1 çocuğum var,hamileyim ve boşanmak istiyoru m

doğum kontrol hapı kullanırken -tamamen doğru bir şekilde- hamile kaldım ve düşük yaptım.
kondomla korunurken hamile kaldım ve mahsul 7,5 aylık.

olunca oluyor, hatta o yüzde 2'lik kısım 2 kere aynı kişiye de denk geliyor.

o yüzden istemeden hamile kalınabiliyor.

ilgisiz demissiniz bana sormuyor demissiniz benimle ilgilenmiyor demissiniz
buraya kadar icimden eh iki cocukla artik bunlara katlanmali diye düsünürken
siddet olayini okudum malesef bu katlanilicak birsey degil sizde katlanmayin derim

EE AMA TABI DOGUM KONTROL HAPI KULLANIRKEN ARADA BIR DOKTORA GIDIP HORMON DURUMUNUZU ILACIN MEHTEVIYATINDA BULUNAN HORMONUN SIZIN ICIN YETERLI OLUP OLMADIGINIZA BAKTIRMANIZ LAZIMBEN MESELA ADETTEN KESILDIM MEGER HORMANU FAZLA GELMIS DOKTORUM SOZU DAHA DUSUK BIR ILAC OLAN MIRENOVAYI VERDI TAKIPLE OLUR BU ISLERR BEN BUNU BILIR BUNU SOYLERIM HER AKSAM SAAT ONDA DAKIKASINI GECIRMEDEN ICIYORUM AMA HADI OLDU DIYELIM O YUZDE IKILIK KESIM BIR KERE BANA DENK GELSEYDI YEMIN EDIYORUM IKINCIYIDE ISTEMIYORSAM PREZETVATIF DOGUM KONTROL HAPI HEPSINI AYNI ANDA KULLANIRDIM..BIRSEY BIR INSANIN BASINA BIR KEZ GELIYORSA KAZADIR IKINCI KEZ AYNI SEY GELIYORSA EMIN OLUN KAZA YADA TESADUF DEGILDIR.... ...sempatiksalakcinni

valla
ayrıl, boşan, çek git demek kolay cidden,şimdi daha iyi anlıyorum...
eşinle birlikte bir psikolog yada aile danışmanına gitseniz.
sonuçta 2 çocuk var ve zamanla düzelir belki eşin.

öncelikle forumda büyük harfle yazmak yasatır; bilginize.

ikincisi; bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ama sözünüz banaysa zaten iki ayda bir kontrole gitmek zorundayım.
doğrusunuz takiple olur bu işler, bir ayağı hastanede olan bir insan bunu çok iyi bilir zaten.
siz de emin olun ki başınıza gelmeyen şeyler hakkında konuşmak her zaman yanıltıcıdır.
tüpleri bağlanan -ya da tamamen bağlandığı sanılan- kadının bile gebe kaldığını biliyorum.
olunca oluyor; neden anlamak istemiyorsunuz anlamadım bende.

gerçi konu sahibinin o tiynette bir kocayla gebe kalacak kadar yakınlaşması bile bana göre ilginç ya o da ayrı konu...

pardon ama neden böyle şeyler söylemesine müsade ediyorsun ne demek ben sana ne zaman sordum
ya bence birazcık toparlanmak için ailenin yanına git bebeğinide alıp vede bu arada birazcık düşün
ama ben eşinede çok kızdım ama sanada çok kızdım şimdik canım çünkü neden sen eşin için kariyerinden vazgeçiyorsunki hem eşimi severim hem kariyer yaparım neden demedin canım
offffffffffffffffffffffffffff ben çok üzülüyorum böyle şeylere ya
Allah hakkınızda hayırlısını versin canım

sevgılı esmeralda oncelıkle anlamak ıstedıgımı anlatıcak muhattap sız degılsınız bunu yanlıs anlamayın hırcınlık olsun dıye soylemıyorum konu sahıbıne yazılmıs bır yorumdur ılk andan berı yazdıklarım ancak sız benım yazdıklarıma karsılık verınce dolayısıyla karsılık alıyorsunuz.ıstersenız sız bana yazmayın ben sıze yazmıyım cunku 7 senedır bır hastanede calsıyorum saglık sektorunun ıcındeyım yanı basıma gelmıyor ama polıklınıgıme hergun en az 50 hasta gelıyor.bahsını gecırdıgınız durumlar bınde bırdır hanımefendıcım elbette o bınde bırlık kısıma bırılerı denk gelıcektır ama buna bır kere denk gelırsınız degılmı ıkıncısınde denk gelmek hıc ıstemıyorsanız tuplerınızı baglatır transvajınalus kontrollerınde yada vajınal ıncelemelerde bunu anlayabılırsınız baglanıp baglanmadıgını,yada cıfte korunma yontemlerını yaparsınız vs...
NOT:FORUM SAYFALARINDA BINLERCE BUYUK HARFLERLE YAZILMIS YORUMLAR GORDUM BI BENIMKI BATMAZ HERALDE KIMSEYE..vereliniortakİYİ GÜNLER

