2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Bıde onun bebek 4 aylık maşallah adet gormemıs daha ben lohısalık bıttı adet gördüm hatta bayramın ilk günü adet oldum sımdı aradan kaç gün gectı yumurtlama donemıne gırdım farkındayım belırtılerı basladı yıne adet görürüm gıbıme gelıyor belımde agrı ateş basmadı belurgın yumurta akında daha kıvamlı akıntı

Bıde onun bebek 4 aylık maşallah adet gormemıs daha ben lohısalık bıttı adet gördüm hatta bayramın ilk günü adet oldum sımdı aradan kaç gün gectı yumurtlama donemıne gırdım farkındayım belırtılerı basladı yıne adet görürüm gıbıme gelıyor belımde agrı ateş basmadı belurgın yumurta akında daha kıvamlı akıntı
Bende hemen oldum. Çoğu kişi geç oluyor ben 40ım bitti sadece 1 hafta kanamam durdu üstüne adet oldum

Benim kimsem olmadığı için bir bakıcı buldum. 1 haftadır geliyor. 2 ay onla evde kalocam. Sonra işe başlıycam. Bu kadar küçük bebeği başkasına emanet etmek çok zor. Ama mecburum.
Izlenimlerinizi yazarmisiniz kac saat gelicek
Bende tek bakıyorum esım hıc yardımı yok sureklı bu nıye aglıyor her gün kaynana yemeğe gelıyor aç karı 13 yasında bır oğlum var o da suteklı ılgı beklıyor gündüz uykular çok az gece d karma karısıl esım herkes benden bısı ıstıyor bugün bır arkadaşa gıtım bebek görmeye bebek 4 aylık maşallah oyalanıyor ana kucagına koyuyor yatım saat duruyor uyuyor sakın ağlama yok mız mız yok maşallah kız emzıtoyor dıger göğse Monchi twkıyor 90 cc süt çıkıyor hay maşallah bır denedıl bende elektrık pompa 15 cc ıkı memeden bende moral sıfır benım bebek onun göğse bır yapıstı bırakmadı ağlamadan teounmeden çok baya emdı agladım üzüldüm ben memehı verınce 2 cekıyor baslıylr teoınmeye ağlamaya boş meme emılır mı emılmez
Gözüm doldu. Aglicam. Bende sütüm kesilmesin diye uğraşan çabalayan anneyim. Eşim için çok önemli değil ama ben çok hassasım. Resmen mutluluğumu buna bağladım. Sizde üzülmeyin lütfen benimde 13 yaşında oğlum var sizi çok iyi anlıyorum 💖😞 Lutfen güzel anne kendini yıpratma

Emin değilim fakat doğru olmadığını düşünüyorum eğer dediğin gibi olsaydı sezaryen ile doğan her bebek alerjik, vajinal yoldan doğan bebeklerde de alerji problemi olmazdı
O şekilde değil, sadece sezaryen doğum alerji riskini artırıyor. Ben de vajinal doğmuşum ama çok alerjik bir yapım var. Google'a da baktım baya haber makale vs mevcut bununla alakalı

O şekilde değil, sadece sezaryen doğum alerji riskini artırıyor. Ben de vajinal doğmuşum ama çok alerjik bir yapım var. Google'a da baktım baya haber makale vs mevcut bununla alakalı
Alerji riskini artırıyor olabilir ama sen kesin bir şekilde’ sezaryen değil de vajinal doğsaydı bu kadar alerjik olmazdı’ dediğin için yazıp destek olmak istedim. Vajinal de doğsa aynı olacaktı belki bilemeyiz.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla çoğunuz tek bakıyorsunuz. Tebrik ediyorum sizi. Ben yapamıyorum çocuğuma bakıyorum ev işi kalıyor ev işi yapsam çocuğum durmuyor gece uyuyamıyorum çok uykusuz kalıyorum. Eşim de pek yardım etmiyor. Bir de benim oğlum çok ağlıyor bağıra bağıra ağlıyor kızarıyor sürekli kucakta durmak istiyor bilmiyorum ne yapacağım böyle de düzenim şaştı.
Canım ben de senin gibiyim doğduğu günden beri annem her gün geliyor o bebeğe bakarken ben iş yapıyorum ya da tam tersi evimin işini annem yapıyor ben bebeğe bakıyorum. Benim bebeğimde asla ama asla durmuyor. Bazı günler anneme sen gelme bugün dinlen diyorum ama perisan oluyorum o gün. Kanguruya koyuyorum yalnız günlerimizde yine bağırıyor morarana kadar ağlıyor ama ellerim serbest oluyor en azından iş yapabiliyorum. Lütfen kendini kötü hissetme, yalnız değilsin. Bazı bebekler çok ağlar bazı bebekler hiç durmaz bazı bebekler sık acıkır 🤷🏻❤️

