Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar bir buçuk sene önce bu ilacı bende kullandım.bende kolestrol değerini 800 e fırlattı onedenle kullanmam gereken dozun altında 5 ay kadar kullandım ama normal kulanmam gereken şekilde kullansaydım 2 ay ancak kullanmış olurdum evet cildim çok güzeloldu ben yan etkilerini çok yoğun yaşamadım kan değerlerimdeki artış hariç.doktorum kolestrol haplarıyla tedaviye devam edelim dedi ama ben şunu düşündüm sivilceyle yaşamaya devam edebilirim ama o kan değerleriyle bir yerde kalp krizi geçirip kalma olsaılığım yüksek diye bıraktım Ve ASIL KABUS BIRAKTIKTAN SONRA YAŞANDI.o dolgun sık saçlarım dökülmeye başladı ve şuan normal sa.çımın dörtte biri kadar kaldı resmen saç yapım değişti daha yeni yeni dökülmesi durmaya başladı.

evet arkadaşımya aynı şikayet bendede var uyurken daha çok ağrı oluyor

ya demek ondanmış nefes alırken filan kaburgalarım göğüs kafesimin çevrelerinde nefes alıp verdikçe aşağıya doğru eğilince bir şeyler batmaya başlıyor. tahmin etmiştim bu ilaçtan olduğunu çünkü 1 hafta ara vermek zorunda kaldım bu şikayetim hemen geçti şimdi yine başlamaz umarım.

Merhaba arkadaşlar,hepinize geçmiş olsun.5 aydır zoretanin kullanan biri olarak deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.Ben polikistik over hastasıyım.Çok temiz bir cildim vardı hatta ergenlik döneminde bile sivilce problemim olmamıştı.Yanlız geçen yıl her iki yanağımda da bir kaç akne çıkmaya başladı.Beyaz tenli oldugum için de için de leke tutan bir cilde sahibim.Sonrasında hemen doktora gittim,tetradox ve beraberinde bir jel yazdı.Onları kullandım ve o bir kaç akneden kurtuldum fakat 6 ay geçtikten sonra yeniden aynı problemle karşı karşıya kaldım.Bir akşam yattım ve sabah uyandığımda her iki yanağımda da 5-6 tane kocaman akne vardı.Bir kaç gün geçeceğini ümid ederek doktora gitmedim,baktım ki akneler günden güne artıyor ve her çıkan akne de daha kocaman oluyor.Mecburen doktora gitmeye karar verdim.Doktora polikistik over hastası olduğumu söyleediğimde,ömrüm boyunca bu problemle karşı karşıya kalacağımı,sorunu geçici olarak çözecek ilaçları kullanabileceğimi ama aknelerin sürekli kendini yenileyeceğini,kesin çözümün zoratanin kullanmak olduğunu söyledi.İlacın çok fazla yan etkisinin olduğunu anlattı bana.Yaklaşık 10 kutu kullandıktan sonra bir daha ömür boyu sivilce problemim olmayacağını,fazla yan etkileri olan bir ilaç olduğunu söyledi.Doktorum bana bunları anlattıktan sonra,polikistik over hastası oldugumu ve buna kesin çözüm bulmadan,ömrümün bazı evrelerinde aknelerde başım belaya gireceğini,yan etkilere katlanabileceğimi düşündüm.Doktor kan tahlili istedi ilaca başlamadan önce,tahlillerim gayet iyi çıktı.Günde 40 mg ile başladık,sabah 20 mg,akşam 20 mg olarak.İlacı kullanmaya başladıktan iki gün sonra dudaklarım aşırı çatlamaya,cildim gerilmeye başladı,bi 10 gün geçti,dudaklarım,burnum kanamaya başladı,birinci ayın sonunda ilaçlarım bittikten sonra tekrar kontrole gittim.Yeniden kan tahlili yapıldı ve karacigeri çok yoran bir ilaç olduğu için karaciğer enzimlerim kötü çıktı,bunun için ilacı günde 20 mg ye düşürdük.5aydır ilaca devam ediyorum,ilk bir ay sanki sivilcelerde patlama oldu ve çok fazla çıkmaya başladılar.Sizler de bunları yaşayacaksınız,korkmayın.Çünkü bir süre sonra hiç sivilce çıkmıyor.Şu anda dudaklarımın durumu çok kötü ama olsun sonrası iyi olacak.Dudaklarıma sürekli hametan ve de lipstick kullanıyorum,banyo sonrası tüm vücuduma bebe yağı sürüyorum.Nemlendirsem de vücudum çok kötü,kupkuru.Derim çok inceldi,özellikle ellerim sürekli çizikler yara bereler içinde.Ellerime de sürekli hametan sürüyorum.Hametan çok iyi geliyor,Bu arada hala zaman zaman burnum kanıyor.Karaciğerimde ve eklemlerimde çok fazla ağrılar oluyor ama cildim inanılmaz düzeldi.Bana kalırsa bir kaç ay dayanılabilir...

