Zayıflıyorum, Çok Mutluyum :)

bayanlar merhaba
bende bir hafta önce aldım stepper 4 gündür de çalışıyorum, konunun yeniden canlanmasına sevindim:sm_cool:
siz günde kaç adım yapıyorsunuz yada kaç kalorilik?
ek olarak neler yapıyorsunuz?
ben masabaşı çalıştığım için bel bölgemi inceltmek ve bacaklarımı inceltmek istiyorum:eek:
umarım herkes istediği vücuda kavuşur tez zamanda:Saruboceq:

Canım valla ben normalde haftada 3 gün 1500 adım çalışıyorum. Belime lahana yağını sürüyorum, streç film le sarıyorum başlıyorum spora. Bu hafta sauna eşofmanlardan aldım artık onu giyeceğim. Sıkı diet yapmıyorum hızlı verilen kiloların çabuk geldiğini düşündüğüm için yavaş kilo veriyorum ama almıyorum. Sporu, dieti bıraksam bile. Daha vermem gereken 6 kg var. kafamçokkarıştı Sabırla, destek ile motivasyonla hep beraber vereceğiz inşallah. kaydirigubbakcemile5:1hug:a.s.:nazar:

Selam kızlar.Ben de aldım bugün bu aleti ve hemen yapmaya başladım.Benim karın göbek bölgemi de ayrıca çalıştırmam gerektiği için bir de mekik aleti aldım. Stepper kasları oldukça zorlayıcı çalıştırıcı bir alet. Ve nette biraz araştırma yaptım kalori hesaplarıyla ilgili olarak. Şöyle ki ;
1 kg yağ yakabilmemiz için 7600 cal. harcamamız gerekiyor. Bu aletle 7 adımla 1 cal. yakıyoruz. Yani 1 kg verebilmek için 53200 adım atmamız gerekir. Haftada 1 kg vermek istediğimizi düşünelim -ki sağlıklısı da budur- günde 7600 adım çalışmamız lazım.Bu da imkansız..Bunları niye yazdım.. Kilo vermek isteyen arkadaşlar görünen o ki diyet yapmadan bu iş olmazz..

Bazal Metabolizma, TEİ ve BKİ hesap makinesi .Bu adresten bazal metabolizma hızınızı ölçebilirsiniz..örneğin benim 1751 cal. Yani hiç bir şey yapmadan dinlenme halinde vücudumun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için ihtiyaç duyduğu enerji bu.. peki ben 1000 kalorilik bir diyet uygulasam hergün 751 cal.yi depodan harcamış olacağım. 5257 cal. yapar bu..
7600-5257=2343. Benim haftada 1 kg vermem için stepperla çalışarak 1 haftada 2343 kalori yakmam gerekecek. Demek ki haftada 16401 adım atmalıyım. Bu da günde 2343 adıma karşılık gelir..

Kaldı ki bu hesapta yaptığımız diğer günlük işlerimiz için harcadığımız kaloriler gözardı edilmiştir..Yani sadece step yapıp diğer saatlerde hep oturacakmışız gibi..Bence hedefimiz 1500 adım olmalı ..Ama 1000 in altına düşmemeli.. Neymiş diyet şart!! cokacimcoook

Nette 1000 kalorilik (ya da sizin ihtiyacınız farklı olabilir) diyet örneklerini bulabilirsiniz.
Tam muhasebeci yazısı oldu bu..Herkese azimli istekli çalışmalar diliyorum ..Ben başladım bakalım..

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza okuduğum yazılardan çok etkilendim benim biran önce bu aleti alıp bişeyler yapmam gerekio kilo verenleri ve hala azimle çalışanları tebrik ediyorum inş. bende veririm

bir haftadır kullanıyorum tartımda 3 kilo verdi gözüküyo ayrıca bir haftadan beri diyetteydim(diyet dediysem 3 beyazdan uzaktım zeytinyağı sebzeler vs de yedim)bugün bu verdiğim kilolar için bayram yapıyım dedim tatlı börek allah ne verdiysekaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 biraz sonra tekrardan aletin basına geçicem kaydirigubbakcemile2

