Zenginlerin, ünlülerin hayatlarına özenme?!?!

Arabayla ara sıra geçtiğim bir yol var. Yolda trafik hızlı akıyor aniden durma şansım yok ve işe giderken iki üç kez denk geldi. Bir çöp konteynırının yanına çömelmiş bir genç gördüm. Çöpten bulduklarını yiyordu. Kendi hâlinde kimseden bir şey istemeden. Ne yaşadı ki, bu durumda kim bilir. Ne zaman bir şeylere özensem, isyan etsem; aklıma o görüntü geliyor, kendimden utanıyorum...

Kesinlikle katılıyorum.
Coğrafya kaderdir maalesef.

Kızmayın ama bana hiç inandirici gelmiyo. Daha istedigini yiyip icemeyen surekli ay basini çocuğunu düşünen insan mutlu olamaz. Disciye gittim iki gündür para para diye arıyolar

Erkekler değilde biz kadınlar daha çok düşünüyoruz galiba normal bi durum bu bence....bu sene tatile gidemedim bodrum da olan ünlü ünsüz herkesi kıskanmıyorum desem yalan olur bide eşim araç almıyor bana aracı olan her kadınıda gıbteyle bakıyırum...

Aah ah coğrafya kaderdir diye boşa dememiş İbn Haldun. Neyse ben şu köşede azıcık ağlayıp geliyorum

Bana da bi köşe lazım valla.. 4.5 milyar yıllık dünyada payımıza düşen altı üstü 50-60 yıl, onu da öldürülmeden özgürce yürüyebileceğimiz bir ülke hayal ederek geçiriyoruz.

Kardashian lara bakıyorum bende
Ne hayat yaşıyorlar
Ben çay servisi yaptım demin
Benimkide hayat mı

Kızmayın ama bana hiç inandirici gelmiyo. Daha istedigini yiyip icemeyen surekli ay basini çocuğunu düşünen insan mutlu olamaz. Disciye gittim iki gündür para para diye arıyolar
Valla sizi bilemem. Küçükken babamın durumu yüzünden çok fakirlik çektik, ekmek alabilmek için evde bozuk para aradık. Ama o zaman mutluyduk, annem sağlıklıydı biz iyiydik. Şimdi durumumuz çok iyi, annem çalışıyor, bende çalışıyordum daha yeni işten ayrıldım mesela. Nişanlanacağım adamın da durumu çok iyi. Ama mutlu muyum hayır. Her istediğini yiyip içinde mutlu mu olunuyor zannediyorsunuz? Her istediğimi yiyip içebiliyorum, marka giyiniyorum, alalha şükür her istediğimi alabiliyorum ama annem tüberküloz (yani verem) hastası. Ben istediğimi yiyip içsem de mutlu değilim, sağlık olmayınca hiçbirşey olmuyor. O yüzden önce sağlık. Ondan sonra kuru ekmekle de mutlu olunur. Yeter ki sağlık olsun, para pul hepsi halledilir.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

Kiz ne yalan söyliyeyim hic özenmedim
Valla büyük basin derdi de büyük olur
Ne bileyim hatta diyorum lotto falan ciksa ben yine ayni yasarim sadece yanima ev islerinde yardimci alirim diyorum
Evimi, esyalarimi seviyorum
Ne bileyim hem ben yat sevmem, sürekli sallanir deniz üzeri sonucta
Marka takintim yok, istedigimi yiyorum istedigimi giyiniyorum
Isteklerim arasinda lüks yok, minimalist yasamayi seviyorum

Hiç gülmedim ben şahsen.

En basitinden bu forumda bile parası olmadığı için çocuğunu bir aydır nöroloji doktoruna götüremeyen kadınlar varken yaşadığım hayatı bu da hayat mı diye sorgulamak birilerine haksızlık bence.

Allah annenize şifalar versin. Size de mutluluk versin inşallah ama bi insanın sagligi da karnının tokluğu da eğitimi de paradan geciyo. Cebinde paran yoksa haftasonu dışarı bile cikamiyosun çıksan da magazalara aval aval bakıp dönüyorsun. Size muhalefet olmak icin yazmıyorum ama bunlar gerçekler

Yo yo öyle anlamadım zaten, sizi de anlıyorum herkesin hayata bakış açısı farklı. Ben biraz gamsız, umursamaz bir insan olduğum için böyle düşünüyorum sanırım. Tabiki bu hayata sadece nefes alıp yemek yemeye çalışmaya gelmedik, insan ruhu birazda dolaşmak sosyalleşmek, farklı tatlar denemek, farklı şehirler görmek istiyor. Ve bunların hepsi de paradan geçiyor. Allah herkesin yardımcısı olsun diyelim. İnşallah hepimiz dualarımıza ulaşırız.

Evet aynen onu demek istedim ben de. Sizi de anlıyorum anneniz hastaymış ona üzülünce insan baska biseyi gormuyo. Keske boyle sizin gibi zeytin ekmekle mutlu olabilsem.amin insallah bu arada

Evet aynen onu demek istedim ben de. Sizi de anlıyorum anneniz hastaymış ona üzülünce insan baska biseyi gormuyo. Keske boyle sizin gibi zeytin ekmekle mutlu olabilsem
Geçmişte yokluk gördünüz mü bilmiyorum ama ben çok gördüğüm için herşeyi geçici olduğunu biliyorum. Biraz da bundan dolayı. Azla yetinip mutlu olmayı öğretti hayat. :)

Geçmişte yokluk gördünüz mü bilmiyorum ama ben çok gördüğüm için herşeyi geçici olduğunu biliyorum. Biraz da bundan dolayı. Azla yetinip mutlu olmayı öğretti hayat. :)
Öğrenci oldugum icin ve ulke sartlarindan parasizim :) gecici tabiki biraz da boyle düşünmek lazım haklısınız

Ben başkalarının hayatına imrenerek bakmıyorum. Sosyal medyada gördüklerimiz gerçek mi sizce? Mesela Instagramda Türk bir çift vardı. Hep şöyle geziyoruz, yiyiyoruz, oynuyoruz, gülüyoruz, mutluyuz, aşığız. Sonunda ne mi oldu? Boşandılar. Adam kadını aldatmış üstüne. Ben kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum. Bunun için milyonlar, yatlar, katlar gerekmez.Allah herkese bol bol versin, bana iç huzurum yeter. Bugüne de çok şükür

Bizimle de paylasir mısınız kendinizi nasil gelistiriyosunuz

Sosyal medya ördek sendromu onlar, ya Bi keresinde oralara gelmek için neler çekiyorlar. Tecavüze ugrayanı mı? Cıplak poz verenleri mi? Hiçte istemeyeceğin yoldan geçiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…