Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
selam kızlar ben de zeratonin kullandım yuzum bembeyaz oldu sıvılceler de yok cok hos ama sıvılce ızlerını napıcaz cukur cukur :KK43: bı çare bulmak gerek :KK20::KK20::KK20: var mı bulan??:emir_bebek:

arkadaşım peeling yaptırmıştı faydası oldu baya doktorunla bu konuyu görüş istersen

merhaba bende 19 yaşındayım ve son care olarak zoretnıne basladım cunku bır cok doktor bana sıvılcelerımın ız bırakan cınsten oldugunu ve bır kac sene daha gec kalırsam ızler bırakacagını soyledı . çok şükür cukur tarzında ızım yok sadece lekeler var bendede ınsallah herkesınkı gecer . benım dudak kurumalarım ve sıvılcelerım cogaldı dudaklarım ıcın hametan pomad kullanıyorum ama hala kup kurular ve kanıyorlar baska cozum onerısı olan . he buarada sunı oz yası damlasını herkes kullana bılır refres mı ne oyle bı markanın vardı bn kullanıyorum gayet ıyı :KK70: buarada yuz temzlıgınızı nasıl yapıyorsunuz önerısı olan varsa yassın arkadaşalr ...
mrb
ama daha 19 yaşındaymışsın bu ilacı kullanman için erken diye düşünüyorum bencee. 16lı yaşındada kullanmışsın hemdee.niye o yaşta ergenlikteki birine yazarlar bunu anlamıyorum.ya çok erken bence başka dışardan tedavi etmeye çalış kremlerle, ilerde eğer geçmezlerse bu ilacı kullan derim ben. Ben 28 yaşındayım hala vücudumun çeşitli yerlerinde sivilcelerim devamlı çıkıyor o yüzden mecbur kaldım kullanmaya 2.aydayım ama senin için çok erken yani kremlerle geçirebilirsin cildine bağlı, en son tedavi yöntemin zoretanin olsun..
(sanırım diğer arkadaşlarda bana katılacaktır yaşla ilgili kısmına)

arkadaşlar herkes dudak kurumasından bahsediyor kimse burun,göz kurumasını anlatmıyor:)) burna ve göze ne yapacağız?????
suni gözyaşını kullanmanın sakıncası varmı herkes alıp kullanabilirmi acaba? burnuma da ne yapacağım??

merhaba arkadaşlar 21 yaşımda 46kiloyum bnde zoratanin tedavisne başlıcam ama beni en çok tedirgin eden şey ilk ay çok sivilce çıkartıyor olması yani öyle okula nasıl gidip gelcem :KK43: o çıkan sivilcelerin sönmesi için bildiğiniz bi krem var mı mesela fucidin olabilir mi

merhaba arkadaşlar 21 yaşımda 46kiloyum bnde zoratanin tedavisne başlıcam ama beni en çok tedirgin eden şey ilk ay çok sivilce çıkartıyor olması yani öyle okula nasıl gidip gelcem :KK43: o çıkan sivilcelerin sönmesi için bildiğiniz bi krem var mı mesela fucidin olabilir mi

başla korkacak birşey yok doktorun uygun görürse tabiki.öyle sivilceler çıkacak ama o kadar çok değil ve hepsi birden çıkmaz.ben 2.ayımdayım mesela son günlerde 2 tane çıkıyo çene kısmımda geçince bidaha çıkıyo:))) çenemi kaplayan sivilceler olmadı yani.benim tek sorunum burnum kurudu ve gözlerim yanıyo kuruluktan,çözüm arıyorum...

sabır sabır sadece sabır gerekli bu tedavide.....

mrb
ama daha 19 yaşındaymışsın bu ilacı kullanman için erken diye düşünüyorum bencee. 16lı yaşındada kullanmışsın hemdee.niye o yaşta ergenlikteki birine yazarlar bunu anlamıyorum.ya çok erken bence başka dışardan tedavi etmeye çalış kremlerle, ilerde eğer geçmezlerse bu ilacı kullan derim ben. Ben 28 yaşındayım hala vücudumun çeşitli yerlerinde sivilcelerim devamlı çıkıyor o yüzden mecbur kaldım kullanmaya 2.aydayım ama senin için çok erken yani kremlerle geçirebilirsin cildine bağlı, en son tedavi yöntemin zoretanin olsun..

arkadaşlar herkes dudak kurumasından bahsediyor kimse burun,göz kurumasını anlatmıyor:)) burna ve göze ne yapacağız?????
suni gözyaşını kullanmanın sakıncası varmı herkes alıp kullanabilirmi acaba? burnuma da ne yapacağım??

