zeynep bebek

o gözleri kocaman olmuş ağzında bişeyler geveleyen minik zeynebin bakışları beni mahvediyor

gece anne babası yaşıyordur inşallah diye dua ediyorum..
mutlaka merhametlilerin en merhametlisi rabbim ona melek göndrmiştir annesi suretinde
ama gece ıslak soğuk yemek içmek yok...afffffffffff kalbim acıyor

hele arkada konsolun üstünde ailecek çektirdekleri fotoğraf filan

ya herşeyi çok inceledim..bu yüzden aklımdan çıkmıyor.8,5 aylık kızım var hep aklıma o geliyor..resmen depresyona girdim

evet benimde 2 yaşında oğlum var.daha da hassaslaştım.yerine koyuyorum.
dayanılır gibi değil.aklıma sürekli sorular geliyor.26 saat boyunca ne yaptı?nasıl ağladı kimbilir anne diye,
annesinden yardım bekledi,karnı acıktı,bezi doldu.ama annesi yok.
bende de oğlum 5-6 aylıkken hep bir korku olurdu.o aylarda anneye daha düşkün oluyor.
ya bana bişey olursa oğlum ne yapar diye hep üzülürdüm.tarif edilemez bir üzüntü.

ben eskiden hissiz denilebilecek kadar sakin biriydim.
doğum ve sonrasında gözümün ucunda yaş bekler oldu.
ne olsa ağlayasım geliyor.
kalbim sıkışıp devamlı korkuyorum şu olru bu olur diye..
senaryolar beynimde dönüp duruyor.
orda o komutanların yerinde olsam zeynebe sımsıkı sarılırdım..onlarda kırıklar vardır diye muhtemelen uzaktan ellerini tuttular.

Bu bebeğin haberini, bakışlarını, o askerin parmağını kavrayışını gördüğümden beri öyle üzgünüm ki, her gün ağlıyorum.
Tüm haberleri tarıyorum yeni bir haber var mı diye, resimlerine bakıyorum her gün Zeynep bebeğin, öyle içime işledi ki meleğimin bakışları, korkusu...Ne yaptı bütün bir gece o karanlık ormanda, soğukta, aç, yavrum benim, düşündükçe gene gözlerim doluyor.Tek başıma baş edemedim acımla( Buradaki başlığı görünce acımı paylaşacak birileri var diye hemen girdim, (1 yılı aşkın süredir giremiyorum buraya, ikiz bebeklerimden vakit olmuyor hiç.) bu sitedeki kızların dayanışması mükemmel:)) İyi ki varsınız...
Elif Zeynep bebeğin tüm hayatı mutlulukla ve korkusuz geçsin. Sevgiyle büyüsün. Öyle güzel, öyle masum bir bebek ki, umarım tüm kötü anlarını unutur, ruhunda herhangi bir yara bırakmaz o gece yaşadıkları. Tüm bebekler için diliyorum bunu, ruhlarını kanatacak, yaralayacak olaylarla insanlarla karşılaşmasınlar.

Ben de aynı şekilde doğumdan sonra çok hassaslaştım, normalde de çok çabuk yumuşar, duygulanırdım ama bu kadar ağlak değildim.
O görüntüleri gördükçe ben de neden şu çocuğun üstünü örtmediler, ıslak çamaşırlarını neden çıkarıp kuru bir şeylere sarmadılar diye kızıp duruyorum. Islak giysilerin üzerine 10 kat battaniye sarsan neye yarar. Sımsıkı sarılma düşüncesi için kesinlikle katılıyorum, kucağıma alıp sarar sarmalardım, ama herhalde sağlık sebeplerinden yapamadılar.
Tek tesellim artık sevenlerinin yanında olması. Umarım korkularını unutur.

sizlerde sağolun sayenizde elif zeynep için dua eden çok insan oldu
dediğim gibi hafta sonundan sora size daha net bilgi verebilicem

Gazetelerdeki yalan yanlış, hepsi birbirinin aynı ya da eksik haberden sonra sizinki ilaç gibi geldi. Çok teşekkürler zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için.
Birazcık olsun içim rahatladı buradaki yorumlarınızı okuyunca. Meleği gördüğünüz zaman sımsıkı sarılın benim adıma da:)
Ailelerin acıları çok büyük, onlara da başsağlığı diliyorum.

ben sizlerin ilgisinden sevgisinden emiinim canlar
elif zeynep inanın iki aileninde göz bebeği
kimse ondan müzdarip değil
o halalarını anane ve babanesini tanıyor zaten
sürekli ağladığı haberleri tamamen yalan inanmayın lütfen

canım orada elif zeynepin elini tutanlardan biri muratın samimi bir görev arkadaşı
zarar vermemek için temkinli yaklaşmışlar
yoksa daha sora sarıp sarmaladılar emin ol

