Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşım bak ne güzel ilaca baslamaya karar vermişsin gerisini boşwer ben ancak 2 sene sonra karar verdm inan bna bu herseyden daha önemli takma kafana herkeste farklı yan etki gösterir internette yazan şeyleri düşünürsek ilacın çoktan tedahükden kalkması lazım 26 yaşındayım d 62 kg 1.78 boyundayım doktorum günde 3 kere 20 mg verdi ve bugün 2. Günüm buna eağmen pozitif im kafamı takıp olumsuzlukları düşünürsen kendine çekersn biras sabret lütfen

Kizlar bende zoretan kullabiyorum 1. Ayim biteli 3 gun oldu sanirim kusma donemi bende daha yeni basliyor. Bu donem ne kadar surer ve cok fazla sivilcem cikar mi ??

Kizlaaaar! Siyah noktalarim resmen burnumu ele gecirmisti. Ben de dayanamadim tirnagimla cikarttim ucu cikanlari. Ciktiklari yerlerde minik delikleri kaldi sizce kapanir mi? Ve ben bunlari ellemezsem sikmazsam nasil dokulecej ki bunlar kafam karisti.

merhaba arkadaşlar.: benimde yüzümde çok fazla değil ama ara ara çıkan rahatsızlık veren sivilceler oluyordu bu yüzden yaklaşık 2 ay önce devlet hastanesinde bir dermatolağa gittim. Doktor cildime baktıktan sonra jel yazıcağını söyledi bende jeli daha önce kullandığımı ve işe yaramadığını daha kalıcı bir çözüm istediğimi söyleyince zoretanin yazdı.6 kutu 20mg yazdı ve bir gün 3 tane (yani 60mg) ertesi gün 2 tane (yani40mg) kullanmamı söyledi herhangi bir kan tahlili vs istemedi ve bana bir kağıt imzalattırıp 6 kutuluk bir ilaç yazıp gönderdi kontrole gel de demedi şuan yaklaşık 2 ay oldu sanırım 3 kutusunu bitirdim cildim kurudu dudaklarım çatladı ellerimde, kulak arkam saç diplerim pul pul dökülüyor...ayrıca bu ilacın içerisinde a vit. yüksek miktarlarda olup Karaciğere zarar verebileceğimi duydum acaba başka bir doktora gidip kc fonksiyonları testi mi yaptırsam?? günlük aldığım doz çok fazla diilmi sizce de çünkü hiç 60mg alan duymadım korkuyorum

Cnm sen naptın ya ilk gttğnde doktorun sana karaciğerinin yağ oranıyla ilgili test yaptırması lazımdı. Bende 20-20-20 günde 60 mg alıorm 62 kg ym kilo basına 1 mg yani. Hiç senin gibi kullananı görmedim . Kesinlikle doktorunu değiştr. Yani etkileri yasaman normal ama karaciğer testine bakmadan ve doktor yazmadan ilac almamalısn..

Cnm sen naptın ya ilk gttğnde doktorun sana karaciğerinin yağ oranıyla ilgili test yaptırması lazımdı. Bende 20-20-20 günde 60 mg alıorm 62 kg ym kilo basına 1 mg yani. Hiç senin gibi kullananı görmedim . Kesinlikle doktorunu değiştr. Yani etkileri yasaman normal ama karaciğer testine bakmadan ve doktor yazmadan ilac almamalısn..ve dudaklarına hametan isimli kremi yüzünede bepanthol kullanmalıdın bol bol (günde 2lt ) su içmeni tavsiye ederim

Arkadaşlar bugün 19.günüm . (Günde 60 mg kullanıyorum)

19 günde yaşadğım etkiler ;
*Öyle söylenilenim aksine çok sivilcem olmadı sağ yanağımda 5 tane o kadarcık :)))
*dudak kuruması. (Hametan şiddetle tavsîye edîlir)
*yüzüm kurudu (ama bepanthol sürdüğümde rahatlık hissi verdi)
*biraz saçlarım döküldü ( susam ve badem yağıyla çözümledim)
*halsizlik (dinlenin geçer:) )

Arkadaşlar biliyorsunuz (fondöten kullananlar için ) yüzünüze makyaj yapmak yasak ben bunu fondöten renginde günes koruyucumla hallettim bioderma 50 faktörlü günes koruyucu tinte dore golden .. Çok işime yaradı hem günesten korudu hemde soluk cîlt rengimi kapadı

Bende 14 . Günüm deyim normalde hiç saçım kaşınmaz (bu arada saçım yağlı tip ) ilaçtan sonra çok şiddetli kaşıntı yapmaya başladı(bitli gibi ) bnm gibi bu sorunu yasayanlar varmı nasıl geçirebilirim bu saç kaşıntısını normalde hiç kaşınmaz Zaten 2 gunde 1 banyo yapıyorum

