20`lik disimi cektirdim :((

dry_ik

Kk ile giden 23 kgve artık hedefteyim 57kg
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2011
3.354
2.916
Merhabalar,
Cevremde 20 lik disini cektiren kimse olmadigi icin aklima burasi geldi illaki yardimci olacak birileri vardir..
12 gun once sag 20 lik disim apse yapti ve antb. Kullanip 4. Gunu ozel bi hastanenin çene cerrahini aradim.once gelin bakalim sonra tedavi gunu veririz dediler.antibiyotigim bitmemisti ogun gittim.dr film cekti once ,muayne etti gomulu degil normal cekim olabilir dedi.israrla antib. bitmedi dedim ,iltehap yok cekelim dedi .ben cekimden once temizleme yaptirdim ve disim zor bir sekilde cekildi.eve geldim uyusma gecince agri cok siddetlendi acile gittim.dr muayne etmedi,cekim sirasinda korkmustum sanirim beni cit kirildim biri sandi.usuyorum sitma tutuyor dayanamiyorum dedim agrikesici al ,antb. devam et dedi.icime sinmedi kbb ye gittim cunku kulagim bogazim cok siddetli agriyodu belkide kulak enf dedim.ama dr temiz dedi igne verdi dis agrim icin.igneyi vurulunca 2 saat iyiyim agri bir basliyor mahvoldum aglamaktan,uyku diye bisey yok sabaha kadar aglayip evi geziyorum
.ben 5 ameliyat oldum boyle aci cekmedim.bu arada dilim bembeyaz kabardi agzim aft dolu,disetlerim kabarmis putur putur, yutkunamiyorum da.
Kizimin pamukcuk ilacini kullandim rahatlatti.dis hekimi bisey yok diyor ,kbb bisey yok diyor kafayi yicem ben numarami yapiyorum oluyorum agridan.acaba her cekim yapilan hasta boyle agri hissedermi benimmi agri esigim dusuk kendimden suphelendim.gerci esim dra bile dediki esim normalde hasra olur ama hic yatmaz ,ameliyat olur ertesi gun isini yapar bana ilk kez ben zorlamadan beni dra getir dedi sasirdim dedi ama dr nazmi sandi yoksa hatasini biliyor oyuzden mi muayne etmedi.3 sene once sol tarafimdakini cektirmistim hic sikinti yasamadim.bir yorum yapin lutfen ona gore diyecemki 1 hafta suruyomus gececek ama hergun yarin gecer umuduyla bekliyorum

Son düzenleme:
Benim 10 gunde tamamen iyilesti. Agri kesici ve antibiyotik kullandim. Sorun cikmadi. Gecmis olsun. Olmadi iyi bir disciye gorunun.

Bende cektiricem ablacim..
Hepsi agzimda suan annem izin vermiyor nesi zarar sana diyip engel olup duruyor..
Bizzat yasamadim ama 1 hafta 10gun fln bazen cektiriyor bu disler insana..
Film cektirdiniz mi tekrardan bilmiyorum ama disi cekme sirasinda bir parcasi kirilip hala icinde kalmis olabilir..
Benimde sol alttaki 20lik disim yeni yeni cikmaya basladi ne cektirdi bana ahhh gece agrisindan uykudan uyanip sayikliyordum hep..
Cok sukur agrisi gecti ama dis hala cikmadi damagin icine batmis durumda.

