1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

merhaba
hoşgeldin aramıza. ben eşim içtiği halde bıraktım. bizim durumumuz diğerlerine göre daha zor. ev de sigara var. canın istediğinde elinin altında. ben canım çok istediğinde kültablası kokluyordum keşler gibi. yada eşimin sigarasını alıp yakmadan içiyormuş gibi yapıyordum. midem bulanıyordu. belki de evde bir içen olduğu için benim krizlerim daha uzun sürdü. ama başardım. sen de başarabilirsin. ne zaman bırakmayı düşünüyorsun. eblirlendin mi bir gün.

başım ağrıyor((

içesim geldi demin çok...leblebi falan yedim üstüne yakasım geldi bi tane....:18:

yarın 5.günn...Allahımm sen yardım ettt.....

Sigarayı bıraktıktan biraz sonra, kendinizi sigara kullandığınız zamankinden daha sinirli, aç, yorgun, huzursuz ve tahammülsüz hissedebilirsiniz. Sigara içmek için şiddetli istekler duyabilirsiniz. Ayrıca uyumada zorluk çekebilir ve öksürmede, bir artma fark edebilirsiniz.

Nikotinin kesilme şikayetleri, vücudun nikotinden temizlenmesinin bir sonucudur. Nikotinin çoğu, 2 ya da 3 gün içinde temizlenir, ancak bedeninizin nikotin isteği haftalarca sürebilir.

İştahınızda bir artış ya da tat ve koku alma duyularınızda iyileşme hissedebilirsiniz. Dolaylı olarak bu, kilo almayla sonuçlanabilir. Sigarayı bırakmak, otomatik olarak kilo alacaksınız anlamına gelmez, ayrıca makul ve geçici kilo alma, sağlığınızı tehdit eden bir şeyden kurtulmak, özellikle kanser olma, kalp ya da akciğer hastalığına yakalanma şansını azaltmak için ödenmesi gereken bir bedeldir. Aşırı kilo almadan korunmak için birtakım ipuçları şunlardır:

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Almamak İçin Bunları Yapın:
Her yemekten önce bir bardak su için
Dikkatli bir şekilde, iyi dengelenmiş menüler hazırlayın ve kalorileri sayın.
Düşük kalorili içecekler dahil olmak üzere önceden yiyeceğiniz düşük kalorili ve az yağlı yiyecekleri hazırlayın.
Eğer ağız zevki bir sorun haline geliyorsa, şekersiz sakız çiğneyin ya da havuç turşu, çekirdek ya da kereviz gibi atıştırmalık yiyecekler yiyin.
Her hafta tartılın ve düzenli olarak egzersiz yapın.
İyileşme sürecinizde kabızlık çekerseniz, diyetinize çiğ sebzeler gibi çok selülozlu yiyecekler ekleyin.
Gerilim ve sinirlilik, genel sigarayı kesme şikayetleridir. Uygun gevşeme tekniklerini öğrenin. Yürüyüş yapın, duş alın ya da banyo köpüğü dolu küvete girin. Sanki sigarayı içinize çekiyormuş gibi derin ve yavaş nefes alın ve bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

alıntı...

başım ağrıyor((

içesim geldi demin çok...leblebi falan yedim üstüne yakasım geldi bi tane....:18:

yarın 5.günn...Allahımm sen yardım ettt.....

Yasayabilceign en kotu ani yasamissin gecti gitti bitti ... hayati kazanicaksin
zor iste
ben ilk zamanlar uyumaiyordum ilk gunun gecesi ve sonraki 3.4.5 de oyle biraz devam etti ama simdi iyi yani onsuzluga alistim
Yalnizzzz istahhhhhhh olamaaz diyorum size baskada birsey demiyorum
eve kosu bandi almaya karar verdim
cok cok fazla enerjim var atamayinca sisiyorum
iki adim yuruyorum acikyiorum bayilicak gibi oluyorum ki ben hayatimda boyle oldugum bir donem ne hatirlarim ne baska bir an .. yani hamileligimde yeminederim hic bir sey hissetmeidm ne acikma ne aserme ne bir fazla yeme
bu ne ya:S:S bu neeee

bugunde diyetime baslayamadim yarin basliyorum cok kararliyim:) cunki kotum sikmaya basladi sistim 3kilo almisim((((((((((( offff offffff sigaradan gectim amaaa su istah beni cok zorluyor tutamiyorumyaa kendimiii doymuyorum yarabbim togbe togbe ya

paylastigin yaziyi begendim yemeklerden once bol su icmeyi deneyecegim tesekkurler canim

