Zayıflamak İçin Motive Eden Söz ya da Olaylarınız Neler?

Hala motive olamadım demekki yeteri kadar rencide olmadım henüz :2:

arkadaslar son mesajımdan bu yana yazılanları okudum... ben 2 hafta oldu diyetisyeni bırakalı ve istediğimi yiyorum.... acıkcası diyet moduna girmedim kısaca... ama aynı kilodayım hatta 1-2 kilo eksik bile gosteriyorum... bu da bana hala umut etmek için sansım olduguna dair gerekli motivasyonu saglıyor....
yarın ben de baslıyorum daha saglık bir yasama merhaba demeye... sizleerle beraber eminim buradan paylaşacagız başarılarımızı... belki yuzyuze tanısmıyoruz ama amac aynı olunca insan kendini kırk yıllık dostuyla konusuyormuscasına yakın hissediyor...
hepimize bu surecte basarılar birbirimize dua edelim..... biran once herkes istediği kiloya gelip amacına ulaşsın... bu yeni bir iş yeni bir aşk ya da sadece kendine yeniden guven geliştirme bile olabilir.... kısacası sertab erenerin dediği gibi: "kendime yeni bir ben lazım" :))))))))))))))))))))))))))
sevgiler....

Kızlar yazdıklarınızı okudum gerçekten hepsini bende yaşadım eşim hiç bir şekilde kilomu sorun etmez
Geçen sene akrabamızın düğününe gittim kimse yüzüme karşı çok kilo almışsın gibi laflar edemez bilirler hemen cevabını vereceğimi ama arkamdan balina gibi olmuş demeleri benim çok zoruma gitti inanın 48 bedenden 2 ay içinde 40 bedene düştüm.Arkamdan laf edenler eltilerimdi beni görünce şoook oldular nasıl verdin ne yaptın demeye başladılar bende güldüm sadece şuan yine 46 bedene çıktım ama 2 haftadır diyetteyım 6. takım da arkadaslarla hep beraber zayıflıyoruz gelmek isteyen olursa beklerizz

Bu başlığı görünce dayanamadım, içimi dökmek istedim ben de...

Küçüklüğümden beri kiloluyum. Hayatım boyunca en zayıf halim 60 kilo oldu. O da çok sürmedi zaten hemen üstüne kilo almaya devam ettim.

Daha çok küçüktüm, ilkokula gidiyordum sanırım, başımın etrafında arı dolanıyordu, dayım "sen besili olduğun için arı sana geliyor, besili inek gibisin" demişti. Düşünün bu olayın üzerinden yıllar geçti ve ben hala unutmadım.

Ortaokul ve lise yıllarım hep kilolu geçti. Erkekler tarafından hiç beğenilmedim. Arkadaşlarım hep zayıftılar. Herkes onları beğenirdi. Bense beni neden beğenmiyorlar diye gizli gizli üzülürdüm. Oysa çok güzel bir yüzüm var ama genelde fiziğe bakılıyor ne yazık ki.

Bayramlarda akrabalara giderdik, hep benim kilolarım konuşulurdu. Başarılı bir öğrenci olmama rağmen kimse bundan söz etmez hep incitirlerdi beni. Bayramlar gelsin istemezdim.

Sonra üniversite yılları geldi. Erkek arkadaşlarım da oldu ama ben kilolu olmanın verdiği ezikliği hiç atamadım içimden. O döneme kadar hep diyetler falan yaptım, zayıflamaya çalıştım ama hep başarısız oluyordum. 5 kilodan fazlasını veremiyordum.

Sonuç olarak beni kesin bir kararla zayıflatmaya iten olaya gelelim. Biriyle tanıştım. Beğeniyor gibi davranıyordu. Sonra bir gün bana dedi ki: "gülüşün falan güzel ama biraz daha fit olsaydın iyi olurdu." Bu lafı duyunca delirdim resmen. Tartıya çıkıp kendimi 89 kilo görünce çocuk haklı dedim. ve kesin olarak zayıflamaya karar verdim. 1 aydır diyet yapıyorum. Spora da başladım. Hedefim 55 kilo olmak. Bir gün gelip de o hale gelebilirsem beni gücendirenlerle ben dalga geçeceğim bu sefer... 6 ay zaman verdim kendime. Bu kışın sonunda yepyeni bir ben olarak tekrar doğacağım.