Merhabalar,
Cevremde 20 lik disini cektiren kimse olmadigi icin aklima burasi geldi illaki yardimci olacak birileri vardir..
12 gun once sag 20 lik disim apse yapti ve antb. Kullanip 4. Gunu ozel bi hastanenin çene cerrahini aradim.once gelin bakalim sonra tedavi gunu veririz dediler.antibiyotigim bitmemisti ogun gittim.dr film cekti once ,muayne etti gomulu degil normal cekim olabilir dedi.israrla antib. bitmedi dedim ,iltehap yok cekelim dedi .ben cekimden once temizleme yaptirdim ve disim zor bir sekilde cekildi.eve geldim uyusma gecince agri cok siddetlendi acile gittim.dr muayne etmedi,cekim sirasinda korkmustum sanirim beni cit kirildim biri sandi.usuyorum sitma tutuyor dayanamiyorum dedim agrikesici al ,antb. devam et dedi.icime sinmedi kbb ye gittim cunku kulagim bogazim cok siddetli agriyodu belkide kulak enf dedim.ama dr temiz dedi igne verdi dis agrim icin.igneyi vurulunca 2 saat iyiyim agri bir basliyor mahvoldum aglamaktan,uyku diye bisey yok sabaha kadar aglayip evi geziyorum
.ben 5 ameliyat oldum boyle aci cekmedim.bu arada dilim bembeyaz kabardi agzim aft dolu,disetlerim kabarmis putur putur, yutkunamiyorum da.
Kizimin pamukcuk ilacini kullandim rahatlatti.dis hekimi bisey yok diyor ,kbb bisey yok diyor kafayi yicem ben numarami yapiyorum oluyorum agridan.acaba her cekim yapilan hasta boyle agri hissedermi benimmi agri esigim dusuk kendimden suphelendim.gerci esim dra bile dediki esim normalde hasra olur ama hic yatmaz ,ameliyat olur ertesi gun isini yapar bana ilk kez ben zorlamadan beni dra getir dedi sasirdim dedi ama dr nazmi sandi yoksa hatasini biliyor oyuzden mi muayne etmedi.3 sene once sol tarafimdakini cektirmistim hic sikinti yasamadim.bir yorum yapin lutfen ona gore diyecemki 1 hafta suruyomus gececek ama hergun yarin gecer umuduyla bekliyorum

merhaba, yazını okuyunca hatıralarım canlandı:KK5: 4 tane 20 lik dişimi ameliyatla aldırdım. Gömülüydüler. İlki anlatığınız gibi apseliydi, antibiyotik kullandım.İğne yaptı uyuşmamasına rağmen koltukta ağlaya ağlaya beceriksiz bir hekim tarafından zorlu şekilde herşeyi hissederek ameliyat oldu. 1 hafta ağrım oldu, ağzımı açamıyordum bile.Hiçbişey yiyemedim. Annem ezerek püre şeklinde yiyecek hazırlıyordu ancak öyle..diğer 3 dişimi yine aynı hastanede ama başka doktorda oldum. Öyle korkuyordum ki aynı şeyleri yaşayacağım diye, koltuğa oturdum direkt ağlamaya başladım, hazır değilsin sonra başka gün çekelim dedi, yok dedim..başladık öbür çekimle alakası yoktu..adam çok hakim şekilde kısa sürede bitirdi, ertesi gün normal hayatıma dönmüştüm, ne ağrı ne bişey..
Senin çekimin de benim ilki gibi talihsiz olmuş..12 gün olmuş umarım geçer yakında

Benim 10 gunde tamamen iyilesti. Agri kesici ve antibiyotik kullandim. Sorun cikmadi. Gecmis olsun. Olmadi iyi bir disciye gorunun.

10 gun mu:KK43:( gerci benimde apse baslamasiyla 12 gun oldu .cekimi cuma yaptirdim fakat ilkinde hic agrim yokken agzimin ici perisan durumda ,dilimi havada tutuyorum degmesin diye.sizinde boyle oldumu?benim korkum temizlemede yapilinca enfekdiyon mu olustu .cok sordum kusurabakma icimi rahatlatmak icin soruyorum

Bende cektiricem ablacim..
Hepsi agzimda suan annem izin vermiyor nesi zarar sana diyip engel olup duruyor..
Bizzat yasamadim ama 1 hafta 10gun fln bazen cektiriyor bu disler insana..
Film cektirdiniz mi tekrardan bilmiyorum ama disi cekme sirasinda bir parcasi kirilip hala icinde kalmis olabilir..
Benimde sol alttaki 20lik disim yeni yeni cikmaya basladi ne cektirdi bana ahhh gece agrisindan uykudan uyanip sayikliyordum hep..
Cok sukur agrisi gecti ama dis hala cikmadi damagin icine batmis durumda.