Canım eve aile konutu şerhi koydur o zaman senin iznin olmadan satamaz ayrıca üniversite mezunusun öğretmen adayısın iki çocukla da gayet güzel hayatını idame ettirebilirsin önce kendine güven şu sınavını kazan bir işin olsun

Aile konutu şerhi için gereken şeyler aşağıda hiçbir masrafı da yok genelge de gönderilmiş tapuya rahatlıkla yaparsın

eğer eşin sana neden aile konutu şerhi koydurduğunu sorarsa sen de sen satarken sormadığına göre ben de şerh verirken sormam tabi de çık işin içinden görsün hanyayı konyayı

Eşlerden biri evlilik cüzdanı ve birlikte aile konutu olarak özgülenen yerde ikamet ettiklerini gösterir muhtarlık evrakı ile birlikte Tapu Sicil Müdürlüğüne başvurduğunda her hangi bir ödeme talep edilmeden tapuya bu şerh konuyor.

Bu konudaki Tapu Sicil Müdürlüklerine gönderilen genelge aşağıdadır.

T.C.
BASBAKANLIK
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜGÜ
Tasarruf Islemleri Dairesi Baskanligi

Sayi : B021TKG0100001-073-1559/ 11.06.2002
Konu :4721 sayili Türk Medeni Kanunu

Genelge No
2002/7

TAPU VE KADASTRO ..... BÖLGE MÜDÜRLÜGÜNE
............TAPU SICIL MÜDÜRLÜGÜNE
............ KADASTRO MÜDÜRLÜGÜNE

4721 sayili Türk Medeni Kanunu 1/Ocak/2002 tarihinde yürürlüge girmis olup, yapilan düzenlemeyle mülga 743 sayili Türk Kanunu Medenisi'ndeki düzenlemelerde degisiklikler yapilmis ve ilave yeni hükümler de getirilmistir.

I-AILE KONUTU SERHI: ( M.K. m.194 )
1) Malik olmayan esin talebiyle: Evlilik birliginin resmen devam ettigini kanitlayan nüfus kayit örnegi ile bu konutta birlikte yasantilarini sürdürdüklerini kanitlayan muhtarliktan alinmis belgenin ibrazi halinde "Aile konutudur." serhinin islenmesi,

2) Tasinmaz mal maliki olan esin ya da eslerden her ikisinin birlikte talebiyle: Evlilik cüzdani veya nüfus kayit örneginin ibrazi halinde baskaca bir belge aranmaksizin "Aile konutudur." serhinin islenmesi,

3) Aile Konutu,eslerin bütün yasam faaliyetlerini gerçeklestirdigi ve düzenli yerlesim amaciyla kullandiklari mekanlari ifade ettiginden, zaman zaman ya da hafta sonu kullanmak amaciyla edinilen yazlik konut, dag evi gibi konutlar Türk Medeni Kanununun 194 üncü maddesi kapsamina girmediginden, bu yönde gelecek taleplerin karsilanmamasi,

4) 4721 sayili Türk Medeni Kanununda üçüncü sahsa ait tasinmaz mal üzerine "aile konutudur." serhi verilmesine iliskin herhangi bir düzenleme bulunmadigindan, 194 üncü maddenin son fikrasinda yazili olan durum nedeniyle üçüncü sahsa ait tasinmaz mal üzerine serh verilmemesi,

5) Tasinmaz malin üzerinde mevcut "aile konutudur." serhinin terkini:

a) Serh malik olmayan esin talebiyle islenmis ise; yine malik olmayan esin talebiyle,

b) Serh her iki esin birlikte talebiyle islenmis ise; her ikisinin de talebiyle,

c) Eslerin birlikte malik oldugu hisseli tasinmaz mallarda serh eslerden birinin talebiyle islenmis ise; serhi islettiren esin talebiyle,

d) Malik olan esin talebiyle serh verilmis ise malik olmayan esin de talep ya da muvafakatiyla,

Terkin edilmesi, ancak malik olmayan esin ya da eslerin birlikte malik oldugu hisseli tasinmaz mallarda serh talebinde bulunan esin ölümü ya da bu konuda alinmis mahkeme kararinin ibrazi halinde diger esin tek tarafli talebiyle de terkin isleminin karsilanmasi,

6) Aile konutu serhi eslerden herhangi birinin tek tarafli talebiyle islenmis ise diger ese islemin sonucundan duyuruda bulunulmasi,( M.K. m.1019 )

7) Aile konutu serhi islenmesinde; gereken hallerde tasinmaz malin serhi talep edilen tasinmaz mal ile ayni oldugunun kadastro müdürlügünce veya muhtarlikça tespit edilmesi,

8) Mali yönü: Aile konutu serhine yönelik 492 sayili Harçlar Kanununda herhangi bir düzenleme bulunmadigindan talebin harç, Ö.I.V., E.K.P. ve döner sermaye ücreti tahsil edilmeden karsilanmasi,

9) Hukuki sonuç: "Aile konutudur." serhi bulunan tasinmazda eslerin rizasi saglanmadikça tapu kütügü üzerinde tasarrufi taleplerin karsilanmamasi, ( M.K. m.194/1 )

Gerekmektedir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…