Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

"Bedenimin ideal kilosuna ulaşmasına izin veriyorum..." bu sözü aklınıza geldikçe art arda söylediğinizde psikolojik olarak zayıflamaya meyilli oluyormuşsunuz.. :)

10 gün önce eşimle bana pantolon almaya gittik (hiçbir pantolonum üzerime olmadığı için). Tüm avmyi baştan aşağı gezdik, bütün indirimlere baktım. İnanırmısınız sadece benim bedenim 1 pantolon bulduk, o da çok kötü oldu. çok güzel pantolonlar var indirimde ama hepsi ufak ufak. O gün sinirlerim bozuldu, pantolon almadan çıktık. Eşimde beni gaza getirdi, birlikte diyete başladık. Akşamları yürüyüşte yapıyoruz. Bu sefer çok kararlıyız, işallah kilo vereceğiz.

selam kızlar..2011 de kuzenim nişanı vardı elbise bakmaya gittik annnemle bu arada 73 kiloydum.. 42 beden..bayanın biri baktığım elbiseye size olmaz..bizim mağzada size uygun abiye elbise yok dedi..birazda dalga geçerek..çok alındım..ve o gün elbise bulamadık..annemim büyük beden baktığı mağzaya gittik oranın en küçük bedeninden almak zorunda kaldım..canım çok sıkıldı..neyse nişandan sonra fotolara baktım..şok oldum yuh dedim kendime..ben hayatım boyunca hep zayıftım..ve kilo almak için uğraşırdım..nişanlımdan ayrıldıktan sonra fena dağıtmıştım..hemen araştırdım bir diyetisyen buldum..2012 mayısta düğünü vardı kuzenimin o zamana kadar 10 kilo verdim..63 oldum..herkes düğünde görünce beni çok şaşırdılar..ve straplez dar bir elbise ile çıktım karşılarına..tabi sporda yaptım düzenli..10 kilodan daha fazla vermiş gibi görünüyodum..1 sene geçti hala aynı kilodayım..bu arada demir eksikliğim çıktı..1 senedir ilaç kullanıyorum..diyetisyen demir eksikliğin varken kilo veremezsin demişti hakkaten öle oldu..şimdi ilaçlarım bitti..demirin yerine geldi..bir 5 kilo daha vermek istiyorum..sporu hiç bırakmadım..hala kontollü yiyorum..tekrar ipleri ele alıp son 5 kiloyuda vericem..kendimi hep şöle motive ettim..ben bunu başarabilirim kilo verebilirm..bunu başaran bi sürü insan var ben neden başarmayayım onlardan neyim eksik dedim..hep olumluyu örnek almak lazım..başaramayanları değil..ve bunu kendi bedenimize borçluyuz..allah bize bu bedeni sağlığımızı vermiş..bizde bu bedene iyi bakmalıyız diye düşünüyorum..birde şunu söledim kendime..hayatında sevipte yemediğin birşey var mı?cvp yok istediğim her türlü abur cuburu fazlasıyla yedim..artık kızım senin bunlara ihtiyacın yok aç gözlülük yapma kendine dedim..

Son düzenleme:
olmayan kotlarımı deniyorum her sabah kalktığımda ve gün be gün dahada yaklaşıyo düğmeler birbirine.işte bundan güzel bi his yok şu an benim için.

Vücut yağ kemik oranımı ölçtürdüm bugün,48.8 kilo kemik,32 kg yağ çıktı :-D 32 kg yağ ne demek yahuu o andan itibaren fenaa hırslandım

keşke benide gaza getiren birşeyler olsa.. sadece üzülüyorum ,moralim bozuluyor, sonrada oturup daha çok yiyorum . ben ne biçim bir insanım yaaaaa...:2:

2 yıl önce gecenin 3.37 sinde böyle bi topiğe yorum yapan insan ancak benim gibi bi insan olabilir üzülme biz kötü değiliz sadece iradesiziz ya hep ya da hiç mantığı değişebiliriz zira değişmeyen tek şey değişimin kendisi sağlıcakla :)

