Zor durumdayım, benim için ayetel kürsi okuyabilecek arkadaşlar arıyorum. :'(

Cümlemizden razı olsun Allah canım öyle tabi temiz ağızla dua demek müslümanın müslüman kardeşine duası demektir.

Kimin duası tutar hiç bilinmez Allahım hakkımızda hayırlısı neyse onu versin hepimize :KK19:

Biraz umut doldu içim sayenizde canım ya. Bundan sonra bu başlıkta daha çok vakit geçirip ihtiyacı olanlara dua etme kararı aldım. :KK16:

Allah yardımcınız olsun. Ben genel realiteler ve bu güne kadarki kendi tespitlerim üzerinde durmak istedim. Hayırlısını isteyin, görümceyi ve yazdıklarını da bir kenara atın bence. Öncelikle ikinize odaklanın, geçmiş, şuan, gelecek, hep iyi günler yok insan hayatında zor dönemleri de oluyor...
Size karşı olan sevgi, saygı, tavırlar. Sevgiyi haketmek önemli bence. İkiniz arasında sorun yoksa nişanlınızın ailesinin size ve ailenize ve nişanlınızın sizin ailenize yaklaşımlarını değerlendirin. Bu gibi durumlarda insan malesef kendine dürüst olamıyor. Ya karşı tarafı ya da kendini haklı çıkartacak yanlışlara sarılıyor. Varsa yanlış anlama ve anlaşılmaları düzeltmek gerek. Aslında olması gereken bellidir. Olanlarla olması gerekeni kıyaslamak yeterlidir bence.

Allah yardımcınız olsun. Ben genel realiteler ve bu güne kadarki kendi tespitlerim üzerinde durmak istedim. Hayırlısını isteyin, görümceyi ve yazdıklarını da bir kenara atın bence. Öncelikle ikinize odaklanın, geçmiş, şuan, gelecek, hep iyi günler yok insan hayatında zor dönemleri de oluyor...
Size karşı olan sevgi, saygı, tavırlar. Sevgiyi haketmek önemli bence. İkiniz arasında sorun yoksa nişanlınızın ailesinin size ve ailenize ve nişanlınızın sizin ailenize yaklaşımlarını değerlendirin. Bu gibi durumlarda insan malesef kendine dürüst olamıyor. Ya karşı tarafı ya da kendini haklı çıkartacak yanlışlara sarılıyor. Varsa yanlış anlama ve anlaşılmaları düzeltmek gerek. Aslında olması gereken bellidir. Olanlarla olması gerekeni kıyaslamak yeterlidir bence.

Öyle elbette ama tabiri caizse sevgi de karın doyurmuyor. Nişanlımı seviyorum onun da sevgisine inanıyorum ama ailesine de çok düşkün. Bu olanlardan sonra muhakkak bizi barıştırmak isteyecektir ve arada ezilen ben olacağım biliyorum. Mesela muhtemelen bana ısrar edecek adım at diye ama atmak istemiyorum. Özetle ailesine bakıyor şu an her şey. O görümce istemezse barışmama ve severek ayrılma ihtimalimiz çok yüksek. Bİlmiyorum ki ne yapacağım, kendimi neden böyle oyuncak ediyorum bana bunu diyeni ben hiç istemem diyemiyorum ki ben ya :KK43:

Kendine dürüst olmakla bunları kastettim zaten. Gerçek tespitler ve buna göre verilmesi gereken kararlar.Elbette birbirini seven iki insanın yollarının ayrılması kötü.Ailesine düşkün olup sizi şimdiden ezdirmesi, sizin için çok zor. Ailesine düşkünler kendi ailesini kurmakta zorlanıyorlar.Sıkıntılı durumlar ve nişanlısınız. Dediğim gibi bekleyin, dik durun, hayırlısını isteyin. Dualarım sizinle. Son yorumum konunuz ile ilgili. Herşeyi teraziye koyup tartacak olan sizsiniz. Herşey olacağına varıyor.
Allah Hakkınızda Hayırlısını versin.

Son düzenleme:
Aslında çok lüzumsuz bir konu. Çok uzun olduğu için ve alacağım yorumlardan korktuğum için konu açmamak için frenledim kendimi.
Şöyle söyleyeyim; bu takı muhabbeti yüzünden bir anlaşmazlık oldu. Set beğenmemi istediler biz de nişanlımla gittik seçtik. Çok klasik, her yerde rahatlıkla bulunan bir set beğendik.

Ailesi kendi memleketlerinde tanıdıkları kuyumcudan alacaklardı. Farklı şehirlerde olduğumuz için de whatsapptan fotoğraf yoluyla bana seçtireceklerdi. Görümcemle yaşımız yakın olduğu için arada çatışırız biz zaten. Onun tavsiye ettiğini ben beğenmedim, kendi seçtiğimizi sormasını söyledim. Kuyumcu da getirtebileceğini, hatta onların istediğinden çok daha ucuza geleceğini söyledi.Ama daha önce götürdüklerinde de oradan yüzüğümü seçmemiştim, beğenmemiştim. Şimdi üzerine bir de bu eklenince ben buradan marka şeyleri beğenip oradakileri özellikle seçmiyor beğenmiyor durumuna düştüm ve laf çarptı görümcem bana birkaç kez şakaya vurarak.

