Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
mrb
ama daha 19 yaşındaymışsın bu ilacı kullanman için erken diye düşünüyorum bencee. 16lı yaşındada kullanmışsın hemdee.niye o yaşta ergenlikteki birine yazarlar bunu anlamıyorum.ya çok erken bence başka dışardan tedavi etmeye çalış kremlerle, ilerde eğer geçmezlerse bu ilacı kullan derim ben. Ben 28 yaşındayım hala vücudumun çeşitli yerlerinde sivilcelerim devamlı çıkıyor o yüzden mecbur kaldım kullanmaya 2.aydayım ama senin için çok erken yani kremlerle geçirebilirsin cildine bağlı, en son tedavi yöntemin zoretanin olsun..
(sanırım diğer arkadaşlarda bana katılacaktır yaşla ilgili kısmına)

arkadaşlar herkes dudak kurumasından bahsediyor kimse burun,göz kurumasını anlatmıyor:)) burna ve göze ne yapacağız?????
suni gözyaşını kullanmanın sakıncası varmı herkes alıp kullanabilirmi acaba? burnuma da ne yapacağım??

Burun ve göze bende çare bulamadııım :/ son 1 haftadr burnumdan çok rahatszmm :KK43:

merhaba arkadaşlar 21 yaşımda 46kiloyum bnde zoratanin tedavisne başlıcam ama beni en çok tedirgin eden şey ilk ay çok sivilce çıkartıyor olması yani öyle okula nasıl gidip gelcem :KK43: o çıkan sivilcelerin sönmesi için bildiğiniz bi krem var mı mesela fucidin olabilir mi

canm ilk ay çok sivilce çıkarıyo die bişy yok.sadece kusma dönemi oluo.tek tük çıkıyo ama büyük olara.ve 2 gün sonra falan kuruyo.tek yapman gereken onlara hiç dokunmaman ve sıkmaman.bu gerçektn çok zor bişey :KK70: ama inan dokundukça daha fazla çıkıyomuş.ben 3.ayımdaym hiç dokunmuyorm yüzüme.ilk ay sadece 4 tane büyük sivilce çıktı :)

merhaba bende 20 yaşındayım zoretanin kullanıyorum 1. ayı geçti. bende de çok fazla göz ve burun kuruması oldu.hatta sabahları göz kapaklarım birbirine yapışıyodu kuruluktan zor açıyodum.eczaneden suni göz yaşı aldım kullanıyorum bi sıkıntım yok benm gözlerim çok hassastır bana bişi olmadıysa sana da olmaz sanırım :44: ben bişey sormak istiyorum.bende özellikle uzun yürüyüşlerden sonra şiddetli biçimde kalça ağrısı oluyor.bacağımın üztüne zor basıyorum.belimde ağrıyo ama kalçama bişey batıyo sanki.sizlerde de oluyo mu :KK5:

evet cnm bu da hapın etkisi.bende de oluyo ara sıra :/

ya arkadaşlar bu ilacı bende kullanıyorum yaklaşık 1 ay olcak ama bu gün bir arkadaşıma gittim onun kuzenide bu ilacı kullanmış ve yakın zamanda dişleri dökülmüş ve bir başka arkadaşının karaciğer sorunu çıkmış :S:S arkadaşım doktora gidip sorduğunda şimdi değilse bile ilerde bir şekilde bir hastalığı tetikler demiş :S:S açıkçası çok korktum bu konuda bilgisi olan var mı?? daha doktorumu aramadım ama yarın ilk işim doktorumu aramak olcak sağlığım daha önemli :S:S

tedavi sürecine gelince dudaklarım aşırı kurudu doktorum bepanten verdi ama hiçbir işe yaramadı bende betnovate kullanmaya başladım 2 güne baya düzeldi ve onu sürdüğüm zaman hiç kurumuyor.. burnumun içi çok kurudu ondan rahatsız oluyorum.. gözlerimde yeni yeni yanmaya başladı.. bunların dışında ellerimin üstü acayip yara oldu normal mi bilmiyorum ama endişeleniorum :S:S bi de güneş koruyucu mu evde unutup bikaç gün boyunca paso güneş altında kaldım ondanda korkuyorum umarım bişey olmaz :S:S ://

