Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    11
Nette böyle yazıyor doktorum da böyle söylemişti
Beta HCG Günde Ne Kadar Artar? Beta HCG 2 günde bir ikiye katlanarak artar. Ancak yapılan bilimsel çalışmalarda iki günde bir en az %66'lık artışın olması sağlıklı bir gebeliğin göstergesi olarak kabul edilir..
🌺🌺🌺
Evet canım biliyorum ama bana biraz az geldi çok tedirginim hala

Kızlar bişey sorucam ilk beta hcg 322 çıktı iki gün sonra 736 düşük değil mi
Canım olması gereken gibi bir artış seni endişelendiren ne anlamadım ? 2 kat olması beklenirken seninki 2,28 kat artmış. 1300 hesabını nasıl yaptın ? Tekrar hesapla istersen hesabın yanlış çünkü.

Canım olması gereken gibi bir artış seni endişelendiren ne anlamadım ? 2 kat olması beklenirken seninki 2,28 kat artmış. 1300 hesabını nasıl yaptın ? Tekrar hesapla istersen hesabın yanlış çünkü.
Evet ben 24 saatte 2 katı diye hesapladım canım şuan aşırı rahatladım ohhh çektim 🤣🤣🤣

Hamilesin bir dert değilsin yine bir dert😀
Anlıyorum seni. Bizde 3 yıldır deniyoruz 4. Tüp bebek tedavim bu. Bundan önce ki gebeliğimde de ikizlerimi 21. Haftada erken doğumla kaybettim. İnan bana o kadar korkuyorum ki ve aklımdan hep kötü şeyler geçiyor maalesef. Daha ultrasonda görmediğim için tam inanasım da gelmiyor. Ama ne zaman aklıma bu düşünceler korkular gelse instagramdan bebek sayfalarını açıp resimlerine bakıp hayal ediyorum , bebeğinle konuşuyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Çünkü stres oldukça , kötü şeyler düşündükçe o düşünceler geliyor ve buluyor seni. Ve stres kötü etkiliyor bebeği. Burada bile kötü bir olay gördüğümde etkilenmemek için okumadan geçiyorum. Sende Hep kendini rahatlatmaya çalış. Hamilelik sabır işi. Etrafımda gördüğüm kadarıyla sabırlı ve sakin kişilerin hep güzel geçen hamilelikleri oluyor. Öyle olmaya çalış ☺️

Evet çoğul gebelik riskli. Benim önceki gebeliğim tüp bebek ikizdi ve 21. Haftada doğum yaptım kaybettim bebeklerimi. Benim gibi örnekler olduğu gibi hiç sorunsuz doğum yapan insanda çok fazla. Doğal yollarla çoğul gebe olanların sağlıklı doğum yapma oranı daha yüksek. 3 tane Arkadaşımın doğal yolla ikiz gebeliği vardı doğuma kadar hep çalıştılar. Hele bir tanesi sahada çalışıyordu doktor bu kadar ayakta durmamalısın demişti o paraya ihtiyacı olduğu için çalışmaya hep devam etti sağlıkla kucaklarına aldı hepsi bebeklerini. İnstagram’da görüyorsundur üçüz doğum yapan da var baya. Hiç korkma , aklına kötüyü getirme iyi bir perinatoloji uzmanı bul ve onunla ilerle takiplerine. Hamilelikte yediğimiz içtiğimiz kadar düşündüklerimiz de çok önemli. İyi şeyler düşün , stres yapma.
Kaybınız için çok üzgünüm. Dilerim her şey çok güzel olur. 🙏🏻

Riskler evet fazla ama bu riskler tek gebelikte var .Sadece çogulda oran biraz daha fazla
Çogul gebelikte dinlendikçe risk azalır ,Bir de pozitif açıdan bak tek seferde 3 bebişin olacak belki tek seferde hem erkek hem kız annesi olacaksın ayy düşüncesi bile güzel :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: 🥰
Maalesef 1 tanesini almak durumunda kalıyorlarmış kesinleştiğinde :KK43:

Anlıyorum seni. Bizde 3 yıldır deniyoruz 4. Tüp bebek tedavim bu. Bundan önce ki gebeliğimde de ikizlerimi 21. Haftada erken doğumla kaybettim. İnan bana o kadar korkuyorum ki ve aklımdan hep kötü şeyler geçiyor maalesef. Daha ultrasonda görmediğim için tam inanasım da gelmiyor. Ama ne zaman aklıma bu düşünceler korkular gelse instagramdan bebek sayfalarını açıp resimlerine bakıp hayal ediyorum , bebeğinle konuşuyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Çünkü stres oldukça , kötü şeyler düşündükçe o düşünceler geliyor ve buluyor seni. Ve stres kötü etkiliyor bebeği. Burada bile kötü bir olay gördüğümde etkilenmemek için okumadan geçiyorum. Sende Hep kendini rahatlatmaya çalış. Hamilelik sabır işi. Etrafımda gördüğüm kadarıyla sabırlı ve sakin kişilerin hep güzel geçen hamilelikleri oluyor. Öyle olmaya çalış ☺️
Çok üzüldüm canım Allah bir daha yaşatmasın 🥺 rabbim hepimizin bebeğine sağlık versin

X