Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

maalesef insanlar bazen çok acımasız olabiliyorlar!!çok ötü olabiliyorlar!!çok şükür ben böyle şeylerle karşılaşmadım çevremde de görmedim bu tür şeyler.ama bunun sana motivasyon vermesi güzel bir de bu yönden düşün canım.ben çarşamba başlıyorum istersen beraber başlarız

Ne güzel uzun boyun varmış. :) Bir de sen zayıfladıktan sonra ne derler kim bilir; hatta nasıl bakarlar? Bunu düşün yeter. Sonra kimse tutamaz artık seni.

ewet insanlar gerçekten çok acımasız sonuçları düşünmeden konuşuyorlar.ben zaten bugunden başladım tatlım ama beraber götürmek ve birbirimize destek olmak için ben varım:) umudum isteyen herkes gibi bizlerde ideal kilolarımıza ulaşalım sağlıkla inşallah...

Ne güzel uzun boyun varmış. :) Bir de sen zayıfladıktan sonra ne derler kim bilir; hatta nasıl bakarlar? Bunu düşün yeter. Sonra kimse tutamaz artık seni.

tatlım teşekkür ederim.aslında senin yazdıklarında beni çok motive etti.bunun içinde ayrıca teşekkür.sen epey yol almışsın bu konuda daha da devamını diliyorum.

tatlım teşekkür ederim.aslında senin yazdıklarında beni çok motive etti.bunun içinde ayrıca teşekkür.sen epey yol almışsın bu konuda daha da devamını diliyorum.

Rica ederim :) Hep beraber son noktayı koyacağız bu işe

Son düzenleme:
Moralim çok bozuk bugün diyetisyenime gittim 2 aydır 1 gr ne veriyorum ne alıyorum bir türlü çare bulamadık diyetisyenimin lisyesi dışına kesinlikle çıkmıyorum.. Ama kiloda veremiyorum doktoruma dedim ben listenin dışına hiç çıkmıyorum diye oda sabahları 1 saat yürür dedi ama zaten ben her sabah 6 kilometre yolu 45 dk da yürüyorum napıcam bilmiyorum... Birde işyerinden bir arkadaşım az önce bana ayyy sen hamile kalırsan kim bilir nasıl şişman olursun dedi çok üzüldüm moralim çok bozuk :95:

etrafta patavatsız insandan çok ne var cnm.hiç yakılma sen onlara ...sana tavsıyem bı diyetısyene degıl de doktora gıtmen sonucta dıyetısyenler doktor degıl bılıyosun ki...tam bılmıyorum ama endokrınolojiye gözukmelısın neden kılo veremedıgın ancak bu skeılde ortaya cıkar.yoksa herkes dıyetısyenlık yapabılır artık herkes bırer dıyetısyen cnm..o sebebple mutlaka endokrın uzamnına görünmelısn......

Tşk ler canım endokline gözükmek hiç aklıma gelmemişti... Birde ben buralarda çok büyük bir hastanenin diyet bölümüne gidiyorum neden acaba beni endokline yönlendirmediki bu kdadın... Kafama takıldı şimdi?

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar
bu sayfaya yazdıgım mesajın üstünden bile 3 hafta gecmiş daha dun gibiydi oysa....
bence de asıl önemli olan motivasyon...
ben diyetisyen kontrolundeydim ama nedense bir turlu kilo veremedim be bugun son kez randevuma gittim...
ama umutsuz değilim sadece belli kalıptaki diyet listelerine uyamıyorum ve anladıgım kadarıyla ne kadar cok hareket etsem de az geliyor arttırmam lazım...
ama su 2 ayda ogrendiğim birşey vardı ki yemekten kısarak kilo verilemeyecegi(en azından bnm için)
cunku bn de kilo aldıkca insanlar kilo vermek istiyorsan bogazını kıscan baska yolu yok dedikçe zaten az yemeye eskiden beri alışık olan ben daha da kısıyordum... ve ister istemez vucudum her yediğimi depoluyordu... daha da kilo alıyordum... daha az yiyordum... yine kilo alıyordum... bu boyle kısır dongu haline gelmişken ben diyetisyenden 6-7 ogun yiyerek kilo verilebilecegini ve metabolizmayı canlı tutmayı ogrendim....
buraya uye olmak zaten motive olmak için bir vesile...
yarından itibaren kendi basıma kilo verme surecine girecegim inşallah da hedefime ulaşacagım...
hedefim şimdilik 8 kilo... onu verdikten sonra belki tekrar diyetisyene gitmeye baslarım...
kısaca arkadslar, sorun beyinde cozuluyor... ben az kilo vermiş olmama ragmen umutluyum ve bu uzun sureci beraber atlatacagız eminim ve burdan başarı hikayelerimizi paylaşıp bizden sonra bu siteye girenlere örnek olacagız...
sorusu olan varsa her zaman gerek burdan gerek özelden msj atabilir, her konuda özellikle diyet-beslenme konusunda yardımcı olabilirim...
sevgiyle kalın...

slm kızlar:)))))))))
ben de bugün başladım:)))))))))87.5 kiloyum,boyum 1.68.ilk hedef mart ayına kadar 68 kilo olmak.ikinci hedef 58e inmek haziran temmuza kadar:)))
hadi bakalım birbirimize destek olalım,kurtulalım şu yüklerimizden:)))))))))

