Acillll ...Gebelikte 20'lik dis cektiren varmi ?

Alt yirmilikler biraz daha ugrastirabiliyor . Kadin dogum uzmanin da onay verdiyse korkma

Ben cektirdim 20 lik sağ üst dişimi.
Hiçte zor olmuyor.
Uyusturuyor 5 dk bekliyosun çekiyor ne ağrı ne sızı. 2 saat yemek yemez bir sey icmezseniz sonrasında sıkıntı yok.

Ayrıca doktorunuz izin vermiş ne diye evham yapıyorsunuz ki bu kadar?

Doktordan daha iyi bilecek halimiz yok.

Cesaretinden az da banaaa lütfen,
icime umut oluyor valla ,Allah razi olsun ,hic duymuyormusun yani ?,gozum korkuyor,esimin disini 4 dr, gezdik kanadi 3 gun kokunu bırakmışlar icerde,kirdilar her biri biyerinden,birde birini gordum yuzu balon gibi sismisti

Dusundukcede diyorumki et kemikten nasıl kolay ayrilsn ,:KK43:

Alt yirmilikler biraz daha ugrastirabiliyor . Kadin dogum uzmanin da onay verdiyse korkma

Verdi canım cektirebilirsin dedi, ozaman azda olsa sansliyim,
Bunu bir cektirsem diger ikisinide cektiririm belki,birtaneside gömülü :)

Disiniz çıktı mı?
Yoksa içinde mi?

Benim dört köşesi de çıkmıştı. Kökü yoktu yani.
Evet uyuşturunca hissetmiyorsun

Diş konusunda korksan bile bebek için korkma. Sonucta doktorun sakınca görmemiş.
Buraya yazılan yorumlar aklını karıştırmasın.

Annesiniz siz cesaretli olacaksınız tabi :)

Cesaretinden az da banaaa lütfen,
icime umut oluyor valla ,Allah razi olsun ,hic duymuyormusun yani ?,gozum korkuyor,esimin disini 4 dr, gezdik kanadi 3 gun kokunu bırakmışlar icerde,kirdilar her biri biyerinden,birde birini gordum yuzu balon gibi sismisti

Dusundukcede diyorumki et kemikten nasıl kolay ayrilsn ,:KK43:

Diş çektirmedim ama dolgu yaptırdım doktorumun izniyle. Zaten o dişin iltihabı çektirmekten yada dolgu yaptırmaktan daha zararlı senin için demişti. Birde lokal bir ilaç o uyuşturmak için kullanılan.Sadece ilk üc ay tavsiye etmiyorum diye belirtmişti. 20 lik dişimi normal zamanda çektirdim,herhangi bir zorluğu yok,ağrı sızı hissetmezsiniz hiçbir şekilde merak etmeyin.

İll 3 ve son 3 ayda girmiyolar genelde bu işlere ama fayda zarar durumunu da dikkate alıyorlar elbette, geçmiş olsun

Disiniz çıktı mı?
Yoksa içinde mi?

Benim dört köşesi de çıkmıştı. Kökü yoktu yani.
Evet uyuşturunca hissetmiyorsun

Diş konusunda korksan bile bebek için korkma. Sonucta doktorun sakınca görmemiş.
Buraya yazılan yorumlar aklını karıştırmasın.

Annesiniz siz cesaretli olacaksınız tabi :)

Cikti canim 3 u cikti zaten teki gömülü,biliyorum bu disi bur kay cektirsem hepsini tekkk,tekkk,tekkk cektiricem

Evet anneyim dimi ben :)

Diş çektirmedim ama dolgu yaptırdım doktorumun izniyle. Zaten o dişin iltihabı çektirmekten yada dolgu yaptırmaktan daha zararlı senin için demişti. Birde lokal bir ilaç o uyuşturmak için kullanılan.Sadece ilk üc ay tavsiye etmiyorum diye belirtmişti. 20 lik dişimi normal zamanda çektirdim,herhangi bir zorluğu yok,ağrı sızı hissetmezsiniz hiçbir şekilde merak etmeyin.

Umut oluyorsunuz bana cok teşekkür ler

bende dis cektirmemiştim hic. dis ağrısı nedir bilmem. 20 lik disimin cikmasi icin yer olmasi lazim ama yer bulamiyordu. çektirdim.dikisli çekimdi benimki. o an birsey hissetmiyorsunuz emin olun.

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle. Ablamda aynı durum vardı 3-4 gün boyunca herkese gitti devlette hiçbir şey yapmadılar fakat özel bir dişçi zorla kabul etti. Hemen muayene oldu. Bebeğe zarar gelmedi çok şükür. Yanlış yönlendirip sizi üzmek istemem ama özel doktorlar alıyor biraz zor da olsa...

ben hamileyken cektirmedim ama ayni anda altust yirmiliklerimi toptan cektirdim.
uyusturup cekmesi 3 dk surdu sadece ama sonrasinda temizligine dikkat etmeniz lazim ki enfeksiyon kapmasin.
benim doktor ne akla hizmetse dikis atmadan oylece birakti yariklari ve tabiki enfeksiyon kapti acik yara.
dikis kesin attirin ve agzinizin icini temiz tutun.
ilk 1-2 hafta sert puturlu gida yiyemezsiniz pek cektirdiginiz tarafla,ben corba icmistim bol bol.
gecmis olsun

X