Umarım yanlış bi karar vermemişimdir. Borçlarımı tek kredi de topladım ;(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle yapayım mı diye sorduğunuz konuya yapmayın demiştim mantiksizdi neden yaptınız ki 🙁
Kredi, borcun tamamını kapatıp aylık ödemesi azalacaksa mantıklıydı ama bankada aylık ödeme çıktığında aylık tutar artacakken neden yapmış anlamadım. Ben 30.000₺ fazladan ödeyeceğim ama aylık ödemem yarıya düştü mesela.

Son düzenleme:
İnanın neden olduğunu bilmiyorım geçen sene Ocak ayında ev taşıdım ikinci el eşyalar aldım kredi çektim önden öncesi içinde kredi çektim biliyorsunuz uzun vadeli olunca çok faiz bindi onları erken kapatma tutarı bile hiç ödemiyor Muş’um gibi oldu
Anladım..

Kredi biraz bataklık gibi oluyor.
Bende de bi kredi varken, nişan düğün işleri için bi kredi daha çekmiştim ve geçen sene bu beni çok zorlamıştı.
Ama ben aylık taksitlere dikkat ediyorum, çünkü mutlaka ekstra kredi kartı ödemelerimin olacağını da biliyorum.

Sizin için ödeme kolaylığı diliyorum.

Bir önceki konunuzda yazmıştım. Yapmayın demiştim. Şimdi bir de fazladan ödeyeceksiniz. Yazık günah size. Kendinize acıyın. Bir aile büyüğünüz yok mu? Sizi frenlesin. Cayma hakkını kullanın varsa. Bir süre dışardan yemeyin.
Cayma hakkını para kullanıldığı için kullanamaz. Para elinde durmuyor ki 🤷🏼‍♀️. Hem aylık ödemesi artmış hem fazladan faiz ödeyecek, geri ödemesi artmış. Mantığını hiç anlamadım bu işlemin.

Cayma hakkını para kullanıldığı için kullanamaz. Para elinde durmuyor ki 🤷🏼‍♀️. Hem aylık ödemesi artmış hem fazladan faiz ödeyecek, geri ödemesi artmış. Mantığını hiç anlamadım bu işlemin.
Eğer 24 ay çekebilseydim toplam borcum 148 milyar oluyordu şimdi böyle 98 milyar var şu an

yeni yüksek meblağlı kredi çekmek için findeks notunu yükseltmek için Kredi kartı borcunu mu kapatmak daha mantıklı başka kredini kapatmak mı etkili yoksa borç borçtur neyi kapatırsan kapat mı? :)
Kredinizi kapatırsanız toplam limitinizden yer açılır, puanınız da artar. Kredi kartınızı düzenli ödemeniz daha iyi olur, borcu kapatsaniz da toplam limitinizi değiştirmez, kredi kqrtini komple kapatmadıkça.
Ama kar zarar hesabı da yapmanızı öneririm mesela kredinizin kalan ana para ile faizi ne kadar gibi. Çünkü önce faizi ödersiniz sonra anaparayı. Faizi azaltıp artık anaparanin ödemesi artmışsa, o krediyi kapatmak mantıklı olmaz bence.

Kredinizi kapatırsanız toplam limitinizden yer açılır, puanınız da artar. Kredi kartınızı düzenli ödemeniz daha iyi olur, borcu kapatsaniz da toplam limitinizi değiştirmez, kredi kqrtini komple kapatmadıkça.
Ama kar zarar hesabı da yapmanızı öneririm mesela kredinizin kalan ana para ile faizi ne kadar gibi. Çünkü önce faizi ödersiniz sonra anaparayı. Faizi azaltıp artık anaparanin ödemesi artmışsa, o krediyi kapatmak mantıklı olmaz bence.
teşekkürler😘😘😘

Kazandığın parayı yönetememek büyük bir problem, müstakbel eşin de senden geçinmeye geliyor, o yüzden borcun bitmeyecek asla ne desek boş Z zorunlualann

Millet memur olunca araba alayım,ev alayım ya da en azından ev peşinatı biriktireyim der sen ‘borcumu kapatayım işsiz herif besleyeyim’ derdindesin, bu durumda tek söyleyeceğim şey Allah akıl fikir versin demek olur

Ya bu kıza ne derseniz deyin anlamıyor işte.
Soruyor sonra tam tersini yapıyor.
Ona defalarca işsiz sevgilinden bir bok olmaz dediler dinledi mi ?
Yooo.
Üstüne cinsellik bile yaşadı.
Anlayın artık bu kız de-ğiş-meeeez.
He deyin geçin.
Aradığım yorum sonunda bulundu. Ben bile beş kere yazdım mantıksız yine borcu katlayacaksınız diye. İş yerine haciz gelip maaşına el konulsun da belki akıllanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X