kimsenin bilmediği borçlarım

Amaaannn sefan olsun ,çalışmış yemişsin, şimdi de çalışır ödersin .bundan sonraki harcamalarına biraz dikkat edersen yeter .kendine harcamayıp ne yapacaksın ,yasin gençtir sanıyorum .kefen parası biriktirmeye daha çok var :) ye iç gez ama bundan sonra dikkatli ol ,hatta evliysen kendini çok sıkmadan borcun biter bitmez birikim yapmaya başla .
Hayatım boyunca hep hesap kitap yaptım. Borctan korktum ayağımı degil yorganima göre uzatmak bazen karnıma kadar çektim.
Ne mi oldu? Şuanda 300 bin borcum var. Maaşının neredeyse tamamı krediye gidiyor. Eşimin maaşı ile geçiniyoruz
Alamadiklarim hep içimde kaldı. Şimdi istesemde alamam

Yani diyeceğim arkadaşın da dediği gibi sefsniz olsun. Eşinize karşı dürüst olun söyleyin. Bu konuda da ezilmeyin.

Hayatım boyunca hep hesap kitap yaptım. Borctan korktum ayağımı degil yorganima göre uzatmak bazen karnıma kadar çektim.
Ne mi oldu? Şuanda 300 bin borcum var. Maaşının neredeyse tamamı krediye gidiyor. Eşimin maaşı ile geçiniyoruz

Yani diyeceğim arkadaşın da dediği gibi sefsniz olsun. Eşinize karşı dürüst olun söyleyin. Bu konuda da ezilmeyin.
Üzüldüm adına ,keşke bu kadar engellemeseydin kendini .hesabını bildiğin halde 300.000 borcun altına girmişsin ,içinde çok şeyler kalmıştır eminim .umarım borcunu çabucak kapatıp ,kazandığın parayı dilediğin gibi harcayacagin zamanlara ulaşırsın.

Kredi krediyle kapanmiyor maalesef iki arkadaşım vardı kredi üstüne kredi çekip kapatiyorlardi sonu gelmiyor , ailenle paylaş durumunu yardım iste birdahada yapma babamda bir kez benim kart borcumu kapatmıştı hep giyim kuşam hesap ekstremi görmüş yok dedi illa oduycem ben çalışıyorum baba ödeme gerek yok falan dinlemedi cancağazim ödedi kurtuldum :))

Canınız sağolsun eliniz ayağınız tutuyor çalışır ödersiniz suçlamayın kendinizi.

Ev falan aldınız zaar:110:

Maaşınızın miktarı çok iyi. Bence şükredin..
Benim anlamadığım eşiniz net maaşınızı bilmiyor mu?
Borç bitene kadar çocuk falan yapmayın. Çünkü emin olun büyük masraf..

Bence eşinize kredi borçlarınızdan bahsedin sonra başka bir şekilde öğrenirse size güvenini yitirir aklınızın başınıza geldiğini bi daha böyle bir hataya düşmeyeceğinizi anlatın hem siz rahatlarsınız hemde gelecekle ilgili planlar yaparken daha rahat olursunuz

Tüketim toplumu olduğumuzdan birazdan Bayram düğün ihtiyaç kredisi ne ararsan var bence eşinize söyleyip borç para alabileceğiniz bir yer varsa hemen kapatıp bitirin faizle uğraşmak ayrı dert hele şu zamanda

Eşiniz sormuyor mu maaşınızın nereye gittiğini?
Bir de çok merak ettim ne aldınız o kadar?

Muhaha Yemin Ediyorum bu ben işte :KK70:
Ben de atandım, atandıktan sonra ayrı ayrı sebeplerden tammm 3 tane kredi çektim. Bu kredilerden toplamda 2100 TL aylık ödemelerim vardı.. Üstüne bir de kredi kartı kullandım:KK14: haaa bunların yanındaaaa bir de KYK borcum vardı :KK70: Bütün bunları ödeyince bana kala kala 400-500 TL gibi bir şey kalıyordu. Evlendim, evime hiçbir katkım olmuyordu :)

Ve ne oldu biliyor musun? Tövbe ettim, bir daha bankaya bulaşmam dedim ve 2 sene içinde dişlerimi sıka sıka borçlarımı bitirdim. Bitti mi? Bitti. Çalışıyorsun ya, maaşın var ya bi şekilde ödersin. Ama bence tüm borçlarını eşini bilsin. O bilirse ödeme kısmında rahat edersin ve senden bi beklentiye girmez.
Allah en kısa zamanda sana da kurtuluş nasip etsin :)

Eşiniz sormuyor mu maaşınızın nereye gittiğini?
Bir de çok merak ettim ne aldınız o kadar?
Hayır sormuyor. Çünkü şimdiye dek aldıklarıma bakarak markayı ve kaliteyi sevdiğimi bildiğinden eve kendine birşeyler almıştır diye düşünüyor sanıyorum.

