2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Ben ucretsiz kullanacagim. Suan raporluyum analik izin bitti. Ücretsiz sonrasi istemesem de anneanne babaanne arasinda gidip gelicez
Benim ücretli izinim bitti. 6 ay ücretsiz aldım. Normalde eşim ben bakarım demişti gittikçe zor olduğunu gördü fikri değişiyor. Kurumla evim arası 2 dk yani. gece yine ben bakıp gündüz ise gidip eve gelip yine ben yemek yapicam yani işin pek bi esprisi kalmıyor arada olan bi 5 saat için nasıl olcak derdine şimdiden girdim. 😞 ilk oğlumda calismiyordum 4 yaşında kamuda başladım işe çok güzeldi okul hayatı sistemli gittik ama şuan çok karisigim şimdiden tedirginim

İyi akşamlar. Çalışan anneler ücretli- ücretsiz izin sonrasi bebeklerini kime emanet edip ise baslicak. Nasıl bir yol haritaniz var ? 😞
Benim kimsem olmadığı için bir bakıcı buldum. 1 haftadır geliyor. 2 ay onla evde kalocam. Sonra işe başlıycam. Bu kadar küçük bebeği başkasına emanet etmek çok zor. Ama mecburum.

Benim kimsem olmadığı için bir bakıcı buldum. 1 haftadır geliyor. 2 ay onla evde kalocam. Sonra işe başlıycam. Bu kadar küçük bebeği başkasına emanet etmek çok zor. Ama mecburum.
Haftaici mi sadece saat kaçla kaç arasında geliyor nasıl peki yardımı oldu mu size

Sinirimden ağlıyorum valla hiç eve gitmek istemiyorum zaten psikolojim yerlerde çok kötüyüm

Kızlar benimle aynı durumda olan var mı sanki sadece ben mi böyleyim gibi hissediyorum. 3 aylık oldu oğlum ve 3 aydan beri toplasanız ancak 1 hafta tek başıma bakmışımdır. Onun dışında hep ya annem ya kaynanamla bakıyorduk. Geçen artık yeter dedim eşime biz bakalım hep birileri olmasın etrafımızda dedim tek bakalım dedim 1 günde pert oldum tek bakamıyorum ve tek bakmak gözümü korkutuyor. Herkes 3 aylık oldu hep mi birileriyle bakacaksın diyor. Tek bakanlara imreniyorum valla helal olsun hiç bir şekilde tek bakamıyorum ne yapacağım böyle.
Bende şimdiye kadar annemleydim 2 hafta falan olmuştur toplam tek baktığım alışmaya çalışıyorum

Bende annemdeyim bugün eşim bik bik yapmaya başladı haftaici bebekle eve gecicez yani kendisi zaten uzun çalışıyor sabah erken gidip akşam geç geliyor sanki faydası olacakmış gibi eve gelin diyor valla boşanıp anneme yerleşsem mutlu olurım
Tek mi bakacaksın. Ben bugün de tek bakıcam gene korkuyorum 😂 benim eşim de sözde çene yapıyor evde değilsin bilmem ne diye ama gelince de bi kaç gün sonra hadi annene git diyor iş yaptırıyorum diye 😂

Bende şimdiye kadar annemleydim 2 hafta falan olmuştur toplam tek baktığım alışmaya çalışıyorum
Tek başına nasıl gidiyor ben yenidoğan da herkes hasta olmuştu o ara eşimde izinliydi 3 gün biz bakmıştık ama o ara oğlum sakindi uyuyordu malum yenidoğan süreci çok zorlanmadım. Şimdi etrafı keşfetti bide kolik başladı 1 gün tek baktım diğer gün ağlayarak annemi çağırdım

Kız sen aynı bensin evimi kabullenemedim bi türlü annemde rahatım tek başıma çok zorlanıyorum bakamıyorum değil oğluma çok güzel bakıyorum ama ben perişan oluyorum kendime bi dk vaktim olmuyor
Gece uykusuna kaçta yatıyor ve kaç saat arayla kalkıyor bak beni perişan eden esas olayı anlatayım hemen
Alt değiştirmek zorundayım her uyandığından aşırı derecede çiş yapıyor taşıyor

19-20.00 akşam uykusuna dalış 4 saat uyuyor ilk uyumada
00.00 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
02.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
04.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
07.00 uyanış beşle alt değiş
10- a kadar uyanık
Sonra kuş uykusu başlıyor max 20 dk 25 dk uykular gündüz full aktif kucak ilgi mahvoluyorum
Gece uyumamıs oluyorum
Psikolojik bozukluğum aslında çok ileri saçma sapan rüyalar görüyorum karabasanlar çöküyor üstüme

Annem gelip bizde kalmıyor kardeşim var tek bırakamıyor evde ve eşimin evi diye rahat edemiyorum kendi düzenimi istiyorum diyor annem o yüzden o bizde hiç kalmadı ben bebekle anneme geçmiştim