çok şükür ki sevdikelri var ..
Allah razı olsun esracım senden de..
muhteşem bir duygu annelik..
umarım anne şefkatiyle zeynebi büyütürler.
bu arada face ten buldum arkadaşlarını tek tek sayfalarına baktım neler yazılmış diye.
bir arkadaşı çıkardım demiş muratın bedenini kendi ellerimle
bir gazetede de anne babasının başında ağlar bulundu yazılmıştı buı da yalanmış..
Allah yardımcısı olsun zeynebin..

insan anne olduğu zaman, hasta bi bebek gördüğünde, öksüz yetim kalan bi çocuk gördüğünde çok daha üzülüyo ve etkileniyo.... benim kızımın da adı zeynep, çok üzüldüm, ağladım...
o bebek Allahın bi mucizesi.. o kadar saat nasıl aç susuz kaldı, ciddi bi yarası olmadan nasıl hayata tutundu?
çok şükür halimize...
bundan sonra, Zeynep'i ismi gibi güzel bi hayat bekliyodur inşallah...
Rabbim ömür boyu yardımcısı olsun...

hepimiz pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz kızlar, bir varmış bir yokmuş gibi...
başlığı görünce tüylerim diken diken oldu,gözlerim doldu,
Allah bütün öksüz ve yetimleri korusun.
zeynep bebeği almak için anneanne ve babannesi dava açmış içiniz rahat olsun kızlar,
bebek sahipsiz değil çok şükür iyi bakacaklarına inanıyorum.

arkadaşlar merak edeenler vardı zeynepin akıbetini
zeynep için her iki ailede seferber oldu
velayet konusunda iki ailede zeynebi istiyorlar
bu yüzden bir velayet davası olacakhakim neye taktir ederse o olacak tabiii
zeynepinanenesi babanesi sürekli hastanedeler
hatta şuan bile ordalar
iki ailede haklı olarak zeynebe bakmak büyütmek istiyor
onun hakkında hayırlı neyse umarım o olur
zeynep pazertesi günü hastaneden çıkacak ve mahkeme gününe kadar babanesi ve ananesinde kalacak
mahkemeden soravelayeti verilen terafta yaşamaya devam edicek
diğer aile fertleride tabiii zeybenebi görebilecek sevebilecek

Son düzenleme:

süpersin..çok sevindim herşeyin en iyisi olur inşallah
allah şifa versin sağlıklı mutlu bir çocuk olsun inşallah

süpersin..çok sevindim herşeyin en iyisi olur inşallah
allah şifa versin sağlıklı mutlu bir çocuk olsun inşallah

amin canım
ayrıca dün gecenin tamamını uyuyarak geçirmiş zeynep
genelkurmay başkanının eşide onu ziyeret edip hediyeler verdi
çok sevinmiş zeynep hediyelerine

amin canım

canım ya bende sevindim şimdi:)
çok dirayetli güçlü bir kız olacağı şimdiden belli oluyor..

amin canım

canım gülüyor mu acaba çünkü ifadesi gözümün önünden gitmiyor sürekli zeynep i merak ediyorum gerçekten sevinip oynuyor mu biraz olsun unuttu mu acaba acaba yaşadıklarını

canım gülüyor mu acaba çünkü ifadesi gözümün önünden gitmiyor sürekli zeynep i merak ediyorum gerçekten sevinip oynuyor mu biraz olsun unuttu mu acaba acaba yaşadıklarını

canım bende hastanede olduğundan göremedim
doktorların aile fertlerine bile çok titizlikle gösterdiklerini söylüyorlar
ama tabiii gülüyormuş canım
sürekli ağladığı haberleri uyumadığı haberleri uydurma tamamen
alın bolgesinde ve burnunda ince ve küçük çizikler varmış sadece başka birşeyi yokmuş merak etmeyin

Güzel Zeynep için en hayırlısı neyse o olsun. O kadar güçlü bir bebek ki, umarım bundan sonra da her şeyin üstesinden gelir, yanında hep sevenleri olur. Bizim bile bu kadar çok sevdiğimiz bir bebeği anneanne ve babaannesinin ne kadar çok sevebileceğini kestiremiyorum, çocuklarının emaneti bir de.
Çok teşekkürler canım, bu kadar ince düşünceli olup anında bilgi verdiğin için, senin için de her şey çok güzel olur
, yeni yıl sana uğur getirir umarım:)

bu haberi ben görmemiştim görümcem arayıp anlatı kız eşinin akrabasıymış allah her ikisinide rahmet eylesin mekanları cennet olsun görümcem yakından tanıyor her iki aileninde durumu cok iyi bebegede cok iyi bakarlar kızın 40 yaşındaki amcasının cenazesine gelirken kaza olmuş kızın dayısıyla yengeside trafik kazasına ölmüşler cocuklarını kızın annesigil büyütmüşler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…