Zor durumdayım, benim için ayetel kürsi okuyabilecek arkadaşlar arıyorum. :'(

5 tane okudum canim Allah yardimcin olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

10 tane de ben okudum canım;Allah hakkında hayırlı olanı versin,durumunuz hayırlıysa tez zamanda düzelsin inşallah

bende reglim okuyamıyorum ama konularını biliyorum. nazar mı var senin üstünde hep bir sorun çıkıyor. ailesi seni seviyordu bildiğim kadarıyla. bence nazar ayetleri oku sürekli.

O konu malesef öyle evet bak iyi tespit etmişsin. Yıldızı düşük derler ya ben aynen öyleyim işte. Benim nazarım da çok çabuk değer bana da çok çabuk nazar değer. Kendi kendime bile değdiriyorum hatta. Zaten ne zaman birine neyimi anlatsam arkasından böyle bir bela geliveriyor başıma.

1 tane okudum.allah yardımcın olsun

1 okudum. Rabbim hangisi hakkında hayırlısı ise onu nasip etsin.
Unutma ki hayır gördüklerinde şer, şer gördüklerinde Hayır vardır ama sen bilemezsin.. Hayirlisi ne işe o olsun

1 tane okudum canım.

Çokkkk teşekkür ederim hepinize kızlar. Allah hepinizden razı olsun, dualarınızı kabul etsin, Amin. :26:

Ne oldu ki böyle annesi yüzüğü at derse atacak kadar büyük :26: merak ettim gerçekten

Aslında çok lüzumsuz bir konu. Çok uzun olduğu için ve alacağım yorumlardan korktuğum için konu açmamak için frenledim kendimi.
Şöyle söyleyeyim; bu takı muhabbeti yüzünden bir anlaşmazlık oldu. Set beğenmemi istediler biz de nişanlımla gittik seçtik. Çok klasik, her yerde rahatlıkla bulunan bir set beğendik.

Ailesi kendi memleketlerinde tanıdıkları kuyumcudan alacaklardı. Farklı şehirlerde olduğumuz için de whatsapptan fotoğraf yoluyla bana seçtireceklerdi. Görümcemle yaşımız yakın olduğu için arada çatışırız biz zaten. Onun tavsiye ettiğini ben beğenmedim, kendi seçtiğimizi sormasını söyledim. Kuyumcu da getirtebileceğini, hatta onların istediğinden çok daha ucuza geleceğini söyledi.Ama daha önce götürdüklerinde de oradan yüzüğümü seçmemiştim, beğenmemiştim. Şimdi üzerine bir de bu eklenince ben buradan marka şeyleri beğenip oradakileri özellikle seçmiyor beğenmiyor durumuna düştüm ve laf çarptı görümcem bana birkaç kez şakaya vurarak.

Her seferinde en pahalısını seçiyorsun dedi ki benim kıyafetimden tektaşıma kadar her şeyim gayet makul fiyatlara halledildi aslında. Sonra da büyük abisinin eşiyle kıyaslayıp o hiç sorun çıkarmamıştı sen buradan ne gösterdiysek beğenmedin falan dedi. Ama günlerdir bu muhabbet sürekli yapılıyor ve sonunda benim takı setiyle kafayı bozduğum falan söyleniyor.

En sonunda ben de bunu dile getirince olay tartışmaya döndü. Hanımefendi eteğindeki tüm taşları döktü. Evet her şeyin hesaplısını aldın ama sanki lütfediyormuş gibi davrandın biz rahatsız olduk falan diye başladı, beni tehdit etmelere kadar götürdü. Mesela annem rahatsız olmasına rağmen biz hazırlık yaptık yarın sabah ziyaretimize geleceklerdi annesiyle ama gelmiyorum annemi de göndermiyorum hodri meydan dedi. Ve cidden annesine arattırdı biz gelmiyoruz diye.

Sonra hiçbir şeye sinirlenmeyen o naif kayınvalidemi de bir güzel doldurdu, o da çıkmıyor telefonlarıma.

İlk etapta olayı anlamaya çalışıp ortalığı yatıştıran nişanlım da onla konuştuktan sonra bir garip davranmaya başladı. Annesinin de bana kızmış olması bardağı taşıran son damla oldu. O bile kızdıysa gerçekten bir hatan vardır, bitir derse biter diyor.

Ben de bir yandan düşünüyorum çok emek verdim kimleri karşıma aldım, kurtarmak isterim ilişkimi. Ama bir yandan da diyorum benim ne mecburiyetim var yalvarır gibi, gurursuz gibi annem istemezse biter lafından sonra annesi isterse devam mı edeceğim. Kafam çok çok çok karışık. Sadece benim derdimin takı toka olmadığı anlaşılsın gerçekler ortaya çıksın diye diliyorum şimdilik.

fındıkcım Allah yardımcın olsun.

fındıkcım Allah yardımcın olsun.

Amin canım lütfen duanı esirgeme. Bu kk'dan başka arkadaşım yok resmen derdimi paylaşacağım ve burayı bu aralar sürekli derdimi paylaşmak için kullanır oldum. Hiçbir şeyim yolunda gitmiyor sanırım, çok kötü bir sene geçiriyorum.

