Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    139
Evet hamıslerım 16 kıloya kadar gayet normal kılo almamız takmayın kafaya salın gıtsın sonra erıtırız 😀😀
Kuzum benim doktorum 60-62 kg ile tamamlayalım hamileliğini dedi normalde 53 kiloyum suan 1.5 kg aldım bile haftalık hamilelik videoları izlediğimde bu haftada 5-6 kg almış olmanız lazım diyor anlamadım bu kilo mevzusunu ben ya

Kuzum benim doktorum 60-62 kg ile tamamlayalım hamileliğini dedi normalde 53 kiloyum suan 1.5 kg aldım bile haftalık hamilelik videoları izlediğimde bu haftada 5-6 kg almış olmanız lazım diyor anlamadım bu kilo mevzusunu ben ya
Bünye meselesı cnm altıncı aydan sonra almaya baslıyosunn zaten çoğunlukla takma kafaya fazla kılo almak degıl kı onemlı olan bebegın gelısıp kılo alması

Kızlaaaarrr daha 4 bucuk aylık hamileyim 7 kilo almıṣım ya yuh yani.
50 kilo baṣladım, 57 oldum. Aslında 7 kilo değil tam 9 kilo aldım. 48 ile baṣlamıṣtım.
Kendimi hayvan gibi hisediyorum...
Vallahi fazla da yemiyorum yani. Hamile değilken daha fazla yerdim. Kendimi çok çirkin hisediyorum sivilcelendi yüzüm. Kıllardan bahsetmiyorum bile. 🤢🤢🤢
Ben de 56 dan 62 ye çıktım canım herkes kilo almışsın diyor çok normal bence herkes kendi hamileliği ile kıyaslıyor ben şöyleydim şu kadarla doğuma gittim çok sinir bozucu bir durum ben öyle diyenleri hiç takmıyorum bu dönem belki de hayatımızda 1 kere yaşayacağımız özel bir dönem kimseyi ilgilendirmez sen de keyfine bak önemli olan doğum sonrası alınan kiloları geri vermek ve sağlıklı olmak gerisi kimseyi ilgilendirmez

Ben 82 ile hamile kaldım en son 1 ay önce ölçüldüğümde 1 kilo almıştım. Ama şuan kaç kilo aldım Allah bilir tartım da yok haftaya cumartesi kendi doktorumda randevum var ak ile kara belli olacak :halay:Doktorum max 92 olabilirsin dedi. 10 kilo nedir ki şıp diye alınır :dondurma:

Ben 82 ile hamile kaldım en son 1 ay önce ölçüldüğümde 1 kilo almıştım. Ama şuan kaç kilo aldım Allah bilir tartım da yok haftaya cumartesi kendi doktorumda randevum var ak ile kara belli olacak :halay:Doktorum max 92 olabilirsin dedi. 10 kilo nedir ki şıp diye alınır :dondurma:
Banada 90 gibi hedefledi🤣🤣

Ya kızlar sizin de makat bölgeniz acıyor mu.Böyle baskı sancı gibi
evet özellikle gece uyumak için yattığımda genel bir baskı hissediyorum ve makat bölgesine de vuruyor. benim bebek bayağı aşağıda onunla ilgili sanıp korkuyorum ama magnezyumdan dolayı bağırsak hareketliliği de yoğun, belki onunla ilgilidir 😬 her gün yeni bir güncelleme geliyor valla hepsi için de doktora gitmek istemiyorum

Kızlar 3 gündür yine aşırı baş ağrım var migrenim tuttu 3 parol iciyorum gunde bana misin demiyor. Doktorum ayni anda gerekirse 2 parol al yapacak baska bir sey yok cok acil durumda igne yapiyoruz dedi ama ig e de istemiyorum suan parol haric.

Kızlar yaa sizde geceleri bazen cok kötü ruyalar goruyormusunuz bebekle ilgili😢
Evet canım ben 1 kere gördüm çok ağladım hatta kalkınca. Sanırım kaybetme korkusu yaşayan anneler daha çok görüyor. Ben daha önce 2 kez kimyasal gebelik yaşadım o süreçler beni çok yıpratmıştı. Şuan her şey yolunda ama yine de korkuyor insan. Sanırım bilinçaltımız bizi etkiliyor. İnşallah hayırlısıyla bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alacağız🙏🏻🧿😍

Evet canım ben 1 kere gördüm çok ağladım hatta kalkınca. Sanırım kaybetme korkusu yaşayan anneler daha çok görüyor. Ben daha önce 2 kez kimyasal gebelik yaşadım o süreçler beni çok yıpratmıştı. Şuan her şey yolunda ama yine de korkuyor insan. Sanırım bilinçaltımız bizi etkiliyor. İnşallah hayırlısıyla bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alacağız🙏🏻🧿😍
Belki de oyle bişey😥 evet doguma giderken kaybettim ben tetikliyor olabilir

Kızlar 3 gündür yine aşırı baş ağrım var migrenim tuttu 3 parol iciyorum gunde bana misin demiyor. Doktorum ayni anda gerekirse 2 parol al yapacak baska bir sey yok cok acil durumda igne yapiyoruz dedi ama ig e de istemiyorum suan parol haric.
Yeterince su içiyo musun? Benim de migrenim vardı ama vitaminler, iyi uyku ve bol su sayesinde sanırım hiç başım ağrımıyor. İki kere ağrıdı 6 ay içinde sadece.

kızlar selamm nasılsınız ? ya size bir şey soracağım,bizim doktorumuz zaten perinatolog ve hemen hemen her muayenemiz zaten detaylı oluyor yani. Şimdi ben detaylı ultrason diye bi şey için ayrıca bilgi almalı mıyım ?

Hamileyken ister istemez rüya alemımız daha derıne ınıyor farklı farklı saçma sapan şeyler görüyoruz bende esımın benı aldattıgını baskasından çocuğu olduğunu gördüm rüya ama gel işte etkısımden cık ne zaman böyle rüya görsem esım bır halt karıstırmıs oluyor 😀😀😀 zaten atıstık konuşmuyoruz her yerden engelı basmısım hıcte engelı kaldır arıyım demıyor kafam süper böyle koca derdı yok anca çocuk derdı var

Ara ara ben de görüyorum kuşum. Hem annelik anksiyetesi hem çok duygusal bir süreç ikisi birleşince bilinçaltımız tatlı tatlı oyun oynuyor bence bizimle. Bebeklerimiz iyi her şey yolunda sen merak etme :anneadayı::KK200:

Bebek kıyafetleri kurutmaya atılır mı? Çeker diye korkuyorum biraz ama daha hijyenik oluyo sanki öyle🤔

X