Ah ne agri ne hemde anlatamiyorum kimseye:KK43:aklima benimde parca kalmasi geliyor yada iltehap tam iyilesmeden cekince yayildi.ilk cekimde hic agri kesici almadan gecmisti cunku.bu cekimi yapan dr nerdeyse ustume cikacakti cok zorlandi tur atti etrafimda.
Sanada gecmisolsun canim benim 10 sene oldu yeni patladi her adet donemimde agrirdi ben yardirip almaya korktugum icin gitmedim cektim kacsene.keske cektirmeseydim diyorum....

Son düzenleme:
bence sen başka bir yere git ama eğer bu aralar biraz kırgınlığın varsa o zaman biraz zor iyileşiyorsun,,,
yemeklerden sonra ılık tuzlu su ile gargara yap,,,
geçmiş olsun,,,

Son düzenleme:
merhaba, yazını okuyunca hatıralarım canlandı:KK5: 4 tane 20 lik dişimi ameliyatla aldırdım. Gömülüydüler. İlki anlatığınız gibi apseliydi, antibiyotik kullandım.İğne yaptı uyuşmamasına rağmen koltukta ağlaya ağlaya beceriksiz bir hekim tarafından zorlu şekilde herşeyi hissederek ameliyat oldu. 1 hafta ağrım oldu, ağzımı açamıyordum bile.Hiçbişey yiyemedim. Annem ezerek püre şeklinde yiyecek hazırlıyordu ancak öyle..diğer 3 dişimi yine aynı hastanede ama başka doktorda oldum. Öyle korkuyordum ki aynı şeyleri yaşayacağım diye, koltuğa oturdum direkt ağlamaya başladım, hazır değilsin sonra başka gün çekelim dedi, yok dedim..başladık öbür çekimle alakası yoktu..adam çok hakim şekilde kısa sürede bitirdi, ertesi gün normal hayatıma dönmüştüm, ne ağrı ne bişey..
Senin çekimin de benim ilki gibi talihsiz olmuş..12 gün olmuş umarım geçer yakında

İslh gecer saol cevabin icin.haklisin dr dan dolayi bu aci.ilk cekimde tik diye cekmisti dr ve tek igneyle uyusmustu.bu cekimde 3 tane kaliteli igne vurdu goya 4. De uyustu disim.ben altindan problem cikmasi dan korkuyorum.senin gibi agzimi acamiyorum tam olarak.danone dalan yiyorum yada direk yutuyorum cinemeden bu seferde bogazim aciyor kafami koparasim geliyor

ben de çektirdim 20lik dişimi, ilk 1-2 gün çok şiddetli ağrıdı normal hayatıma, yeme içmeme dönmem 15 günü buldu ama sizinki kadar şiddetli değildi.
yani öyle aft, kulak ağrısı vs olmadı.
sürekli kanıyordu benim, ağzımda hep bir pas ,demir tadı oluyordu o yüzden yiyip içemiyordum.
anlattığınız kadarı bana fazla geldi, isterseniz bir başka doktora daha görünün.
çok geçmiş olsun.

ben de çektirdim 20lik dişimi, ilk 1-2 gün çok şiddetli ağrıdı normal hayatıma, yeme içmeme dönmem 15 günü buldu ama sizinki kadar şiddetli değildi.
yani öyle aft, kulak ağrısı vs olmadı.
sürekli kanıyordu benim, ağzımda hep bir pas ,demir tadı oluyordu o yüzden yiyip içemiyordum.
anlattığınız kadarı bana fazla geldi, isterseniz bir başka doktora daha görünün.
çok geçmiş olsun.

