Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

canım bi tavsiye de ben vereyim diyete başladım diye zırt pırt tartının üzerine çıkma hatta elinden geliyorsa bir hafta boyunca hiç çıkma motivasyonun bozulmasın. motivasyon demişken göbeğine basenine çok fazla odaklanma onlar hiç yokmuş gibi davran görmezden gel. olayı kafanda bitirirsen gerisi kolay

canım şaka yollu mu söyledi ciddi ciddi mi. bana kalırsa ben 60 cm beli hiç çekici bulmuyorum. benim samimi olduğum erkeklerin çoğu da 38 beden kızların 36dan daha çekici olduğunu düşünüyor. üşenmedim sordum tek tek hepsine. bence boşuna kendini hırpalama belin 67 hadi daha da inmek istersen 65 olsun yeter bence. sonuçta türk erkeği dolgun seviyo. hatta ayıptır söylemesi zayıf kızın yatakta kemikleri batar bile dedi bir arkadaşım. zayıflık güzellik kıstası değil yani.

tontoncan'a katılıyorum. yalnız tontoncan kendine başka bir nick bulsana valla tontoncana katılıyorum derken bile utandım. sen tontoncan olmayı baştan kendin kabul etmişsin o yüzden başkalarının sözlerine hiç kızma yani. sana tavsiyem kendini tontoncan olarak görmemen. kilolarına odaklanma onlar yokmuş gibi davran görmezden gel. kendini güzel hayal et. emin ol faydasını göreceksin.

Sana katılıyorum. Yeterince inansak göz rengimizi, burun şeklimizi, her şeyimizi değiştirebiliriz aslında Şimdi şüpheyle yaklaşılıyor ama gelecek yılların hayat felsefesi ve gerçeği bu olacak. Benim de sadece inanarak kilo verdiğim zamanlar oldu. Ama son zamanlarda yine takmaya başladım ya Yapmam gereken şeyi hatırladım sayende

canım eminim bi çok zayıf kadının seninki gibi kendilerini seven erkek arkadaşları yoktur. buna rağmen hala kendilerini senden üstün görüyorlarsa zavallılıklarındandır. sen en kıymetli şeye sahipsin çok şanslısın. umarım hep mutlu olursun ve hedefine ulaşırsın. darısı bize bu arada

secret kitabını okumuş muydun canım ordaki felsefe. ben kitabı okumadan önce kilo vermiştim zaten farkına varmadan uyguladığım yöntemi kitapta okuyunca baya şaşırmıştım

senin senden iki yaş büyük ablan senden zayıfmış benim iki çocuk doğurmuş 45 yaşındaki annem benden zayıftı. hiç annene çekmemişin diyorlardı. zayıfladım çok şükür. şimdi herkes nihal tıpkı annesine benziyor diyor.

İyi dileklerin için teşekkürler :) Artık takmıyorum insanların tavırlarını... Zaten eskisi gibi takılacak bir tavır da kalmıyor. Çünkü her şey değişiyor. Sokakta yürürken erkekler olsun kızlar olsun herkesin bakışları değişiyor. Küçümseyerek ve acıyarak bakan kızlar imrenerek bakmaya başlıyorlar, arkadaşın olmaya çalşıyorlar. Dalga geçerek bakan erkekler dikkatini çekmek için her türlü kuru yapıyorlar. Ama bu tam olarak bir sevinç kaynağı da olmuyor; çünkü anlıyorsun ki insanlar iki yüzlü. Sevdikleri ya da sevmedikleri şey aslında sen değilsin bir bakıma...

Çocuklukta ya da ergenklikte insan sözlerin arkasındakini göremiyor, yani neden söylendiğini... Ama ben şimdi görebiliyorum. "Şişko, sıska, kepçe kulaklı, çarpık bacaklı, yamuk burunlu" diye insanlarla dalga geçen kişilerin asıl kendi durumları vahim oluyor. İçlerinde sakladıkları tüm o travmalar, özgüvensizlikler... Bir başkası dış görünüşünü değiştirebilir ama o kendini değiştirmediği sürece ömür boyu kendiyle yaşayacak ve kendini sevemeyerek yaşayacak. Başkasını herhangi bir nedenle küçümseyen hiçbir insanın sağlıklı bir psikolojiye sahip olduğuna ve kendiyle barışık olduğuna inanmıyorum. Artık herkes karşıma çıkıp bana istediği hakareti edebilir, bu tarz insanları dikkate alıp üzülecek zamanları geride bıraktım çünkü insanların davranışlarını düşünecek çok zamanım oldu.

Bu da bir motive kaynağı aslında... O bizle dalga geçen insanlar, bize laf söylerken aslında kendi gizli komplekslerini geçiştiriyorlar, bunu kendilerini tatmin etmek için yapıyorlar. Diyelimki bu insanın karşı komşusu zengin, o fakir. Bu durum ya onun dikkatinden kaçmıyor, ya da komşusu fakir olduğu için onla dalga geçip onu eziyor. Ne oldu şimdi? Bu kişinin egosu incindi. O da kendini güçlü hissetmek için gelip "Sen şişkosun o yüzden de çirkinsin, bense zayıfım ve bu yüzden senden çok daha güzelim." diyor. Peki kime diyor; aslında kendine diyor tabi ki... Ama o kendi incinmişliğini tatmin etmeye çalışırken arada biz de inciniyoruz. Ailesinden şiddet gören kişileri düşünün... O da aynı yere varıyor işte. Yani kendilerini güvende ve güçlü hissetmek için başkalarıyla dalga geçiyorlar. Bilmiyorum ya, bu açıdan bakınca "Onlara da yazık." diyesi geliyor insanın ama içimizde öyle yaralar açıyorlar ki onlara sempati duymak zorlaşıyor.

