Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    118
Sağlık ocağı ısrar etmedi açıkcası. Zorunlu mu dedim sana bağlı. İstersen yaptırırsın dedi. Kendi doktoruma sorcam ama %100 eminim yaptır der.
Evet geçen seneler ol filan derlerdi hep hiç opsiyon sunmamıştı. Bu sefer hemşire beni aradı. Doktoruna sor bazı doktorlar istemiyor ona göre olursun filan dedi şaşırdım.

Günaydın kızlar, idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı crp 27.1’miş. Doktorum dün aksef antibiyotik ve parola başladı. Bol da su içiyorum. Enfeksiyondan dolayı benim gibi şiddetli ateş, titreme, kusma, kas ağrısı, baş ağrısı ve ishal yaşayan var mı? Uyuyamıyorum, bişey yiyemiyorum. Siz antibiyotiğe başladıktan kaç gün sonra iyileştiniz, süreciniz nasıl ilerledi? Eşim polis izin almasının mümkünatı yok, ailelerimiz çok uzakta bana bakacak kimse yok. Psikolojim çok bozuldu, gerçekten iyi değilim 😞
bn kanli ishal ve karin agrisiyla crp 51 olmustu diger sikayetler yoktu bnde bir hafta kullanmdim bidahada gitmedim ishalim duzelince ama 3 gun icinde duzelmisti

Kızlar 3 gündür yine aşırı baş ağrım var migrenim tuttu 3 parol iciyorum gunde bana misin demiyor. Doktorum ayni anda gerekirse 2 parol al yapacak baska bir sey yok cok acil durumda igne yapiyoruz dedi ama ig e de istemiyorum sua parol haric.
ensene buz koy bes on dakka dayanamadiginda kaldir bi kac saniyeligine tekrar koy

Kızlar selam. Bugün sağlık ocağında ilk randevum vardı . Oraya gittim kan ve idrar tahlili aldılar . Baya sorular sordular notlar aldılar. Bir de aşı kartı oluşturdular. Günlerdir kafamı kurcalayan konu açıldı. Tetenoz aşısı. Birkaç kötü yorum okudum hakkında. Gün verdiler ama yaptırıp yaptırmamakta emin değilim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında
bnde cok kararsizdim bi arkadasimla konustum ilk cocugumda iki tane yapmistim 5 yil koruyuculugu devam ediyor dedi yaptirma oglum 1 bucuk yasinda 5 yıl dolmadigi icin kafam rahat yaptirmayacam

merhaba herkese 16+4 olduk 2 haftadir bacaklarini acmiyor yavrumuz gostermiyor cinsiyetini boyle olan oldumu sonuc ne oldu acaba bide bağdaş kurmus dedi doktor🤔😁

Ben dayanamadım yine 7 gün olunca gittim kontrole. Bir de ishal olunca korktum. Çok şükür iyi 116 gr olmuş fındığım 🙏🧿 baskıyı sordum normal dedi. Pek üstünde durmadı. Yoga meditasyon filan yap en azından 10 günde bir gelmeye çalış filan dedi 😁 Bakalım dayanmaya çalışacağım 😌
Çok sevindim senin adına canım benim maşallah bebisine
bana da şey yazmış doktor idrarda yanma koku kaşıntı var mı bende yok hiçbiri dedim daha cvp vermedi ona da inş senin doktorun dediği gibi normaldir hersey🙏🥰

merhaba herkese 16+4 olduk 2 haftadir bacaklarini acmiyor yavrumuz gostermiyor cinsiyetini boyle olan oldumu sonuc ne oldu acaba bide bağdaş kurmus dedi doktor🤔😁
Ben de bugün 15.hafta gittim kontrole, oturur pozisyonda bacaklarını kendine çekmiş kafasını dizine yaklaştırmıştı, hareket de etmedi yarım saat dolaşıp tekrar gittim ama yok yine o şekildeydi artık haftaya gelin dedi bir şey göremedi doktor 😄 inşallah haftaya hareketli olur