Bebebkkafa birde cok cok boyle kriz anlarinda biraz guzel bir cikolata yemeyi denesen??

hani basim agriyor filan demissinya bende oyle oluyordum o agri yuzunden yatardim dururdum sonra bir kriz gelirdi hemen hooop cikolata afiyetle yeee!!!!! hormonlar hemen calisiyor mutlu oluyor insan onu yerken kriz geciyor sonra zaten ustune sigara aklina bile gelmiyor

5. gunune geliyorsun sen ve diger ocak 1 de birakan arkadaslar nikotin vicuttan temizlenmisytir:))
simdi basliyor maratonnn

supersiniz

canım aslında bu sabah içmeyecektim. ama unuttum ve yakı verdim ve sonradan aklıma geldi, sen bugün sıgarayı bırakıcaktıın diye. eşimde pis pis gülümsemesi bundanmış demek...uyuz gerçekten uyuz bide eğleniyor benimle onada eğlence çıktı offf

Günaydın Arkadaşlar ...

Allahıma şükür bende herşey iyi gidiyor , yavaş yavaş şu yemek sonrası aradığım sigarayıda pek fazla aramamaya başladım ...
bıraktıktan beri bende ne sinirlilik ne iştah açılması nede uykusuzluk bişi olmadı aman maşallah nazar değmesinn :))
benim için şuan herşey umduğumdan iyi gidiyor anlayacağınız ...
şimdide ikinci planım olan spora geri dönmek istiyorum , bu hafta sonu evime yakın spor salonu araştıracağım .. hakkatende spor yaptığım zamanlarda normalden daha az içiyordum çünkü hareketler esnasında tıkanınca sigaradan dolayı tabii çok kızıyordum kendime ve azaltıyordum baya ..

herşey önce kararlılık ve beyinde bitirmekmiş bu işi , ben bunu anladım ...

süpersiniz arkadaşlar...devamm..:108::108::108::108:beni görenler sana bir güzellik gelmiş diyo,cildim pürüzsüzleşmiş çok mutlu oliyim..:124::124:

canım canım istemiyor. Zaman zaman aklıma geliyor çünkü 9 sene her anımda yanımdaydı. 9 yıllık sevgilimden ayrılsam o da aklıma gelir:)
Üstelik ben bana sigarayı bıaktıran ekipte çalışmaya başladım. Onunda müthiş motivasyonu var üzerimde.

kizlar bugun 35 gunumdeyim
belki inancmiycaksiniz ama tek bir zerre kriz gelmiyor ve sogudummmm aklima gelmiyor artik

cok mutluyummmm(( istedigim hep buydu
sukurler olsunnn

daha once yazardim anlam veremedigim krizler gelirdi 20.gunde filan sinir olurdum
ama bunlar nikotinin son sicrayislari
inaninin bitiyorr dayanin kizlar bir ayi atlatin hersey cok guzel oluyorrr
heleki 2 , 3, 4, ay gecsin woowwww diyecegimm insallahh super olacak

ben rrahatimmm insallaahh yeni birakan arkadaslar sizde bunu yasayinnn sabir sabir sabirrr

canım iştah konusunda,benim öyle çook fazla iştahım açılmadı ama yediğim şeyler daha bir lezzetli geliyor....o nedenlede yemek istiyorum çok ama öyle deli gibi yemeler,aralarda bişeyler atıştırmalar yok fazla....zaten bol su içiyorum,o da şişilik yapıyor galiba....

dün arkadaşla konuştuk o da bıraktı çoook uzun zaman önce,(ki bu insan aynı zamanda alkol bağımlısıydı neyse babasıda bırakmış....ilk zamanlar şişilik oluyor vücutta fln dedi,su tutuyomuş vücut sonradan geçiyormuş...