ah papatya ah ya ben ne demeliyim kendime

Kendimce geçerli bir yöntemim var :))
Geçen sene üniversite için yaşadığım şehirden farklı bir şehire gittim. Orda bir kız yurdunda kaldım. Üniversiteye başladığımda 75 kiloydum boyum da zaten kısa olduğu için iyice yuvarlak bir görüntüm vardı. Daha önce de kilolarımla takıntılıydım(kendimi bildim bileli şişmandım) ama üniversiteye geçince nedenini bilmediğim bir şekilde daha çok taktım kafayı ve kendimi 'İsveç Diyeti'ne vurdum. Oda arkadaşım da şişmandı ve beraber 2 gün yapıp bırakıyorduk 2 hafta sonra tekrar başlayıp yine 2 gün yapıp bırakıyorduk. Aylarca böyle böyle saçmaladık. Sene sonlarına yaklaşmıştık ve ben tartıldığım da 68 kiloydum. 7 kilo vermişim ama kesinlikle isveç diyetinden değil. Yurtlarda evde ki gibi çok yemek yiyemiyosunuz elinizin altında sürekli abur cubur olmuyor ve başka şehirde olduğunuz için daha çok hareket ediyorsunuz evde ki gibi yayılamıyorsunuz yani aslında aylarca bir şey yapmadan 7 kilo vermişim. Mayıs ayında bir iş teklifi aldık(biz yurtta 5 yakın arkadaştık) bu iş Ege de turistik bir yerdeydi, yatılı bir işti. Oraya gittiğim de 68 kiloydum ve tam 3 hafta sonra( en en fazla 1 ay sonra) 55 kiloydum!!!!!!
Düşünüyorum da aslında 1 ayda bu kadar hızlı kilo verecek bir şey yapmadım. Günde bir kaç bardak su içiyordum sadece susayınca. İş masabaşı gibi bir şey sayılırdı ama rahat bir iş olduğu için sürekli gezmeliydi yani çalışma saatlerimin çoğu ayakta geçiyordu aslında, hareket baya vardı. Yemek konusuna gelince sabah bildiğimiz düzgün kahvaltı, öğlen işte sadece çorba içiyordum akşam da yine işte çorba ve yoğurt yiyordum.Yani aslında her gün yoğurt ve çorba yiyordum. Hiç acıkmıyordum iştahınm hiç olmuyordu. Bunun dışında da yaptığım hiçbir şey yoktu ve ben ömrümde ilk kez 55 kilo olmuştum ::)) Cidden kendimi çooook beğeniyordum. Bir ara işten izin alıp yaşadığım şehire gittim ve kazandığım paranın çoğuyla güzel güzel kıyafetler aldım(mağaza gezerken o güzel kıyafetlerin içinde hayal ederdim kendimi önceden ama alamazdım çünkü biliyorum yakışmazdı) artık en büyük zevkim alışveriş olmuştu elime para geçtikçe kıyafet alıyordum :))) Benimle birlikte orada çalışan diğer 4 arkadaşım benim aksime kilo alarak dönmüşlerdi üniversiteye. En güzel yanlarından biri de yaşadığım şehire döndüğüm de herkesin yaşadığı büyük ŞOK :)))
Şu son 1,5 - 2 ayda baya kilo aldım kullandığım ilaçlardan ötürü. Ama zayıflık hissini bir kere yaşadım tavsiye ederim mükemmel bir şey =)) ve bir daha olması için elimden geleni yapacağım :)))
Şu an uzun uzun anlattım yaşadıklarını ama kısaca bu yaz çekildiğim resimlere bakarak motive oluyorum kızlarr :))

olmayan kotlarımı deniyorum her sabah kalktığımda ve gün be gün dahada yaklaşıyo düğmeler birbirine.işte bundan güzel bi his yok şu an benim için.
benimde ölçüm ve motivasyonum eski kotlarım oldu ve nihayet 1.5 ay gibi kısa bir sürede içlerine girmeye başladım ama okadar bu hafta belide kapandı sadece ayakta durabiliyorum hareket etmek ne mümkün kaldı 8 kilo ama bir ay önce bacaklarımdan yukarı bile çıkmıyor du bu bile büyük başarı benim için hepimize kolay gelsin

Aşık oldum.. Çocukken kilolu biri değildim daha sonrasında yaşadığım zor olaylar yüzünden onlarca kilo aldım. Yıllarca da onlarla yaşadım, artık verebilmemin olanaksız olduğunu düşünüyordum. Sayısız diyetisyene spor salonuna gittim ama istek olmadan hiçbir şey olmuyor işte. Geçen sene de biriyle tanıştım facebooktan. Aşık oldum. Kaybetme korkusu insana her şeyi yaptırır diyorlardı da inanmıyordum. Daha hala buluşmuş değiliz ama 11 ay oldu. 1.5 ayda sadece kendi çabalarımla ve sağlıklı olarak 15 kilo verdim, hala da vermeye devam ediyorum. Beni bırakacak korkusu, sevdiğini kaybetme korkusu mahvediyormuş insanı. Hayatta kilolarım hariç her şeyimi kaybetmiştim, ama onu kazanmak istedim. Sayesinde de kilolarımı kaybettim. Şuan bilmese de ona binlerce kez teşekkür ediyorum. Onu seviyorum.

