Artık Akıllandım? Borçlarımı kapatıp yeni bir sayfa açacağım?

Öğlenleri galiba güzel bir yemek yiyebiliyorsunuz iş yerinde, o da bir avantaj.
Yeni bir haftadan bomba gibi tasarruf bekliyorum sizden !!!! ilk ayı öyle böyle atlatacaksınız inşallah
İnşallah ya panae, şimdilik elimden geleni yapıyorum. 🙏🙏🙏

konuyu takipteyim aylık o kadar para ile gecinmeniz inanılmaz bir ilham olacak.
benimde borçlarım ve konum var sizin gibi harcama günlüğü,
bu aralar hayatım çok havada olduğu için harcama düzeni kurmadım ,
biliyorum yanlış yapıyorum, ben de mi devam etsem diye düşündüm şimdi.
subatta ev kurma vs hayatım tam oturacak.

İnsan hep öteliyor , bazen bi sağlıklı beslenmeye başlamak istemeyi , bazen harcama alışkanlıklarını , çok şükür bir haftadır sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum ancak çok fazla tatlı tüketiyorum. . Bugün 24.01.2023 ve ben hiç bir masraf yapmadım . Evet kakao, portakal , mandalina almam gerekiyor ama biraz daha evdeki olanlar ile idare etmeye çalışacağım 🙏🙏

Bugün 25.01.2023 sadece evde meyveye ihtiyacım vardı. Markete gittim mandalina kilosu 29 TLydi , portakal 14 TL karnabahar 6 TLydi , bakın 2 tane mandalina aldım , 2 tane portakal ve karnabaharın en küçüğünden aldım toplamda 22 TL ödedim 10 günde toplam masrafım 189 TL oldu , o kadar ağır ki ekonomik şartlar fiyatlar aşırı pahalı ;(

Bencede iyi yapmışsınız, böyle giderse toparlanırsınız, 1 yıl dişinizi sıkın sonra rahata ereceksiniz inşallah. diğer konunuzu da okudum, dikkat edin, bu konular hep sizi borca sürüklemiş. Şuan harcicak paranın olmamasını boşverin, üstüne borçlusunuz. diğer hanımlar zaten yazmış karşı taraf karşılasın diye, bende onlarla aynı fikirdeyim :)

27.01.2023 de hiç bir harcama yapmadım, evim işyerine yakın olduğundan yürüyerek gidip geliyorum, biliyorum ki merkeze gittiğim de daha çok harcayacağımı bildiğimden hemen eve geliyorum , marketlerde her şey çok pahalı o yüzden bugün pazara gideceğim biraz alışveriş yapsam iyi olacak 🥗

28.01.2023 bugün bi kuruyemişciden hurmadan tatlı yapabilmek için hurma aldım 7 TL tuttu , birde çekilmiş Türk kahvesi aldım 10 TL toplam masrafım 17 TL tuttu , kendimi çok zor tutuyorum, çünkü harcama alışkanlıklarımı değiştirmek çok zorluyor beni her gün markete yüzlerce TL veren ben artık marketlere uğrasam da sadece dolaşmak İçin giriyorum ;₺ 17 ocaktan bu yana toplam harcamam ; 11 günde 241 TL

Slm bence pazardan haftalık Alışveriş yapmak daha ekonomik olacaktır, şuan süper gidiyor harcamanız yok gibi bişey
Pazardan hafta sonu pişirmek için sebze alırsanız harcama sıfır olur
İnşallah bu istikrarı sürdürürüm 💕💕 ancak evde şeker bitti , yağ çok az , peçete lazım ve bide beyaz peynir bunların bissürü TL tutacağını düşünmek çok üzücü ;(

Arkadaşlar her gün not alıyorum

Eklentiler

• CB135B63-79A7-4084-99BC-6489BE765C6B.jpeg
    CB135B63-79A7-4084-99BC-6489BE765C6B.jpeg
    49,7 KB · Görüntüleme: 90
selam
konunuzu görünce hem destek olma amaçlı hemde benzer durumda olmam sebebiyle yazmaya karar verdim..
aylık 600-1000 arası mutfak masrafı yaparak en az 5 ay idare etmeyi planlıyorum sonrasında temmuz zammı, borçların azalması vs derken daha rahat olacağım.. ama benim avantajım yağ, un, bakliyat, hatta buzlukta biber domates vs erzağım var.. Ped ve çamaşır detarjanını da stoklamıştım. gelir gider konusunda excelden bi tablom var ona uymaya çalışıyorum..
özel değilse bu borcun sebebi nedir?

selam
konunuzu görünce hem destek olma amaçlı hemde benzer durumda olmam sebebiyle yazmaya karar verdim..
aylık 600-1000 arası mutfak masrafı yaparak en az 5 ay idare etmeyi planlıyorum sonrasında temmuz zammı, borçların azalması vs derken daha rahat olacağım.. ama benim avantajım yağ, un, bakliyat, hatta buzlukta biber domates vs erzağım var.. Ped ve çamaşır detarjanını da stoklamıştım. gelir gider konusunda excelden bi tablom var ona uymaya çalışıyorum..
Çok sevindim eşlik etmenize benim öyle bi stoğum yok keşke stoklasaydım ;( çok pahalı şu an , borcumu ev kurduğum İçin yaptım ben, evin masrafı 14 milyara geldi , kredi çektiğim için tutar büyüdü .. daha sonra erkek arkadaşım İçin sürekli yemek yaptım markete harcadım, bir de düğün İçin herkesi giydirdim onun İçin ;( inşallah toparlarım

Çok sevindim eşlik etmenize benim öyle bi stoğum yok keşke stoklasaydım ;( çok pahalı şu an , borcumu ev kurduğum İçin yaptım ben, evin masrafı 14 milyara geldi , kredi çektiğim için tutar büyüdü .. daha sonra erkek arkadaşım İçin sürekli yemek yaptım markete harcadım, bir de düğün İçin herkesi giydirdim onun İçin ;( inşallah toparlarım
inşallah... en yakın bitecek kredi ne zaman? yani kaç ay/ yıl aylık 9650 lira ödeyeceksiniz?

selam
bu stoklama olaylarına bayılıyorum, bende 15 güne kadar kendi evime cikacagim tüm hijyen ürünlerini stoklayacagim 3/5 aylik

X