Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
2. trimester'e girdiğimden beri doktorum 3 haftada bir görüşebileceğimizi söyledi ve ZAMAN GEÇMİYOR. Bana kalsa her hafta giderim. Resmen daha 1 koca hafta var kızımı görmeye. Keşke evde kendi kendimize ultrason yapabilseydik :')

Kızlar bebek odası konusunda ne düşünüyorsunuz? Direkt set mi alacaksınız yoksa beşik ayrı yerden dolap ayrı yerden falan mı? Bir de beşik yerine anne yanı yatak + direkt çocuk yatağı mı alsak?
Kafam çok karıştı insan her şeye heves ediyor. Ama hepsini alırsak Sultanahmet çıkışında dileniriz bu gidişle :p

2. trimester'e girdiğimden beri doktorum 3 haftada bir görüşebileceğimizi söyledi ve ZAMAN GEÇMİYOR. Bana kalsa her hafta giderim. Resmen daha 1 koca hafta var kızımı görmeye. Keşke evde kendi kendimize ultrason yapabilseydik :')

Kızlar bebek odası konusunda ne düşünüyorsunuz? Direkt set mi alacaksınız yoksa beşik ayrı yerden dolap ayrı yerden falan mı? Bir de beşik yerine anne yanı yatak + direkt çocuk yatağı mı alsak?
Kafam çok karıştı insan her şeye heves ediyor. Ama hepsini alırsak Sultanahmet çıkışında dileniriz bu gidişle :p

Geçen gün iki tane anne yanı sipariş ettim benimkiler için🥹 2 tane de bornoz ☺️☺️☺️
Bebek odası için de 2 beşik alacağım tabi. Gardropbu tam boy dolap olarak özel yaptırmak istiyorum ama önce bir fiyat almak lazım tabi🥲 dün beşik içi yataklarda da kampanya vardı ama alamadım tek bir tane kaldığı için. İkizlerin her şeyde x2 olması vurmaya başladı yani🤣

Çok tatlısın ya 😍yani maddi imkanı farklı herkesin biz karı koca memur olduğumuz için çok bir kazancimiz yok malum o yüzden ilk çocuklarda park yatak ve dolap almıştım hala kullanıyorlar 3 yaşındalar çok da memnun kaldım park yataktan . Şimdi de küçük bir sallanan beşik tarzı düşünüyorum biraz büyüyünce ablaların park yatağına gecer

2 çocuk tecrübesiyle 😅 ilkinde hem oda takımı aldım mobilya olanlardan hemde yatak odama park beşik aldım..2 yıl da emzirdiğim için 2 yıl aktif olarak park beşik kullandık bizim odamız da yattı 🤗 2. Oğlum hazıra geldi herşeyimiz vardı zaten.. amaa ben çoğu bebek eşyamı elden çıkarmıştım tekrar bebek düşünmediğim için hshdhdjdejjd şuan ikea da çok beğendiğim bir beşik var onu almak istiyorum bir de şifonyer alıcam 😅 odasını 2 yaş dan sonra düşünüyorum

Ay ben hep üç hafta da bir gittim sonra ayda bir çağırmaya başladı yaaa çook uzun :KK43: ama geçen hafta gittim çocuğum uyuyordu bu hafta bir daha gideceğim cinsiyet netleştirmek için :)

Beşik içinde Ben anne yanı beşik ve karyola tarzı büyük yaşa kadar kullanabileceği mobilya düşünüyorum kendim setleyeceğim dolap karyola falan gibi :)

Coook gecmis olsun aynisini yasadim bende bu ay cok kez hastalanip hep acildeydim ,idrar yolu icin tek kullanimlik suya konulan gece en son yatmadan icip sabaha kadar cise kalkmadan sabaha kadar durmasi lazim baska bisey banada vermedi canim okadar bool bol su birde 4 lt su ictim
Yemek yiyemiyorum zaten, vücudumun ağrısını söylemiyorum bile, allah beterinden saklasın ama ne uyuduğum uyku uykuya benziyor ne de bu üç gündür yaşadığım. Allah yardımcımız olsun

Günaydın kızlar, idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı crp 27.1’miş. Doktorum dün aksef antibiyotik ve parola başladı. Bol da su içiyorum. Enfeksiyondan dolayı benim gibi şiddetli ateş, titreme, kusma, kas ağrısı, baş ağrısı ve ishal yaşayan var mı? Uyuyamıyorum, bişey yiyemiyorum. Siz antibiyotiğe başladıktan kaç gün sonra iyileştiniz, süreciniz nasıl ilerledi? Eşim polis izin almasının mümkünatı yok, ailelerimiz çok uzakta bana bakacak kimse yok. Psikolojim çok bozuldu, gerçekten iyi değilim 😞

