Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bende de öyle oldu canım ya hatta dayanamadım bugün biraz sıktım ama kırmızı oldu dipleri bıraktım hepsi çıksa da kurtulsam artık ya diken diken duruyor o yüzden dayanamıyorum. Ama düzelme var çok siyah nokta vardı bende...

benimkiler geçti 1-2 tane kaldı siyahlık onlarda düzelir, ben aynaya çok bakmamaya çalışıyorum çünkü gördükçe dayanamayıp sıkmak istiyorum:KK52:

merhabalar:) ben de her genç kız gibi ergenlik dönemimde sivilcelerimle savaş halindeydim.öyle abartılcak halde olmamasına rağmen tek tük çıkan ama sıktığım için iz bırakan sivilcelerimden ne kürler ne maskeler ne ilaçlar kullandysam da kutulamadım.en son doktorum bu ılacla cıldımı karaciğerden tedavi edeceğimizi söyledi.6 ay kullanacaktım ama cıldım duzelınce 3.ay sonunda kendım bıraktım.bir daha da sıvılce derdım olmadı.ayrıca dıkkatımı ceken baska bır konu da:saçlarım hemen yağlanmasına rağmen bu ilacı kullandıktan sonra 3.günde yağlanmaya başladı.doktorunuzun önerdiği taktirde bence cok ıyı bır ılac.denemekten cekınmeyın,ilk başlarda cildiniz biracık yanıcak ve soyulacak ama sonuç çok iyi.şimdiden geçmiş olsun

evet canım benimde saçlarım çok sık yağlanırdı 2 günde bir saçımı yıkardım, yüzümüde günde 2 kere sabunla yıkardım ki biraz kurusun parlamasın sabun sürmediğim zaman yüzümü çok ağır hissederdim yağdan dolayı . ama ilaca başladıktan sonra saçım hiç yağlanmıyo özellikle denedim 4-5 gün dayanıyo ve hala yağlanmıyo ayrıca cildimde yağ açısından dengelendi hiç sabun sürmüyorum. bunun yanında tek tük büyük sivilceler kırmızı kırmızı çıkıyo beyazlamadan kuruyo zaten.:nazar:

peki canım senin yüzünde çukurlar kaldı mı bazı kullananlarda bu sorun olmuşta merak ettim?

slm kızlar bn zoretanının 7. ayındayım 5 ay 10mg kullandım 2 ay 20.başta çook fazla bi sivilcem yoktu ama beni rahatsız ettiği için doktor yazdı sonra aynı doktora gıdemedm oda 10 mg ıle devam ettrdı sımdı sorum şu doktor az dozda kullandığımı söyleyp 2 ay daha 20 mg yazdıı ne yapmalıyım bırakırsam tekrar çıkar mı acaba kan tahlili bile istemıyor doktor biraz umursamaz birisi.birde bu ılacı kullanıp kılo alan oldu mu bu ılaca basladgımdan berı daha az yedığım halde kılo aldım ve sporla dahı zor verıyoruumm :KK43:

slm kızlar bn zoretanının 7. ayındayım 5 ay 10mg kullandım 2 ay 20.başta çook fazla bi sivilcem yoktu ama beni rahatsız ettiği için doktor yazdı sonra aynı doktora gıdemedm oda 10 mg ıle devam ettrdı sımdı sorum şu doktor az dozda kullandığımı söyleyp 2 ay daha 20 mg yazdıı ne yapmalıyım bırakırsam tekrar çıkar mı acaba kan tahlili bile istemıyor doktor biraz umursamaz birisi.birde bu ılacı kullanıp kılo alan oldu mu bu ılaca basladgımdan berı daha az yedığım halde kılo aldım ve sporla dahı zor verıyoruumm :KK43:

canım kilo alanı hiç duymadım ama doz kilona göre belirleniyor o yüzden devam etmeni istemiş olabilir.Bir de 20 mg düşük oldugu için ve 7 aydır seni zaten 10 mg rahatsız etmedigi için gerek duymamıstır doktorun ben de 30mg kullanıyorum mesela ve tahlil yapmadı.Bir de yüzün ne durumda şu an gerci cok sivilcen ve leken yokmus sanırım.