bi haftada ii vermişsin canım ama bence yinede uzak dur tekrar alabilrsin çünkü bende bi haftada 5 kilo vermiştim diyet yaparak sonra bıraktım ve tekrar aldım artık bende kesin bi çözüm istiyorum biran önce kurtulmak istiorum bu kilolardan

bi haftada ii vermişsin canım ama bence yinede uzak dur tekrar alabilrsin çünkü bende bi haftada 5 kilo vermiştim diyet yaparak sonra bıraktım ve tekrar aldım artık bende kesin bi çözüm istiyorum biran önce kurtulmak istiorum bu kilolardan
evet ben de en yakın zamanda kesin çözüm istiyorum ben bu haftayı bekliyorum bakalım verebilecekmiyim acaba diye zaten benim şu andaki kilolarımın nedeni diyet yapmak(güya tabi)
insllh hepimizin istediği olur da istediğimiz kiloya ve bedene(tabii ki sağlıklı)ulaşırızhihoyyyt:eek:

merhaba kızlar nasılsınız? mutlu olan yokmu uzun zamandır aramızda yaaa kimsecikler yazmamış topiğimiz yetim kalmış.ben dün sabah tartıldım düz 59 kg çıktım ve çok mutluyum :))
bu arada hepinize hayırlı cumalar dilerim,bol beket ve huzur...

merhaba kızlar nasılsınız? mutlu olan yokmu uzun zamandır aramızda yaaa kimsecikler yazmamış topiğimiz yetim kalmış.ben dün sabah tartıldım düz 59 kg çıktım ve çok mutluyum :))
sana da hayırlı cumalar
senin kilo çizelgende belli bir kilodan 59 a düşmüşşün gözüküyo bütün kilolarını bu aletmi verdin merak ediyorum ben başlayalı henüz bi hafta oldu ama bu hafta sınavlarım var kullanamadım bir türlü doğru dürüst en azından ilk haftadaki gibi

Geçen hafta cumartesi almıştım stepper ve mekik aletimi.1 haftada 1,5 kg verdim. Başlarda su kaybı olur ya hani verdiğimiz kg,öyle olduğunu düşünmüyorum.Çünkü ben zaten 45 gündür diyetteydim ve haftada en az 3-4 kere 1saatlik tempolu yürüyüşler yapıyordum.Bu sabah tartımda 58,5 görünce çok mutlu oldum.Üstelik bu haftayı kaslarımı çok zorlamadan geçirmeyi planlamıştım.Yavaş yavaş artırmayı düşünerek günde 500 -600 adım ve 30 mekik gibi..Yoksa çok ağrım oluyor birden yüklenirsem.Çok katı olmamakla birlikte 1000-1200 kalorilik bir diyet programına uyuyorum.Yılmayın devam edin kızlar yaza sıkı ve ince vücutla girme hayalini kurmak güç veriyor..kolay gelsin ..:dance:

sana da hayırlı cumalar
senin kilo çizelgende belli bir kilodan 59 a düşmüşşün gözüküyo bütün kilolarını bu aletmi verdin merak ediyorum ben başlayalı henüz bi hafta oldu ama bu hafta sınavlarım var kullanamadım bir türlü doğru dürüst en azından ilk haftadaki gibi

merhaba canım,yanlış kişiye sordun çünkü ben hiçbir alet kullanmıyorum.5 ocak dan buyana diyetteyim .akşamlarıda bir cd im var aerobik,cimnastik 45 dak onla çalışıyorum. yavaşda olsa 5 kg verdim ama arada kaçamaklarım olsa da almadım hiç.sana tavsiyem diyeti kesinlikle bırakma ve spor yapma şansın varsa ne sporu olursa olsun yap çünkü hareketsiz gitmiyor kilolarkaydirigubbakcemile2

