Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bende kullandım çok zor karar vermiştim kullanmaya. Sağlık açısından böyle ağır bir ilaç kullanmak istemiyordum ama cildiye hekiminin verdiği kremlerden bıkmıştım çünkü hiç sonuç alamadım, Sivilcem çok yoktu ama gözenekler bütün yüzümü neredeyse kaplamıştı ve içleri kocaman siyah noktalarla doluydu. Fondötenle gezmekten çok sıkılmıştım Sonunda her şeyi göze alarak başladım 13 ay kullandım tedavim biteli 6 ay oldu cildim harika. Önce kullansaymışım diyorum şimdi. Fakat ilacı kullanırken muhakkak hekiminizin uyarılarını ve tavsiyelerini dinleyin başı buyruk kullanmayın iyi sonuç alamazsınız ve sakın ilaca başlayıp bırakma ya da tedaviyi yarım bırakma gibi bir şey yapmayın vücudunuzu ve cildinizi gereksiz yormuş olursunuz.
Tedavi sürecinde ilk bir ay yüzüm kızarıktı evde bile güneş korucu sürüyordum o kadar dikkat ediyordum fakat o kadar hassaslaşmıştı ki 1 ay boyunca güneş koruyucu ve nemlendirici kremler bile cayır cayır yakıyordu. hiç güneşe çımıyordum Sonra yavaş yavaş rengi düzeldi. Bazı arkadaşlarda olan yoğun sivilce artışı bende olmadı tek tük ara ara sivilceler çıktı 5-6 ay sonra siyah noktaların bulunduğu gözenekler azalmaya başladı kalanların da içlerindeki irinler geçmeye başladı. Saç dökülmesi bende çok olmadı zaten normalde de dökülüyor ondan ileri yoğun bir dökülme olmadı. Sadece dudak kurumasını epey yaşadım öyle ki tam gülecekken gerilip kalıyordum eğer kendimi rahat bırakıp gülersem hemen dudağımda bir yırtık oluyordu ve kan... iyileşmesi de uzun sürüyordu. stikler falan işe yaramadı bunun çaresini günlük 3 litreye yakın su içmekle ve bepanthene merhemle buldum. Zamanla alışıyorsunuz bu şekilde yaşamaya. Bepanthene merhem, güneş koruyucu ve Ersağ vücut losyonunuz olmadan diğer odaya bile geçemiyorsunuz :)

Arkadaşlar doktorumun bana tavsiye ettiği nemlendiriciler çok pahalı olduğu için bir kaç kereden sonra almadım. Dudaklarıma bepanthene merhem cildime de ersağ vücut losyonu ve ersağ gündüz kremini kullandım hem bitkisel hem de çok pahalı olmayan konsantre ürünler size de tavsiye ederim. Ben de çok araştırmıştım en çok bunlar içime sindi çare arıyorsunuz diye her duyduğunuzu denemeyin çünkü bu tarz özel nemlendiriciler çok pahalı. Daha ucuza daha sağlıklı ürünler kullanabilirsiniz. (Ersağ ürünlerini size temin edebilirim)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bende 1.5 yıl önce burayı çok okumuştum sizlere faydalı olmak istedim. Hepinize şimdiden geçmiş olsun. Güzel bir cilde kavuşmanız dileğiyle...

Size tavsiyem yüzünüzde ve sırtınızdaki izler için yaz aylarında bir ilaç kullanmayın. Bu mevsim ideal şu an kullanabilirsiniz. Ersağ renk açıcı kremi tavsiye edebilirim

teşekkür ederiz, senin adına sevindim :) yalnız 13 ay çok uzun bir süreymiş gerçekten. acaba mg mı düşüktü? kaç mg kullandınız ki her ay?

teşekkür ederiz, senin adına sevindim :) yalnız 13 ay çok uzun bir süreymiş gerçekten. acaba mg mı düşüktü? kaç mg kullandınız ki her ay?

teşekkür ederim. İlaca başlamadan epey kilo almıştım diyete başlamam ilaçlara beraber oldu. Fakat ilaç kolestrolü yükseltiyor kilomda biraz fazla olunca epey düşük dozla başladık doktorum kolestrolümü kontrol altında tuttu ve zorlamayalım dedi üst sınıra yaklaşmadan hemen ilacı azaltıyordu. 20 mg kullandım 3 ay sonra 10+20 mg bir süre kulladım sonra 20+20 derken doktorum kolestrolümü yüksek buldu 15 gün sıkı diyet yaptım kolestrolüm dengeye girdi teklrar 10+20 mgla başladık 20+20 ile devam ettim son aylar düşürdük toplam dozu tamamladık. muhakkak doktor kontrolünde olun sakın aksatmayın tahlilllerinizi düzenli yaptırın sizlere tavsiyem...