Canım ben de senin gibiyim doğduğu günden beri annem her gün geliyor o bebeğe bakarken ben iş yapıyorum ya da tam tersi evimin işini annem yapıyor ben bebeğe bakıyorum. Benim bebeğimde asla ama asla durmuyor. Bazı günler anneme sen gelme bugün dinlen diyorum ama perisan oluyorum o gün. Kanguruya koyuyorum yalnız günlerimizde yine bağırıyor morarana kadar ağlıyor ama ellerim serbest oluyor en azından iş yapabiliyorum. Lütfen kendini kötü hissetme, yalnız değilsin. Bazı bebekler çok ağlar bazı bebekler hiç durmaz bazı bebekler sık acıkır 🤷🏻❤️
Sizinde mi ilk çocuk? Gerçekten zorlanıyorum tek başına bakmak benim için gerçekten zor. Annemin evine gittiği gün beni bir telaş basıyor

Kızlar selam bende bebeğime tek başıma bakıyorum kaynanam ilk 20 gün annem de ilk 45 gün yanimdaydilar sağolsun prenses gibi lohusalık geçirdim bnm derdim silikon uçlaydi ondan da kurtuldum uykusuzluk çok zorluyordu gidip yatiyordum öyle öyle atlattık o dönemi suyum bile önüme geliyordu en son annem gidince panik oldum napcam diye ama Allah gerçekten gücünü veriyor çok zorlandım ama hep olumlama yaptım bebeğimi 4 gözle bekledim ve smdi kucağımda şükürler olsun diyerek geçti gecelerim gündüzlerim. Biraz romantik takıldım. Eşim istsn gelir konuşur eder ama kucağına alamazdi o da alıştı smdi. Yemeklerimi durdukça hızlıca yapıyorum o uyuyunca hemen bende bulduğum yere yatıyorum temizlik yapmıyorum. Öyle dağıtmamaya çalışıyorum kendi olayanirsa part part oda oda gezerek işlerimi yapmaya çalışıyorum konuşarak. Çenem çok düştü bı gorseniz🤣🤣😍 dil gelişimi ve güvenli bağlanma için her yaptığımı anlatıyorum neyse o da bana cevap veriyo bı gorseniz 🤣🤍 demem o ki zorlamayın önceliğim yemek yapmak ve yemek çünkü açlığa gelemiyorum sütüm gitmesinden korkuyorum beslenme önemli bnm için. Temizliği de haftasonu eşim varken hallediyorum. Kafami da rahat tutuyorum. Enerjimi bebeğim yükseltiyor Allah'a şükürler olsun iyi düşünün iyi olsun 🙏🏻

Benm ekstradan sırt ağrılarım çok yoğun kızlar hala sezeryan ilk gunleri gibi nefesim kesiliyor öksürük gelirken bile zorlanıyorum 😢

Son düzenleme:
Kızlar selam bende bebeğime tek başıma bakıyorum kaynanam ilk 20 gün annem de ilk 45 gün yanimdaydilar sağolsun prenses gibi lohusalık geçirdim bnm derdim silikon uçlaydi ondan da kurtuldum uykusuzluk çok zorluyordu gidip yatiyordum öyle öyle atlattık o dönemi suyum bile önüme geliyordu en son annem gidince panik oldum napcam diye ama Allah gerçekten gücünü veriyor çok zorlandım ama hep olumlama yaptım bebeğimi 4 gözle bekledim ve smdi kucağımda şükürler olsun diyerek geçti gecelerim gündüzlerim. Biraz romantik takıldım. Eşim istsn gelir konuşur eder ama kucağına alamazdi o da alıştı smdi. Yemeklerimi durdukça hızlıca yapıyorum o uyuyunca hemen bende bulduğum yere yatıyorum temizlik yapmıyorum. Öyle dağıtmamaya çalışıyorum kendi olayanirsa part part oda oda gezerek işlerimi yapmaya çalışıyorum konuşarak. Çenem çok düştü bı gorseniz🤣🤣😍 dil gelişimi ve güvenli bağlanma için her yaptığımı anlatıyorum neyse o da bana cevap veriyo bı gorseniz 🤣🤍 demem o ki zorlamayın önceliğim yemek yapmak ve yemek çünkü açlığa gelemiyorum sütüm gitmesinden korkuyorum beslenme önemli bnm için. Temizliği de haftasonu eşim varken hallediyorum. Kafami da rahat tutuyorum. Enerjimi bebeğim yükseltiyor Allah'a şükürler olsun iyi düşünün iyi olsun 🙏🏻

Benm ekstradan sırt ağrılarım çok yoğun kızlar hala sezeryan ilk gunleri gibi nefesim kesiliyor öksürük gelirken bile zorlanıyorum 😢
He bide bnmkiler uzak memleketteler tamamen tekim ben bırakıp 5 dk gideceğim akrabam dahi yok çevremde🥲 ya hep ya hiç.

X