Acillll ...Gebelikte 20'lik dis cektiren varmi ?

Herkeze selamlar
Cokk canım yaniyor ve ikilemdeyim 3 gecedir ne uyuyor,ne yiyebiliyorum ,disim felaket zonkluyor damak larim sisti, sabahi sabah ettim p.tesi sn leri saydim sabah 8 de dr,a gittik esimle,
20 lik dis apse yapmis antibiyotik verdi,augmenten 1 g lık ...c.tesi cekelim dedi BEN 28 HAFTALIK HAMİLE YİM kadin doğum dr,um izin veriyor
Bugun 3.gun ama agrim gecmedi henuz

Ben cokkkkkkkkkkkk korkuyorumm,ne yapicami bilmiyorum:KK43: panik atagim var

Ben hic dis cektirmedim bu yasima kadar,
simdi bu durumda birde en arkadaki sag üst köşedeki dis:KK43:
ilk dis cekimim olucak bide hep korkup erteledim,simdi çürümüş o dis

Sizce basabilirmiyim...?
Kolay olurmu..?
Yarida birakirmiyim...?
Bebegim zarar görurmu..?

20 lik diş,Cektiren varmi hamileyken ...?

Ben 20lik disimi çektirmek için oturdum doktor baktı etti derken ay vazgeçtim dedim kacacaktim disimi uzattı bunu da götür bari dedi.. hiçbişey hissetmedim :) hiç korkma telaş vs yapma saniyelik bir iş..

Yaklasik 3 gun once kadar cektirdim ama hamile degilim :)

Yirmilik dis curumus cok korktum ,sonra bi baktim cerrahin elinde disim.
Guldum sonra kendime hic bisey hissetmedim

Herkeze selamlar
Cokk canım yaniyor ve ikilemdeyim 3 gecedir ne uyuyor,ne yiyebiliyorum ,disim felaket zonkluyor damak larim sisti, sabahi sabah ettim p.tesi sn leri saydim sabah 8 de dr,a gittik esimle,
20 lik dis apse yapmis antibiyotik verdi,augmenten 1 g lık ...c.tesi cekelim dedi BEN 28 HAFTALIK HAMİLE YİM kadin doğum dr,um izin veriyor
Bugun 3.gun ama agrim gecmedi henuz

Ben cokkkkkkkkkkkk korkuyorumm,ne yapicami bilmiyorum:KK43: panik atagim var

Ben hic dis cektirmedim bu yasima kadar,
simdi bu durumda birde en arkadaki sag üst köşedeki dis:KK43:
ilk dis cekimim olucak bide hep korkup erteledim,simdi çürümüş o dis

Sizce basabilirmiyim...?
Kolay olurmu..?
Yarida birakirmiyim...?
Bebegim zarar görurmu..?

20 lik diş,Cektiren varmi hamileyken ...?
Diş hekimi kolay kolay hamileyken diş cekmez bnm 4 tane 20lik dis ameliyatla alindi bi sorun yasamadim her biri 2 dikişliydi zalım disler benden habersiz icine büyümüşler gec fark ettim ki Allahtan kolay oldu zor olmadi

bende dis cektirmemiştim hic. dis ağrısı nedir bilmem. 20 lik disimin cikmasi icin yer olmasi lazim ama yer bulamiyordu. çektirdim.dikisli çekimdi benimki. o an birsey hissetmiyorsunuz emin olun.

Bir tanesi gomulu benim zaten onu hic düşünemiyorum zaten onu sadece cene cerrahlari cekiyomus dediler
ama burda birkac kisi ve siz anlattıkça da 20 lik cikmis disimin cekimi o halde kolay olur diye düşünmeye baslad8m
cok sagaloun

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle. Ablamda aynı durum vardı 3-4 gün boyunca herkese gitti devlette hiçbir şey yapmadılar fakat özel bir dişçi zorla kabul etti. Hemen muayene oldu. Bebeğe zarar gelmedi çok şükür. Yanlış yönlendirip sizi üzmek istemem ama özel doktorlar alıyor biraz zor da olsa...