Son düzenleme:
ne iyi yapisinizda bu topigi acmisiniz...
kendimi bildim bileli kiloluyum ben hep zayif olmak istedim ama hic birzaman basaramadim (evlenmeden once 13kilo vermistim)82-69kg düstüm
evlendim hizla kilolari geri aldim üstüne hamile kaldim ve 105kilo ile dogum yaptim ... =( dogumdan sonra hizla kilo verdim 92 kiloya düstüm mutlu olmustum genc bir anne zayif bir anne olmak istiordum sonrasinda kendimi biraktim ve suan 96 kiloyum kocam beni begenmior herzaman diyor bana zayifla ama ben hic basaramiyorum etrafimdaki insalnar oylesine ........
yasim 23 ve bu gunlere geri gelemicemi biliyorum ve kararliyim artik zayiflamak istioyrum benim yastimdakiler gibi giyinmek istiyorum kocamin beni begenmesini istioyorum inanin okadar aci ki yapmak istemek ama basaramamak ....
yagmurum suan 1yasinda ve kendim kilolu oldugum icin onu tasimakta cok zorlaniyorum ve halime cok üzülüyorum her gece kendime söz veriyorum yemicem diyorum ama nasil bi yürek tasiyorum bende bilmiyorum ertesi gün hersey unutmus gibi yapip yiyiorum ....

Hala motive olamadım demekki yeteri kadar rencide olmadım henüz :2:

hahah bu yoruma ck guldum :))

ya aslında sızın deneyımlerınızı okuyunca kendımı ve cevremı cok ıyımser buldum
kımse bana boyle hakaretlerde bulunmadı bugune kadar , ya dalga gecen oluyor cok yakınım ama onun harıcı bukadar ağır ıthamlara maruz kalmadım demek ki o yuzden dal gb olamıyorum hemen hakarete maruz kalmalyım

beni zayıflatan şey; hanfendi o beden size olmaz şu size olur diyen sarı kafalı görevli :21::21::21:

Bu felsefeyi KK'de "secret" diye görüyorum hep. Ama ben ilk 15 yaşındayken "%100 Düşünce Gücü" adlı bir kitapta okumuştum. Orda psikojenez diye geçerdi. Son yıllarda bayağı konuşuluyor. Konuşulması çok iyi aslında ama hala bir çok insan tarafından reddediliyor. Bu secret dediğin kitabın adı mı? Yazarı, yayınevi nedir? Ona da bir bakmak isterim. :KK66:

canım kusura bakma çok geç gördüm sorunu, evet secret kitabın adı yazarı da Rohnda Byrne, beş yıl önce falan sanırsam çok satanlar listesindeydi bu kitap

10 yıl önce Doğum yaptıktan sonra 65 civarlarındaydım birgün alış veriş merkezinde bir mağazada kotlara bakıyorum eleman kız yanıma geldi ve bizde büyük beden yok dedi evet baktığım kotlar hakketen sıfır bedendi ama belki vardır bedenim diye bakıyordum bu laf şimşek çaktırdı bende ve 2 ayda 53 kiloya düştüm yıllarcada korudum sonra sonra almaya başladım yaklaşık 4 yıldırda vermem lazım der dururum ama geçen yıl 65 olan ben 73 oldum bir yılda ve........
Dün 20 yıllık arkadaşım ve o hep 70'lerde dolaşır ablası kilo vermeye çalıyordu sordum nasıl diye benim kadar olmuştu ama verdiklerini aldı senin gibi görünüyor dedi :KK51:kız benle aynı boy ve aynı kiloda ve göbekten kilolu olduğu içinde hani görünmeyen kilosu yok bu lafa acayip takıldım yanımda başka arkadaş vardı o yokken sordum hakket bu benden zayıfmı görünüyor diye oda ne alakası var kendinin farkında değil herhalde dedi ama iyiki bu lafı etti buda bende yıllar sonra şimşek çaktırdı :KK28:şimdi bir süre buralarda olamıyacağım bir ay sonra kaç kiloyum görüşürüz:KK4:

