Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Çok çok teşekkür ederim. Bugün kaşlarımın alt kısmı bile kurudu :) Anlamadım ben bu böyle nereye varacak :) Peki kilonda değişiklik oldu mu? Ben sanki zayıfladım da.

yoo kilo promlemim olmadı benim. bol su içmeni tavsiye ederim son zamanlara doğru göz kuruluğu yapacak suni göz damlası kullanmıstım ben çok kanlanıyordu çünkü. dudağına 15-20 dkkada bir mutlaka yenile ısrarla söylüyorum rahat edersin öbür türlü yemek yerken ağzını bile açamazsın kanar :)))

6. ayıma girdim ilaçta ama izler hafif karalık şeklinde kaldı gibi bu ilacı kullandıktan sonra izler için başka tedavi gören var mı acaba izlerin geçmesi gerekmiyor muydu bu saate kadar??

bu ilac yag bezlerini kuruttugu icin sacta da kuruma yapar daha az yaglandigini farketmis olabilirsin ben 2 gunde bir yikarken simdi 1 hafta yikamasam ayni sekilde duruyor. sac dokulmesi de nemsiz oldugu icin olabilir. Buyuk ihtimalle ilaci biraktiktan sonra kendini toparlar bu benim fikrim tabi doktora danismakta fayda var. bende o kadar cesitli yan etkileri var ki ilaci bagli olabilir diye dusunuyorum

Evet artik elimde sac tutami kalinca doktora danistim. Biotin takviyesine baslayabilicegimi soyledi. Biotinle aliyorum ilaci. Zaten kuru bi cilt yapim vardi roaccutanla epey cekiyorun bu yuzden. Bu arada 4 ayda halen gecmeyenler oluyormus fakat testosteron, lh, fsh,ostrojen duzeylerine baktirabilirsin. Ben de baktirmistim. Temiz cikti ve 2. Ayda sivilcelerim bitti cok sukur.

6. ayıma girdim ilaçta ama izler hafif karalık şeklinde kaldı gibi bu ilacı kullandıktan sonra izler için başka tedavi gören var mı acaba izlerin geçmesi gerekmiyor muydu bu saate kadar??

Karaliktan kastini cozemedim. Sivilcenin ardinda biraktigi kizariklik ilaci birakinca takip eden birkac ayda duzeliyor. Karalik dedigin seyler gunesten iyi jorunmadiysan incelen deride kalmis gunes lekeleri olabilir. Onlar da hafifliyor ama doktorlar karisimlar da oneriyor.

Karaliktan kastini cozemedim. Sivilcenin ardinda biraktigi kizariklik ilaci birakinca takip eden birkac ayda duzeliyor. Karalik dedigin seyler gunesten iyi jorunmadiysan incelen deride kalmis gunes lekeleri olabilir. Onlar da hafifliyor ama doktorlar karisimlar da oneriyor.

güneş lekesi değil, sivilce tipim kistik şeklindeydi benim çıkamayınca koyu renkte bi iz kalırdı onlar baya geçti ama tamamen gitmedi
. belki onlarda kızarıklığın gittiği gibi sonradan gidecek olabilir bu ay bitiyo zaten tedavi bi danışmak lazım ayın sonunda doktora sanırım

Ya kızlar benimde 3. Ayımın bitmesine iki hafta kaldı ama bendede sivilceler azaldı ama birazda olsa duruyo ve yenileride çıkıyo en son yorumları okudum korktum açıkçası hormonal bi sorunum olabilirmi ? Herkesin 3. Aydan sonra gectimi?

Son düzenleme:
Selam kizlar, bende bugun basladim zoratenin tedavisine. Cok uzak degilim ama cunku daha once roacutanne kullanmistim hemde iki kez. Birincisi 1-2 aylik kullanimdi ikincisindede 6 ay kadar bir sure kullandim bundan 4 sene evvel. Ve simdi son 2 aydir yuzumden bosalircasina tekrar sivilce cikiyor. Doktora basvurdum ve artik aynaya bakmaya bile korktugum icin tekrar istemeyerekde olsa basladim ilac tedavisine. Tabiki her bunye farkli olur ama bu ilacdan sonra bi daha hayatinizda hic sivilceniz cikmayacak gibi biseye inanip sonra hayal kirikligina ugramayin. Roacuttan'da dudak kurulugu, burun icinin kurulundan dolayi kanamasi, cildimin pul pul olmasi ve gozlerimde kurulukdan dolayi yanma gibi sorunlar yasamistim. Simdi yeni tedaviyede hepsinin onlemini almis bi sekilde basliyorum. Roacutanne ile zoretenin arasindaki farklari da yasadikca okuyanlar ile paylasirim artik.