merhaba bende 20 yaşındayım zoretanin kullanıyorum 1. ayı geçti. bende de çok fazla göz ve burun kuruması oldu.hatta sabahları göz kapaklarım birbirine yapışıyodu kuruluktan zor açıyodum.eczaneden suni göz yaşı aldım kullanıyorum bi sıkıntım yok benm gözlerim çok hassastır bana bişi olmadıysa sana da olmaz sanırım :44: ben bişey sormak istiyorum.bende özellikle uzun yürüyüşlerden sonra şiddetli biçimde kalça ağrısı oluyor.bacağımın üztüne zor basıyorum.belimde ağrıyo ama kalçama bişey batıyo sanki.sizlerde de oluyo mu :KK5:

kızlar benim gibi kalçası ağrıyan, kalçasının acısından uzun süre yürüyemeyen var mıı ? korkuyorum :KK43: bel ağrısı önemli değil o çoğu kişide oluyomuş ama kalça duymadım hiç :KK43:(

mrb

Ben bir sürü krem ilaç bitkisel bakımlar kullandım hiç biri bir fayda etmedi 16 yaşındaki erkendi biraz ama şuankini öyle düşünmüyorum son çare olarak bu ilacı kullanıyorum zaten..

anladım.tabiki kimse durup dururken kullanmaz bu ilacı yan etkileri şiddetli olmasada ortada...inşallah hepimize iyi gelir kurtuluruz temelli şu illetten......

bende ağrı çokk hafif belde var ondanmı bilmiyorum.kalçada yok.kurulukta olmasa sorun olmıycak ta.....

benim de belimde hafif ağrı var nefes alırken esnerken felan göğsünüzde bi ağrı oluyor mu sizde de böyle sanki soğukta kalmışta tutulmuş gibi ?

ya arkadaşlar bu ilacı bende kullanıyorum yaklaşık 1 ay olcak ama bu gün bir arkadaşıma gittim onun kuzenide bu ilacı kullanmış ve yakın zamanda dişleri dökülmüş ve bir başka arkadaşının karaciğer sorunu çıkmış :S:S arkadaşım doktora gidip sorduğunda şimdi değilse bile ilerde bir şekilde bir hastalığı tetikler demiş :S:S açıkçası çok korktum bu konuda bilgisi olan var mı?? daha doktorumu aramadım ama yarın ilk işim doktorumu aramak olcak sağlığım daha önemli :S:S

tedavi sürecine gelince dudaklarım aşırı kurudu doktorum bepanten verdi ama hiçbir işe yaramadı bende betnovate kullanmaya başladım 2 güne baya düzeldi ve onu sürdüğüm zaman hiç kurumuyor.. burnumun içi çok kurudu ondan rahatsız oluyorum.. gözlerimde yeni yeni yanmaya başladı.. bunların dışında ellerimin üstü acayip yara oldu normal mi bilmiyorum ama endişeleniorum :S:S bi de güneş koruyucu mu evde unutup bikaç gün boyunca paso güneş altında kaldım ondanda korkuyorum umarım bişey olmaz :S:S ://

bu gün ben de başladım bu ilaca yan etkilerini duyunca içimi bi korku salıyo ama :18: son çare olarak başladım yakında 18 i bitircem daha ne zaman geçcek dedim gözümü kararttım kullanan arkadaşlarımı görüce gaza geldim inş hepimiz sağlıklı şekilde kurtuluruz şu sivilcelerden

bu gün 5 gün dün dudaklarımda gerginlik başladı bu gün burnumun kenarları acıyo inş bu hemen geçer bu gün bi de kızardığımı farkettim sanki güneşte kalmış gibiyim şu anda cildim çok hassaslaştı kaşınıyo gibi hissediyorum tırnaklarım da uzun baya acıttım her yerimi:KK43:

Son düzenleme:
Benim bir ayım yarın doluyor,cidden yağlanma azaldı cildimde,ayrıca saçlarımda yağlanmıyor.Dudak kuruması göz kuruması devam

Benim de 16. günüm kızlar hemen hemen hepimizde aynı gibiyiz başındayız tedavinin :KK37:

cildim de kızarıklık var banyoda soyuluyor sıcak suyun etkisiyle çok hassaslaştı cildim göz kuruluğu var ya bunları geçtim pancar gibi dolaşmak çok kötü bi duygu :KK14: :KK14:

ewetttttt ya bende 2.aydayım kıpkırmızı oldu yüzüm bende bunu geçirmenin yolu yokmu.
birde ağrı başladı sağımda solumda ağrılar oluyor kötü birşeymi bu?? tedavisi ileri aşamada olan arkadaşlar bilgi verebilirmi:))

ewetttttt ya bende 2.aydayım kıpkırmızı oldu yüzüm bende bunu geçirmenin yolu yokmu.
birde ağrı başladı sağımda solumda ağrılar oluyor kötü birşeymi bu?? tedavisi ileri aşamada olan arkadaşlar bilgi verebilirmi:))

ben dışarı çıkarken mecbur fondoten sürüyorum :KK35:

