2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
14e indi eve geldik 2gün sonra kontrole gelin dediler gittiğimizde 11e düşmüştü ama şuan uzamış sarılık olarak hala devam ediyor gözlerde var. Beslenmesi ile de alakası yokmuş bizimkinin çünkü 10.gün kontrolünde sarılık değeri yüksek çıktı kilo alımı çok iyiydi doktor bazen olabilir böyle dedi
Merhaba kaç çıkmıştı acaba değeri

Yaaaa ne güzel benımkı gıbı annesi degılmısın nıye agladıgını sen bılmeyecen de kım bılecek demıyor nıye susmuyor bu demıyor anca bebek keyıflıyjen gelıyor babam babam dıyor sonra bır bak babaya nasıl gülüyor dıyor tövbe tovbe
Kullanma kilavuzu yok bilemem neden aglar deyiver sen de 🫠😁

Çok şükür canım doğru söylüyorsun 🙏🏻 benim bebeğim de kolik ve o kriz tutar diye bu kadar korkuyorum tek bakmaktan birde o kriz anında eşim beni daha çok geriyor birbirimize giriyoruz çocuğu mu susturayım ona laf mı yetiştireyim şaşıyorum
Sürekli karnı mı aç süt mu yetmiyor neden ağlıyor niye ağlıyor ağlıyor ama neden gibi gibi türevlerde ana teması neden ağlıyor soruları sorup duruyor bir gün bogacagim 😃 aşırı gıcık oluyorum eşime 🤦🏻‍♀️
Aspiratör sesi esliginde iki elimi birlestirip yüzüstü yatiriyorum hafifce bagirsaga baski yapiyorum ve salliyorum. Sonra biz de o pozisyonda ev geziyoruz. Araba gezintisi iyi geliyor. Sizde işe yarayan baska yöntemler varsa yazin olur mu fikirlere cok ihtiyacim var 💜 Doktor pilates topu uzerinde karinüstü yatirmamizi önermisti ama denemedim. Yaptiklarim işe yaramazsa son care emziriyorum.
Ben mehteran takımı gibi yaylana yaylana iki ileri bir geri yürüyorum. Ya da maraton koşarcasına hızlı yürüyorum. Squat hareketi gibi eğil kalk yapıyorum. Müzikli kar küremiz var onun müziğini seviyor onunla sağa sola salınıyorum. Poposundan tutup dizlerini karnına doğru çeker gibi pozisyon aldırıp salının yapıyorum. Çıngırak sesi ilgisini çekiyor. Kriz geleceğini anladığım anda piyanolu oyun halısına koyuyorum. En son çare bezini çıkarıp yatağın ortasında popo havalandırıyoruz çoğunlukla bunlar ise yarıyor. Hiç biri ise yaramadiginda ben de memeye başvuruyorum 🤷🏻‍♀️

Kızlar herkese selam bi süredir yoğunluktan giremiyorum umarım hepiniz ve bebişleriniz iyisinizdir🌸 ankarada yaşayan anneler çocuk doktoru kime gidiyorsunuz? Öneri verir misiniz? Biz kalça çıkığı vs hariç kontrole gitmedik hiç onu da devlete götürmüştüm ama Çankaya’da düzenli takibini yaptırmak için bir doktora götürmek istiyorum, özel devlet muayenehane farketmez sgk olsun veya ücret aşırı olmasın tercihim, bebeğim 2 buçuk aylık oldu🫠

Aspiratör sesi esliginde iki elimi birlestirip yüzüstü yatiriyorum hafifce bagirsaga baski yapiyorum ve salliyorum. Sonra biz de o pozisyonda ev geziyoruz. Araba gezintisi iyi geliyor. Sizde işe yarayan baska yöntemler varsa yazin olur mu fikirlere cok ihtiyacim var 💜 Doktor pilates topu uzerinde karinüstü yatirmamizi önermisti ama denemedim. Yaptiklarim işe yaramazsa son care emziriyorum.
Saç kurutma makinesi sesi iyi geliyor bize de. Bide bebek arabasında dolaşınca da rahatlıyor. Benimki kriz anında meme tutmuyor :KK43:

Yaaaa ne güzel benımkı gıbı annesi degılmısın nıye agladıgını sen bılmeyecen de kım bılecek demıyor nıye susmuyor bu demıyor anca bebek keyıflıyjen gelıyor babam babam dıyor sonra bır bak babaya nasıl gülüyor dıyor tövbe tovbe
Benimki de ağlarken hep kaçıyor yada benle uğraşıyor o yüzden ben kaçmasını tercih ediyorum 😂 en azından çocuğu sakinleştireyim

Sürekli karnı mı aç süt mu yetmiyor neden ağlıyor niye ağlıyor ağlıyor ama neden gibi gibi türevlerde ana teması neden ağlıyor soruları sorup duruyor bir gün bogacagim 😃 aşırı gıcık oluyorum eşime 🤦🏻‍♀️

Ben mehteran takımı gibi yaylana yaylana iki ileri bir geri yürüyorum. Ya da maraton koşarcasına hızlı yürüyorum. Squat hareketi gibi eğil kalk yapıyorum. Müzikli kar küremiz var onun müziğini seviyor onunla sağa sola salınıyorum. Poposundan tutup dizlerini karnına doğru çeker gibi pozisyon aldırıp salının yapıyorum. Çıngırak sesi ilgisini çekiyor. Kriz geleceğini anladığım anda piyanolu oyun halısına koyuyorum. En son çare bezini çıkarıp yatağın ortasında popo havalandırıyoruz çoğunlukla bunlar ise yarıyor. Hiç biri ise yaramadiginda ben de memeye başvuruyorum 🤷🏻‍♀️
Ben de bu süreçte eşime aşırı gıcık oldum 😂 neden ağlıyor ne demek ya bende diyorum daha iletişim kuramıyoruz bilmiyorum diyorum

Merhaba kızlar..
Doğumdan sonra ki ilk regl oluşumun 3.günü ama doğumlarımda bu kadar kanama görmedim. İlk 2 sefer ped kullandım ama battım hep bu sefer 1 numara bebek bezi kullandım ama yine de yarım saatte bir değiştiriyorum gece yatağa bebek bakım örtüsü serip yatıyorum. Sizde bu derece yoğun kanaması olan oldu mu.

Bende ne anne ne kayınvalide yardım etti. Ben eşten yana çok şanslıyım. Bebeğe benden fazla bakıyor. Sütünü sağ bana bırak dışarı çık gezmeye arkadaşlarınla dedi hep. Geceleri nöbetleşe uyuduk. Ağlama krizine girince bebek, hep o sakinleştirdi. Ben onun sayesinde atlattım lohusa depresyonumu. Tek yardımcım eşim oldu. Sizlere de tavsiyem, eşinizi sürece dahil etmeye çalışın. Sorumluluk almak zorundalar. Yaparken iyiydi dimi.

Merhaba kızlar..
Doğumdan sonra ki ilk regl oluşumun 3.günü ama doğumlarımda bu kadar kanama görmedim. İlk 2 sefer ped kullandım ama battım hep bu sefer 1 numara bebek bezi kullandım ama yine de yarım saatte bir değiştiriyorum gece yatağa bebek bakım örtüsü serip yatıyorum. Sizde bu derece yoğun kanaması olan oldu mu.
Evet öyle oldu bizde de. Ben de bebeğin 2 nolu bezini kullandım ped gibi üç dört pijama altım battı saatte bir değiştim devamlı gece dahil

X