Cnm seni kaşındıran şey kepekler, şöyleki ilaç saç diplerini kuruttuğu için derin soyuluyo yani kepekler dağılıyo dağıldıkçada kaşıntı yapıyo bndede kaşıntı oldu susam yağı ve badem yağını karıştırığ saçına sür 2 saat beklettikten sonra yıka iyi gelecektir. Hadi bakalım

slm bende zoratenine 3gün önce başladım ama benim yüzümde hiç sivilce yok sırt ve gögus bölgemdeki sivilceler için son care doktor bu ilacı verdi çünkü 10 yıldır bu sivilcelerden kurtulamıyorum ama ilaç bende inanılmaz bi göz kuruluğu yapıyor normaldede göz kurulu problemi olan biriyim ilaçla dahada kötü oldu tüm gün baş ve göz ağrım hiç geçmedi göz damlalarıda fayda etmiyo böyle giderse sanırım ilacı bırakmak zorunda kalabilirim

ben roaacutane kullaniyorum
göz kurulugu bendede var
bunun icin damla aldim ve cok iyi geldi
dene istersen
cok rahatlatiyor

ben roaacutane kullaniyorum
göz kurulugu bendede var
bunun icin damla aldim ve cok iyi geldi
dene istersen
cok rahatlatiyor

canım sağol ama ben zaten 2yıldır suni göz yaşı kullanıyorum zoratenin bende şırı bi kuruluk yaptı benim gibi aşırı göz kurulu yapan olmadımı bu kuruluk için başka ne yapılır acaba ilacı kullandıkca alışılırmı yoksa bıraksammı ders çalışamıyorum gözlerim çok kötü

Çok teşekürler 😘

bende çok korkuyorum ya bişey olur diye sağlık bu sonuçta şu sıralar pek vaktim olmuyor ama en yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar,

bir zoretanin kullanıcısı olarak daha önce yazmıştım ben. İlacı yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum.
Dudak ve yüz kuruluğu yanında ellerimde çatlamalar oluşuyor. Bir de gözlerim çok feci yanıyor açamıyorum bazen göz kapaklarımda bir ağırlık oluşuyor. Fakat göz doktoruna gittiğimde hemen anladı hangi hapı kullandığımı ve suni göz yaşı damlası yazdı.
Bir de üç dört gün önce hayatımda ilk kez burnum kanadı. Çok değişik etkileri var bu hapın. Fakat sabrımı hiç yitirmiyorum. Çünkü bu sıkıntıları çekmeden biliyorum ki gitmeyecek bu sivilceler. Beni görenler kullanma ya fln diyor ama olmuyor işte. Sivilce çıkar aa sivilce mi çıkıyor derler, hap kullanmaya başlayınca da kullanma ya zararlı derler. Bu hap insanın kendi içiyle verdiği bir savaş gibi aslında.

NOT: Kullananlara yönelik bir sorum olacaktı. Bu sivilce kusma dediğimiz dönem ne zaman bitiyor? Sivilceler ne zaman gözle görülür şekilde kaybolacak? Merak ediyorum çünkü her yerim kurudu bi sivilcelerim kurumadı nasıl bir şey bu

merhabaa bende yenı basladımmm sızın tedavınız coktaan bıtmıss

Ben de zoretanin kullanıyorum, geçen ay başladım tedaviye 2. ayımdayım. 30 mg ile başladım 20+10, sivilcelerim geçmeye başladı ama geçen hafta doktora kontrole gittiğimde kontrol etti, sivilcelerin atması lazım cildin biraz inatçı türden, zor atıyo sivilceleri dedi dozu arttırdı tabi öncesinde kan tahlili istedi bi kaç gün önce de tahlil yaptırdım iyi çıktı normal dedi doktor, sonra 40 mg yazdı 30 mg yeni bitti 2 gün sonra 40 mg a başlayacağım haftanın 5 günü akşamları alıyorum ilaçları aynı anda 2 gün ara veriyorum salı günü 40 mg başlayacağım. Doktor cildimin dudaklarımın daha çok kuruyacağını, bu süreçte 2 kat daha dikkat etmemi söyledi zaten dudaklarım ve el ve kollarım için krem kullanıyorum şimdi daha çok kuruyacağı için ihmal etmemem gerekiyor. Bakalım dozu arttırınca nasıl etkileri olacak ilacın zaten her aşamayı buraya yazarım.

bn bu ilacı kullanıyorum ve dudaklarım çok kötü çatlıyo dudaklarım için ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

canım mrb bende 3.günümdeyim ve benimde çok endişelrim wardı araştırdım kulaklarımı kapatım dışarıya neiseki başladım dudaklarım için nivea med AKŞAMDA HEMATEN YADA VAZELİN kulanıorum çok iyi gelio yüz kuruluğu için de CERADOLİN HYDRO KULANMAYA BAŞLICAM BENDE SADECE YAĞLANMA WARDI ZORETANİN 20 MG GÜNDE 1 TANE ALIORUM İYİ GELİR İNŞ. HEPİMİZE:)GÜZEL Bİ CİLDE KAVUŞURUZ TEMENİMİZ OO:)

arkadaşlar bu ilaca başlamayı düşünüyorum saçımda ve yüzümde aşırı yağlanma var bu ilaç ciltteki - saçtaki yağlanmayı yok ediyor mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…