Canım umarım idealine ulaşırsın.. kimse kendi kusurunu görmez hep karşısındakini görür. bende diyet yapıp başarıya ulaşmış birisiyim. 11 kilo verdim.

diyete oğlumun doğum gününden 1 gün önce başladım. o gün terziye gittim. yeni aldığım montumun fermuarı kapanmıyordu kapanırken bir türlü yukarı çekemiyordum . sorun var diye düşünüp terziye sordum terzi bana demez mi sizin kilo vermeniz lazım montta sorun yok dedi :KK53: bunu dan diye söyledi. öyle kötü oldum öyle şaşırdım ki anlatamam.. işte o gün o sözün üzerine diyete başladım. Veee 3,5 ayda istediğim kiloma sağlıklı beslenerek ulaştım.

Bu başlığı görünce dayanamadım, içimi dökmek istedim ben de...

Küçüklüğümden beri kiloluyum. Hayatım boyunca en zayıf halim 60 kilo oldu. O da çok sürmedi zaten hemen üstüne kilo almaya devam ettim.

Daha çok küçüktüm, ilkokula gidiyordum sanırım, başımın etrafında arı dolanıyordu, dayım "sen besili olduğun için arı sana geliyor, besili inek gibisin" demişti. Düşünün bu olayın üzerinden yıllar geçti ve ben hala unutmadım.

Ortaokul ve lise yıllarım hep kilolu geçti. Erkekler tarafından hiç beğenilmedim. Arkadaşlarım hep zayıftılar. Herkes onları beğenirdi. Bense beni neden beğenmiyorlar diye gizli gizli üzülürdüm. Oysa çok güzel bir yüzüm var ama genelde fiziğe bakılıyor ne yazık ki.

Bayramlarda akrabalara giderdik, hep benim kilolarım konuşulurdu. Başarılı bir öğrenci olmama rağmen kimse bundan söz etmez hep incitirlerdi beni. Bayramlar gelsin istemezdim.

Sonra üniversite yılları geldi. Erkek arkadaşlarım da oldu ama ben kilolu olmanın verdiği ezikliği hiç atamadım içimden. O döneme kadar hep diyetler falan yaptım, zayıflamaya çalıştım ama hep başarısız oluyordum. 5 kilodan fazlasını veremiyordum.

Sonuç olarak beni kesin bir kararla zayıflatmaya iten olaya gelelim. Biriyle tanıştım. Beğeniyor gibi davranıyordu. Sonra bir gün bana dedi ki: "gülüşün falan güzel ama biraz daha fit olsaydın iyi olurdu." Bu lafı duyunca delirdim resmen. Tartıya çıkıp kendimi 89 kilo görünce çocuk haklı dedim. ve kesin olarak zayıflamaya karar verdim. 1 aydır diyet yapıyorum. Spora da başladım. Hedefim 55 kilo olmak. Bir gün gelip de o hale gelebilirsem beni gücendirenlerle ben dalga geçeceğim bu sefer... 6 ay zaman verdim kendime. Bu kışın sonunda yepyeni bir ben olarak tekrar doğacağım.

canım okudum üzüldüm. insan özellikle okul döneminde yaşadıklarını unutamıyor. bende ergenlik döneminde malesef kiloluydum.senin gibi yüzü güzel ama baya kalçalı bir güzeldim. umarım sende idealine kavuşursun.

canım okudum üzüldüm. insan özellikle okul döneminde yaşadıklarını unutamıyor. bende ergenlik döneminde malesef kiloluydum.senin gibi yüzü güzel ama baya kalçalı bir güzeldim. umarım sende idealine kavuşursun.

teşekkür ederim nilmısra. evet hep böyle geçti hayatım ne yazık ki. bu bunalımla baş etmeye çalışarak...

şu an diyet ve spora devam ediyorum o kadar zor kilo veriyorum ki delirmek üzereyim..

lisede arkadaşıma beni tarif ederlerken orta boylu şişman sivilceli arkadaşın var ya onun adı ne diye sormuşlar. hiç unutmam.

teşekkür ederim nilmısra. evet hep böyle geçti hayatım ne yazık ki. bu bunalımla baş etmeye çalışarak...