Bende zoretanin başladım 1. Haftam bitti dudaklarımda kuruma başladı bol bol nemlendiriyorum.bu ilaca başlayacağımı asla düşünemedim ama yazdan beri oyle böyle bir sivilce artısı yasamadım hayatımda. Ergenlikte yüzüm gayet güzeldi ama ergenlik bitti sivilce geldi resmen ama bu aralar cok kötüydü içten dolu doluydu ve ben elledim onları kızarık izlerim var hatta baya kötü izlerim oluştu sanırım. Artık yeter dedim ve ilaca başladım artık hiç ellemiyorum cildimi bir kac artış oldu yüzümde ama geçecek biliyorum psikolojim cok yüksek cok motiveyim dudaklarım kuracak sadece benim ben sadece buna inanıyorum ve oyle olacak çünkü kötü etkilere odaklanmayacagim ve ilaca başladığım günden beri asırı derecede duygusalim cizgi film izlesem ağlıyorum ve dün gece bir anda ağlamaya başladım hamile gibi ve ağlamak için nedenim yoktu sonra durdum ve kendime güldüm yengeç burcu oldugum için duygusallık garip gelmedi gerçi yapacak bir şey yok :) arkadaslar tek merak ettigim var şimdi bende olusan bu kizariklar izler bu ilaçla gecermi yada hafifler mi sadece sivilce çıkmasına değil izlere kizariklarada faydası var mı ?? Nette fotograflar görüyorum böyle izli asırı kötü görünen yüzler sonra bebek gibi benimde gecermi acaba deneyimli arkadaslar ne dersiniz ? Şimdiden teşekkürler hepimize bu donemde Allah'tan saglik ve şifa diliyorum moral yüksek kızlar :))) unutmayınız hersey kafamızda bitiyor

Son düzenleme:
Ben de yeni başlayacağım zoretanine. Daha önce çokça krem jel kullandım fakat tamamen geçmedi. Kullandığım jel krem gibi ürünler cildimi tahriş etti. En son gittiğimde doktor neden daha önce başlamadın hap tedavisine dedi. Bundan önce gittiğim doktorlar hep krem yazıyorlardı en son hap kullanan bir arkadaşım doktorlar bunu yazmaz sen isteyeceksin dedi. Bunun üstüne hap tedavisi sürecim başlamış oldu. Ben asıl geç kaldığım için bunca zaman farkına varamadığım için pişmanım. Her doktorada güvenmeyin bazen doğru tedaviyi uygulamıyorlar.

Biraz tereddütlerim var ama insan mecbur kalmayıncaya bu noktaya gelemiyor. Bazen gözünüz hiçbir şeyi görmüyor işte. Sivilcelerle yaşamaya alışıyorsunuz. Ama sivilcelerle yaşamak zorunda değiliz bir tane sivilceye bile katlanamıyor kimse, gerçekten bu tedaviye mecbur kalan kimse korkmasın ve bir an önce başlasın. Birbirimize bu konuda cesaret verelim kızlar :))

Biraz tereddütlerim var ama insan mecbur kalmayıncaya bu noktaya gelemiyor. Bazen gözünüz hiçbir şeyi görmüyor işte. Sivilcelerle yaşamaya alışıyorsunuz. Ama sivilcelerle yaşamak zorunda değiliz bir tane sivilceye bile katlanamıyor kimse, gerçekten bu tedaviye mecbur kalan kimse korkmasın ve bir an önce başlasın. Birbirimize bu konuda cesaret verelim kızlar :))

kızlar gözünüz korkmasın yan etkilerinden, okumayın hiçbişey sağlıklı beslenin bol su için doktorun verdiği kremleri kullanın yeter.
benim ikinci kullanmam öncekinde sağlık sorunlarından dolayı bırakmıştım ama tekrar çıkınca başladım. şimdi daha bilinçliyim başıma gelecekleri biliyorum. ya da razı geliyorum mecburen. onla yaşamaya alışınca zaman daha çabuk geçiyor sakın büyütmeyin gözünüzde. olumlu düşünün olujmlu olsun ne zaman kötü bişey okusam hemen onu yaşardım artık umursamıyorum bakmıyorum bile.
hadi sabır geçicek geçiyor hoop geçti =)

kızlar gözünüz korkmasın yan etkilerinden, okumayın hiçbişey sağlıklı beslenin bol su için doktorun verdiği kremleri kullanın yeter.
benim ikinci kullanmam öncekinde sağlık sorunlarından dolayı bırakmıştım ama tekrar çıkınca başladım. şimdi daha bilinçliyim başıma gelecekleri biliyorum. ya da razı geliyorum mecburen. onla yaşamaya alışınca zaman daha çabuk geçiyor sakın büyütmeyin gözünüzde. olumlu düşünün olujmlu olsun ne zaman kötü bişey okusam hemen onu yaşardım artık umursamıyorum bakmıyorum bile.
hadi sabır geçicek geçiyor hoop geçti =)

