Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Nipt testi için aradım kızlar 11.500 tl fiyat verdiler 2 hafta sonra yaptıracağım inşallah standart nipt testi değilmiş nipt plus mış 100 üzerinde genetik hastalığa bakılıyormuş ve cinsiyet belli oluyormuş bakalım randevu oluşturdum eve gelip alacaklarmış kanı 10 gün içinde sonuç çıkıyormuş 😊
Doktor mu önerdi canım nipti sen mi istedün

Yaa o kadar farkediyor mu ben saate pek dikkat etmiyordum açıkcası haftasonu özellikle geç kalkınca..geceleride bazen yatmadam önce bazen akşamdı yani çokk dikkat edicem artık. Kanamam kesildi canım o kadar iç çamaşırına gelmiş sadece bu umarım artmaz daha da tedirgin oldum 6 mm kanama alanı var demişti umarım odur.

Kuzum bende fitil kullanıyorum işte dün akşam ve bu sabah uykum ağır geldi yapamadım sadece.. valla benimde kanamamnın parlak kırmızı olmaması rahatlatıyor yarın bi planımız vardı direkt iptal ettim dinlenicem yinede şuanda da çalışıyorum yanımda fitil yok maalesef yoksa yapıcam ama🥹

ben 6+6 da gittim en son uygulama 7 haftalık gösteriyordu o zamanda 1 gün eksikti benim önümüzdeki cuma gidicem şimdide.çok teşekkür ederim geçti şükür kanamam yok şuan aktif
Yok yok kuzum hiç tedirgin olma. Sadece zamanında yapmaya çalış. Alarm kur kesinlikle. Ben öyle duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Ben sabah akşam yapıyorum. 12 saatte bire denk getirmeye çalışıyorum canım.

Nipt testi için aradım kızlar 11.500 tl fiyat verdiler 2 hafta sonra yaptıracağım inşallah standart nipt testi değilmiş nipt plus mış 100 üzerinde genetik hastalığa bakılıyormuş ve cinsiyet belli oluyormuş bakalım randevu oluşturdum eve gelip alacaklarmış kanı 10 gün içinde sonuç çıkıyormuş 😊
Tamam canım bizi de bilgilendirdiğin için teşekkür ederiz 😍🥰 yavaş yavaş öğreniyoruz biz de sayenizde.

Kizlar içimizden birisi 3 tane nipt firmasının broşürlerini yan yana çekip atmisti kim olduğunu hatirlayamiyorum Arzuuu34 Arzuuu34 canım sen olabilirsin diye hatırlıyorum. Acaba kimse bana o fotoğrafı tekrar atabilir mi

Yok yok kuzum hiç tedirgin olma. Sadece zamanında yapmaya çalış. Alarm kur kesinlikle. Ben öyle duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Ben sabah akşam yapıyorum. 12 saatte bire denk getirmeye çalışıyorum canım.
Benim 12 saati geçiyor bende bi düzen oluşturayım bi de acaba diyorum adet zamanım mı geliyor da böyle oluyor diğeride 22 nisanda olmuştu bazı kadınlar hamileyken yaşıyormuş ya her ay. Şükür geçmiş zaten artacak olsa gidecektim acile ama doktora ulaşmam 2 saati bulacak hiç gerek yok dedim kendime sakinleştirdim kendimi😂 özel hastane yok maaleaef burda olsa gidicem direkt baksın ultrasonla ama

Yaptiracağinız Firma ne acaba. Bi de kızlar sizce firmadan firmaya güvenilirlik degisyor müdür? Ben bugün bi kac yeri aradım. Aradığım kişilerden birisi 350 dolar dedi ama ben ayrıntılı nipt Yaptırmak istediğimi söyledim. Ben birsey bilmiyormusum gibi konuştu fiyat uygun olsa bile oraya yaptırmayacağım

Arkadaşlar uzun birsey yazmıştım fiyat bilgisi olarak ama bi karışıklık olmuş mesajı tamamen sildim 🤣🤣