Her seferinde en pahalısını seçiyorsun dedi ki benim kıyafetimden tektaşıma kadar her şeyim gayet makul fiyatlara halledildi aslında. Sonra da büyük abisinin eşiyle kıyaslayıp o hiç sorun çıkarmamıştı sen buradan ne gösterdiysek beğenmedin falan dedi. Ama günlerdir bu muhabbet sürekli yapılıyor ve sonunda benim takı setiyle kafayı bozduğum falan söyleniyor.

En sonunda ben de bunu dile getirince olay tartışmaya döndü. Hanımefendi eteğindeki tüm taşları döktü. Evet her şeyin hesaplısını aldın ama sanki lütfediyormuş gibi davrandın biz rahatsız olduk falan diye başladı, beni tehdit etmelere kadar götürdü. Mesela annem rahatsız olmasına rağmen biz hazırlık yaptık yarın sabah ziyaretimize geleceklerdi annesiyle ama gelmiyorum annemi de göndermiyorum hodri meydan dedi. Ve cidden annesine arattırdı biz gelmiyoruz diye.

Sonra hiçbir şeye sinirlenmeyen o naif kayınvalidemi de bir güzel doldurdu, o da çıkmıyor telefonlarıma.

İlk etapta olayı anlamaya çalışıp ortalığı yatıştıran nişanlım da onla konuştuktan sonra bir garip davranmaya başladı. Annesinin de bana kızmış olması bardağı taşıran son damla oldu. O bile kızdıysa gerçekten bir hatan vardır, bitir derse biter diyor.

Ben de bir yandan düşünüyorum çok emek verdim kimleri karşıma aldım, kurtarmak isterim ilişkimi. Ama bir yandan da diyorum benim ne mecburiyetim var yalvarır gibi, gurursuz gibi annem istemezse biter lafından sonra annesi isterse devam mı edeceğim. Kafam çok çok çok karışık. Sadece benim derdimin takı toka olmadığı anlaşılsın gerçekler ortaya çıksın diye diliyorum şimdilik. :KK50::KK50:
Bütün bunlar bi takı seti için mi oldu . Şoktayım ne demek tehdit yahu. Görümcene ne ki senin takı setinden o mu takacakmış ? Nişanlın senin arkanda durmayarak kötü sinyaller veriyor gelecek adına canım. Hani durumları olmaz sen gider en pahalı setten istersin bi derece anlarım o zaman haksızsın derdim .gerçi o zaman bile tehdit etmeye hakları yok. Kendini hiç üzme hakkında hayırlısı olsun. Okudum bende senin için :KK31:

Son düzenleme:
Hanımlar gözlerim ağlamaktan şiş vaziyette yazıyorum size bu yazıyı. Nişanlıyım, ve ailesinden ötürü nişanı atmam söz konusu. Ama ben nişanlımı çok seviyorum. Normalde başıma bir felaket geldiğinde hemen ayetel kürsi okurum. Kendimce belirlediğim sayım vardır, 70 tane okurum. Vaktim varsa 313 tane okurum. Fakat öyle bir denk geldi ki regl oluyorum ve okuyamıyorum şu an. Hem zaten kimin duasının kabul olacağı belli olmaz. Sizden ricamdır. Benim için ayetel kürsi okuyup, kaç tane okuduğunuzu yazar mısınız? :KK43::KK43:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur.
O'nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O'na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

canım benim inşallah herşey yoluna girer.allah yardımcın olsun 1 tane okuyabildim.ama canı gönülden dua ediyorum sana :KK16::KK16:

Kendine dürüst olmakla bunları kastettim zaten. Gerçek tespitler ve buna göre verilmesi gereken kararlar.Elbette birbirini seven iki insanın yollarının ayrılması kötü.Ailesine düşkün olup sizi şimdiden ezdirmesi, sizin için çok zor. Ailesine düşkünler kendi ailesini kurmakta zorlanıyorlar.Sıkıntılı durumlar ve nişanlısınız. Dediğim gibi bekleyin, dik durun, hayırlısını isteyin. Dualarım sizinle. Son yorumum konunuz ile ilgili. Herşeyi teraziye koyup tartacak olan sizsiniz. Herşey olacağına varıyor.
Allah Hakkınızda Hayırlısını versin.

İşte vermem gereken en doğru karar onlar talep etmese dahi benim yüzüğü atmam gibi gözüküyor ama bu defa da pire için yorgan yakmış olur muyum... Mesela sırf o kız daha fazla sevinemesin diye bile isteyebilirim barışmayı. O kadar kızgın ve kırgınım. Bir de çok ihtiyacım var nişanlımın bana olan sevgisini kanıtlamasına ama şu an imkansız gibi duruyor.

