatta gitti bakkaldan aldı bana hiç destek olmadı bu kadar gün içmedin dur içme şöyle böyle hiç bişey demedi
nadirem sen çok haklısın bunu untmamaız gerek kendi adıma konusuyum gerçekten sigaraya özlemle bakmaya basladım ben de hayatımdan tamamen cıkarcam onu hiç içmemiş gibi saycam inş. becerebilirim

Bebekkimm neler yaptın kuzum sen??
Tebrik ediyorum seni her ne olursa olsun her şartta bıraktıgın için..
Arada yaptığın kaçamak için bişey diyemiyorum ama ben senin kadar iradeli olamadım ve bırakamadım
Çok üzgünüm
Ama çok acayip azalttım yani bazen günde 2 tane içiyorum bazen 1 tane..
Tabi buda olmasa olur ama direniyo vücudum bende koyveriyorum
Özür dilerim arkadaşlar ben tutamadım sözümü ve çok üzgünüm

eveeeeeeeeeeet
bugün 14. günüm ooooooo iki hafta olmus yaaaa
2 saat bile duramayan ben 14 gündür (dünü saymazsak)sigara içmiyorum

Son düzenleme:

diyorum ya stresli olmak,gergin olmak çok etkiliyor insanı...ben en çok o anlarda istiyorum ve hafta sonu yaşadığım öyle bir andı...dayanmam mümkün değildi....
bence benim içmem de etkiledi seni keşke yazmasaydım diycem ama yalan söylemekte istemem size,o yüzden içtiysem içtim derim yani...bugün de bikaç saat önce yemek yedim ve acayipp içesim geldi yine hatta şu an da var çooookk...ama içmiyorum....

bu arada komşunun yaptığına çok kızdım...sanki içmeni istiyomuş gibi.... insan arkadaşına destek olmaz mı...önce bi dersin yapma etme,emeklerine yazık vs ha baktın çok kötü karşıdaki başka türlü rahatlamıycak o zaman bende olsam karşı çıkmazdım belki ama o hiç bişey dememiş....

duqiimm ne iyi ettin de uğradın....
bırakamadın demek..hımm,olsun cnım yaa bak 1-2 ye düşürmüşsün o da büyük başarı...seninde evlilik telaşın var benim gibi anlayabiliyorum...

eveeeeeeeeeeet
bugün 14. günüm ooooooo iki hafta olmus yaaaa
2 saat bile duramayan ben 14 gündür (dünü saymazsak)sigara içmiyorum

yaa dimii....bende şaşıyorum kendime...hayatımda bir ilk.....18 gün oldu bugün....(hafta sonu kaçamağını saymıyorum ben de)....

vay bee diyorum 2 saat içmesem krize girerdim,kocaaa 18 günn olmuşş....

demekki yapabiliyoruz isteyince....

off ne zaman hiiç canım istemeyecek şu zıkkımı yaa

duqiimm ne iyi ettin de uğradın....
bırakamadın demek..hımm,olsun cnım yaa bak 1-2 ye düşürmüşsün o da büyük başarı...seninde evlilik telaşın var benim gibi anlayabiliyorum...

Canım benimm aynen öyle yaa 1 ay sonra nişanım var sonrasında da düğün telaşı bakalım hayırlısı inşallah.. Seni tebrik ediyorum tekrar ama boşver kendini dinleme kızma sadece sabırlı ol 18 gün azmı yaaa büyük başarı.. Sadece unutmaya çalış..
Çok öpüyorum sevgiler,,

ya bence böyle arada bi içmekle bırakılmaz bu ya (
onun devamı gelir diyorum ben (

ya canlarımmm sanki bunu içtiğimizde noluyo çözülüyomu problem ..
hiç sigara içmeyen insanların problemleri olmuyomuydu yani :))
bu biz içenlerin bahanesi işte

sağol canım benim...hadi bakalım hayırlısı...ne telaşlar vardır şimdi bilirimnişan telaşı ayrı düğün telaşı ayrı,üff evlensekte rahatlasak diyorum bazen...
bende öptüm şeker...

aslında devamını getirmeyen getirmiyor işte.....benim bi arkadaşım var kaç sene olmuş bırakalı ,benim içtiğim zamanlarda sadece benimleyken içerdi öyle 1-2...onun dışında içmezdi....ama işte tiryakilik ve irade boyutuyla ilgili.....tabiki bunu önermiyorum o ayrı....bahane konusunda haklı olabilirsin,içki içenlerde hep bi bahane bulur..bahane de ziyade sebep diyelim....

bu arada senin maşallahın var eylül:) iyi gidyorsun
bugün 19 gün olduk....

dehşet başım ağrıyor bugün,sanırım o yüzden hiç aklıma bile gelmiyor,canım da istemiyor....

bu arada ben bıraktım bırakalı ayıptır söylemesi kabızlık çekiyorum siz de de var mı aynı durum?
şu 19 günde 3-4 kere gittiysem gittim tuvalete...o derece yani.....:26:

selam kızlar bugün sigarasız 16.günüm benim sabah kalktığımda hala ilk aklıma gelen sigara oluyo sizde de oldumu bu ne zaman gececek kendime de kızıyorum sabah sabah baska sey düşünemedin mi diye ben unutmaya calıştıkça o hep aklıma geliyo yaaa ne zaman cıkacak bu lanet sey aklımdan bilmiyorum

Selam asya...

benim de 20.günüm bugün....ama benim de aklıma geliyor hala ne yazık ki....eskisi kadar sık değil ama...özellikle sinirlendiğimde,üzüldüğümde hala hemen aklıma geliyo.....

yalnız bir de şunu farkettim..ilk bıraktığımda ilk 1 hafta 10 gün falan burnum acayip açılmıştı,çok rahat nefes alıyodum...meğer burnumu tıkayan da buymuş diyodum...ama son günlerde yine eskisi gibi oldu burnum ve hala sabahları ağzımdaki o acı tat devam ediyo sigara içerken ki gibi.. sizin de böyle mi??