Ayrıca doktorunun dedigi kadar kullanmanı öneririm 1 2 sonra tekrralamaması için , forumda bundan şikayet eden arkadas cok .

anladım cnm tşk ederm. benım yuzumde şu an bişy yok gecenlerde tek tük çıktı sivilce gecti ztn hemen dediğin gibi tekrar cıkmasından korkuyorum ama bi yandan da kılo konusu kafama takılmıyo degıl kımısı verdrdiğini söylemiş bnde ters etki yaptı galiba :KK70:

kızlar üniversiteye başladığımdan beri yüzümde sivilceler çıkıyor.şuan son sınıftayım 3 yıl oldu ve 21 yaşındayım.sivilcelerim büyük ağrılı olanlardan değil(dönem dönem öylede çıkıyor tabi)..genelde ucu iltihaplı oluyor,cildim yağlı alnımda ve burnumda çok siyah nokta var.saçım yağlı göğüs bölgem yağlı kısacası yağlıyım işte :KK43:
ama gelgelelim kaç tane doktora gittiysem benim sivilcelerimi önemsemiyor.yüzümde hiç olmasa en temiz olduğu sürede bile 3 4 tane sivilce çıkıyor buda onlara az geliyo ama ben 3 yıldır bıktım bunlardan artık. imex tiretin aknefug aknelse benzamisyn tetra dox kapsül hepsini kullandım kısa birsüre faydası olsada sonra geri çıkıyor :KK43: kısacası bana ankarada roaccutune yada zoretanin yazabilcek bi doktor önerebilcekmisiniz

evet canım benimde saçlarım çok sık yağlanırdı 2 günde bir saçımı yıkardım, yüzümüde günde 2 kere sabunla yıkardım ki biraz kurusun parlamasın sabun sürmediğim zaman yüzümü çok ağır hissederdim yağdan dolayı . ama ilaca başladıktan sonra saçım hiç yağlanmıyo özellikle denedim 4-5 gün dayanıyo ve hala yağlanmıyo ayrıca cildimde yağ açısından dengelendi hiç sabun sürmüyorum. bunun yanında tek tük büyük sivilceler kırmızı kırmızı çıkıyo beyazlamadan kuruyo zaten.:nazar:

peki canım senin yüzünde çukurlar kaldı mı bazı kullananlarda bu sorun olmuşta merak ettim?

dediğim gibi benim öyle iltihaplı yüzümü kaplayan sivilcelerim yoktu ve ergenlik dönemimin bitmesine rağmen alnımda ve çenemde çıkıyor ,yolduğum için de iz kalıyordu.en son gittiğimde doktor çene ve alnımızda çıkan sivilcelrin yumurtalıklar veya karaciğerle ilgili olabileceğini söyledi.sonra bu ilacı kullandım ve kurtuldum.benım cıldımde zaten çukurlukluklar yoktu ama bu ilacı kullanan bir arkadaşımın cildi çukur çukurdu ciddi derecede düzeldi.
ayrıca doğum kontrol hapının da sivilcelerde etkili olduğunu duydum daha zararsız.doktorlar bunu da öneriyor.burdaki arkadaşların yaş aralılarını bilmiyorum ama ergenlikten sonra da devam edenler benım durumum gıbı oluyor.o yüzden sakın ınternettekı maske kür merhem gıbı seylerı alıp kullanmayın mutlaka doktora görunun.umarım yardımcı olabilmişimdir.

