Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Canımm günaydınn güncelleme yapmak için can atıyorum ama bugün yine göstermedi doktor anlamadı 😭 anlayan var mı kordon vardı bacak arasında doktor kararsız kaldı arkası dönüktü
Canım bence sen başka bir doktora git göster bence . Çünkü seninki baya büyük maşallah bize göre ben oğlumun pipisini çok net gördüm. İnternette görüyorum 12. Haftada görüyorlar renkli ultrasonla

Kızlar ancak benim dememle doktorum takviye yazdı çünkü kasılmalar çekilmez hala geldi 🙄
Gyno Ferro Sanol
Magvıtal
birde takviye olarak Regenesis Max verdi daha almadım size sormak istedim kullanan var mı bunlardan birini

Ben D vitamini kullanıyorum hala ama regenesis max dün bitti hala almadım. İki ilacımın içinde de folik asit var, kafam karıştı bilmiyorum. Sanırım biraz ara verip yeniden başlarım

Kızlar doktoruma bugün tetanoz aşısını sordum. Düşük riski olmayan gebelerde hicbir sorun yaşanmıyor ama sana kalmış ister yaptır ister yaptırma zorunlu degil dedi. Burda ve internette de bir sürü olumsuz yorum okudum korktum açıkçası risk almak istemiyorum. Doktorum önemli olsa mutlaka yaptır vs derdi
5 yıl koruyulucuğu devam ediyor öncesinde yaptırdıysan haber vereyim dedim ben ilk hamileliğimde yaptırdım şimdi yaptırmayacağım hemşireye sordum

kızlar şimdi doktordan çıktım, benimkinin selamı var teyzelerine:) gayet iyi 14 cm 158 gram 16+2 haftalık ve kıpır kıpır. Sürekli ağzını açtı kapattı şapşal:) hala bir vajina sahibi 😂😂 doktorumda travma oldu sürekli zoom yapıp bak kız diyor:)

Tek problem BEŞ kilo almışım. Ve hiç dışarıdan belli olmuyor şok olduk. Doktor acil kilo veriyorsun diyet yap yoksa önünü alamayız dedi ve daha sonra şeker yüklemesi yapacakmış🥺

Havalar düzelsin Anadolu yakası sahilini boydan boya yürüyen bir kadın görürseniz o ben olacağım🥺🥺

Kızlar dediğim jel bu fiyatı şuan ne kadar bilmiyorum ama doktorum tavsiye etmişti şimdi ki gebeliğimde yine alıcam normalde bio oil birde hakiki zeytinyağı kullandım. Onuda kızartıyordum sonra soğutup kavanoza doldurup kullandım hatta perine masajı içinde kullandım

Eklentiler

• IMG-20240509-WA0005.jpg
    IMG-20240509-WA0005.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 40
Herkese merhaba. Dün kontrolüm vardı , doktorum 18. Haftada AFP (mom1) testi yaptırmamı söyledi. Ben de bugün bir bakayım dedim de bu test 3’lü testin bir parçası mı oluyor acaba? Bilen var mı? Ben nift testi yaptırmıştım aslında. Kafam karıştı.
Selam bende dün afp testi yaptırdım henüz sonuçlar çıkmadı merakla bekliyorum. Ve bende 3lü testin bir parçası mı bilmiyorum , acaba bu terste göre mi gerek olup olmadığı kararlaştırılır?

kızlar şimdi doktordan çıktım, benimkinin selamı var teyzelerine:) gayet iyi 14 cm 158 gram 16+2 haftalık ve kıpır kıpır. Sürekli ağzını açtı kapattı şapşal:) hala bir vajina sahibi 😂😂 doktorumda travma oldu sürekli zoom yapıp bak kız diyor:)

Tek problem BEŞ kilo almışım. Ve hiç dışarıdan belli olmuyor şok olduk. Doktor acil kilo veriyorsun diyet yap yoksa önünü alamayız dedi ve daha sonra şeker yüklemesi yapacakmış🥺

Havalar düzelsin Anadolu yakası sahilini boydan boya yürüyen bir kadın görürseniz o ben olacağım🥺🥺
Oh maşallah. Ben de bugün 5. Kiloya girmek üzere olduğumu farkettim 🙈

Hemoroid sorunum var acaba kabızlık yapıyor mu
Ya bu kabızlık için çok etkili bi probiyotik aldım ben çok çektim siz çekmeyin. Gerçekten çok işe yaradı. Bulandan icat edenden Allah razı olsun şuraya hemen resmini ekliyorum alın kullanın canlarım.