Bütün bunlar bi takı seti için mi oldu . Şoktayım ne demek tehdit yahu. Görümcene ne ki senin takı setinden o mu takacakmış ? Nişanlın senin arkanda durmayarak kötü sinyaller veriyor gelecek adına canım. Hani durumları olmaz sen gider en pahalı setten istersin bi derece anlarım o zaman haksızsın derdim .gerçi o zaman bile tehdit etmeye hakları yok. Kendini hiç üzme hakkında hayırlısı olsun. Okudum bende senin için :KK31:
Hah işte ben onu da dedim. Gidip her şeyin dediğin gibi en pahalısına sarılsam bu nişanlımla bizim aramızda, altın konusunda da babanla konuşurum kızım bütçemiz bu aşma der. Ama senin karışman lüzumsuz oldu dedim. O da haddini bil neye karışacağımı sana mı soracağım, bu ailede nasıl söz sahibi olduğumu göreceksin dedi. Resmen ego tatmin ediyor gerizekalı kız ya. :KK47: Ama işte işin kötüsü çok fazla kardeşler ve hepsi arkadaş gibi büyümüşler birbirlerinden kopamıyorlar. Abisi yükseklisans için yurtdışından teklif almış, 1 hafta durabilmiş mesela bırakmış gelmiş ailem olmadan yapamıyorum diye. Böyle bir aileler ve mümkün gözükmüyor kardeşinin bana terbiyesizlik yaptığını kabul etmesi. Sana haksızlık edildiğinde seni de ezdirmem cümlesini bile ilk defa duydum mesela. Daha önce hemen kestirip atardı. Gerçi şimdiye kadar ailesinden sadece bu görümceyle aramızda tartışma oldu, onda da kavgalıyız diye ayrılın gitsin siz diye mesajlar atmıştı ağzına tükürmüştüm ondan olmuştu kavga.
Ne olacak bilmiyorum ses seda yok karşı taraftan. Bitecekse de en az hasarla atlatayım inşallah. :26: Okuyan herkese teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

canım benim inşallah herşey yoluna girer.allah yardımcın olsun 1 tane okuyabildim.ama canı gönülden dua ediyorum sana :KK16::KK16:

Çok teşekkür ederim o daha mühim tabi. :26: Gerçekten çok ihtiyacım var duaya. :26:

Amin arkadaşım çok teşekkür ederim. Allah kabul etsin inşallah. Az evvel konuştuk nişanlımla. Annem yüzüğü at derse atarım dedi. :KK43::KK43:

her hayırda şer ,her şerde hayır vardır bizler bilemeyiz

annesinin yüzüğü at demesiyle atan adamdan da hayrın geleceğini sanmıyorum .... şimdiden böyleyse durumlar yarın öbür gün herşeye hazırlıklı ol... o nedenle bırak inceldiği yerden kopsun ....sıkma canını paşa gönlü bilir .... bırak kafasını sonradan vuracak duvar arasın...

her hayırda şer ,her şerde hayır vardır bizler bilemeyiz

annesinin yüzüğü at demesiyle atan adamdan da hayrın geleceğini sanmıyorum .... şimdiden böyleyse durumlar yarın öbür gün herşeye hazırlıklı ol... o nedenle bırak inceldiği yerden kopsun ....sıkma canını paşa gönlü bilir .... bırak kafasını sonradan vuracak duvar arasın...

Ona da fırsat bırakmazlar ki hemen bağlayıverirler biriyle başını. :KK47: Büyük abisi de görümcemin arkadaşıyla evli zaten. Buna da yapıverir hemen. :KK47: Zaten nişanlım aşırı derecede evlenme, kendi evimizde yaşama meraklısı. Bir anlık gafletle yeter ki evleneyim de kim olursa olsun falan der mi acaba diyorum sırf bu yüzden.

Ona da fırsat bırakmazlar ki hemen bağlayıverirler biriyle başını. :KK47: Büyük abisi de görümcemin arkadaşıyla evli zaten. Buna da yapıverir hemen. :KK47: Zaten nişanlım aşırı derecede evlenme, kendi evimizde yaşama meraklısı. Bir anlık gafletle yeter ki evleneyim de kim olursa olsun falan der mi acaba diyorum sırf bu yüzden.

canım bayan olsun erkek olsun kişinin hayata karşı bir duruşu olmalı ve de kendi ailesi dahil bu konuda müdahale edememeli

nişanlının da kendine ait kararları olmalı ve de ailesi saygı duymalı vurdu mu eline masaya ses getirmesi lazım

anne ya da başkasının lafıyla hareket edecek kişi kim olursa olsun bana açıkçası pek güven vermez

bende 10 tane okudum canim, Allahim hakkinizda hayirlisini versin, nisanlinin annem nisani at derse atarim demesi cok kötü. Konularini az cok okumuslugum var sen her zorlukta babam istemiyor güle güle mi dedin. Sadece hayirlisini iste ve Allaha güven canim.

Bende 3 tane okudum Allah kabul etsin inşallah Hakkında hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin

regl ikende okuyabilirsiniz ben okuyacağım size sayıyı söylerim yine

evet bende okunuyo diye biliyorum.
kitaptan okunmuyo adetliyken ama ezberden yasini şerif bile okunuyo diye biliyorum ama dua niyetiyle okunur saygılar............

X