13 ay büyük başarı cidden kutluyorum. ben 6 ay kullanıcam, 1 ay gelip geçsin diye bekliyorum artık. bi de yüzümün son halini çok merak ediyorum doğrusu :) nasıl olacak acaba diye

benimde kilom fazla ve bu süreci nasıl geçircem bilmiyorum.. kolestorülü nasıl dengede tuttun benimde sınırda dikkat etmeye çalışıyorum ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum..
birde bepanthenin kremini vermişti bana doktor dudaklarım için bepanthen yüzede sürülüyor mu yoksa yüz için başka bir krem mi almalıyım? hatta birşey önerirseniz çok sevinirim.bugün 5. günüm dudaklarımda bir çatlama daha olmadı ama yüzümde hafif bir soyulma oldu.. birde saç,kaş ve kirpikleri döktüğünü okudum ama ne ürün kullanacağıma karar veremedim acil bir öneri istiyorum :)
birde doktorum bana güneş koruyucu önerdi ama bu ay almana gerek yok dedi gerçi havalrda yavaş yavaş düzeliyor ama ne zaman alsam acaba?
ve son olarak gerçekten ağır bir ilaç burda yazılanları baştan okumaya çalışıyorum gerçi daha 11. sayfadayım ama yılmıycam :) çünkü etkilerini en aza indirmek istiyorum..
ve yine son olaraktan hangi yiyecekler yasak doktor tam olarak bişi demedi, ben kitapçıktan a vitamini ve alkol okudum sadece bunların dışında bir şey var mı? birde kilo aldırıp kolestorolünü yükseltebilir diye fast fooddan uzak dur dedi..

birde aklıma gelmişken acaba sabah ve akşam alırken ilaçları arada belli bir zaman farkı olmalı mı? aynı saatlerde almaya çalışıyorum ama sonra zorlanıcam biraz. şuan tatildeyim ve evdeyim düzenli alabiliyorum ama okul açılınca zor olcak.. bu konuda bilgisi olan var mı?

kızlar sizinde yüzünüzde kızarıklık oluyormu? bazen birşeyden utanırsın biranda kızarırsınya öyle..benim ilaca başladım oldu 5. aydayım hala aynı.. biriyle konuşunca,kapalı havasız ortamlarda yüzüm bu şekilde, hissettiğim andada daha bir kızarıyorum birini düzelteyim derken biri çıkıyor psikolijiyi bozucam galiba ilaçtanmıdır acaba?

benim yüzümde zaten kendiliğinden bir kızarıklık var sivilcelerin olduğu yerlerde.. dra sormuştum geçer mi diye evet dedi.. daha 5. günümdeyim bir değişiklik olmadı ama sonrada böyle bir kızarıklık olacaksa artık pancar gibi dolaşırım ortalıkta birde üstüne sıcak off off

evet bana da oluyor aynısı, hatta kulaklarım da kızarıyor benim. dokunduğumda ateşim varmış gibi oluyor.. :))

arkadaşlar zoretanini ilk ay 20 mg sonra 30 mg olmak üzere 5 aydır kullanıyorum sivilceler geçti ama kırmızı kırmızı izler geçmek bilmiyor ne zaman geçmeye başlar?:44:

arkadaşlar kızarıkları çok dert etmeyin yukardaki arkadaşımızında dediği gibi, ilacı kulanmayı bıraktıktan 2 ay sonra geçeceklermiş, doktorum dedi bunu bana.

kızlar sizde artış oldu mu ve ne kadar süre sürdü? benim 50.günüm hala artış var hem de az buz değil :S

arkadaşlar kızarıkları çok dert etmeyin yukardaki arkadaşımızında dediği gibi, ilacı kulanmayı bıraktıktan 2 ay sonra geçeceklermiş, doktorum dedi bunu bana.

umarım öyle olur, gören yüzüne ne oldu kırmızı kırmızı diyor :))

Merhaba siteye yeni oldum sivilcelerimler başım dertte arkadaşlar zoratenini 3 ay kadar kullandım daha doğrusu kullanabildim çünkü bu ilacın geri dönüşü bana iyi olmadı zaten depresyona bir yatkınlığım vardı beni iyice sinirli yaptı bu arada doktor bana 50 mg ile başlatmıştı bu ilacı yaklaşık 3 yıl önce kullanmıştım doktor yazdı gittim aldım eczaneden bi okudum prospektüsünü çok şasırdım bi sürü yan etkisi var kullanılabilirmi diye düşündüm ancak ne olursa ollsun kullanacaktım çünkü sivilcelerimden çok bıkmıştım ve en sonunda kullanmaya karar verdim .. ilk hafta ciddi zorlandım kullanırken bütün cildim kurudu ve de gerçekten insanda ağrı yapıyor eklemlerde neyse zaten fazla kullanmadım 3 ay içinde kestim ilacı 2009 yılında kullanmıştım şu anda yıl 2012 ve sivilcelerimle başım yine derttee bi çözüm bulmam lazım yine doktora gidicem ancak kesinlikle ilaç kullanmak istemiyorum inş. etkili bi krem vardır

arkadaşlar ben ilacın ikinci ayındayım burnumda kanama oluyor ama çok fazla değil korkuyorum acaba kötü birşey mi oldu diye sizde de oldumu böyle

arkadaşlar ben ilacın ikinci ayındayım burnumda kanama oluyor ama çok fazla değil korkuyorum acaba kötü birşey mi oldu diye sizde de oldumu böyle

aynı şey bende de oluyor. bende sırf bu ilaç için üye oldum buraya. kullanmaya başlayalı bir ay olmadı daha ama yine de çok korkuyorum. günde 40 mg olarak verdi doktorum dudaklarımda ki kurumayı anlıyorum, ilk günlerde belimde çok ağrıdı ama bu aralar en çok burnumun kanaması beni korkutuyor. beyin kanaması gibi saçma düşüncelere kapılıyorum yada beyinle ilgili bir şey olabilir mi diye düşünüyorum hep. bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…