Allah hakkınıza hayırlı olanı size tez zamanda kolaylaştırsın inşallah..10 tane okudum bende.Allah yardımcınız olsun...

regl olmasam okurdum sana canım şimdi normal dua ederim inşallah.

zor ya ben anlıyorum seni. hayırlısı olsun. olmazsa setten tamamen vazgeç hiç alınmasın. bazen insanın hevesi de kalmıyor böyle olunca zaten

Konu keşke o olsaydı canım ya. Ben aslında hiç istememiştim gerek yok diye. Görümcem kendisi akıl verdi hatıra olarak saklarsın ilerde pişman olursun al bence diye. Ondan sonra almaya karar verdim. Çok istediğim bir şey falan zaten değil. Hatta dün akşam bunlar bana iki kardeş laf sokup durunca sinirlerim bozuldu nişanlıma dedim ben set almaktan vazgeçtim diye. Çok kurcaladı ne oldu gayet beğenmiştik istiyordun asla inanmam durduk yerde vazgeçtiğine kimle tartıştın da aldın bu kararı falan dedi. Ben de şimdi şuna şuna kırıldım diye söylesem ortalık hepten karışır diye geri döndüm kararımdan. Keşke dönmeseydim ama. Hiç önemsemediğim bir şey yüzünden altın pırlanta düşkünü gelin oldum herkesin gözünde.

anladım canım. eh madem tartısma cıktı barısırsanız aldırma set falan, ciddiyim.
ha illa alalım derlerse de onlar alsın göndersin artık hangisini secerlerse.
üff bu takı oka işleri ne can sıkıcı ya valla aslında bır yüzük bir tektaş takıcan kiimsenın de kahrını cekmıcen ya

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 5 defa okudum. Kur'an bu durumda yüzüne karşı okunmaz, ezberden okunur diye biliyorum ben.Yeni bir tartışma başlatmak ta istemiyorum. Konun ile alakalı fikrimi söylemeden önce Ya Fettah Allah'ın isimlerinden anlamı: kapalı olan her şeyi inayetiyle açan, her zorluğu hidayetiyle gideren İlâhi Zât demektir okumanı tavsiye ederim.
Öncelikle etrafımdan da izlediğim kadarı ile bu tarz gerginlikler nişanlılık dönemlerinde oluyor. Hepimiz ya kendi isteğimizle, ailemizin isteği ile, çevremizin ya da örf ve adetlerin baskısı ile bunları istiyoruz, heves etmekte de haklıyız ama bu tarz sorunlar çıkıyor ve insanların içine kurt düşürüyor. Gerdek gecesi takı ve ailevi sorunlardan tartışan arkadaşlarım var ve hiç hoş değil, hiç iyi bir başlangıç değil. İnsan yaşadıkça bunların çok ta önemli olmadığını anlıyor. Ailesinin fikri ile hareket eden eş kavramı çok sıkıntılı ve sevgi perçinleşmesi ile gerçekleşmesi gereken birliktelik böyle nahoş olaylarla ticari boyutlara, psikolojik boyutlara taşınabiliyor. İstemekten çok hayırlısını istemek gerek. Fikren çok etki etmemek için olayını da yorumlamak istemiyorum. Sevgi elbette sonuna kadar, karşı tarafın, nişanlınızın da psikolojisini anlamak gerek. Aile baskısına maruz kalmak, aile sorunları, ataerkil yapısı olan ailelerde öngörüyü yıkmak, mutlu olmak zorlaşıyor. Aileler de evlenmiş oluyor bana göre. Nişan alışverişlerinde iki tarafın da mantıklı yaklaşması gerek bence, borç harçla yapılan alışverişler epey belinizi büküyor evlilikte. Hakkınızda hayırlısı olsun.

5 tane okudum canım Allah yardımcın olsun

Kendini okunmaz adetliyken diye şartlama dua et ezberindeyse de oku kulla Rabbi arasına kimse giremez canım sen yeter ki içinden gelerek yap

Yokk adetliyken okunmaz yok bilmem ne böyle şeylere inanma ezbere biliyosan ve okumak istiyosan oku