Dediklerine katılıyorum ,biraz fazla abartılıyor, sivilcesiz günler için değer bence :)

bende 4.ayımdayım doktor 6 ay demişti ama uzun sürücek gibi hala gecmedi bu sivilceler:KK43:
Bende yan etkilerini okuyup netten araştırınca korkanlardandım ve bir türlü başlayamamıştım. Çok büyük hata etmişim. bellin çok ağrıo İlk ay dudakların çok kuruo HAMETAN POMAD dudaklarına sürdün mü dudak kuruluğunda geçio. Şimdi keşke önceden başlasaymışım diorum. Kafasında yan etkileri olanlara takmayın sadece abartı diorum. Sayılı günde çabuk geçior nasıl 4.aya geldim bilemedim. BOL SABIRLI GÜNLER:KK66: sonunda yüzün bebek poposu gibi pürüzsüz olucak diolar sabırsızlıkla bekliorum...:)

yani takılmayayım dedim ama yüzünde tüy çıkan var mı? baya uzun tüyler çıktı bende doktora bugün sordum geçicek mi diye, tuhaf tuhaf baktı =(

yani takılmayayım dedim ama yüzünde tüy çıkan var mı? baya uzun tüyler çıktı bende doktora bugün sordum geçicek mi diye, tuhaf tuhaf baktı =(

bebanpten kullanmayın tüylenme yapıyor,ilaç tüylenme yapmıyor, kullandığınız kremlere dikkat vazelinde tüylenme yapar niveada tüylenme yapar, çıkanları alma sakın kalınlaştırırsın

bebanpten kullanmayın tüylenme yapıyor,ilaç tüylenme yapmıyor, kullandığınız kremlere dikkat vazelinde tüylenme yapar niveada tüylenme yapar, çıkanları alma sakın kalınlaştırırsın

evet ben de o yüzden toplamda 3 kere fln sürdüm bephanten belki izlere iyi gelir diye onun dışnda effaclar h kullanıyroum fakat doktorum nemlendiriciye çok yüklenme dedi genel olarak biz bu tedavide kurutmaya çalışıyoruz kuru kalması iyi bişey hiç bunu duymamıştım

Kızlar ben bu ilaca dün başladım 1 senedir lazer epilasyona gidiyorum ama doktor bu ilaç süresince epilasyonu yasakladı ağda falanda olmazmış ben bu yüzümdeki kılları nasıl alıcam :KK43: doktor jiletle al çoğaltmaz bilinenin aksine dedi ama hiçte güvenemiyorum zaten kıl köklerim güçlü iyice azdırmayalım :KK14:

Zoretanin kullanmaya Aralık ayının 6 sında başladım.
Çok araştırdım,çok korktum bu ilaçtan.
Korkularım boşunaymış.
Bahsedilen ağrıların hiç biri olmadı bende,ilerleyen zamanlarda olabilir tabi bilemem.
Bir iki gün göz kuruluğu yaşadım,neyse ki dr.um suni göz yaşı damlası vermişti bana,geçti gitti.
Dudaklarım pürüzsüz çünkü kuruduğunu hissettiğim an hemen kremimi sürüyorum.
Yüzümde ve vücudumda kurumalar var ama abartılacak kadar değil.
Kg alımı yada kaybı yaşamıyorum.
Her hangi bir depresif durumum yok.
Reglm günü gününe oldu.
Tüylenme,saç dökülmesi yok.
Ağda yapmıyorum tabi yasak.
Günde hiç şaşmadan 2,5 lt su tüketiyorum.
Dr.mun verdiği kremleri aksatmadan sürüyorum.
Geçen hafta dr.um tahlil istedi,tahlillerimi yaptırıp gittik,çok şükür herşey yolunda.
Şimdilik bu kadar hanımlar.:KK34:
Sivilce problemi yaşayan tüm arkadaşlar,inşallah en kısa zamanda sivilcelerimizden kurtuluruz.

Son düzenleme:
güneş lekesi değil, sivilce tipim kistik şeklindeydi benim çıkamayınca koyu renkte bi iz kalırdı onlar baya geçti ama tamamen gitmedi
. belki onlarda kızarıklığın gittiği gibi sonradan gidecek olabilir bu ay bitiyo zaten tedavi bi danışmak lazım ayın sonunda doktora sanırım

benimde kistik şeklinde civilcelerim suan 20. Gunumdeyım ılacı aldığım gıbı kistik seklinde tekrar çıktılar ve suanda sag yanımda baya küçüldüler sol yanagımdakıler kurudu elimle yokluyorum ıcı dolu değil oncekı gıbı ama şunların bıraktığı izler bendede var makyaj yapsan 10 kat alttan koyu koyu bellı oluyor nasıl gecıcek sıvılcelerden kurtulsak ızlerı çıkıyor başımıza Allah hepsimize saglık versın ve mükemmel cıltlere kavustursun

evet ben de o yüzden toplamda 3 kere fln sürdüm bephanten belki izlere iyi gelir diye onun dışnda effaclar h kullanıyroum fakat doktorum nemlendiriciye çok yüklenme dedi genel olarak biz bu tedavide kurutmaya çalışıyoruz kuru kalması iyi bişey hiç bunu duymamıştım

Canım bende nadixa kullaniyorum yuz kıllarimda artis olmadi Bende ilk defa duydum en son dedigini kuru kalmasi sivilcenin gecmesinde daha mi yararli acaba ben 4. Ayimdayim yuzumde hayla cok fazla olmasada sivilce ve sivilce izleri var umarim hepsi gecer

X