Acillll ...Gebelikte 20'lik dis cektiren varmi ?

Nazanen

Hoşgeldin ömrum ,ruhum canım kızım prensesin
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2012
4.527
1.076
Herkeze selamlar
Cokk canım yaniyor ve ikilemdeyim 3 gecedir ne uyuyor,ne yiyebiliyorum ,disim felaket zonkluyor damak larim sisti, sabahi sabah ettim p.tesi sn leri saydim sabah 8 de dr,a gittik esimle,
20 lik dis apse yapmis antibiyotik verdi,augmenten 1 g lık ...c.tesi cekelim dedi BEN 28 HAFTALIK HAMİLE YİM kadin doğum dr,um izin veriyor
Bugun 3.gun ama agrim gecmedi henuz

Ben cokkkkkkkkkkkk korkuyorumm,ne yapicami bilmiyorum:KK43: panik atagim var

Ben hic dis cektirmedim bu yasima kadar,
simdi bu durumda birde en arkadaki sag üst köşedeki dis:KK43:
ilk dis cekimim olucak bide hep korkup erteledim,simdi çürümüş o dis

Sizce basabilirmiyim...?
Kolay olurmu..?
Yarida birakirmiyim...?
Bebegim zarar görurmu..?

20 lik diş,Cektiren varmi hamileyken ...?

Herkeze selamlar
Cokk canım yaniyor ve ikilemdeyim 3 gecedir ne uyuyor,ne yiyebiliyorum ,disim felaket zonkluyor damak larim sisti, sabahi sabah ettim p.tesi sn leri saydim sabah 8 de dr,a gittik esimle,
20 lik dis apse yapmis antibiyotik verdi,augmenten 1 g lık ...c.tesi cekelim dedi BEN 28 HAFTALIK HAMİLE YİM kadin doğum dr,um izin veriyor
Bugun 3.gun ama agrim gecmedi henuz

Ben cokkkkkkkkkkkk korkuyorumm,ne yapicami bilmiyorum:KK43: panik atagim var

Ben hic dis cektirmedim bu yasima kadar,
simdi bu durumda birde en arkadaki sag üst köşedeki dis:KK43:
ilk dis cekimim olucak bide hep korkup erteledim,simdi çürümüş o dis

Sizce basabilirmiyim...?
Kolay olurmu..?
Yarida birakirmiyim...?
Bebegim zarar görurmu..?

20 lik diş,Cektiren varmi hamileyken ...?
Canim cok gecmis,olsun sordugun konu kisi ve dr a gore degisebikir inşallah ya agrin gecer yada cektirince bisi olmaz,,annemi ornek vereyim kucuk kardesime hamikeken dis cektirdi,,dr a bilmediginden basta hamile oldugunu solemedi,,dr ise daha sonra ogrendiginde bu cocuk düşer haberin olsun demis,,maşallah kardesim aslan gbi 13 yasinda

Ben cektirdim 20 lik sağ üst dişimi.
Hiçte zor olmuyor.
Uyusturuyor 5 dk bekliyosun çekiyor ne ağrı ne sızı. 2 saat yemek yemez bir sey icmezseniz sonrasında sıkıntı yok.

Ayrıca doktorunuz izin vermiş ne diye evham yapıyorsunuz ki bu kadar?

Doktordan daha iyi bilecek halimiz yok.

Canım ilk üç ayda sıkıntı olabilir diye önermiyorlar ama sonrasında bu işlemler yapılabiliyor artık.

diş çektirmek sandığın gibi zor bir şey değil, zaten uyuşuk olacak yani acısını duymayacaksın. geriye kalıyor psikolojini hazırlamak ki bu da senin elinde. olup bitecek diye düşün ve sen stres yaparsan bebeğin de stres olur ki eminim bir anne olarak bebiş her şeyden önemlidir :KK66:

bak gör, diş çekildikten sonra bu muydu diyeceksin.

Canim cok gecmis,olsun sordugun konu kisi ve dr a gore degisebikir inşallah ya agrin gecer yada cektirince bisi olmaz,,annemi ornek vereyim kucuk kardesime hamikeken dis cektirdi,,dr a bilmediginden basta hamile oldugunu solemedi,,dr ise daha sonra ogrendiginde bu cocuk düşer haberin olsun demis,,maşallah kardesim aslan gbi 13 yasinda

Maşallah canım,annen ilk baslarda gitmis demekki

Hamile değilim ama çektirdim
Çekerken sıkıntı yoktu
Ama sonrasında artık ne kadar kastiysam her yerim ağrıyordu

Canım ilk üç ayda sıkıntı olabilir diye önermiyorlar ama sonrasında bu işlemler yapılabiliyor artık.

diş çektirmek sandığın gibi zor bir şey değil, zaten uyuşuk olacak yani acısını duymayacaksın. geriye kalıyor psikolojini hazırlamak ki bu da senin elinde. olup bitecek diye düşün ve sen stres yaparsan bebeğin de stres olur ki eminim bir anne olarak bebiş her şeyden önemlidir :KK66:

bak gör, diş çekildikten sonra bu muydu diyeceksin.

Ayy hadi inşallah canım, cok cok sagol morel verdigin icin ,
evet bebisim icin cok korkuyorum en cokta zaten, uyusmazda duyarsam ya diyorum?

Hamileyken hormanlardan dolayi 20lik dis hep agri yapiyo bekle bence dogumdan sonra cektir. Benim de 20lik disim sismisti 1 haftada cektim agrisini ama cektirmedim hamileykn

Hamile değilim ama çektirdim
Çekerken sıkıntı yoktu
Ama sonrasında artık ne kadar kastiysam her yerim ağrıyordu

Bir cektirebilsem atlatabilsem canım,suandada kasila,kasila bir hal ol dum zaten , senindemi ust dişti peki....? Sonrasinda kanadimi cok?

Hamileyken hormanlardan dolayi 20lik dis hep agri yapiyo bekle bence dogumdan sonra cektir. Benim de 20lik disim sismisti 1 haftada cektim agrisini ama cektirmedim hamileykn

7 aylik hamileyim 7 aydir cekiyorum canim bu agrilari aslinda hep sol tarafi ağrırdı,kalsiyum eksik dedik yuklendim durdu zaman,zaman,ama bu mumkun degil kafami vuruyorum zonkkk,zonnkk,zonkkk
Kulagim ve basimafa vuruyor,antibiyotikle bile 3.gun bugun gecmedi, gecsede gene agrir diyorlar,butun damaklarimi sisirdi günlerdir kabus gibiyim ,cicuguda besleyemiyorum kiz yazik

X