Canım sana dua ettim ama aranız düzelsin diye değil. hakkında hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim. Çünkü ben herzaman anasının lafının üstüne laf söylemeyen, ezik adamlardan korkarım.. Nişanlılık canım cicim aylarında bile annesının agzına bakıosa, yuzugu at derse atarm dıosa daha snra çok daha sıkıntılı zamanlarınız olablr. Boşan dese de boşanacak mı. Bu nasıl bi mantık.. Rabbim hakkında hayırlısını versin. Belki hayırlısı değil o yuzden bu da Allahın sana bi işareti olabilir. Şer olarak gördgn belki de hayırlı olandır.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim beğendiğimin siparişini verdiler canım. Aslına bakarsan sorun yoktu ortada ama amaç ne bilmiyorum baya diş bilemişler, her şeyimi resmen kafalarına not etmişler iki kardeş. Çok çok zor gözüküyor şimdilik ama barışırsam ben de o seti takabileceğimi falan sanmıyorum hep aklıma bu rezalet gelecek. Ama almayın istemiyorum dersem de yine kavga çıkacak, hala trip peşinde misin denecek. Hiç bilmiyorum nasıl davranacağımı.
Zaten barışıp barışmama konusunda da çok karışığım. Annesi lütfederse de yüzük atmazsa beyefendi, ben atmalıyım diye düşünüyorum. Ama ruh halim de hiç kaldıracak gibi değil çünkü hem seviyorum hem de bu aşamaya ben çok zor geldim babamı karşıma aldım. Allah umarım bir yol gösterir bana. Belki de hayırsızdır bu evlilik hiç bilmiyorum. Bana ilk defa bugün ailesi konu olduğunda haksızlığa uğrasan seni ezdirmem dedi. Şu lafı iki senelik ilişkimizde ilk defa duydum. Normalde aile deyince cümlenin sonunu dinlemez bile. Bu da korkutmaya başladı beni çünkü kızlardan artık çok korkuyorum. Bu olayın baş kahramanı olan hanfendi watsapptan ve facebooktan durum güncellemesi yapıp duruyor kışkırtırcasına. Zaferimizi kutlayalım, oh rahatladık falan.

yani ne ki sanki ne zaferi kazanmıslar Allah askına?

hakkında hayırlısı olsun ne diyim zor ya zor.. diyorum ya sırf bunlarla uğraşmamak için bir gelinlik bir yüzük olsa keşke oldu biti işte.
şu adetler yüzünden hep insanlar birbirine giriyor.

valla insan böyle gördükçe hiçbir takıda hevesi kalmıyor.

Çok teşekkür ederim yorum için. Allah razı olsun dua için de. Ben yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Çok heves ettiğim bir şey falan değildi. Bana ne takacaklar falan onu bile bilmiyorum ilgilenmiyorum. Sadece canımı sıkıyor bazı şeyler. Her şeyde evvela fikrim soruluyor ne alalım ne istersin diye. Benim de huyumdur çöp alsam araştırır öyle alırım. Araştırıp bir şey beğenip sonra fikir beyan edince de bize sipariş veriyor, bir şeyi de istiyorum diye tutturdu başkasına bakmıyor bile oluyor. Bu yalnız takıda değil istemeye gelirken getirecekleri çikolatada bile sözkonusu oldu. Üzerine isim yazdırılan çikolatalar falan oluyor ister misin diye sordular, lüzum yok ambalajı için para vermeye normal bir şey olsun dedim ve sonra bu da gelin istediği çikolatayı bize tarif etti sipariş etti oldu adı. :26: Ben de böyle çirkefliklerden hiç hoşlanmıyorum alışık değilim. Daha bunun utancını zor atıyorum üzerimden derken daha ciddi olanı, maddi boyutlusu çıktı karşıma.
Sorun maddi durum olsa en başından bu set seçme konusu da olmazdı ve keşke olmasaydı. Alamayacaklarından, paraları olmadığından yada benim bütçelerini aşacak bir şey istememden kaynaklı değil. Gidip araştırıp model beğenmem ve başka gösterdiklerini istememem.

Ben de dua niyetiyle okunur ve dudak kıpırdatmadan okunur diye iki görüş okudum araştırdıkça. Ama biraz da farklı insanlar okusun belki ummadığım birinin duası kabul olur diye sizlerden istedim zaten. Allah razı olsun hepinizden. Bu kadar beklemiyordum.

Normalde annesi cidden çok iyiniyetli bir insan olduğu için ben onu hiç tehlike olarak yahut kaynana olarak görmedim. Zaten şoktayım annem çok sinirlenmiş sana telefonlarını o yüzden açmıyormuş deyince o kadar şaşırdım ki. Çünkü asla böyle tepkiler veren bir kadın değildi. Kızıyla aralarında çok güçlü bir bağ var ve resmen kızının sözünden çıkmaz. Günahını da almak istemiyorum ama her şey görümcemin annesini doldurduğu yönünde gözüküyor şu an.

Allah razı olsun canım bu arada dua için. Çok teşekkür ediyorum.

Cümlemizden razı olsun Allah canım öyle tabi temiz ağızla dua demek müslümanın müslüman kardeşine duası demektir.

Kimin duası tutar hiç bilinmez Allahım hakkımızda hayırlısı neyse onu versin hepimize

Abim sözümüzden çıkmadı sen de kimsin diyorlar işte. Bir de ziyarete gelecekleri halde bir lafıyla annesini de ikna edip iptal ettirdi ya. Yapamazsın müdahale etmeye hakkın yok demiştim çünkü. Kanıtladı işte kendini.

Canım doğru diyorsun da benim bir tek takım değil ıvır zıvır her şeyim olay oldu ki. Onda da eşşeklik bende çünkü hep danıştım onlara. Çeyiz alırken bile hep onlara gösterdim paylaştım. Onlar da her şeyime burunlarını sokmayı hak gördüler kendilerinde. Kalabalık ailenin dezavantajı işte. Hepsinin söz hakkı oluyor bir de çok tutkun bunlar birbirine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…