Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
Merhaba kızlar bende bugün doktora gittim 5+6 ken 6+1 e göre uyumlu gidiyoruz keseyi ve kalp atışını gördük çok şükür😊😊 kese yanında küçük bi kanama alanı olduğu için iğne yapıp serum taktılar hatta bu hafta işe gitmeye bilirim dınlen dedi doktorum çok korkuyorum benim bir kızım var 7 yaşında kızımdan önce bir düşüğüm geçen sene de bir kalp durması sonucu kürtaj oldm kasım da da kimyasal gebelik yaşadım artık kötü şeyler duymaya korkuyorum.. Doktorum tedbirli gıdıcez korkma güzel ilerliycez bu kez dedi coraspin ve kan sulandırıcı iğnede kullanıyorum kanama alanım geçsin lütfen dua edin aslında kötü konuşmadı ama geçen sene iki tane kayıp olunca artık üzülmek istemiyorum

Kızlar bu arada tabloda bazı arkadaşların bilgilerinde epey eksiklik var, sat tarihleri de eski olduğu için bilgileri güncellemediler diye düşünüyorum.

Popüler Konu - 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Linke tıklayıp eksiklerinizi tamamlamanız iyi olur, bana iletirseniz ben eklerim, boş kaldığında hayalet bir görünüm oluşuyor yoksa bazılarımızda. Burada birlikte 4 mevsim geçireceğiz inşallah tablomuz dolu dolu olsun ☺️ İleride bebişin doğum tarihini, doğum ağırlığını falan da yazarız hem bizden sonrakilere de örnek bir tablo bırakmış oluruz. Burayı da birkaç sene sonra okumak keyifli olacaktır diye düşünüyorum. Yani aktif kullanmakta yarar var ☺️

Ben dikkatimi çeken birkaç arkadaşı etiketleyeyim ama herkesin de kendi satırını kontrol etmesinde yarar var
@arwen42 Lila2455 Lila2455 Y yenidenanne3 @benfatma Z Zeyzey272727272727 @hayaletcizgi gibi gibi...

Özellikle kese, kalp atışı tarihleri çok kişide eksik. Cinsiyet tahmininde bulunmak zorunlu değil tabi ki ama bulunmak isteyenler için de o sütünun var olduğunu hatırlatalım tekrardan.
Merhaba benim sehir Gaziantep. Kese kalp atisi 6+4 . Ekleyeblrsnz bska eksik yok sanirim.☺️

Merhaba kızlar bende bugün doktora gittim 5+6 ken 6+1 e göre uyumlu gidiyoruz keseyi ve kalp atışını gördük çok şükür😊😊 kese yanında küçük bi kanama alanı olduğu için iğne yapıp serum taktılar hatta bu hafta işe gitmeye bilirim dınlen dedi doktorum çok korkuyorum benim bir kızım var 7 yaşında kızımdan önce bir düşüğüm geçen sene de bir kalp durması sonucu kürtaj oldm kasım da da kimyasal gebelik yaşadım artık kötü şeyler duymaya korkuyorum.. Doktorum tedbirli gıdıcez korkma güzel ilerliycez bu kez dedi coraspin ve kan sulandırıcı iğnede kullanıyorum kanama alanım geçsin lütfen dua edin aslında kötü konuşmadı ama geçen sene iki tane kayıp olunca artık üzülmek istemiyorum
Hayırlı olsun saglicakla kucağınıza alın inşallah 🤲☺️ doktorunuza güvenin zaten sağlıksız bı gebelikse elimizden gelen bişey olmaz tutamayiz.ama sağlıklı ise hersekilde tutunur güzel düşünün güzel olsjn hersey☺️

Hayırlı olsun saglicakla kucağınıza alın inşallah 🤲☺️ doktorunuza güvenin zaten sağlıksız bı gebelikse elimizden gelen bişey olmaz tutamayiz.ama sağlıklı ise hersekilde tutunur güzel düşünün güzel olsjn hersey☺️
İnşaallah bu kez benimde içim huzurlu korku yok ama yinede düşünüyo insan her hafta gidebilirmişin 12.haftaya kadar bakalım haftaya tekrar görücez ☺☺

Evet Perşembe duyduk çok şükür 🥹 daha minnak olduğu için yavaştı biraz o yüzden 7.haftada gitmen daha iyi, doktor bu haftada bu hız normal dese de insanın aklı takılıyor ne kadar geç o kadar iyi bence
Canım sen 7 de gidecek misin benim sabahki doktor bir hafta sonra gel demişti kanama var diyen doktor arkadaşlarım da git diyo aslında ben başka Bi doktora daha gitmiştim o sıkıntı yok demişti ama bu adam ücretsiz gel demişti ne yapsam gitsem mi☺️