Son düzenleme:
Kızlar ben daha önce paylaşmıştım. Üç firmanın kataloğunu. Üçünden panoromada karar verdim çünkü burada farklı bir kromozomal seye di george diye bir sendrom var ona bakılıyor ve çok fazla bebekte görünüyormuş … bu sendromda üzücü belirtiler var maalesef ondan ben baktırmak istedim. serendipcem serendipcem
Panorama plus için 440 $. A anlastım. İlk başta 510 demişti sonra 480 e indiler en son 440 dolar oldu. Hepsi indirim yapıyor zorladığınızda.
Ben amniyosentez yaptırmak istemedim çünkü düşük riski vs oluyormuş doktorum nipt önerdi. İki farklı doktorda aynısını söyledi. Bilgiler aşagıdadır

Eklentiler

• IMG_9572.jpeg
    IMG_9572.jpeg
    110,6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_9569.jpeg
    IMG_9569.jpeg
    100,6 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_9571.jpeg
    IMG_9571.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 26
Of ben de aynen böyleyim. Diyetisyen önerilerimi ara ara yazmıştım ama karın şişmesi hassas bağırsak falan olabilir. Özellikle ev yoğurdu bu tür şeylerde nimet. Turşu falan da akşam yemeklerine ekleyebilirsin bağırsak florasını düzenler. Genelde çiğ şeyler yeme diyorlar bu durumda ama ben yiyorum ve şişiyorum yapcak bişey yok. Diyetisyen kurutulmuş meyve önermişti cips gibi varmış. Ya da zuberler falan. Ama mesela ara öğün zuberin yarısı falan olacak tamamı da fazla 😁 ben 4 öğün ile gidiyorum. 6 öğün beslenmek aşırı zor sanki.
Bı şeyleri deneme yanılma olarak yapmaya çalışacağım artık yediğimde ne dokunuyor en çok neyden oluyor bı takip edecegim.tatli hiçbir şey yemek istemiyorum yani tiksinme bulantı değil ama içim almıyor da meyve yiyeyim diyorum dediğin gibi çiğ diye sanırım dokunuyor. Dün daha az yemeye özen gösterdim biraz daha iyiydim yani tam acikip tam yemedim biraz daha rahat gecti

Kızlar ben daha önce paylaşmıştım. Üç firmanın kataloğunu. Üçünden panoromada karar verdim çünkü burada farklı bir kromozomal seye di george diye bir sendrom var ona bakılıyor ve çok fazla bebekte görünüyormuş … bu sendromda üzücü belirtiler var maalesef ondan ben baktırmak istedim. serendipcem serendipcem
Panorama plus için 440 $. A anlastım. İlk başta 510 demişti sonra 480 e indiler en son 440 dolar oldu. Hepsi indirim yapıyor zorladığınızda.
Ben amniyosentez yaptırmak istemedim çünkü düşük riski vs oluyormuş doktorum nipt önerdi. İki farklı doktorda aynısını söyledi. Bilgiler aşagıdadır
Bunu yaptırırsak ikili üçlü ye gerek kalmıyor mu yani

outoffit outoffit canım nasılsın? Dün gece prilamı içmedik. Ben sabah öğürerek uyandım, tuvalete koştum 😔 galiba geceleri içmeye devam edeceğim, bilemedim yaa. Gece rennie içip uyudum, o gece için beni idare etti ama sabah dağıldım malesef. Sende durum nasıl?
Edacım çok üzüldüm daha kötü olmana canım, sen ara verme prilam'a evet 😔 Muhtemelen sende gebelik reflüsü gibi bir durum da var. İki hafta kadar önce bende de olmuştu birkaç gün çok yoğun bir şekilde.
Bende de durumlar şöyle. Denk mi geldi bilmiyorum dün akşam 8den sonra bir anda bulantım hafifledi sanki. Ve aynı saatlerde korkunç bir baş ağrısı başladı. Gece geç geldim eve. Yatarken dedim inşallah bulantım gerçekten hafifliyordur. Sabah kalktım baktım hala hafif. Ama baş ağrım daha fena bir hal almış. Şu anda da hafif bulantı, yoğun baş ağrısıyla dayanmaya çalışıyorum. Sanırım susuzluğun acısı çıkıyor yavaş yavaş. Ama su içmeye hiç cesaretim yok. Yeniden bulantı yaparsa diye çok korkuyorum. Ya napıcam bilemiyorum. Demek ki biri bitiyor biri başlıyor bu döngü böyle ilerleyecekmiş😔

X