Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

benim de aksine dudaklarım kırmızı oldular bakalım daha çok başındayız :)

yediklerine dikkat ediyormusun peki ben abur cubur yemem zaten ama öyle kısıtlama yapmıyorum herşeyden yiyorum..

ben de beslenme düzenimi değiştirmedim öğrenciyim ailemden ayrı yaşıyorum o yüzden pek sağlıklı beslenme imkanım olmuyor ama daha fazla meyve yemeye özen gösteriyorum bi de bol bol su içmeye tek değişikliğim bu oldu

arkadaşlar nasıl gidiyor tedaviniz kuruluk dışında başka şikayetleri olan oldu mu?

Ben tam 1 ay olsun öyle yazacaktım aslında :) gerçi 9 şubatta tam bir ay oluyor pek bi şey kalmadı :) benim dudak kuruluğum var ama blistex aldım herkes onu tavsiye ediyordu ve cidden iyi geldi, bepanthol kullanıyorduk dudaklarıma onu da 5 dk bir sürmem gerekiyordu ama blistex iyi geldi gerçekten, ellerimde böyle kırmızı gözüküyor yani nasıl anlatsam tüylerin çıktığı yerde kuruluklar var ve kırmızı kırmızı duruyor pek takmıyorum açıkcası, krem sürüyorum sürekli.. Belim çok ağrıyor eğilirken, doğrulurken canım yanıyor, yüzüme gelince kurumaya başladı , yeni sivilceler çıkıp 2-3 gün içerisinde kuruyor, çok azıcık burun kanamam oldu sıcak yerlerde çok durmamaya çalışıyorum pek iyi gelmiyor o ortamlar.. Ani duygu değişimleri yaşıyorum. Mesela bir iki gün çok mutlu ertesi gün depresyonda olabiliyorum ağlayabiliyorum falan.. Belki de psikolojik olarak etkilndiğim için böyle düşünüyorum.. Yarın kan verip pazartesi kontrole gideceğim heycanla bekliyorum sonucu

Benim durumum böyle.. Senin nasıl gidiyor?

benimde 11 şubatta randevum 1 ayımı doldurdum:) dudak kuruluğum var herkeste olduğu gibi lipbalmımı sürdüğüm zaman çok sorun yaşamıyorum ara ara burun kanamalarım oluyor.. bel ağrısı bendede olmaya başladı öyle sürekli ağrı değilde eğilip kalktığında iş yapıp yorulduğumda oluyor..yüzüm eskiye nazaran çok çok daha iyi.. hafif hafif soyuluyorum ve siyah noktalarım yüzümü terkertmeye başladı:)benimde tek tük sivilcem çıkıyor ama birkaç güne kuruyorlar..onun dışında yeme düzenimde bi değişiklik yapmadım çok fazla dikkat edemiyorum malesef umarım tahlillerimiz iyi çıkar:)

Benim sivilcelerim hâlâ daha var korkuyorum leke kalır diye açıkcası, yanaklarım kırmızı duruyor, geçer inşaallah, umarım güzel sonuçlar alırız :)

Benim sivilcelerim hâlâ daha var korkuyorum leke kalır diye açıkcası, yanaklarım kırmızı duruyor, geçer inşaallah, umarım güzel sonuçlar alırız :)
benimde var cnm daha tedavinin başındayız bozma moralini ama ben tedavinin sonunda öyle bebek gibi bi surat beklemiyorum açıkçası:) eski sivilcesiz cildime kavuşmak istiyorum sadecebazen eski fotograflarıma bakıp üzülüyorum hiç böyle bi problemim olmamıştı daha önce

İnan benimde öyle ne olduysa şu son 2 sene de oldu inşaallah hepimiz istediğimiz cilde sağlıklı bi şekilde kavuşuruz

canım tahlil sonuçların nasıl çıktı gittin mi kontrole?

Evet canım gittim :) trigiliserid 194 çıktı. Normal sınırı 150.. Doktor bana en fazla 300 e kadar çıkabilir bu değer aksi hâlde ilacı bırakırsın dedi. Diğerleri normal, kan sayımı değerlerinde falan bi sorun gözükmüyor dedi. İlacı tekrar 30 mg şeklinde kullanmaya devam edicem :)

iyi sevindim cnm:) bende yarın gidiyorum bakalım inş benimde bi sorun çıkmaz

Zoretanin tedavisini bitirip de dudak kuruluğu yan etkisinden kurtulamayan oldu mu acaba?

canım benim değerlerim biraz yüksek çıktı( doktorum 20 mg a düşürdü ilacımı moralim bozuldu çokeğer diğer ayda düşmezse bıraktıracak sanırım ilacı

Öyle mi? Sıkma canını sakın, yediklerine dikkat etmelisin biliyorsundur karaciğere yan etkisi var trigiliserid de kan damarlarında ki yağ oranı, diyeceğim o ki yağlı yiyecekler yememeye özen göster bol bol da su iç eminim iyi gelecektir , sıkma canını sakın :) zaten doktor bana ilacı kullanmaya devam ettiğin sürece değerlerin düzelecek dengelenecek demişti, moralini daima yüksek tut :)

merhaba arkadaşlar bende sivilce için doktora gittim ve bana da zoretanin verdi ama yorumlardan korkuyorum ilacı kullanmaya. Bide doktor bana tahlil falan yapmadı sadece 15 gün kullan dedi ve sabah akşam. ilacı siz nasıl kullanıyorsunuz. bilgilendirir misiniz?

15 günün sonunda tekrar kontrole gidecek misin, ilacı kullanmaya devam edecek misin? 15 günde hiçbir işe yaramaz bu ilaç. en az 5-6 ay kullanman gerekir. ayrıca kan testlerin de yapılmalıydı ilaca başlamadan önce. bence başka bir doktora daha gitmelisin. şimdiki doktorun pek ilgilenmemiş gibi görünüyor.

aslında ikinci doktorum zaten bende sivilce fazla değil biraz sırtımda ve vücudumda bide karısım krem verdi. ilacı da 15 gün dedi

arkadaşlar elimde kırmızı pütürcükler çıktı ve bazen kaşınıyorlar, sizde de oldu mu? geçmesi için krem önerebilir misiniz? doktor randevuma yaklaşık 10 gün var o zamana kadar duramam böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…