canıım o yaralar çok normal.çünkü heryerini kurutuyo ilaç.eller ne ki,kollarn bile yara olacak temire gibi.ama birkaç güne kurur dert etme.sabreet :)

ewetttttt ya bende 2.aydayım kıpkırmızı oldu yüzüm bende bunu geçirmenin yolu yokmu.
birde ağrı başladı sağımda solumda ağrılar oluyor kötü birşeymi bu?? tedavisi ileri aşamada olan arkadaşlar bilgi verebilirmi:))

kötü bişy değil cnm sadece ilacın yan etkilernden biri :)eklem ağrıları yorgnluk vs.normal yani :)

ben dışarı çıkarken mecbur fondoten sürüyorum :KK35:

sana tavsiyem yüzüne hiçbirşey sürme bu tedav sırasnda.ben yüzüm kaşınsa bile sürmüyorum elimi yüzüme.fondöten kullandkça ilacn etkisini göremezsn ki.bende 3 ay öncesne kadar hep sürerdm ama tedavie başladıımdam beri yüzüme güneş kremnden başka bişy sürmedm.çok büyük svilcelerm olsa bile.zaten uzun süreli olmuo sivilceler hemen kuruyo.

bu gün 7. günüm kızlar benim yüzüm çok kaşınıyo hatta kulaklarım bile. sizce bu kaşıntı ne zaman geçer ?dudaklarıma da etkili bi nemlendirici önrerir misiniz ? bepanten sadece sürdükten belli bi süre sonraya kadar etki ediyo kuruyunca onun etkisi de geçiyo böyle giderse 6 ay boyunca her yarım saatte bepanten sürcem hem de bolca:KK43: böyle uzun süreli dudakta kalmasa bile yumuşak yapan bildiğiniz bi nemlendirici yok mu ?bilmem anlatabildim mi nerden alabileceğimi de yazarsanız sevinirim

Son düzenleme:
bu gün 7. günüm kızlar benim yüzüm çok kaşınıyo hatta kulaklarım bile. sizce bu kaşıntı ne zaman geçer ?dudaklarıma da etkili bi nemlendirici önrerir misiniz ? bepanten sadece sürdükten belli bi süre sonraya kadar etki ediyo kuruyunca onun etkisi de geçiyo böyle giderse 6 ay boyunca her yarım saatte bepanten sürcem hem de bolca:KK43: böyle uzun süreli dudakta kalmasa bile yumuşak yapan bildiğiniz bi nemlendirici yok mu ?bilmem anlatabildim mi nerden alabileceğimi de yazarsanız sevinirim

Pantenol pomad kullanmalısın bence. Bepanten işe yaramıyor. Çoğu eczanede bulabilirsin bu kremi . Beni 4-5 saat idare ediyor.
Ve gece yatarken sürüyorum sabah uyandıgımda bıle dudagım kurumamış ve yumuşacık oluyo.

kızlar bende kullandım ve süper etkisi vardı.. ilk bir haftadan sonra kuruluk başlıyor gözlerdeki kuruluk için gözyaşı damlası veriyor doktor burun için denizsuyu spreyi veriyor.. bol bol su içmenizde de fayda var.. ilaç ağır bir ilaç psikolojik olarak çok takılmamaya çalışın..her insanda etki gösterecek diye bir şey yok..ben yan etkilerini okuduğumda sadece cildimin iyi olacağı düşüncesi bile mutlu ediyordu beni..

birde ben kullanırken yüzüm pul pul oluyordu kabuk kabuk soyuluyordum bunun çaresini sonradan kendim keşfettim gün aşırı banyo yapardım banyodayken yüzünüzü iyice ıslattıktan sonra yumuşadığı zaman elinizle kese yapın sakın keseyi sürmeyin çünkü çok hassaslaşıyor cilt yara olur..elinizle sert olmayacak şekilde kese yapın..banyodan sonrada su bazlı nemlendiricinizi sürün ay gibi parlayacaksınız bu su bazlı kremide doktorunuza yazdırabilirsiniz.
vücudunuzada kullanın..