Arkadaşlar anladığım kadarıyla çoğunuz tek bakıyorsunuz. Tebrik ediyorum sizi. Ben yapamıyorum çocuğuma bakıyorum ev işi kalıyor ev işi yapsam çocuğum durmuyor gece uyuyamıyorum çok uykusuz kalıyorum. Eşim de pek yardım etmiyor. Bir de benim oğlum çok ağlıyor bağıra bağıra ağlıyor kızarıyor sürekli kucakta durmak istiyor bilmiyorum ne yapacağım böyle de düzenim şaştı.
Tek bakamıyorum diye kendine kızma bakılacak çocuk var bakılamayacak çocuk var. Benim annemde kaynanamda 3 çocuk büyüttü ve benim çocuk için çok zor ben böyle bir şey hatırlamıyorum sizde diyor. Çünkü gündüz ne uyuyor ne oyalanıyor bas bas bağırıyor böyle bir durumda ne ev işi ne yemeği.

Haftaici mi sadece saat kaçla kaç arasında geliyor nasıl peki yardımı oldu mu size
Haftaiçi her gün. 8:30 da evde. 5:40 da çıkıyor. Açıkçası başta çok tedirgindim ama şu an memnunum. Hem iyi bakıyor. Hem de bana baya vakit kaldı. İşlerimi rahatça yapıyorum. Akademik çalışmalarıma devam ediyorum. Hatta dün eşimle dışarı çıktık. Alıpverişe gittik bebek olmadan. Çok iyi geldi. Anneler falan olunca bebeğe istedikleri gibi davranıyorlar. Ama bakıcıya şunu yapma bunu yap diyorum. Ne dersem onu yapıyor. O açıdan da iyi.

Tek bakamıyorum diye kendine kızma bakılacak çocuk var bakılamayacak çocuk var. Benim annemde kaynanamda 3 çocuk büyüttü ve benim çocuk için çok zor ben böyle bir şey hatırlamıyorum sizde diyor. Çünkü gündüz ne uyuyor ne oyalanıyor bas bas bağırıyor böyle bir durumda ne ev işi ne yemeği.
Tek mi bakıyorsun sende :KK43: gece kaç saat aralıklarla uyanıyor uykusuzluğa nasıl alıştın

Tek başına nasıl gidiyor ben yenidoğan da herkes hasta olmuştu o ara eşimde izinliydi 3 gün biz bakmıştık ama o ara oğlum sakindi uyuyordu malum yenidoğan süreci çok zorlanmadım. Şimdi etrafı keşfetti bide kolik başladı 1 gün tek baktım diğer gün ağlayarak annemi çağırdım
Annemle farklı şehirlerdeyiz o yüzden çağırma gitme ihtimalim olmuyor olsa kesin gider dururdum sürekli 😅 herkesin anlattığı gibi aslında zor oluyor akşam uyku saati gelene kadar bir şeyle ilgilensin oyalansın diye akla karayı seçiyorum sırtımdan terler boşalıyor başım çatlıyor tansiyonum düşüyor 😅 2 3 saatte bir 10 - 20 dk dalıyor o ara wc ye gidiyorum önceden kalma yemek varsa hızlıca yiyorum yoksa zaten açım 😅

Evet tekim 😔 bazen 2 bazen 1 saat aralıklarla kalkıyor alıştım mı bilmiyorum göz altlarım morarmış artık kendimi hiç böyle görmemiştim.
şu an bile bunları okurken ağlıyorum.. hiç iyi değilim nereye kadar böyle bilmiyorum 3 yaşına gelince tüm gün kreşe verince rahatlarım diye kendimi avutuyorum
Uykusuz gece sonrası tüm gün full enerji istiyor bebekler ben yapamıyorum

şu an bile bunları okurken ağlıyorum.. hiç iyi değilim nereye kadar böyle bilmiyorum 3 yaşına gelince tüm gün kreşe verince rahatlarım diye kendimi avutuyorum
Uykusuz gece sonrası tüm gün full enerji istiyor bebekler ben yapamıyorum
Ben normalde çok ağlayan biri değilim baştan beri de çok tutuyorum kendimi ağlamamak için ama gerginim ve tahammülüm çok az eşime çatıp duruyorum. Benimde psikolojimi bozdun diyor. Bazen kendimi camdan boş boş bakarken buluyorum eşim gelip napıyorsun sen diyor 😅

Bi de kızlar bu manuel anakucağında benim bebiş sürekli kafasını kaldırır pozisyonda duruyor kalkmaya çalışıyor 2. Ayarda şuan son ayara ne zaman getirmek doğru olur

Ben normalde çok ağlayan biri değilim baştan beri de çok tutuyorum kendimi ağlamamak için ama gerginim ve tahammülüm çok az eşime çatıp duruyorum. Benimde psikolojimi bozdun diyor. Bazen kendimi camdan boş boş bakarken buluyorum eşim gelip napıyorsun sen diyor 😅
Ağlamakta bir ihtiyaç içine atma hasta eder insanı ağla rahatla içinden geldiği gibi 🙏🏻

X