bende yüzümde hissediyorum şişlik,dışardan bakınca belli olan bişi değil ama öyle hissediyorum....bol su için yinede tabi....koşu bandını nişanlım evlenince evde istiyo mutlaka,spor yapıyo sürekli salonda,seviyo sporu,o yüzden evde istiyo mutlaka....bu arada enerji olayı bende de oldu:))
daha çok konuşuyorum dünden beri ve kendimi daha iyi hissediyorum....

bugün 5.gündü ve 5 günde bu kadar farkk...inanılmazz

canım ya nedense canım tatlı ,çikolata fln pek istemiyor ekisi gibi benim...hatta adet dönemim yaklaştı,5-6 gün sonra olucam ama ona rağmen pek çikolata çekmiyo canım....

2 gün sonra nikotin temizleniyormuş vücuttan...bende bunu düşünmüştüm dün gece,bugün 5 gün oldu....nikotin yok kanımızdaa artııkkkk ama nikotin isteği ara ara devam ediyor,edecek o ayrı.....

maşallahh canımm....

benimde bugün baya iyiydi....kursta hoca fln içip yanıma gelince kokusu biraz istetti ama geçti sonra....çok garip ama çokta zorlanmıyorum açıkçası....dediğin gibi kararlılık ve beyinde bitirmek işin püf noktası canım....o kararlılıkla üstesinden geliniyor o anlık krizlerin....hatta bugün kursta bi abla var onlada konuştuk,onun da 1 ay olmuş bırakalı...anlık geliyo dedi o istek,5 dk fln sürüyor dedi o an kendini oyalayıp içmezssen bi daha istemiyosun ta ki diğer krize kadar dedi....ama onun 1 ay olmuş mesela pek istemiyomuş artık canı....

süpersiniz arkadaşlar...devamm..:108::108::108::108:beni görenler sana bir güzellik gelmiş diyo,cildim pürüzsüzleşmiş çok mutlu oliyim..:124::124:

teşekkür ederizz canımm....

valla doğrudur aygüncüm,ciltte de değişiklikler ,yenilenmeler oluyordur muhakkak,çünkü o zıkkım cildide çok etkiliyor....

haydiiiii devaaaammmmm,biz süperizz yaaa,iradeliiiiiii,güçlüüüüüü,kararlıııııı,süper insanlarızzz ( gaza bak gazaa )

e öyle amaaa:82:

bu arada şunu farkettim dışarda heryer,herkes sigara kokuyomuuuşşşşş.....inanamıyorum yaa,direk alıyorum kokuyu..dolmuşta,sokakta heryerde sigara kokusu varrrr.....:120:

Merhaba kızlar.. ben üniversite yıllarında başladım bu zehire ve sonrası malum işte paket almaya ve düzenli içmeye başladım. Günde yaklaşık 1 paket kadar içiyordum son günler. Ne yazık ki eşim de içiyor bu sebeple bırakmak hiç aklıma gelmiyordu. Derken, bu yıl çocuk mevzusu gündeme geldikçe eşim bana direkt olarak ' sigarayı bırakmazsan çocuk yapma fikrini unut' dedi çok şaşırmıştım, elbette biliyordum zararını ama eşimden böyle net bir tepki beni şaşırtmıştı işte. Bu konuşmamızdan sonr ahep düşündüm, eşim haklıydı artık bırakmam gerekiyordu. 3 hafta önce bir akşam aniden 'bırakıyorum' dedim. O günden itibaren sigarayı hiç içmedim. Hala canım yemeklerden sonra çok istiyor ama dayanıyorum, dayanmalıyım. Biliyorum ki birgün canım hiç istemeyecek. Benim sağlığımdan ve kısmet olrusa ileride doğacak bebeğimin sağlığından hiç ama hiç önemli değil. Artık bu bağımlılıktan arındım şükürler olsun..

merhaba cyd86,ilgin ve desteğin için teşekkür ederim.....