damllaa sende de burun kanaması oldu mu ya :KK43: bunun için ne yapmam gerek hiç bilmiyorum ve birde göz kuruluğu için.

ya demek ondanmış nefes alırken filan kaburgalarım göğüs kafesimin çevrelerinde nefes alıp verdikçe aşağıya doğru eğilince bir şeyler batmaya başlıyor. tahmin etmiştim bu ilaçtan olduğunu çünkü 1 hafta ara vermek zorunda kaldım bu şikayetim hemen geçti şimdi yine başlamaz umarım.

dediğin şey bendede oldu ama ilaca ara vermedim ilaçtan olduğunu düşünerek acaba bişi olur mu çünkü hala geçmedi uyurken falan yana dönünce bile ağrıyor.. bir bilgin var mı bende ara mı versem acaba :KK43:

birde benim saç diplerim kaşınmaya başladı çok kötü fazla kaşımak istemiyorum yara olur diye ama dayanamıyorumda bu sorunu yaşayan oldu mu ? birde yüzüm çok soyuluyor beyaz beyaz pütür pütür gerçi bepanthen kullanınca biraz iyi oluyor ama bu ne kadar devam eder böyle ?

Morven hametan kullan canım,hametanı burnunun içine de kullanabiliyosun,Bu arada zoretanin bütün vücudu kurutuyor,saç dipleri de dahil...

umarım öyle olur, gören yüzüne ne oldu kırmızı kırmızı diyor :))

Allah allah günlük ne kadar kullanıyorsun? tatlım ilk günler benimde olmuştu nemlendirmesini çok iyi yapmıyormusun? özellikle gece yatarken. ellerde aynı şekilde nemlenmezse hastalıklı gibi duruyor. yüzünü çok iyi nemlendir. ozman kızarmaz bukadar.

damllaa sende de burun kanaması oldu mu ya :KK43: bunun için ne yapmam gerek hiç bilmiyorum ve birde göz kuruluğu için.

arkadaşalar ben burun kanaması içinde burnumun içini bol bol nemlendiriyorum yatmadan. iyi geliyor diyebilirim. yağlı bir kremle burnumu karıştırıyorum. kanamada kurulukla alakalı çünkü. Allah yardımcımız olsun

birde benim saç diplerim kaşınmaya başladı çok kötü fazla kaşımak istemiyorum yara olur diye ama dayanamıyorumda bu sorunu yaşayan oldu mu ? birde yüzüm çok soyuluyor beyaz beyaz pütür pütür gerçi bepanthen kullanınca biraz iyi oluyor ama bu ne kadar devam eder böyle ?

tatlım senin sorununu şimdi daha iyi anladım. nemlendirmede başarısızsın iyi nemlendirme yapamıyorsun. ilk başlarda 2-3 gün bende kremler sivilce yapacak endişesiyle nemlendirici krem sürmüyordum çok kızarıyor ve pul pul dökülüyordu. güzel nemlendirirsen eğer bu sorun ortadan kalkacak göreceksin. özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalkınca cnm.

arkadaşalar ben burun kanaması içinde burnumun içini bol bol nemlendiriyorum yatmadan. iyi geliyor diyebilirim. yağlı bir kremle burnumu karıştırıyorum. kanamada kurulukla alakalı çünkü. Allah yardımcımız olsun

tamam çok tşkler bunu da denicem peki sizde göz kuruluğu da oldu mu yaa gözlerim çok fena yanıyor :KK43:

Morven hametan kullan canım,hametanı burnunun içine de kullanabiliyosun,Bu arada zoretanin bütün vücudu kurutuyor,saç dipleri de dahil...