Zoretaninde 2.ayım.
Kullandım ve ilaçtan gayet memnunum . Hiçbir zararı olmadı 2 aydır. Dudaklarımda hafif bi kuruma var sadece. 2 ayda sivilcelerim yok oldu diyebilirim şuan sadece 4*5 tane sivilce var yüzümde ve onlarda kurudu .. İzleri geçiyor sadece 1 ay önce gözlerim kızardı ve doktora gıttım 2-3 gün kullandım verdiği ilaçları ve gözlerm düzeldi.
Eğer çok sivilce probleminiz varsa kullanın derim bende çok fazla yoktu hemen geçmeye bşladı bu yuzden daha 4ayım var. Saçım hergün yağlanıyordu ayrıca cildim de . Artık saçımı 1 hafta yıkamasam bile yağlanmıyor. İlacı kullandığım süre içerisinde hiç fondöten kullanmadım sadece fondötenli özel bir güneş kremi aldım dışarı çıkarken onu kullanıyorum. Biraz pahalı ama 6aylığına katlanmam gerekiyor :-) Zerotanin kesin çözüüüm ...

ya arkadaşlar bu ilacı bende kullanıyorum yaklaşık 1 ay olcak ama bu gün bir arkadaşıma gittim onun kuzenide bu ilacı kullanmış ve yakın zamanda dişleri dökülmüş ve bir başka arkadaşının karaciğer sorunu çıkmış :S:S arkadaşım doktora gidip sorduğunda şimdi değilse bile ilerde bir şekilde bir hastalığı tetikler demiş :S:S açıkçası çok korktum bu konuda bilgisi olan var mı?? daha doktorumu aramadım ama yarın ilk işim doktorumu aramak olcak sağlığım daha önemli :S:S

tedavi sürecine gelince dudaklarım aşırı kurudu doktorum bepanten verdi ama hiçbir işe yaramadı bende betnovate kullanmaya başladım 2 güne baya düzeldi ve onu sürdüğüm zaman hiç kurumuyor.. burnumun içi çok kurudu ondan rahatsız oluyorum.. gözlerimde yeni yeni yanmaya başladı.. bunların dışında ellerimin üstü acayip yara oldu normal mi bilmiyorum ama endişeleniorum :S:S bi de güneş koruyucu mu evde unutup bikaç gün boyunca paso güneş altında kaldım ondanda korkuyorum umarım bişey olmaz :S:S ://

Evet bepanten hiç bi işe yaramıyor ben pantenol pomad kullanıyorum ve hiç kurumuyor hatta doğal kıpkırmızı görünüyor dudaklarım (:-)
Ve karaciğerine zarar vermesini istemiyorsan bol su iç. Bendede çok az kabuklanma olmuştu ve Advantan krem kullandım 1gün sürüyodum 1 gün sürmüyodum . Çok etkli bi ilaç 1 günde kurutuyor canım zaten bunu sürdükten sonra bdahada çıkmıyor..

merhaba
bende 1,5 ayımdayım vücudumdaki sivilceler geçti yüzümdede azaldılar..evet çok kuruma var arkadaşlar burnumda dudaklarda berbat gözlerimde kuruluk oldu yanıyor hep,sürekli pantenol kullanıyorum dudaklarıma.geçeceğine inanıyorum sabırla kullanmaya devam:) yüzümede imex kullanıyorum akşamları. Vee bugün burnum kanadı,devamı gelicekmi bu burun kanamasının acaba? :KK43:

birde benim dr.m kan tahlili yapmadı gerek duymuyormuş.bu normalmi? öyle çok bi şikayetim yok kuruluk dışında.

Canım senin burun kanaman erken başlamış ben 3.ayımdayım daha yeni kanadı burnum.bide içi kabuklu yara oldu.temzlerken de çok kanadı.yani burnummu ne zaman silsem kan gelio son 1 haftadr.kan tahlili kesnlkle yaptırılmalı.benm doktorum her ay yaptı şimdie kadar.4.ayda falan gerek yk dese de tahlil isticm.bi yeri düzeltelm derken başka yeri bozmayalm.

X