Tesekkur ederim .
Yorumlardan anladigim kadariyla bir terslik var evet.yarin randevu alacam baska yerden umarim terslik yoktur..
Sizede gecmis olsun buarada

Benim ikisi hafif çıkmışti biri hiç çıkmadan aldılar ama çekme değildi..ikisini bir aldirdigimda bir haftadan fazla agridi yüzümde morardi az ama ağrı tabiki ilk günkü gibi değildi. .Şu eldivenlere su koy dondur yüzüne tut..uzun sürüyor ama geçer merak etme

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Meraba canim bende disimi cektirdim beninde apsem ilesmeden doktor cekti 1 hafta falan fenaaa agri cekmistim basim disim cok agrimisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim bende cektirdim ve tam bir ay boyunca yeni cektirmisim gibi agri hissettim hatta anneme dedim butun dislerim sallaniyo hepsi dokulecek heralde diye o derece beynime vurdu agrisi simdi digeri agriyo cekilecekmis oldursede gitmem:) gecmis olsunn

En rahat benimkiymiş sanırım.. 2 yirmilik dişimi çektirdim. 2 hafta arayla. Çekimden 2 saat snra yani uyuşturucu iğnenin geçmesiyle. Gece olana kadar ağrı hissettim dayanamayıp ağladığımda olmuştu ama geceye kdr yani 6-7 saat.. Ztn azalarak geçti o saate kdr da. Ondan sonra ki 4-5 gün şişlik olmuştu sadece ağrım olmadı

Sony Xperia Z

10 gun mu:KK43:( gerci benimde apse baslamasiyla 12 gun oldu .cekimi cuma yaptirdim fakat ilkinde hic agrim yokken agzimin ici perisan durumda ,dilimi havada tutuyorum degmesin diye.sizinde boyle oldumu?benim korkum temizlemede yapilinca enfekdiyon mu olustu .cok sordum kusurabakma icimi rahatlatmak icin soruyorum

Apse filan olmadi. Sadece hafif bir sislik ve cok agri oldu. O da agri kesiciyle gecti. Bence iyi bir doktora gorun.

Yalnızca ilk dr dese belki de ikinci dr da bişey yok demiş. Diş ağrısı belli olmuyor. Bende ilk çekildiğinde bir şey hissetmemiştim ama 2. çekim mahvetmişti. Resmen kafayı duvara vurmak istiyor insan. Dr dan dr a değişiyor sanırım.

Keşke üniversitede haatanesinde çektirseydin ben 4 20 yaş dişimi çektirdim hiç senin söylediklerini yaşamadım. Tabiki senin dişinin yeri farklı olabilir sinire yakın olabilir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

20 dısım arada agrıyor etrafı curuk ve o taraftan lenf bezım sıstı agrıdan
ama bu yazılanlardan sonra ben nasıl aldıracam o dısı ya

bende çektirdim. doktor film felanda çekmedi üstelik. gömülüğüydü. ameliyat vs havası olmadı. uyuşturdu ama çekerken acıyı hissettim. herhalde dedim çenemle birleşik adam çene kemiğinide kırcak. çok korktum..

ama ağrı gece geçti... sadece o gün bişeyler yiyemedim... doktor önerisiyle surekli soğuk kompleks yaptım. şişme yada morluk olmadı.

aft çok çıkar bende aftta olmadı çok şükür.

ama o aft ağzının içi çok temizlenmediğinden olmuş olabilir. k.validemde diş yaptırıyordu kaplama açıldığı gün ağzının içi aft dolmuş, 1 hafta çekti.

Merhabalar,

Yazınızı okuyunca acılarım yne canlandı, bende yaklaşık 1,5 ay önce çektirdim. Gömülü diş ama ameliyatsız bir şekilde çekti Allah var çekilirken korku dışında bir şey hissetmedim doktorumdan çok memnundum ama sonrası..... 2 gün boyunca ağrı kesicilerle bile geçmeyen kulak, baş, çeneye vuran zonklayan bir ağrı ile doktora gittim kemik iltihabı dedi iğne ve antibyotik, ağrı kesici, gargara yazdı 15 gün 2000 mg anitibyotik aldım düşünün.. Buarada da aklına her geldiğinde tuzlu su ie gargara yap dedi bir şişeye hazırladım ve gün içinde çok sık yaptım. Zorlu bir şekilde atlattım şuan yara yer hala tam kapanmadı ama iyileştim çok şükür.. Allah sabır versin sizede bence gargara ve tuzlu su gargarası çok iyi oluyor yakıp kapatıyor yarayı. Geçmiş olsun.

X