2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Bi de kızlar bu manuel anakucağında benim bebiş sürekli kafasını kaldırır pozisyonda duruyor kalkmaya çalışıyor 2. Ayarda şuan son ayara ne zaman getirmek doğru olur
Ben dimdik yapıyorum onu öyle koyuyorum içine kaydırmaya başladı kendini ağlarken kayıyor 10-15 dk oyalıyor sonra kucak istiyor

Ben dimdik yapıyorum onu öyle koyuyorum içine kaydırmaya başladı kendini ağlarken kayıyor 10-15 dk oyalıyor sonra kucak istiyor
O çok dik ve oturma pozisyonu gibi geldi bana cesaret edemedim ya. Bi arkadaşta mama sandalyesini yatar pozisyona getir onda da yemek yerken yanında oyalanır falan dedi onu deneyeceğim bir de bakalım yüksek falan ya ilgisini çeker belki

O çok dik ve oturma pozisyonu gibi geldi bana cesaret edemedim ya. Bi arkadaşta mama sandalyesini yatar pozisyona getir onda da yemek yerken yanında oyalanır falan dedi onu deneyeceğim bir de bakalım yüksek falan ya ilgisini çeker belki
Hafif bir reflüsü var o yüzden hep dik konum yapıyorum rahat ediyor kendi de dik konumda cokkk dik olmuyor aslında yine hafif yatık kalıyor

Kız sen aynı bensin evimi kabullenemedim bi türlü annemde rahatım tek başıma çok zorlanıyorum bakamıyorum değil oğluma çok güzel bakıyorum ama ben perişan oluyorum kendime bi dk vaktim olmuyor
Bu birazda alışkanlık..
Yanında biri varken ona alışıyorsun.
Tek. Kalmak korkutuyor sanırım..
Ben 3 aydır daha yeni yeni bir kahve yapıp içebiliyorum şükürler olsun..
Ailem. Uzakta öyle kaçıp gidemiyorum da, doğduğundan beri yapışıgiz🤣🥰

D Dr X Murphyy Murphyy emin misiniz? ben bir yayın okumadım ama fakültede çocuk alerji immünoloji hocamın öyle söylediğini hatırlıyorum. geçen gün de bir aile hekimi abimle konuştuk sezaryen anne sütü ve alerji konusunu o da öyle söyledi

Gece uykusuna kaçta yatıyor ve kaç saat arayla kalkıyor bak beni perişan eden esas olayı anlatayım hemen
Alt değiştirmek zorundayım her uyandığından aşırı derecede çiş yapıyor taşıyor

19-20.00 akşam uykusuna dalış 4 saat uyuyor ilk uyumada
00.00 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
02.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
04.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
07.00 uyanış beşle alt değiş
10- a kadar uyanık
Sonra kuş uykusu başlıyor max 20 dk 25 dk uykular gündüz full aktif kucak ilgi mahvoluyorum
Gece uyumamıs oluyorum
Psikolojik bozukluğum aslında çok ileri saçma sapan rüyalar görüyorum karabasanlar çöküyor üstüme
Benimki annemdeyken gece uykusuna geçerken 3 4 saat uyuyordu şimdi kendi evimde 2 saatte bir kalkıyor zaten uykuya geçirmek çok zor onun dışında kaka yapmayınca ben değiştirmiyorum sabah 6ya kadar altını çünkü uykusu kaçıyor bi daha uyutmak 2 saatimi alıyor. Benim yorulmamın diğer sebebi de ben uyuyamıyorum resmen çocuğun başında dikilip çocuğu bekliyorum annem varken anneme bırakıp gidip uyurdum geceleyin. Ama kendi evimde sürekli bakıyorum bi türlü uykuya geçemiyorum. Bu da beni çok etkiliyor. Ondan annem yanımda olsun ki ona bırakıp az da olsa uyuyim diyorum yada belki biraz beklesem bu durumu atlatırım

Benimki annemdeyken gece uykusuna geçerken 3 4 saat uyuyordu şimdi kendi evimde 2 saatte bir kalkıyor zaten uykuya geçirmek çok zor onun dışında kaka yapmayınca ben değiştirmiyorum sabah 6ya kadar altını çünkü uykusu kaçıyor bi daha uyutmak 2 saatimi alıyor. Benim yorulmamın diğer sebebi de ben uyuyamıyorum resmen çocuğun başında dikilip çocuğu bekliyorum annem varken anneme bırakıp gidip uyurdum geceleyin. Ama kendi evimde sürekli bakıyorum bi türlü uykuya geçemiyorum. Bu da beni çok etkiliyor. Ondan annem yanımda olsun ki ona bırakıp az da olsa uyuyim diyorum yada belki biraz beklesem bu durumu atlatırım
Evet işte ben de öyleyim annem mesela çocuk uyuyunca hemen uyuyabiliyor ben hemen uyuyamıyorum tam uykuya dalıyorum çocuk uyanıyor mahvoluyorum