Çok merak edilecek şeyler değil aslında. Kıyafetlerim çantalarım ayakkabılarım ev eşyalarım üst kalitedir. Ama baksan maaşımı ipotek ettiler birkaç yıllığına

Muhaha Yemin Ediyorum bu ben işte :KK70:
Ben de atandım, atandıktan sonra ayrı ayrı sebeplerden tammm 3 tane kredi çektim. Bu kredilerden toplamda 2100 TL aylık ödemelerim vardı.. Üstüne bir de kredi kartı kullandım:KK14: haaa bunların yanındaaaa bir de KYK borcum vardı :KK70: Bütün bunları ödeyince bana kala kala 400-500 TL gibi bir şey kalıyordu. Evlendim, evime hiçbir katkım olmuyordu :)

Ve ne oldu biliyor musun? Tövbe ettim, bir daha bankaya bulaşmam dedim ve 2 sene içinde dişlerimi sıka sıka borçlarımı bitirdim. Bitti mi? Bitti. Çalışıyorsun ya, maaşın var ya bi şekilde ödersin. Ama bence tüm borçlarını eşini bilsin. O bilirse ödeme kısmında rahat edersin ve senden bi beklentiye girmez.
Allah en kısa zamanda sana da kurtuluş nasip etsin :)
Yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi :KK25: eşinizle paylaştınız mı tepkisi ne oldu

Ha bu arada tek farkımız kyk gibi söylemişsiniz ama ben kyk yı da ödemedim aynıyız yani. Onu şimdilik saymıyorum devlet zaman zaman affediyor ve bunu eşim biliyor çok şükür.

Hayır sormuyor. Çünkü şimdiye dek aldıklarıma bakarak markayı ve kaliteyi sevdiğimi bildiğinden eve kendine birşeyler almıştır diye düşünüyor sanıyorum.

Çok merak edilecek şeyler değil aslında. Kıyafetlerim çantalarım ayakkabılarım ev eşyalarım üst kalitedir. Ama baksan maaşımı ipotek ettiler birkaç yıllığına

Ay bende yakında çalışmaya başlıcam. Korkuyorum vallahi dibini görürüm diye. Dolabımı komple yenilemek istiyorum ama duramazsam diye korkuyorum.

Ödersin ama bence esinle derhal paylas. aynisini benimki bana yapsa bosanma sebebi olurdu benim icin (evli degilim, nisanliyim. suanda kasalarimiz bir ama. nisanlim kira ve faturalari ödüyor ben mutfak ve ivir zivir aliyorum. birikimde bende...)
yani esinizin bilmeye hakki var.

Yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi :KK25: eşinizle paylaştınız mı tepkisi ne oldu

Ha bu arada tek farkımız kyk gibi söylemişsiniz ama ben kyk yı da ödemedim aynıyız yani. Onu şimdilik saymıyorum devlet zaman zaman affediyor ve bunu eşim biliyor çok şükür.

Son kredimi düğünümüzden 2-3 ay önce çektim. Çekerken önce onu aradım; hali hazırda 2 kredim olduğunu, çekeceğim bu krediye de düğün masrafları için ihtiyacım olduğunu, onun da onayı olursa benden bi beklenti içine girmeyecekse 24 aylık bi kredi daha kullanacağımı söyledim. Mecburen kabul etti :)

Eşin ne iş yapıyor? Maddi durumunuz ne durumda? Eşim kendi işini yapıyor, çok da benim maaşıma ihtiyacımız yok açıkçası ama 2 aylıklı bi evde geçim zor olabilir. Sen eşine her şeyi teeek tek açıkla ama, saklama sakın. Bu bile boynunda büyük bir yüktür eminim.

KYK konusunda dediğin doğru, devlet Haziran ayı gibi hep af getiriyor. Onu da ödersiniz İnşaallah :)

Son kredimi düğünümüzden 2-3 ay önce çektim. Çekerken önce onu aradım; hali hazırda 2 kredim olduğunu, çekeceğim bu krediye de düğün masrafları için ihtiyacım olduğunu, onun da onayı olursa benden bi beklenti içine girmeyecekse 24 aylık bi kredi daha kullanacağımı söyledim. Mecburen kabul etti :)

Eşin ne iş yapıyor? Maddi durumunuz ne durumda? Eşim kendi işini yapıyor, çok da benim maaşıma ihtiyacımız yok açıkçası ama 2 aylıklı bi evde geçim zor olabilir. Sen eşine her şeyi teeek tek açıkla ama, saklama sakın. Bu bile boynunda büyük bir yüktür eminim.

KYK konusunda dediğin doğru, devlet Haziran ayı gibi hep af getiriyor. Onu da ödersiniz İnşaallah :)
Özel bir şirkette yönetim departmanında ama süper bir maaşı yok. Aslında iki maaşa da ihtiyacımız var. Benim maaşım yerinde dursa sık sık tatile gider daha kolay alışveriş yapardım ama o bunu bilmediği için evde oturup Mısır kola eşliğinde film izliyoruz. Büyük bir dert değil ama maaşım elimde dursaydı olacakları düşününce üzülüyorum

benim de aynı durum... babam sen,in maaşın çok yaaa diyor bende ay sonunu elimde 1 tl kalmayarak geçiriyorum ama söylemiyorum hiçbir şekilde... ödeme planlarımızı birlikte mi yapsak:KK43:

benim de aynı durum... babam sen,in maaşın çok yaaa diyor bende ay sonunu elimde 1 tl kalmayarak geçiriyorum ama söylemiyorum hiçbir şekilde... ödeme planlarımızı birlikte mi yapsak:KK43:
Evli misiniz sizin aylık borcunuz ne kadar

X