Günaydın kızlar, idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı crp 27.1’miş. Doktorum dün aksef antibiyotik ve parola başladı. Bol da su içiyorum. Enfeksiyondan dolayı benim gibi şiddetli ateş, titreme, kusma, kas ağrısı, baş ağrısı ve ishal yaşayan var mı? Uyuyamıyorum, bişey yiyemiyorum. Siz antibiyotiğe başladıktan kaç gün sonra iyileştiniz, süreciniz nasıl ilerledi? Eşim polis izin almasının mümkünatı yok, ailelerimiz çok uzakta bana bakacak kimse yok. Psikolojim çok bozuldu, gerçekten iyi değilim 😞
Canım çok geçmiş olsun. Bende ishal gibiyim karnım ağrıyor stres oluyorum sürekli bebek iyi mi diye. Hastalıkta insan daha da kötü olur Allah yardımcın olsun 😞

Geçmiş olsun 🌼 Bende de başka bir nedenden enfeksiyon oluşmuştu. Önce üşüttüğümü zannettik ama kötüleştim ve hastaneye gittiğimizde crp 95 çıktı. Bende yalnızca ateş ve titreme vardı. Değerim 95 olduğu için 2 gece hastanede yattım. O sürede damardan antibiyotik yaptılar günde iki kez. Üçüncü gün taburcu oldum ve tablet olarak antibiyotiğe devam ettim. Taburcu oluşumdan itibaren hiçbir şikayetim yoktu ama 10 gün kullandım antibiyotiği. Değerin 27 ise 4-5 güne toparlarsın merak etme 🙏🏻 Ancak antibiyotikle düzelebiliyor. Mideni zorlamayacak şeyler yemeye çalış. Haşlanmış sebze, patates vs gibi. Bir de bol bol su içmeye devam et.

Geçmiş olsun canım üzülme bir an önce toparlarsin inşallah bol bol dinlen sıvı tüket dermansız dert olmasın

Kızlar 3 gündür yine aşırı baş ağrım var migrenim tuttu 3 parol iciyorum gunde bana misin demiyor. Doktorum ayni anda gerekirse 2 parol al yapacak baska bir sey yok cok acil durumda igne yapiyoruz dedi ama ig e de istemiyorum sua parol haric.

Selam kızlar, 16+3 haftaligiz bı hafta kadar süredir sanki bir hareket hissediyordum karnimda ama kasik ağrısı ile karistiriyordum emin değildim,iki gün önce o kadar net hissettim ki gece özellikle artık istem dışı durdurmak için elimi koydum oraya çok ilgincti ve çok güzeldi 😍 Ama dün ve bugün de hiç hissetmedim diyeblrm belki bı iki emin değilim bu normaldir degil mi

Kızlar selam. Bugün sağlık ocağında ilk randevum vardı . Oraya gittim kan ve idrar tahlili aldılar . Baya sorular sordular notlar aldılar. Bir de aşı kartı oluşturdular. Günlerdir kafamı kurcalayan konu açıldı. Tetenoz aşısı. Birkaç kötü yorum okudum hakkında. Gün verdiler ama yaptırıp yaptırmamakta emin değilim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında

Kızlar 3 gündür yine aşırı baş ağrım var migrenim tuttu 3 parol iciyorum gunde bana misin demiyor. Doktorum ayni anda gerekirse 2 parol al yapacak baska bir sey yok cok acil durumda igne yapiyoruz dedi ama ig e de istemiyorum sua parol haric.
selam canım, bende de migren vardı hamilelik öncesinde de. Buzluk kartuşları var ya onları dondur iyice, havluya sar ve başına koyup karanlıkta yat. ilaç kullanmadan çok efektif bir çözüm.

Ben anne yanı yatak dusunuyorum 1 yasına kadar yatar. ilk oğlumda 1bucuk yaşında odayı ayırıp koltuğu acıp yatak yapmıştım alışması için baktım alıştı ondan sonra bazaya geçiş yaptık evlenene kadar yatar kırmazsa tabi 😄

selam canım, bende de migren vardı hamilelik öncesinde de. Buzluk kartuşları var ya onları dondur iyice, havluya sar ve başına koyup karanlıkta yat. ilaç kullanmadan çok efektif bir çözüm.
Ahh denemedigim sey kalmiyor kuzum patates sariyorum dedigin gibi enseme basima buz koyuyorum alnımı sıkıyorum ama bana misin demiyor gözlerim ensem başım fena

X