vücuttaki fazlalıklar deyince aklıma margarin hesabı geliyor.
1 kg fazlalığınız varsa 1kg=4 adet margarin demek.heleki 15-20 kg fazlalığınız varsa benim gibi şaşıp kalırsınız.sırf bunun için markete gidip 20 küsür fazlalığımın kaç koli margarin yaptığına bakmıştım.
ayrıca son aylarda dizimde menüsküs çıktı.anladımki fazlalıklarım bacaklarıma aşırı yük binmesine neden oluyor diyete başladım.10 kg verdim şükür.bi 10 daha versem süper olacak.şimdiden hafiflemiş hissediyorum kendimi.
kocam da eskisi gibi tombişim falan diyemiyor.
geçen gün bir alışveriş merkezinde bir mağazaya girdik eşimle, dedim ki tuniklere bir bakayım.meğer büyük beden mağazasıymış.kız dedi kimin için bakıyorsunuz.kendime dedim.kız burası büyük beden 44 bedenden başlıyor size uygun değil deyince acayip motive oldum

Ben marketteydim ve bir çocuk kasiyerin yanında bana büyük kadın gibi olmuşsun boya bak dedi.hafiften gözlerim doldu ve eve giderken dedimki ''ALLAHA yemin ederim zayıflayacağım''dedim.o gün başladım diyete tam 83 ten 65 e düştüm hemde 2,5 ayda :)

Bende yaklaşık 1 saattir elimde tostla bu motive yazilarini okuyorum.Bircok kez diyete basladim biraktim hatta burda konu actigim bile oldu.Bugünlerde bana bir depresyon geldi.Depresyon sebebimde su okulda hoslandigim cocuk bir baska kizla gozumun onunde birbirlerine sariliyo.Kiskancliktan soylemiyorum yanlis anlamayin ama kiz guzel degil.Sadece coooook guzel fizigi var. 175 boy 50 kilo ee fizigi guzel olunca kizin kendine olan ozguveni de tam bende yaninda kendimi böcek gibi hissediyorum.Insanlarin bu zamana kadar soylediklerinden hic bahsetmiyorum bile size.Bir arkadasimiz sey yazmis ya hani gercekten fikrinizi almaya,sizle konusmaya bile tenezzül etmiyolar.Bunu en iyi yasayan anlar.Kendi kafamda buyutuyomusum gibi dusunmeyin lutfen gercekten dedigim gibi gercekten yasayan anlar.Zayif arkadaslarim luks magazalarin indiriminde 10 liraya bile bluz bulabiliyoken benim anca 50-60 lira harcamam gerekiyo.Bu durum cok sinirimi bozmaya basladi artik.Sirf hoslandigim cocuk icin baslicam cunku o kiz o cocugu gercekten haketmiyor.ozur dilerim arladaslar uzun yazdim baya

Ayy cok tatlisiniz..:) okurken iste benden bir tane daha dedim..

Youtube'daki sağlıklı yaşam videolarını izlemek oldukça motive ediyor. Özellikle what I eat in a day (bir gün içinde neler yiyorum) tarzı videolar pratik ve farklı tarifler verdiği için kilo vermek sıkıcı değil tam tersine zevkli bir hale geliyor:) Bir de clean eating yani temiz beslenme videoları var bunları izledikçe paketli hiçbir ürüne el sürmüyorsunuz. Tabii videolardaki kızların spor ve yeme alışkanlıklarını görmek baya heveslendiriyor sadece diyet anlamında değil genel olarak sağlıklı beslenmeye itiyor sizi:)

1 yıldır beraber olduğum erkek arkadaşımla beraber ortaya bi iddea attık ve büyük bi ceza koyduk kaybedene sonu güzel 1 ayda 7 kilo verdim ve ben kazandım

Ayyy çok merak ettim sonucunu baya bi zaman geçmiş üstünden ama ne oldu sonra mesaj attı mı? :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…