Ben dayanamadım yine 7 gün olunca gittim kontrole. Bir de ishal olunca korktum. Çok şükür iyi 116 gr olmuş fındığım 🙏🧿 baskıyı sordum normal dedi. Pek üstünde durmadı. Yoga meditasyon filan yap en azından 10 günde bir gelmeye çalış filan dedi 😁 Bakalım dayanmaya çalışacağım 😌
Canım doktorla konuştum şimdi enfeksiyon gibi görünmüyor normal karşılıyoruz bu haftalarda
Birde senin plesenta biraz aşağıdaydi daha çok baskı olabilir
dinlenmeye çalış çok uzun süreli ayakta kalma dedi kanama olmadığı sürece sıkıntı yok yine de çok rahatsız olursan gel bakalım dedi öyle kapattık
Hayırlısı bakalim dinlenmeye caliscam
Hepimize sağlıklı süreçler diliyorum💕🙏

Ben de geçen hafta gittim 16+1 di benimki de uyuyordu uyanmadı bana da haftaya gel dedi cumartesi bir daha gideceğim bakalım benim de netleşmedi o yüzden cinsiyeti bir türlü😅🤔

Günaydın kızlar, idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı crp 27.1’miş. Doktorum dün aksef antibiyotik ve parola başladı. Bol da su içiyorum. Enfeksiyondan dolayı benim gibi şiddetli ateş, titreme, kusma, kas ağrısı, baş ağrısı ve ishal yaşayan var mı? Uyuyamıyorum, bişey yiyemiyorum. Siz antibiyotiğe başladıktan kaç gün sonra iyileştiniz, süreciniz nasıl ilerledi? Eşim polis izin almasının mümkünatı yok, ailelerimiz çok uzakta bana bakacak kimse yok. Psikolojim çok bozuldu, gerçekten iyi değilim 😞
Canım seni çok iyi anlıyorum 4 yaşında bir kızım var günde en az 100 kere eğilip kalkmak zorundayım. Ama bende de bel ağrısı kuyruk sokumu ağrısı artık dayanılır durumda değil. Gün içinde o kadar çok yoruluyorum ki bir de karın ağrısı ekleniyor üzerine bazen ağrıdan gözümden yaş geliyor. Eşim bankacı ve çok yoğun çalışıyor. Annemle aynı şehirdeyiz ama ananeme bakıyor. Yani işin özü çevrem kalabalık ama yalnızım 🥺 kendimi çok kötü hissediyorum bazen 😢

Canım seni çok iyi anlıyorum 4 yaşında bir kızım var günde en az 100 kere eğilip kalkmak zorundayım. Ama bende de bel ağrısı kuyruk sokumu ağrısı artık dayanılır durumda değil. Gün içinde o kadar çok yoruluyorum ki bir de karın ağrısı ekleniyor üzerine bazen ağrıdan gözümden yaş geliyor. Eşim bankacı ve çok yoğun çalışıyor. Annemle aynı şehirdeyiz ama ananeme bakıyor. Yani işin özü çevrem kalabalık ama yalnızım 🥺 kendimi çok kötü hissediyorum bazen 😢
Benim eşim de bankacı ve gerçekten yoğun😕 2 çocuk bide hamilelik çok zorladı bu süreç.. biz istanbuldayız ailem ankara da..6.5 ve 3 yaşındalar.. yorgunluktan akşam karnım ve kasıklarım ağrıyor gelin yardımcı olun diyeceğim kimsem yok annem çalışıyor çünkü😞

Süper işte bana tam ondan lazım, bebek odası yatak odası karşılıklı, bi de salona gidebilsek valla müthiş. Ve şeyi düşündüm eşimin ailesinin olduğu şehre gittiğimizde de bunu paketleyip götürürüz çok kolaylık olur. İleride de çocuk yatağı vs hallederiz
Tam olarak benim park yatak isteme sebeplerim de bunlar anne yanı olanlardan alalım diyoruz onlar da kolay açılıp kapanıyor mu acaba

Peki park yatağın içine nasıl bir yatak almak lazım hiç baktınız mı? Neye dikkat etmek lazım hiç bilmiyorum ya reflü yatağı diye de bir şey varmış onu ayrı mı almak gerekiyor acaba
Bizim ilk üç dört ay için yataş Juno yatağımız var çok araştırarak karar verdik, arkadaşım hediye etti sağ olsun. Reflü yatağı aynı zamanda, hem anne baba arasında hem park yatağın içinde yatabilir. Sonrası için sanırım yine yataş’tan sünger yataklara bakacağım

X