D Dr X Murphyy Murphyy emin misiniz? ben bir yayın okumadım ama fakültede çocuk alerji immünoloji hocamın öyle söylediğini hatırlıyorum. geçen gün de bir aile hekimi abimle konuştuk sezaryen anne sütü ve alerji konusunu o da öyle söyledi
Emin değilim fakat doğru olmadığını düşünüyorum eğer dediğin gibi olsaydı sezaryen ile doğan her bebek alerjik, vajinal yoldan doğan bebeklerde de alerji problemi olmazdı

Bende tek bakıyorum esım hıc yardımı yok sureklı bu nıye aglıyor her gün kaynana yemeğe gelıyor aç karı 13 yasında bır oğlum var o da suteklı ılgı beklıyor gündüz uykular çok az gece d karma karısıl esım herkes benden bısı ıstıyor bugün bır arkadaşa gıtım bebek görmeye bebek 4 aylık maşallah oyalanıyor ana kucagına koyuyor yatım saat duruyor uyuyor sakın ağlama yok mız mız yok maşallah kız emzıtoyor dıger göğse Monchi twkıyor 90 cc süt çıkıyor hay maşallah bır denedıl bende elektrık pompa 15 cc ıkı memeden bende moral sıfır benım bebek onun göğse bır yapıstı bırakmadı ağlamadan teounmeden çok baya emdı agladım üzüldüm ben memehı verınce 2 cekıyor baslıylr teoınmeye ağlamaya boş meme emılır mı emılmez

Onun kız yanında benımkı küçücük 1 ay farkeder mı elıne oyuncagı alabılıylr kafa dımdık duruyor benkm kı daha kafayı tutamıyorr

Arkadaşlar youtube ta ‘baby first sensory’ yazın. Orada Hey bear sensory diye videolar var. Onlardan meyveli olanı açıyorım. Anakucağına koyuyorum. Bi 15-20 dk falan ilgiyle izliyor. Kontrast renkler, hareketler falan ilgisini çekiyor. Heyecan falan yapıyor bazen. Deneyebilirsiniz.

Kızlar benimle aynı durumda olan var mı sanki sadece ben mi böyleyim gibi hissediyorum. 3 aylık oldu oğlum ve 3 aydan beri toplasanız ancak 1 hafta tek başıma bakmışımdır. Onun dışında hep ya annem ya kaynanamla bakıyorduk. Geçen artık yeter dedim eşime biz bakalım hep birileri olmasın etrafımızda dedim tek bakalım dedim 1 günde pert oldum tek bakamıyorum ve tek bakmak gözümü korkutuyor. Herkes 3 aylık oldu hep mi birileriyle bakacaksın diyor. Tek bakanlara imreniyorum valla helal olsun hiç bir şekilde tek bakamıyorum ne yapacağım böyle.
İlk bir hafta annem gilde kalmıştım annem 40 ın bitene kadar kal dedi ama ben kabul etmedim.. Enin de sonunda bebeğimle başbaşa kalacam bunu uzatmaya gerek yok diye düşünmüştüm.. Başta çok zorlandım arada anneme gittim o geldi ama hep çocuğuma kendim bakıp alışmak istedim .. Belki sana tek bakmak daha iyi gelecek.. Çünkü ben bebek aglayınca annemlerin rahatsız olduğunu ama mecburiyetten baktıklarını düşünüp daha da geriliyodum ama şimdi daha rahatım çok şükür

Bende tek bakıyorum esım hıc yardımı yok sureklı bu nıye aglıyor her gün kaynana yemeğe gelıyor aç karı 13 yasında bır oğlum var o da suteklı ılgı beklıyor gündüz uykular çok az gece d karma karısıl esım herkes benden bısı ıstıyor bugün bır arkadaşa gıtım bebek görmeye bebek 4 aylık maşallah oyalanıyor ana kucagına koyuyor yatım saat duruyor uyuyor sakın ağlama yok mız mız yok maşallah kız emzıtoyor dıger göğse Monchi twkıyor 90 cc süt çıkıyor hay maşallah bır denedıl bende elektrık pompa 15 cc ıkı memeden bende moral sıfır benım bebek onun göğse bır yapıstı bırakmadı ağlamadan teounmeden çok baya emdı agladım üzüldüm ben memehı verınce 2 cekıyor baslıylr teoınmeye ağlamaya boş meme emılır mı emılmez
Ay aglıyacam şimdi benim de 3 ay oldu gelen süt 30 cc ya var ya yok.. Allah'tan mamalar var da çocugumun aç olmadığını biliyorum ama çok isterdim bebeğim doya doya göğsümü çeksin

Onun kız yanında benımkı küçücük 1 ay farkeder mı elıne oyuncagı alabılıylr kafa dımdık duruyor benkm kı daha kafayı tutamıyorr
Senin bebek kilosunu iyi alıyo diye hatırlıyorum belki sana ufak görünmüştür.. Kafa tutmaya gelince 1 ay o kadar fark ediyo ki 4. Ayda senin ki de tutar içini daraltma bu konuda

X