Merhaba,teşekkürler
Evet ozelde bir arkdaş var o almiyor mesela

Bu kendine guveniyor,bisey olmaz dedi iki dakika muane etti buldu sorunu hemen
Dr,a da benzemiyo hic kollari bastan yukari dovmeli ( hic degilse pisikolojim bozulmaz)

ben hamileyken cektirmedim ama ayni anda altust yirmiliklerimi toptan cektirdim.
uyusturup cekmesi 3 dk surdu sadece ama sonrasinda temizligine dikkat etmeniz lazim ki enfeksiyon kapmasin.
benim doktor ne akla hizmetse dikis atmadan oylece birakti yariklari ve tabiki enfeksiyon kapti acik yara.
dikis kesin attirin ve agzinizin icini temiz tutun.
ilk 1-2 hafta sert puturlu gida yiyemezsiniz pek cektirdiginiz tarafla,ben corba icmistim bol bol.
gecmis olsun

Teşekkürler,sizinkisi gomuluydu sanirim dikis gomululere oluyor bildigim kadariyla,3 dk da 2 dis mükemmel bir dr,olsa gerek

İkisini ayni anda cekiyorlarmiydiki.?

Canim hic korkma.Ben hamileyken degil ama gomulu olan yirmiligimi cektirmis biri olarak disarda gorunen bi dis cekiminin hiiic zor olmayacagini biliyorum.Aci hissetmeyeceksin orasi kesin.gecmis olsun

Asıl çektirmezsen bebeğe zararlı. Sonuçta iltihap var vücudunda ve erken doğuma sebep olur. Çektir kurtul.

Ben 20lik disimi çektirmek için oturdum doktor baktı etti derken ay vazgeçtim dedim kacacaktim disimi uzattı bunu da götür bari dedi.. hiçbişey hissetmedim :) hiç korkma telaş vs yapma saniyelik bir iş..

Ayyy cok tatlisinya valla mi? Bu aksam arkdasimda iki 20 lik ve de gomulu disini cektirmis anlamiyosun dedi

E peki elinde kerpeteni görmedinizmiki:) ?

Yaklasik 3 gun once kadar cektirdim ama hamile degilim :)

Yirmilik dis curumus cok korktum ,sonra bi baktim cerrahin elinde disim.
Guldum sonra kendime hic bisey hissetmedim

Benim de çürüdü gebelikten sanirim, curukya, cekerken kirilir diyede korkuyorum,oyle bisey olmamis sanirim sizin n güzel ,üst dismi sizinde?

Bende çektirdim çürük sağ üst 20 lik dişimi hiç bişi olmadı.çürük yüzünden oluşan bakterilerin,ağrı yüzünden oluşan fiziksel ve ruhsal sitresin,kullanabileceğim ağrı kesicilerin daha fazla zarar verceğini düşündüm dr.umun onayınıda alarak çektirdim.zarar yarar ilişkisini düşün belki bu şekilde kararını verebilirsin.

Diş hekimi kolay kolay hamileyken diş cekmez bnm 4 tane 20lik dis ameliyatla alindi bi sorun yasamadim her biri 2 dikişliydi zalım disler benden habersiz icine büyümüşler gec fark ettim ki Allahtan kolay oldu zor olmadi

Ovvvvvv tek,tek aldirdin dimi canım?
Benimde teki gömülü bunu bi cektirsem diğerlerine sira gelicekte, ilk defa cektiricem hep erteledim,erteledim bu ana geldim iste,7 aydirda cekiyorum bunlari ,siz sizbolun hamile kalmadan cektirun dislerinizi,

Normal disci cekemezcdiyorlar cene cerrah lari cekermis tek
cerrahmiydi sizinkide?

Canim hic korkma.Ben hamileyken degil ama gomulu olan yirmiligimi cektirmis biri olarak disarda gorunen bi dis cekiminin hiiic zor olmayacagini biliyorum.Aci hissetmeyeceksin orasi kesin.gecmis olsun

Cok teşekkürler umut oldunuz bana inşallah tatlım,dua et bana lütfen

Bende çektirdim çürük sağ üst 20 lik dişimi hiç bişi olmadı.çürük yüzünden oluşan bakterilerin,ağrı yüzünden oluşan fiziksel ve ruhsal sitresin,kullanabileceğim ağrı kesicilerin daha fazla zarar verceğini düşündüm dr.umun onayınıda alarak çektirdim.zarar yarar ilişkisini düşün belki bu şekilde kararını verebilirsin.

Sen kac haftalik hamilesin canım? Çürük mus ya disin seninde,cekerken kirilmadi dimi?

Cokkk haklisin valla zarari daha cok aylardir korkuyorum ama son a geldim artik yiyip icemez oldum ,
iste korku basa bela , ama fayda yok mecburum,sizlerde ban cok sagolun umut oluyosunuz burda

X