Canım sen 7 de gidecek misin benim sabahki doktor bir hafta sonra gel demişti kanama var diyen doktor arkadaşlarım da git diyo aslında ben başka Bi doktora daha gitmiştim o sıkıntı yok demişti ama bu adam ücretsiz gel demişti ne yapsam gitsem mi☺️
Yok canım beni 1 ay sonra çağırdı, kan sonuçları için ekstra çağırırsa giderim ama onun dışında gitmicem. Kanama var dedilerse bi git ama için rahat etsin

Benzer şeyler yaşamışız stresten hamileliğin tadını çıkaramıorum inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

Kızlar fetal dna araştırdınız mı fiyatları hakkında bilgisi olan var mı
Ya açıkcası ben fetal dna tarama testleri gibi şeyleri düşünmüyorum çünkü hepsi çocuğun sağlıklı mı yada sorunlu mu olduğuyla ilgili bilgi veriyor bilgi verildikten sonra tedavi var mı yok doğduktan sonra ne oluyorsa oluyor zaten 20. Haftada detaylı ultrasonla iç organlarıyla alakalı sıkıntı falan var mı bakıyorlar ona baktırırım ben. benim için diğer şey önemli değil Allah verdi bana 6 sene sonra her türlü kabulüm o benim arkadaşımın bebeğinin 16. Haftada kalbi durdu araştırmaya gönderdiler genetikle mi alakalı diye sorun çıkmadı sebep çıkmadı sebepsiz dendi yani olacak olana hiçbir şekilde engel olamıyoruz

Ya açıkcası ben fetal dna tarama testleri gibi şeyleri düşünmüyorum çünkü hepsi çocuğun sağlıklı mı yada sorunlu mu olduğuyla ilgili bilgi veriyor bilgi verildikten sonra tedavi var mı yok doğduktan sonra ne oluyorsa oluyor zaten 20. Haftada detaylı ultrasonla iç organlarıyla alakalı sıkıntı falan var mı bakıyorlar ona baktırırım ben. benim için diğer şey önemli değil Allah verdi bana 6 sene sonra her türlü kabulüm o benim arkadaşımın bebeğinin 16. Haftada kalbi durdu araştırmaya gönderdiler genetikle mi alakalı diye sorun çıkmadı sebep çıkmadı sebepsiz dendi yani olacak olana hiçbir şekilde engel olamıyoruz
fetal dna genetik rahatsızlık var mı erkenden saptayıp gebeliği sonlandırmak için kullanılıyor genelde. Çünkü ciddi genetk rahatsızlıklar ya ileriki aylarda çeşitli sebeplerden bitiyor ya da doğumdan hemen sonra yaşamıyor. O yüzden panaroma gibi testler 9. haftada hemen kan verirseniz 10 gün sonra fslan elinize ulaşıyor genetik problemleri saptıyor sonrası doktorunuzla size kalmıs erken donem sonlandırılabiliyor gebelik. Kimsenin basına gelmesin tabi ama erken tespit anne için iyi olabiliyor. Allah korusun ileri dönemlerde gebeliği sonlandırmak daha zor

Kizlaar sizinde gun icinde gogus hassasiyetiniz azaliyor mu acaba 7+6 yım gogus hasassiyetim azaldi birazcik bi geliyo arada gidiyo

Sabah akşam sulandırıcı iğne, prednol ve Progestan fitil alıyorum ikindi de de aspirin folik asit kullanıyorum bunca tedaviye rağmen olumsuzluk yaşanırsa nasip değilmiş demek ki diycem. Tüm testleri yaptırdım genetikte temizdi çok şükür
Merhaba benim de iki gebelik kaybım var. İlkinde bebeğimin kalbi hiç atmadı düşük yaptım 8+5te. İkincisinde de malesef 10. Hafta içinde kalbi durdu kürtaj oldum. Oksapar coraspin kullanmama rağmen. Şimdi 3. Defa hamileyim henüz kalp atımı duyamadık daha çok yeni 6 haftalık . Doktor bu sefer tedaviye ek prednol de başlattı. Ama 13. Hafta civarı prednolü kesicez dedi. Çok korkuyorum ya yeniden kalbi durursa diye. Size nasıl bi süreçten bahsetti ne zamana kadar kullanacaksınız prednol acaba? Ben şu an 4mgx2 (günde 8mg) kullanıyorum.

X