Umarım yanlış bi karar vermemişimdir. Borçlarımı tek kredi de topladım ;(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zorunlualann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
1.479
713
28
Tam 10 kalem ödemem vardı kredi kartı ek hesapları saymıyorum bile , 85.500 TL Lik kredi çekerek 12 ay vadeli borçlarımı tek kredi de topladım , ancak 16 bin TL lik kredi kartı limitim duruyor ödenmesi gereken , toplamda aylık ödemem diğer iki kredim ile birlikte 9360 TL aylık maaşım 11.500 TL sizce geçinebilir miyim bu kalan parayla köşede 3 çeyrek bi gramım var , bu arada ek hesabımı banka kapatmadı ek hesap tutarım 40.950 TL bunu benim kapatmam gerekiyor yoksa yine harcarım :KK43:

Her ay borçlarımı düzenli öderim, asgari değil toplam tutar öderim. 1-2 kere minik krediler çektim 2-3bin civarlarında. Ve bana geçen gün sıkıştık da 1000 TL avans hesap vermedi banka. 10 bankaya borcu olan birine 85 bin nasıl veriyorlar yahu deliriciim şimdi.

Diğer sorunu gördüm ama detaylı okumadım, ev kira değil herhalde ama kapıdan çıksan 1000 TL giden bu devirde 1 ayı 2bin ile geçirmek bana imkansız geldi

İnanın bilmiyorum Temmuza kadar zam gelecek Temmuza kadar sıksam dişimi ya da telefonumu satsam
Temmuza kadar kira vermeyip faturaları minimum düzeyde tutabilecekseniz ve mutfak masrafı yapmayıp iş yerinde yemek veriliyorsa onunla gecirecekseniz günü, olabilir.
Biraz kilo verirsiniz, beslenemediginiz için sağlığınız biraz bozulur belki. Gerçi bu şekilde yaşamaya çalışan bir sürü insan var.

Bacım maaşın 11500 , kredin 9300
iki bin liraya nasıl gecikeceksin? Kirani kim ödeyecek?
Keşke 24 ay taksit yapsaydın:KK43:
Son olarak 41 bin dedigin esnek hesap mı? Hangi bankanın esnek hesabı o kadar fazla ki? Merak ettim,ilk harfini paylaşır mısın?
Bazı bankalar siz iptal etmedikçe belirli periyotlarla ek hesap bakiyenizi artırıyor, kredi kartı limitinin artırılması gibi.

Her ay borçlarımı düzenli öderim, asgari değil toplam tutar öderim. 1-2 kere minik krediler çektim 2-3bin civarlarında. Ve bana geçen gün sıkıştık da 1000 TL avans hesap vermedi banka. 10 bankaya borcu olan birine 85 bin nasıl veriyorlar yahu deliriciim şimdi.

Diğer sorunu gördüm ama detaylı okumadım, ev kira değil herhalde ama kapıdan çıksan 1000 TL giden bu devirde 1 ayı 2bin ile geçirmek bana imkansız geldi
Ben de hep asgarisini öderim borcumun :) eski şirketim sskmi asgariden yatirmisti, bir senedir de işsizim.
D bank bana 27 bin esnek hesap veriyor:)
Ama çekip altın doviz falan alıyorum,hayırlı borç yapıyorum. Sonra TL TL ödüyorum

Tam 10 kalem ödemem vardı kredi kartı ek hesapları saymıyorum bile , 85.500 TL Lik kredi çekerek 12 ay vadeli borçlarımı tek kredi de topladım , ancak 16 bin TL lik kredi kartı limitim duruyor ödenmesi gereken , toplamda aylık ödemem diğer iki kredim ile birlikte 9360 TL aylık maaşım 11.500 TL sizce geçinebilir miyim bu kalan parayla köşede 3 çeyrek bi gramım var , bu arada ek hesabımı banka kapatmadı ek hesap tutarım 40.950 TL bunu benim kapatmam gerekiyor yoksa yine harcarım :KK43:
Neden 12 vade? Daha uzun olması mümkün değil miydi? Eviniz size ait mi? Yani kira ödemeniz olmasa bile aileden ayrı yaşıyorsanız faturalar, mutfak diğer giderlere 2 bin sizce nasıl yetecek?

Ben de hep asgarisini öderim borcumun :) eski şirketim sskmi asgariden yatirmisti, bir senedir de işsizim.
D bank bana 27 bin esnek hesap veriyor:)
Ama çekip altın dovi falan alıyorum,hayırlı borç yapıyorum. Sonra TL TL ödüyorum
Allah Allah yav. Valla bi kere yolda kalıyordum da çekeyim avans dedim daha azını bile vermedi. Kredi kartı limitim yüksek değil ama yükselteyim diye çakallık mı yapıyorlar acaba 😢

Yaptığınız iş, bana çok akıllıca gelmedi.

Eğer yeterli kaynağınız yok ise, borçlar ödenmeye en çok faiz yükü olandan başlanır. Eğer kredi kartında nakit çekim işleminiz yok ise, size faiz yükü yaratan kalem; ek hesap. Önce onu kapatmanız lazım.

Ama öyle bir borca kendinizi sokmuşsunuz ki bu ek hesap nasıl kapanacak? Elinizde ayı değil, haftayı geçirecek para bile kalmamış ki, siz bi de ilave borçlar ödeyeceksiniz.

Ayrıca bu borçlar ödenmemeye devam ettikçe, kredi puanınız düşmeye devam edecek, ve borçlarınızı döndüremez hale düşeceksiniz.

Allah Allah yav. Valla bi kere yolda kalıyordum da çekeyim avans dedim daha azını bile vermedi. Kredi kartı limitim yüksek değil ama yükselteyim diye çakallık mı yapıyorlar acaba 😢
Avukat bir arkadaşım is değiştirdi, maaşını bir dahaki ay alacakmış, esnek hesap önerdim. G bank onu uygun gormedigi için bir şey vermedi:) birinden borç almak zorunda kaldı.
Esnek hesap can ya,ben çoook seviyorum.
Ama tabii ne aldığına bağlı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X