Tamam o zaman ne güzel anlaştık:))ben 5 ekim çarşamba başlıyorum.boyum 1.68,kilomu o gün tartılıp yazıcam buraya:))birbirimize destek oluruz canım:))bu arada yaşım da 30.sen kaç yaşındasın???

sanıyorum ki sende bugün başladın.benimde boyum 1,70 kilom 101 oldu:) (1 kilo vermişimde )benim yaşım 28.öncelikle benim ilk hedefim yol sonuna kadar 10-15 kilo arası vermek.daha sonra yaza doğru daha da çok inşallah.

evet canım ben de bugün başladım:))))yolumuz uzun ve birbirimize destek olmamız gerekiyor,malum zor bir süreç:18:ben de mart ayına kadar 68 olsam bi(martta doğum günüm de öyle bir hedef koydum kendime)sonrasında da 58e kadar düşmek istiyorum.6 yıl önceki kiloma:)))
ben de 30 yaşındayım ve ilk ciddi deneyimim olacak bu inşallah başarırız canım

herhangi bir kıyafetimin artık biraz bile bol geldiğini görsem arkası geliyor

benide eşimin akrabaları ramazan bayramında çok rencide ettiler daysı bana akasya durağındaki çaycının karısı gibisin dedieşimde zayıf çok zorumagittionlar güldüm ama yengeleri felanherzaman kiloma takarlar kendileri zayıfmış gibi ramazamn bayramında buyana rejim yapıyorum ama dayanamdığım zamanlarda oldu ama hementoparlıyrum 3 kg verdim inşallah geriside gelir önümde baya bi vermem gereken kg var 25kg kadar

keşke benide gaza getiren birşeyler olsa.. sadece üzülüyorum ,moralim bozuluyor, sonrada oturup daha çok yiyorum . ben ne biçim bir insanım yaaaaa...:2:

aynen canım bendede aynısı ama bukez kararlıyım.
banada sosyete pazarında densızın bırı (25 yasındayım)abla gelll gelll buyuk bedene gel dıye arkadaslarımın yanında seslendı yerın dıbıne gırdım

son olarakda ıstedıgım sıyah kotlar tum magazalarda dar paca olunca erkek reyonundan genış paca almak zorunda kalısım

beni motive eden , oğlumun videosunda kendimi görmem oldu, yumuk yumuk ellerim,gıdım vs..hiç de sevimli değildi..
bu arada yukarıda dr un verdiği cevaba hem güldüm hem de kızdım..

Arkadaşlar ben de 1.71 boyundayım ve 72 kiloyum.aslında orantılı bir vücudum var.omuzlarım geniş, kollarım , belim incedir.Üst kısmım gayet hoş ancak basenlerim ve üst bacaklarımda fazlalıklar var.ve ben kabin memuru, yani diğer bir deyişle uçuş hostesi olmak istiyorum.bunun için de havayolu firmasının koyduğu boy ve kilo kriterlerine uymam gerekiyor.bu kural gereği ben en fazla 65 kilo olabilirim.geçenlerde çok istediğim bir firmada mülakatlara gittim.ingilizce sınavından tek 100 alan kişi olarak birinci oldum ancak gelgelelim ikinci aşama olan boy kilo ölçümünde 7 kg fazlam olduğu için elendim o kadar üzüldüm ki.

kilo fazlam sebebiyle elendiğimi söylediğimde kimse inanamadı bana.çünkü boyum uzun olduğundan ve hatlarım düzgün olduğundan kilomu hiç göstermiyorum.72 kg olduuma kimse inanamıyor.ama işte kemiklerim mi iridir nedir kiloya vurunca böyle. bu işi yapmayı çok istiyorum.yabancı dilim çok iyi seviyede ve allaha şükür gayet hoş,alımlı, kısacası tam bir hosteste olması gereken özelliklere sahip biriyim gelgelelim şu 7 kiloyu bir türlü veremiyorum.

bugün benim için bir dönüm noktası olur umarım ve ben de inş günün birinde istediğim mesleği yapabilirim.

İnşallah canım neden başaramayacaksın ki? Bende sabahtan beri başarı öykülerini okuyorum. Birlikte başarır bizde yazarız inşallah:26:

hemen eski kıyafetlerimi çıkarır ,tek tek giyer bakarım hala içine oluyormuyum diye :))
olmuyorsam hemen yarın diyete başlarım :)))

İnşallah canım neden başaramayacaksın ki? Bende sabahtan beri başarı öykülerini okuyorum. Birlikte başarır bizde yazarız inşallah:26:

aslında burdaki başarı öykülerini okuyunca, hele ki tam 50 kg veren arkadaşı görünce benimki hiç başarılmayacak bir şey değil.7 kilo alt tarafı.ama insan yemeyi çoook sevince ve aileden gelen sağlam bir mutfak kültürü olunca bu iş çok zorlaşıyor.hatta şu kadar diyeyim, bizim 4 kişilik ailemizde en zayıf kişi benim ve 72 kiloyum ve bundan önce her diyete başladığımda amaaan sen zaten zayıfsın ne gerek var diyete hasta olacaksın kansız kalacaksın vs deyip beni bir şekilde etkilediler.ancak artık bu yanılgıdan çıkmak istiyorum.istediğim işi yapabilmek istiyorum.

demek ailemden bana diyet anlamında destek yok, o zaman dedim ki ben de bu forumdan benim gibi kilo vermeye hevesli arkadaşları bulurum , onlarla paylaşımda bulunup destek oluruz birbirimize =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…