Tebrik ederim tatlım. darısı başımıza. ben bu hafta moralim bozulmasın diye hiç tartılmadım çünkü damızlık ... gibi şiştim regl olacağım. geçsin ondan sonra tartılacağım ama bu hafta iştahım berbattt.. Oburowski oldum resmen. inanılmaz tatlı istiyor canım aliyorum 2 kaşık yiyorum tatlıyı beğenmiyorum çöpe gidiyor. muz, bal ve 1 günlük (kaçamak) 80gr çikolata ile krizi geçtim sanırım. fazla hareket de yapamadım bu hafta. yarıon sabah kalkıp spora çıkacağım inşallah. -tatlicadiarzu- ne olacak bu halim bilmem -tatlicadiarzu-

merhaba arkadaşlar.yazdıklarınızı okuyunca öyle sevindim ki anlatamam.bende de stepper aleti var ve çocuk odasında bi köşede atılı duruyor.ama bugünden itibaren başlıycam ben de.bugün diyete de başladım zaten.inşallah kurtuluruz bu kilolardan.aslında yürüyüş çok iyi oluyor ama benim bebeğim var ve çıkamıyorum istediğim gibi.iki sene önce yürüyerek 2 ayda 10 kilo vermiştim ama sonra hamilelik falan girdi araya.18 kilo aldım.8 verdim 10 kaldı.stepper işe yararsa çok mutlu olucam gerçekten..

Tebrik ederim tatlım. darısı başımıza. ben bu hafta moralim bozulmasın diye hiç tartılmadım çünkü damızlık ... gibi şiştim regl olacağım. geçsin ondan sonra tartılacağım ama bu hafta iştahım berbattt.. Oburowski oldum resmen. inanılmaz tatlı istiyor canım aliyorum 2 kaşık yiyorum tatlıyı beğenmiyorum çöpe gidiyor. muz, bal ve 1 günlük (kaçamak) 80gr çikolata ile krizi geçtim sanırım. fazla hareket de yapamadım bu hafta. yarıon sabah kalkıp spora çıkacağım inşallah. -tatlicadiarzu- ne olacak bu halim bilmem -tatlicadiarzu-
sağol şekerim de sen ne yaptın böyle cidden bal,muz,çikolata...1 yıllık tatlını tüketmişsin :mymeka: neyseki farkındasın hatanın bu hafta daha sıkı tut bolbol spor yap tamam mı şekerim yenilme hain tatlılara! :enbuyukkk:

sağol şekerim de sen ne yaptın böyle cidden bal,muz,çikolata...1 yıllık tatlını tüketmişsin :mymeka: neyseki farkındasın hatanın bu hafta daha sıkı tut bolbol spor yap tamam mı şekerim yenilme hain tatlılara! :enbuyukkk:

Günaydın tatlım.. 1 yıllık tatlı tüketmişim haaa :1shok: Dün akşam kabak lifiyle bol bol keselendim. Süründüm lahana yağımı accık egzersiz yaptım. Bugün güne erken başladım 1fincan bitki çayı, 1 kasede sade confleks yedim. Çantama elmamı da koydum geldim işe. Ara öünde elma ve kraker atıştıracağım. Bu hafta sıkı tutmalıyım kendimi.. kaydirigubbakcemile2

merhaba arkadaşlar.yazdıklarınızı okuyunca öyle sevindim ki anlatamam.bende de stepper aleti var ve çocuk odasında bi köşede atılı duruyor.ama bugünden itibaren başlıycam ben de.bugün diyete de başladım zaten.inşallah kurtuluruz bu kilolardan.aslında yürüyüş çok iyi oluyor ama benim bebeğim var ve çıkamıyorum istediğim gibi.iki sene önce yürüyerek 2 ayda 10 kilo vermiştim ama sonra hamilelik falan girdi araya.18 kilo aldım.8 verdim 10 kaldı.stepper işe yararsa çok mutlu olucam gerçekten..

Aramıza hoşgeldin. Evde stepperın varsa dışarı çıkmana gerek yok bebiş uyudukça çık tepesine az az olsa günde arasıra çıksan 5 dk yapsan verirsin kiloları sengözlerimebaksanab kaydirigubbakcemile5

Günaydın tatlım.. 1 yıllık tatlı tüketmişim haaa :1shok: Dün akşam kabak lifiyle bol bol keselendim. Süründüm lahana yağımı accık egzersiz yaptım. Bugün güne erken başladım 1fincan bitki çayı, 1 kasede sade confleks yedim. Çantama elmamı da koydum geldim işe. Ara öünde elma ve kraker atıştıracağım. Bu hafta sıkı tutmalıyım kendimi.. kaydirigubbakcemile2

evet aynen aynen böyle sıkı tutmalısın kaydirigubbakcemile5

X