Zor bir insan mıyım/mısınız?

Hayır,soğuk değilim ama sevmediğim ortamdan çıktığım zaman o kişiyi unutuyorum mesela.Öyle aman arayayım,görüşelim gibi dertlere düşmüyorum

Hayat başkalarının egosunu tatmin edecek kadar uzun değil.Çok iyi yapmışsınız

Hayat başkalarının egosunu tatmin edecek kadar uzun değil.Çok iyi yapmışsınız
En cok uyuz olduğum neydi peki? Onca yıllık dostlarım dedigim evimizden cıkmayan,bunca yıllık evlilikte hep dertlerini dinledigim kocaları, eşlerinin ağzının içine bakıp korkularından eşlerine hatalarını söyleyemediler.E onca yıl ben iyiydim de evlendikten sonra mı kötü oldum dedim?Benim eşim hatalıysam söyler gerekirse tartısırız ben de aynı sekilde ona söylerim.Bunlar çok toylar cok..Sanıyorlarki herşeylerine he deyince evlilik güzel gidecek.

Haksıza haksızsın denilmediği için bu durumdayız.Ben anneme bile haksızsın demiş insanım. ‘Hayır anne,haksızsın yanlış düşünüyorsun’ dedim halamla yaşadıkları bir tatsızlıkta.Bu beni kötü bir insan yapmıyor.
Karşımda kim olursa olsun doğruyu söyleyeceğim ömrüm boyunca.

Hayatında bir temizlik yapmışsın sen de

İnsanların arkasından konuştuğunu kuyu kazdığını bildiğim, ikiyüzlülüğüne şahit olduğum kimsenin yakınında bulunasım gelmiyo. Yarın o okun bana dönmeyeceğini bilemem. Güven verici değil yani. Başkasıyla konuştuklarını bana anlatabilen insanlara da bişey anlatmak istemiyorum. Birine haksızlık yapılıyorsa korumaya çalışmak gibi yerine göre kötü olabilen bir huyum da var. Bazen kötü duruma da düşüyorum bu yüzden ama törpüledim baya

Yaa,burcunu merak ettim

Bende böyleyim..iş yerinde mesela neler neler konuşurlar birbirinin arkasından sonra da AA şu kıyafet muhteşem değil mi diye gösterirler benim de bünyem kaldırmıyor bende herkese mesafeliyim,kendini çok soyutladin derler sanırım hassas insan olmakla,daha insani olmakla,duyguları daha net yaşamakla alakali

Ben yaninda fazla dusunerek konusmam davranmam gereken insanlarla gorusmeyi tercih etmiyorum. Bu zorluksa zorum o zaman napalim

Ben de öyleyim biraz bu bana yapılmıyor diğer kişiye yapılıyor desende diğerine de gidip senin için ileri geri konuşacak aynen bende 30 dan sonra iki yüzlülere tahammülüm kalmadı artık

Ben şöyle bakiyorum bana ne yapılıyor bana zarar varmı
Şimdi batman degilim adalet savaşçısı çok büyük falsolar ayrı.Biri benimle iyi olabilir sizinle kötü .Şimdi bosanmalardan yola çıkarsam hani diyorlar ya o adam seni haketmiyor doğru insan değil yani ben buna inanmıyorum yani şöyle sana zehir olan başka kadına panzehir olur.Ben konuda zor kadın olduğunuza dair birşey okumadım olmayınca zaten hayat zor insanlar çekmez yani bunu.Bence olduğun gibi olmalı.Ben zaten samimiyetsiz gevşek ikiyüzlü insanlara aynen böyle davranırım ciddiyede almam iliskimide yüzeysel tutarım yani var denmez yok denmez.Ha zarar verdiği anda iş başka boyuta gider orası ayrı Belli medeni iliskileri belli mesafede sürdürmek iyidir ne çok sıcak ne çok uzak.Ben Üç tane can dostum var yıllardır onlar hariç kimseyle genel geçer olmayan ciddi meseleleri tartismam.Zarar vermeyen zararsız kelebek tadındaki insanları severim ben niyeti kötü değilse eminsem tolerans ve tahammül gösterebilirim ama almadan selam vermem genelde huy meselesi

Yani bana da samimiyeti geçmez. Arkasından yılan dediğine canım diyorsa bana da canım diyip canı çıksın diyordur. Tamamen soyutlamam ama güvenmem de

İnsanlarda iyi de var kötüde her insanla iyi olamayız ben 80 kişiye iyi isem kendimce sepeplerle bir 10 kişiye kötü olmusumdur.Bende kusursuz değilim bende samimi olup hemen can dostu olamam olsamda belli mesafe şart hepimiz için..Bir insana herşeyimi anlatmam banada birseyler kalmalı söylemediğin sözün efendisi söylediğinin kölesi olmaya inanıyorum.Kimseye bana karşı aleyhime kullanacagi birşeyi ölsem anlatmam mesela.Kendi kafamdaki insanlar bana benzeyen lerle iyi ilişkiler kurarım hepimiz gibi.Diger insanlarla kötü olmak lafını yapmak yerinede uzak dururum.Yani sizin sevmediginiz kötü dediğinizi ben sevebilirim sizde benim kötü dedigimle kanka olabilirsiniz.İnsanlar sevdikleri ve sevmedikleri uyuştuklari ve uyusmadiklari insanlara farklı davranırlar bu ikiyüzlülük degilki insan psikolojisi bu her insanda var kabul etsin etmesin

Ben çevre daraltmayı çok büyük bir sorun olmadığı sürece mantıklı bulmuyorum. İnsanlara belli sınırlar dahilinde yaklaştıktan ve eğlence odaklı muhabbet kurduktan sonra sorun yok.
Çünkü hatasız, sorunsuz insan yok. Herkese kusur bulunca dar bir çemberde kalınıyor, hayat monotonlaşıyor.
Mesela insanlar biriyle sorun yaşadığında dert dökme amaçlı arkasından konuşabiliyor, düzelince de eskisi gibi devam ediyor. Ben bunu kafaya takmam. Şu yalancı bu samimiyetsiz onun kaşı kara bunun gözü ela diye diye paranoyak bir hal alınıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…