dediğim gibi benim öyle iltihaplı yüzümü kaplayan sivilcelerim yoktu ve ergenlik dönemimin bitmesine rağmen alnımda ve çenemde çıkıyor ,yolduğum için de iz kalıyordu.en son gittiğimde doktor çene ve alnımızda çıkan sivilcelrin yumurtalıklar veya karaciğerle ilgili olabileceğini söyledi.sonra bu ilacı kullandım ve kurtuldum.benım cıldımde zaten çukurlukluklar yoktu ama bu ilacı kullanan bir arkadaşımın cildi çukur çukurdu ciddi derecede düzeldi.
ayrıca doğum kontrol hapının da sivilcelerde etkili olduğunu duydum daha zararsız.doktorlar bunu da öneriyor.burdaki arkadaşların yaş aralılarını bilmiyorum ama ergenlikten sonra da devam edenler benım durumum gıbı oluyor.o yüzden sakın ınternettekı maske kür merhem gıbı seylerı alıp kullanmayın mutlaka doktora görunun.umarım yardımcı olabilmişimdir.

canım alnında düzelmeler oldu mu? benimde sivilcelerim alnımda ama deri altında hep henüz düzelme olmadı ilacı kullanalı yaklaşık 23gün oldu

kızlar bende zorretanin kullandım bitti çok şükür şuan ablamda kullanıyo son ayında ilacın bitmesine onbeş gün var bugün yüzünden üç tane sivilceye benzer kırmızı komedon gibi şeyler çıktı sizce normalmidir ya yaşayan oldu mu bu durumu

benimde 4.ayım kolumda kocaman iltihaplı sivilce çıktı acıyo .ayrıca bacaklarım kaşınıyo çok kızarık kızarık y

arkadaşlar merhaba.ben 7 aydır zoretanin kullanıyorum malesef bitmek bilmedi tedavim neyse son 1 aydır saçlarım da çok dökülme var 7 inci aya geçince oldu bu dökülme. ne yapabilirim ya sizdede bu sorunla karşılaşan oldumu sivilceden kurtuluyim derken saç dökülmesiyle de uğraşıyorum:KK43:

Merhabalar ben erkeğim.Sizden bilgi almak için burdayım...
Bu ilaç zaten saç dökülmesi yapıyor doktoruma sormuştum yeniler çıkar dedi hakikaten de öyle.
Bu arada bu ilaçla birlikte genellikle zayıflatır bunun nedenlerinden biride çok fazla ağzımız kurudu için aşırı su içmemiz.Ben bu ilaçla 5 kilo aldım tabi ben zaten zayıf birisiyim kilo almak için günde 4 öğün yemek yiyorum bunun etki olduğunu düşünüyorum.
Neyse benim sorum bu ilacı dile bir zararı var mı dün sanki dilimin üstündeki tabaka zarar görmüş gibiydi bu sizde de oldu mu?

Bende biraz eklem ağrısı oluyor bi de uyku yapıyor ve yüzüm çok hemen terliyor bi de dudak kuruluğu oluyor bunların dışında hiç bi yan etki olmadı bende. Şu an için iyiyim 2.ayımdayım.

Ya bana da doktor 4 ay kullan dedi ama hadi tam gitmezse hep kalaacak gibi geliyor bana baklım ne olacak

slm kizlarrrrrr ben nasilsiniz bende dun cildiye gitmistimm zoretanin ilacini aldim dun basladim tedaviye insallah etkili olur sadece yan etkilerden korkuyorumm evli oldugum icin korkun cam ama yine insan korkuor .sivilcelerden bitkm wallaa esim askerde olunca baslayim dedim :)

slm kizlarrrrrr ben nasilsiniz bende dun cildiye gitmistimm zoretanin ilacini aldim dun basladim tedaviye insallah etkili olur sadece yan etkilerden korkuyorumm evli oldugum icin korkun cam ama yine insan korkuor .sivilcelerden bitkm wallaa esim askerde olunca baslayim dedim :)

Hoş geldin aramıza :)
Eşin askerdeyse tam zamanı işte o gelene kadar hepsi gidecek inşallahhh :)

aynen canim iste 8ayimiz kaldik bitmesine askerligin bendee bitirym dedim gelmesine .2ay sonra izine gelcek bi gorsiun dior bebek gibi :KK34:, ama doktor 1ay sonra gel dedi bakack herhalde .. ben dogum kontrol hapi kullanamm gerek mi korunmam icin baska yonle korunsam olmazmi acaba?

X