Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    139
Bebek kıyafetleri kurutmaya atılır mı? Çeker diye korkuyorum biraz ama daha hijyenik oluyo sanki öyle🤔
Canım ben kızımın kıyafetlerini atıyorum bazıları biraz çekiyor ama aşırı değil. Yani şu şekilde düşünüyorum doğduktan sonra bunu düşünmeye vaktimiz olmaz önemli olan temiz ve kuru olsun hahhaha ben atacağım o yüzden ,çekenler çeksin kalan sağlar bizimdir 😂😂

Detaylı ultrasona nasıl randevu aliyosunuz
merhaba, benim de son kontrolde doktorum önermişti özel bi yere ama ben devlette talep oluşturdum ve sürekli bakıyordum randevu açılmış mı diye. bu şekilde talep oluşturduğum hastanede açılınca bana mesaj geldi ve hemen girip aldım. diğer türlü özeller çok pahalı 3 bin 4 bin en az..bebişe eksiklerini alırım onunla :))

merhaba, benim de son kontrolde doktorum önermişti özel bi yere ama ben devlette talep oluşturdum ve sürekli bakıyordum randevu açılmış mı diye. bu şekilde talep oluşturduğum hastanede açılınca bana mesaj geldi ve hemen girip aldım. diğer türlü özeller çok pahalı 3 bin 4 bin en az..bebişe eksiklerini alırım onunla :))
Hangi bölüme talep olusturdunuz

kızlar selamm nasılsınız ? ya size bir şey soracağım,bizim doktorumuz zaten perinatolog ve hemen hemen her muayenemiz zaten detaylı oluyor yani. Şimdi ben detaylı ultrason diye bi şey için ayrıca bilgi almalı mıyım ?
Doktorunuz perinatologsa detaylı ultrasonu kendi yapacaktır zaten. Her muayeneniz en az yarım saatse dediğiniz gibi her seferinde inceliyordur zaten gelişimini. Öyle değilse bile ilgili haftalara denk gelen muayenenizi detaylı yapar diye düşünüyorum.

Ama yine de kafanıza takılıyorsa sorun bence ne olacak :) Bazen bizlere bilgi vermeyi unutabiliyorlar bir şeyleri ölçtülerse/baktılarsa bile. En güzeli sormak o yüzden.

Bugün boğaz ağrısı ile uyandım sanki biiiir tık da halsiz gibiyim. İnşallah hastalanmam ya :işsiz::KK43:

kötü bi haberim var 🙈 çatlayacaksan her türlü çatlıyosun. Bütün arkadaşlarımın söylediği tek şey var sürekli nemlendirme. En çok önerilen şey de soğuk sıkım hindistan cevizi yağı.
Aynen öyle 🥲 Hamileliğimden önce yani bundan 6-7 sene kadar önce ani kilo alıp verdiğim için azıcık çatlaklarım vardı göbeğimde kalçamda ve belimde. O zaman hiç bişey kullanmamıştım önemsememiştim. Şimdi göbeğimdeki o eski çatlakların devamında kırmızı kırmızı yeni çatlaklar çıkmaya başladı ve ben hamileliğimin başından beri soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ve soğuk sıkım kakao yağı kullanıyorum cildim çatlamaya meyilli diye. Ki içtiğim suyun haddi hesabı yok. Günde 2+ litre su içiyorum. Velhasıl genetik böyle olunca dediğin gibi çatlıyorsun 😂🥲

Doktorunuz perinatologsa detaylı ultrasonu kendi yapacaktır zaten. Her muayeneniz en az yarım saatse dediğiniz gibi her seferinde inceliyordur zaten gelişimini. Öyle değilse bile ilgili haftalara denk gelen muayenenizi detaylı yapar diye düşünüyorum.

Ama yine de kafanıza takılıyorsa sorun bence ne olacak :) Bazen bizlere bilgi vermeyi unutabiliyorlar bir şeyleri ölçtülerse/baktılarsa bile. En güzeli sormak o yüzden.
haklısınız, zaten dediğiniz gibi her muayenemiz aşağı yukarı yarım saat sürüyor, ve safra kesesi dahil her yerine bakıyor şükür :) yine de bir dahaki randevumuzda bir sorayım ben <3

Yeterince su içiyo musun? Benim de migrenim vardı ama vitaminler, iyi uyku ve bol su sayesinde sanırım hiç başım ağrımıyor. İki kere ağrıdı 6 ay içinde sadece.
Uykum cok kaliteli degil sik ve erkenden uyanıyorum. Bol su iciyorum ama hep basim agriyor gozlerim agriyor

Kızlaaaar ben geldim doktor kontrolümüz çok güzel geçti 280 gr olmuş bebişimiz sağlığı gayet yerindeymiş haftasıyla uyumlu dedi 🥹 yüzünü göstermedi karnımın içine dönükmüş o yüzden yüzüne bakamadık detaylı ultrasonu da hastanemizde doktor varmış ayrı yapan ona yönlendirdi onun yanına gittik 23 mayısa verdi randevu 🙈

Canım ben kızımın kıyafetlerini atıyorum bazıları biraz çekiyor ama aşırı değil. Yani şu şekilde düşünüyorum doğduktan sonra bunu düşünmeye vaktimiz olmaz önemli olan temiz ve kuru olsun hahhaha ben atacağım o yüzden ,çekenler çeksin kalan sağlar bizimdir 😂😂
Doğduktan sonra bende uğraşamam😄 yeni alınanlar çeker mi diye bi tırstım daha hiç giyemeden😄

Kızlaaaar ben geldim doktor kontrolümüz çok güzel geçti 280 gr olmuş bebişimiz sağlığı gayet yerindeymiş haftasıyla uyumlu dedi 🥹 yüzünü göstermedi karnımın içine dönükmüş o yüzden yüzüne bakamadık detaylı ultrasonu da hastanemizde doktor varmış ayrı yapan ona yönlendirdi onun yanına gittik 23 mayısa verdi randevu 🙈
Gözün aydııın🥰🥰

Yeterince uykunu alamıyosun belki de 😕 demir eksikliği de baş ağrısı yapıyo kullanıyo musun demir
Prenelac haricinde doktorum baska bir takviye vermedi. Prenelactan once de neofol ve dvit kullanmıştım. Evet uykumi alamiyorum uykum olsa bile uyanıveriyorum

İş yerinde bir kızla bağır çağır kavga ettim. Aptal karı herkesin içinde bağırıp bağırıp durdu en sonn dayanamadım bağırdım çağırdım, çıktım ağladım da bir de. Korkuyorum şuan bebeğime bir şey olduysa diye.

İş yerinde bir kızla bağır çağır kavga ettim. Aptal karı herkesin içinde bağırıp bağırıp durdu en sonn dayanamadım bağırdım çağırdım, çıktım ağladım da bir de. Korkuyorum şuan bebeğime bir şey olduysa diye.
Hiiç bir şey olmaz merak etme ama kendini üzmemeye çalış 😔

Olmaz olmaz merak etme ama rahatlat kendini daha fazla düşünüp stres yapma değmez hiç bebişine odaklan🙏

Kan sulandırıcı kullananlar dün akşam bir anda midem bulandı istifar etmeye başladım en son afedersiniz kan kusmaya başladım yaşayan oldu mu daha önce doktoruma msj attım ecopirini 1 hafta kes dedi 8inde ayrıntılı ultrason var zaten o zaman gel dedi yine olursa bekleme hemen gel dedi

X