Eklentiler

• 1000081776.jpg
    1000081776.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 42
Doktor önerisiyle mi aldınız?
Tabi doktorum perinatalog bu arada. O yüzden direk burda paylaştım. Bide yalan olmasın ben çok ilaç içen bi tip değilim normal hayatımda da. Ancak ölüyor olurum işte bir ağrı kesici içmem için o yüzden bir şey paylasiyorsam kendim.bile şaşırıyorum gerçekten. 🤣 ama ciddi ciddi bende çok işe yaradı o yüzden çekmesin hiç kimse diye paylaştım.

Günaydın kızlar güncellemeleri bekliyorum. 💐
Bu arada detaylı ultrason a kimler randevu aldı ne zaman gideceksiniz 🥳
Bende dün muayne oldum. 18 haftamızdayız. Bir hafta önden geliyormuş kendileri. 18 cm olmuş 230 kusur gram birde. AFP testi yapıldı
Detaylı ultrason dışında. Ama 3lü test falan hiç konuşmadık. Birde tahmini doğum tarihini 4 ekim gibi konuştuk. 🫶🏻 hala isim bulamamış olmamız dışında her şey gayet yolunda gibi ❤️❤️

5 yıl koruyulucuğu devam ediyor öncesinde yaptırdıysan haber vereyim dedim ben ilk hamileliğimde yaptırdım şimdi yaptırmayacağım hemşireye sordum
Yok canım önceden yaptırmamıştım ilk gebeligim bu da. Doktorum sen bilirsin zorunlu degil dedi mecbur bırakmadigi icin çok da elzem degildir demektir diye dusunerek riske atmak istemiyorum şuan

Kızlar ancak benim dememle doktorum takviye yazdı çünkü kasılmalar çekilmez hala geldi 🙄
Gyno Ferro Sanol
Magvıtal
birde takviye olarak Regenesis Max verdi daha almadım size sormak istedim kullanan var mı bunlardan birini
Ferro sanol demir ilacı ben kullanıyorum sabah erken içip geri uyuyorum 2 saat sonra da kahvaltı yapıyorum biraz kabizlik yapıyor bazen de mide bulantısı 🤢 yüzden böyle ayarladım

Canımm günaydınn güncelleme yapmak için can atıyorum ama bugün yine göstermedi doktor anlamadı 😭 anlayan var mı kordon vardı bacak arasında doktor kararsız kaldı arkası dönüktü
Artık büyüdüler aslında doktor uğraşmıyor mu acaba bacak arasını görmek için.. pipi ve kordon farklı gözükür aslında şimdi kız bekliyorum inşallah 14 haftamdan beri 3 kez kız dedi %99..en son 17+4 dü bacak arası filan baya net ayırt edilir durumda.. 2 de oğlum var onları baya erken haftalarda yüzde yüz erkek olarak öğrenmiştim

Herkese merhaba. Dün kontrolüm vardı , doktorum 18. Haftada AFP (mom1) testi yaptırmamı söyledi. Ben de bugün bir bakayım dedim de bu test 3’lü testin bir parçası mı oluyor acaba? Bilen var mı? Ben nift testi yaptırmıştım aslında. Kafam karıştı.
Bana da 16 haftamda yaptı afp testi bel açıklığı için yapıyoruz dedi sonuçlar 4 günde çıktı çok şükür normal demişti😇😊 sizde güzel haberler alın inşallah

X