Böyle işte, biraz fazla konuştum galiba :)

secret kitabını okumuş muydun canım ordaki felsefe. ben kitabı okumadan önce kilo vermiştim zaten farkına varmadan uyguladığım yöntemi kitapta okuyunca baya şaşırmıştım

Bu felsefeyi KK'de "secret" diye görüyorum hep. Ama ben ilk 15 yaşındayken "%100 Düşünce Gücü" adlı bir kitapta okumuştum. Orda psikojenez diye geçerdi. Son yıllarda bayağı konuşuluyor. Konuşulması çok iyi aslında ama hala bir çok insan tarafından reddediliyor. Bu secret dediğin kitabın adı mı? Yazarı, yayınevi nedir? Ona da bir bakmak isterim.

boy 175 kilo 80 ve acayip iri görünüyorum.kilolarım üst kısmımda lokalize ( göbek bel sırt kollar yüz) erkek gibi yaniiii dışarı çıkmak istemıyorum. fotoğraf çektirmek istemıyorum.kilo ile kompleksim olduğunu çevreme çok belli edıyorum.bunu da gördüklerinden üstüme çok geliyorlar.( özellikle çevremdeki kadınlar ıyyy nefret ediyorum ozaman onlardan) veeeee zayıf olmak istiyorum. zayıfff zayıffffff zapzayıffffff :95: bana destek olunnnnnnn bende size tabiki

Sana destek oluruz tabi ki... :) Ama lütfen zapzayıf olmak isteme ve de karamsar değil, iyimser olmaya çalış. Karamsar olarak sadece kiloları başımıza daha fazla bela ediyoruz.

Sana destek oluruz tabi ki... :) Ama lütfen zapzayıf olmak isteme ve de karamsar değil, iyimser olmaya çalış. Karamsar olarak sadece kiloları başımıza daha fazla bela ediyoruz.

tamam biraz balık etlide olabilir haklısın pozitif pozitif pozitiffffff

tamam biraz balık etlide olabilir haklısın pozitif pozitif pozitiffffff

:) Destek çok önemli ya... Forumda kilo aralığına göre "beraber zayıflayalım" başlıkları var. Ya da günlük de yazabilirsin. Ya da orda burda biz bize takılırız Olumsuz konuşanlara kulaklarını tıka yeter.

kızlar selam,benim de desteğe çok ihtiyacım var.çok kötü durumdayım(sanırım 88/90 kilo civarındayım boyum da 1.68.25li yaşlarıma kadar hep inceydim sonrasında fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar geçirdim ve işte bu hallere geldim.
fiziksel rahatsızlığım geçti çok şükür.fakat panik atak hastası olduğum için hala ilaç kullanıyorum,doktorum bir kaç aya kadar bu ilaçlardan kurtulacağımı söylüyor,çünkü bu ilaçlar da kilo yapıyor maalesef
ben yine eski günlerime dönmek istiyorum en azından 68 kiloya düşsem bile dünyanın en mutlu insanı olucam.hayatımda öyle ciddi anlamda diyet yapmadım.aslında diyet kelimesinden de hoşlanmıyorum.biz sağlıklı beslenme diyelim:)))artık gerçekten bunu istiyorum ve sizlerin de desteğiyle başarıcam inşallah!!!
5 ekim çarşamba günü benim maratonum başlayacak ve sizleri de yanımda görmek istiyorum ilk hedefim ayda 6 kilo!!bilmiyorum çok mu bu hedef ama kilom çok olduğu için sanırım 6 kiloyu 1 ayda verebilirim:))))))))))))))))))))
sizi seviyorum:)))))))))))))))))))))))

Çok kararlısın, ne güzel :) Neden 5 Ekim, daha erken değil? Doktor, diyetisyen mevzusu falan mı? Eğer ağır rejim yapmayacaksan 6 kg çok fazla gibi geliyor bana... Ama ilk ciddi başlangıcın olacağı için 3-4 kilo verebilirsin diye düşünüyorum.

slm canım,5 ekim diye kafamda tasarlamıştım o yüzden:))özel bir nedeni yok yani:))kendimi o tarihe kilitledim:))bir de biraz araştırma yaptım diyetisyenler diyete hafta başı yani pazartesi başlanmaması gerektiğini söylemişler.şöyle ki;hafta sonu karbonhidrat ihtiyacımız daha çok oluyormuş ne kadar hafta sonuna yakın başlarsak o kadar iyiymiş,hatta cuma en idealiymiş.ama ben çarşambaya kilitledim kendimi:)))))

Anladım :) Başarılar sana o zaman, takipteyim

yazdıkların o kadar içten geldiki tamamen beni yansıtmış sanki.bende 28 yaşında 102 kiloyum 1,70 boyum.ve acilen kilo vermeliyim yoksa hem fiziki hemde ruhsal yönden hastalanacağım.

birde işyerinde bi kaç kişiye sinir oluyorum.bizim serviste bekar bi tek sen kaldın herkes bu yaz evlendi diyorlar. hatta seni oğluma (10 yaşında) alayım bari diyen f..... abla sırf sana inat ZAYIFLAYACAĞIM.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…