iki iki buçuk ay sonra memnun kalacağınıza eminim...

geçmiş olsun hepinize :)

sana tavsiyem yüzüne hiçbirşey sürme bu tedav sırasnda.ben yüzüm kaşınsa bile sürmüyorum elimi yüzüme.fondöten kullandkça ilacn etkisini göremezsn ki.bende 3 ay öncesne kadar hep sürerdm ama tedavie başladıımdam beri yüzüme güneş kremnden başka bişy sürmedm.çok büyük svilcelerm olsa bile.zaten uzun süreli olmuo sivilceler hemen kuruyo.

sivilceler için değilde bu kızarrıklık için çok hafif sürüyodum peki imex biraz fondoten gibi ya ondan sürsem bişey olur mu ki sivilce kremi sonuçta :44:

Imex cilde zarar veriyor yani benimkine zarar verdi . Özel bi krem var fondötenli. Renkli güneş koruyucu diye geçiyor.
La Roche-Posay * Anthelios XL SPF 50+ Creme Tinted. Fransız ürünü Fiyatıda 48 tl. Kullan gerçekten hem sivilceni geçiriyor hemde fondöten gibi cildini yıpratmak yerine yumuşatıyor ve lekeleride kapatıyor.
Seviyorum bu kremiiiii (:-)

Son düzenleme:

Canm bir ikihafta sonra geçer kaşıntı ve kızarıklık.Dudaklar için yeni keşfettm, herhangi bi parlatıcı etkili oluyo.ben 2 gündr öyle yapıyorm ve çok memnunum.uzun süre nemli duruyo dudaklar.tavsiye ederim.

Imex cilde zarar veriyor yani benimkine zarar verdi . Özel bi krem var fondötenli. Renkli güneş koruyucu diye geçiyor.
La Roche-Posay * Anthelios XL SPF 50+ Creme Tinted. Fransız ürünü Fiyatıda 48 tl. Kullan gerçekten hem sivilceni geçiriyor hemde fondöten gibi cildini yıpratmak yerine yumuşatıyor ve lekeleride kapatıyor.
Seviyorum bu kremiiiii (:-)

teşekkür ederim canım :KK8:
peki bu güneş kremini tüm eczanelerde bulabilirmiyim yada sen nerden aldın :26:

kızlar bu gün bi kaç ay önce bu ilaci kullanmayı bitiren arkadaşımı aradım dudaklarım da nemlendirici çok kalmıyo sürekli sürüyorum onda bile tam geçmeden gergin gibi dedim o da ban kullandığı nemlendiriciyi önerdi bu gün aldım gerçekten size de tafsiye ederim adı blistex med plus eczaneden aldım mentollu falan dudakları çok rahatlatıyo çok pahalı da degil 7 75 e aldım bu gün

teşekkür ederim canım :KK8:
peki bu güneş kremini tüm eczanelerde bulabilirmiyim yada sen nerden aldın :26:

Canım malesef tüm eczanelerde bulunmuyor. Bi eczaneye girip sorarsan hangi eczanede oldukları hakkında bilgi alabilirsin. Yada internettende sipariş verebilirisin.

La Roche Posay yazarsan orda çeşitleri gelecektir. İnternetten daha ucuz ayrıca (; Göz at istersen :KK61:

Canım malesef tüm eczanelerde bulunmuyor. Bi eczaneye girip sorarsan hangi eczanede oldukları hakkında bilgi alabilirsin. Yada internettende sipariş verebilirisin.

La Roche Posay yazarsan orda çeşitleri gelecektir. İnternetten daha ucuz ayrıca (; Göz at istersen :KK61:

teşekkür ederimm canım :KK61:

sir ağda epilasyon yasak dedi doktorum ancak bu sadece yüz için mi yasak?Vücüdün diğer bölgelerine ağda yapıp tahriş ya da sorun yaşayan var mı?

X