Bebekkafa ve bırakan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Kendinize en güzel hediye sağlığınızı armağan ettiniz.

bbkkff yasadigin hazimsilzlik oulyor ne yazikki ,, nikotin bagirsaklari uyardgi icin onceden sik cikardik
simdi haliyle sistim sahsen ben karnim top gibi

cok iyi beslenmek laizm bol su cok etkili ve meyve sebze

bugun 50.gunum
DUN HAYAIMIN EN KOTU HABERINI ALDIM ve arksma sigaraaaaa diye smj attim
gozum dondu .. o an hic birsey dusunemedim yani iki aya yakin icmedim ama umrumda degildii onemsemedim
Neyseki bugun uzuldugum olay halloldu yani aksinhe cok iyi bir haber aldim
ve iyiki dun sigaram ykotu ve icmedim...

simdi diyorumki ben kendimde sunu anladim cok buyuk yani hakikaten cok buyuk uzuntur stres haberlerinde ben kendimi zayif gormeye basladim resmen baslamak icin sebeb arar oldum
dun neydi oyle inanamadim iyiki icmedim yaa

bugun allahtan olaylar duzeldi islerimi hallettim
aksine guzel haberlerde aldim off diyorum off yirttim:S

simdi kendimi olabilicek en kotu baisma gelebilcke en kotu seye allah korusun tbai ama hazirlanmam lazim
yani insan inanin kizlar dunku habeirm cok kotuydu(ornek evinizi bir anda kumarda kaybettiniz)yada benzer...

simdi simdi hazirlanmam lazim yani tekrar sigarayi bastan birakicakmisim gibide buna hazirlanmam lazim
bu benim son sansim eger icersem birdaha kendimi biliyorum zor birakirim
hatta umursamam bu icmedigim gunlerin acisini cikara cukara fosur fisur icerim:S

neyse simdi hersey yolunca kizlar alsimak lazim allah guc versinnnn hep huzur lu olmak lazimmmm

stres uzuntu oldumu cook zor..
hadi bakalim yola devam

Bebekkafa ve bırakan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Kendinize en güzel hediye sağlığınızı armağan ettiniz.

teşekkür ederiz.....

seni çok iyi anlıyorum....işte geçen hafta sonu benim yaşadığımda aynı duygulardı ve içmiştim..senin iyiki elinin altında yokmuş ve içmemişsin...ama çok iyi tahmin edebiliyorum neler hissettiğini o an....
da mesele senin 50 gün olmuş olması....yani nerdeyse 2 aydır içmemiş biri bile bu derece istek duyabiliyorsa stres vs anında,ben fazlada ümitlenmiyorum artık kendi adıma....

yani tamam şimdilik iyi gidiyor sayılır,1 fire dışında ama demekki gerçekten çok zorlanıcam ben daha...Allah güç versin evet aminnn.....dediğin gibi hep kafamız rahat olacak,huzurlu olacaz ki aklımıza gelmesin,e bu mümkün değil.....resmenn bir savaşş bu....pofff

icsem bile bile intihar gozumu korkutuyor onunla yasanmaz .....
icmesem kendime hayatimda verecegim en buyuk iskence..
resmen koydu yani sigarasizlik
ama
bitirdim yollarimiz ayrildi
ve su var 2 ay olsun 5 ay olsun 10 ay 100 ayy isteyen yine baslar .. hic bir zaman hic icmeyen bir insan gibi olmayacagiz bu bir gercek kanimca

ama arinmak guzel birsey nefesin acilmasi guzel birsey
allaha sukur buyuk bir hastalik rahatsizlik hic yasamadim ama eminimki saglik gibisi olamaz diyorum
hayatta en degerli yatirim su zikkimi icmeyip saglikli birer birey olabilmek

ahhh ahh cevremde sigara yuyzuunden birebir o kadar canli orneklerini gordumki
yani oldurmuyor surunduruuyoooorrrr
aslinda duusnuyorumda 1 sene 1.5 sene gecse eminim biraz daha rahat olurum ben sankiii
yaz kis ilkbahar sonbahar ..

deme öyle yaa
hiç içmemiş biri gibi olamıycaz mı şimdi...

ya geçen bi tanıdık var oraya gittim bi teyze...misafirleri vardı...misafir olan adam,kocasının abisi...adam sigarayı bırakalı 25 sene olmuş... söyleyince bi garip oldum...25 seneeeeeeee !!

bu adam şimdi hiç içmemiş gibi olmamışmıdır yahu...

arınmak güzel tabi....kendimi daha hafif hissediyorum ben artık.....

ama her an patlamaya hazır bomba gibi duruyo içimde o istek,onun da farkındayım :18:
yarın 21.gün....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…