eşin kesinlikle haklı...ve ne kadar güzel ki sende ona hak verip sigarayı bırakmışsın...çooook tebrik ediyorum seni....

benim de bu yola çıkarken en baş sebebim çocuk mevzusuydu.....bende 4 ay sonra evleniyorum..
hemen düşünmüyorum tabi çocuk ama eninde sonunda olacak Allah'ın izniyle ve ben hamile kalmadan önce tüm vücudumu,organlarımı,kanımı bu zehirden,pislikten arındırmak istedim.....bebekler çok masum,çook temiz...hiç hakkımız yok onlara bu kötülüğü yapmaya...

tabiki kendi sağlığımızda önemli ama çoğu insan buna bende dahil kendi sağlığı için bırakamıyor bu zıkkımı....o yüzden bende bebek için diyerek girdim bu yola....belki de o yüzden çok fazla zorlanmıyorum....çok içesim geldiği anlarda,bunu düşünüyorum mesela....eğer hiç bişey engel olmuyorsa içmeme,o derece kuvvetli bi krizse yani ,bu düşünce oluyor

3 hafta olmuş senin bırakalı,çok iyi bi zaman bu....belki bi 10-15 gün daha aklına düşer vs ama sonrası çok daha rahat olacak eminim....

tekrar tebrik ederim

arada uğrarsan çok seviniriz ,tecrübelerini paylaşırsın bizimle....

Sağol canım, sigarayı bırakmamızdaki esas nedenimiz ortakmış gerçekten. Bu arada şimdiden hayırlı uğurlu olsun canım, inşaAllah mutlu, sağlıklı ve bebişli günler görürsün.

Topiğe sık sık uğrayacağımdan emin olabilirsin, sizlerin yazdıklarından sonra inanın daha da iyi hissettim kendimi ve benim de desteğimi hissetmenizi çok isterim.

amiiiinn canımm...ne kadar güzel dileklerde bulunmuşsunn,çok teşekkür ederim

ay çok sevindim gerçekten,uğra sık sık tabi,burda çok az kişiyiz desteğe ihtiyacımız var illaki...
seninde iyi hissetmende katkımız olduysa ne mutlu bize....

birlikten kuvvet doğar diye boşuna demiyorlar:))

bu arada 5.gün de bitti benim şükürr...
inanın cesaretim günden güne artıyor...inanamıyorum bunca gündür durabildiğime...evet 5 gün aslında hiçbişey ama benim için çok şey....

herkese iyi geceler diliyorumm,temiz temiz,misss gibi uykulaaaarrrr

harikasınız arkadaşar :))
bu yola başkoyduk dönmek yok artık :))
o bizden güçlü değil , biz ondan güçlüyüz

harikasınız arkadaşar :))
bu yola başkoyduk dönmek yok artık :))
o bizden güçlü değil , biz ondan güçlüyüz

aynenn öylee eylülcümm....biz güçlüyüz o değill....
bugün 6.günümm....inanın çok fazla istemiyo canım artık....gerçi baştan böyle olurmuş sonra birden çok istermiş falan...neyse iyiym ben şimdilik....çok şiddetli değil krizler....en azından ilk 3 gün kadar değil....

benimde 2.günüm bugün irademle savaş içindeyim

işte buuu...biri daha kurtardı kendinii

tebrik ederim canım seni....2 ve 3.günler zorlar biraz ama sakınn yenilme...unutma o içme isteği sadece 5 dk sürecek ve geçip gidecek...o 5 dk içinde içmezsen sen kazanacaksın,içersen içtiğinle kalacaksın.....o zıkkım kazanacak...

kendine güvennn...yapabilirsin inan....ben yapıyosam herkes yapar yaaff....

sen ne zamandır içiyodun ve ne kadar içiyodun canım?

bu arada yaşlar kaç hanımlar...başka şeylerden de konuşalım,hep ondan bahsetmeyelim

canım saol yaaa bugünlerde geçecek insallah durmak yok yola devam
ben nerdeyse cocuk yasımda basladım 14 yasımda simdi 28 yasındayım
günde yaklasık olarak 15 tane içiyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…