damlacığım tşkler hametanı denicem benim saçlarım zaten çok yağlıydı 6.haftadayım daha yeni saç diplerim kurumaya başladı ama onun için saç bakım yağlarından kullan dediler kim ne dese onu yapıyorum :)

tatlım senin sorununu şimdi daha iyi anladım. nemlendirmede başarısızsın iyi nemlendirme yapamıyorsun. ilk başlarda 2-3 gün bende kremler sivilce yapacak endişesiyle nemlendirici krem sürmüyordum çok kızarıyor ve pul pul dökülüyordu. güzel nemlendirirsen eğer bu sorun ortadan kalkacak göreceksin. özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalkınca cnm.

yüzüme bepanthen krem uyguluyorum sabah ve akşam.. başka bişi kullanmak istemedim ne olur ne olmaz diye.. ama yinede soyulmaya devam ediyor :KK43: mesela dudağımada merhemini sürüyorum neyseki bir çatlama olmadı daha.. 50 mg kullanıyorum günde.. doktorum isokeilit diye bir krem önermişti dahada geçmezse bir de onu alıp deniycem sanırım.. sitede hiç böyle bir ilaç duymayınca almamıştım.. canım sen hangi nemlendiriciyi kullanıyorsun yüzüne ? ellerime ve vücuduma normal kullanıyorum niveanın şu an bir şikayetim yok gerçi daha yeni başladım 13. günümdeyim..

bu arada isokeilite baktımda sanırım o dudak için :) çok yarılma olursa bunu öneriyorlarmış.. bu da benden bilgi olsun belki çok çatlayan vardır :)

cilemm bende ilk başladığımda bepanthen den başka bir şey kullanmak istememiştim ama baktım onunla olmuyor ne tür krem bulduysam sürüyorum artık yüzüme :) arko nun bademli yoğun bakım kremi var çok iyi geliyor birde oriflame in bi kremini kullanıyorum.saçlarım için de bakım yağı kullanıyorum içinde 8tane falan bitki yağı var böyle bir şey deney bilirsin haftada bi kere

dediğin şey bendede oldu ama ilaca ara vermedim ilaçtan olduğunu düşünerek acaba bişi olur mu çünkü hala geçmedi uyurken falan yana dönünce bile ağrıyor.. bir bilgin var mı bende ara mı versem acaba :KK43:

evet uyurken saçımı kuruturken mesela vs. vs. bu sorunu yaşıyorum ama ara verme canım inan çözüm değil biraz dayan burada hepimiz bazı şeyleri göze alarak bu ilacı kullanıyoruz biraz sabredicez umarım çok kötü boyutlara gelmeden sivilce belasından kurtulmuş oluruz. ama sen sakın ara verme bende zaten istediğimden ara vermedim tek sorunum o olsaydı inan 1 hafta bile olsa ara vermem çünkü biran önce bitsin istiyorum malum önümüz yaz :KK43: ben başka ilaç kullanmak zorunda olduğum için ara verdim sen sabırla devam et canım güzel günler hepimizi bekliyor kızlar yaşasın sivilcesiz güzel günler :))

kızlar benim tedavim 7 ay sürecek ve ben 6.ayımı bitirdim.şuan hiç bişey kalmadı yüzümde ama doktorum tedavinin tamamlanması açısından bırakmamamı söyledi.hiç korkulacak bi ilaç değil yan etkisi çok diye ön yargılı davranmayın.bende dudak kuruluğundan başka etkisi olmadı..sonuçlarını görünce pişman olmayacaksınız emin olun :KK15:

merhaba arkadaşlar. Bende bu ilaca başlayalı 2 gun oldu.Şuana kadar tek sorunum sol gözumde birşey varmş gibi batma oluşması sizce bu normalmi ? Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

cilemm bende ilk başladığımda bepanthen den başka bir şey kullanmak istememiştim ama baktım onunla olmuyor ne tür krem bulduysam sürüyorum artık yüzüme :) arko nun bademli yoğun bakım kremi var çok iyi geliyor birde oriflame in bi kremini kullanıyorum.saçlarım için de bakım yağı kullanıyorum içinde 8tane falan bitki yağı var böyle bir şey deney bilirsin haftada bi kere

ya bende korkuyordum valla hani etkisini azaltmış olurum diye o yüzden kullanmıyordum.. dediğin gibi yapıyım o halde :)) oriflame ın hangi kremini kullanıyorsun canım tam olarak yazabilir misin ? la roche posay alcaktım bende bu hafta hangisini alsam acaba ? birde o saçın için kullandığın yağları sen mi aldın tek tek yoksa komple bir ürün mü eğer öyleyse onunda adını verirsen sevinirim :) o kadar çok ürün var ki bende şaşırdım artık ne alıyım, ne yapıyım..

X