şu an diyet ve spora devam ediyorum o kadar zor kilo veriyorum ki delirmek üzereyim..

Bütün kilo problemi olanların yaşadığı ortak sıkıntıları paylasmissiniz arkadaslar size Karatay diyetini şiddetle tavsiye ediyorum verdiginiz kilo az bile olsa görüntünüz inanılmaz değişiyor . Ben 3 kg verdim ama bir bedenden fazla inceledim insanın inanası gelmiyor. Yıllarca diyetisyen kapılarını asindirdim ama hayatım 10 kg verip 5 kg almakla gecti ama Karatay diyetiyle tanıştığım günden beri çok mutluyum hepinize tavsiye ederim.

AYNEN BENDEE..
Çocukluktan süregelen kilo problemi hormonal bir bozukluğun işareti..bende hipotroid var..metabolizma yavaş,adet düzensizliği...iyot alıyorum..amahiçbirşey engel değil...bende artık YETTİ diyorum..
89 kg yum bayramdan sonra dönüşüm başlayacak...ÇOK KARARLIYIM..bahara yeni bir ben olarak doğacağım inşallaahh....
başkalarından ziyade kilo insanı kendinden uzaklaştırıyor...özgüven etkilenince sosyal yaşantımızda sorunlar oluyor..yani başta sağlıktan tutun hem fizyolojik hem psikolojik hem de sosyolojik her alana giriyor bu KİLO!!!
Artık onu kapı dışarı etme zzamanı gelmedi mi???

ne iyi yapisinizda bu topigi acmisiniz...
kendimi bildim bileli kiloluyum ben hep zayif olmak istedim ama hic birzaman basaramadim (evlenmeden once 13kilo vermistim)82-69kg düstüm
evlendim hizla kilolari geri aldim üstüne hamile kaldim ve 105kilo ile dogum yaptim ... =( dogumdan sonra hizla kilo verdim 92 kiloya düstüm mutlu olmustum genc bir anne zayif bir anne olmak istiordum sonrasinda kendimi biraktim ve suan 96 kiloyum kocam beni begenmior herzaman diyor bana zayifla ama ben hic basaramiyorum etrafimdaki insalnar oylesine ........
yasim 23 ve bu gunlere geri gelemicemi biliyorum ve kararliyim artik zayiflamak istioyrum benim yastimdakiler gibi giyinmek istiyorum kocamin beni begenmesini istioyorum inanin okadar aci ki yapmak istemek ama basaramamak ....
yagmurum suan 1yasinda ve kendim kilolu oldugum icin onu tasimakta cok zorlaniyorum ve halime cok üzülüyorum her gece kendime söz veriyorum yemicem diyorum ama nasil bi yürek tasiyorum bende bilmiyorum ertesi gün hersey unutmus gibi yapip yiyiorum ....

canım bende 96 kiloydum ve 6 ayda 70 kg oldum istersen yaparsın oğlumda 8 aylık

ayyyyyyyy :KK52::KK52::KK52::KK52::84::84::84::84::84::84:
tam benlik bi soru olmuş :KK1:
şimdi hangi birinden başlasamki en başında görümcem bi gün eltimle bi misafirliğe gittik ben kiloluydum tabi o zaman eltime dedim bak biz iyi anlaşıyoz öpüyoz mıncırıyoz birbirimizi millet nazar eder gel bi şakacıktan bi didişelim dedim tuttum saçından eltim benden zayıftı o zaman görümcemde demezmi eltime demet kaç kız o seni ezer demezmiiii :2::2::2: ilk yıkıldığım an oyduuuu :KK4:
bide bi komumun kızıyla aynı yaştaydım evlenmeden önce düğünümüz beraber olmuştu işte hani gelini damat kucağında sokar ya eve öle espri aasında o konuşuluyodu bana da demezmi o aşifte kocan seni nasıl kaldırcak sen onu kaldır dedi baaa beynimden vuruldum bunları hep biriktirdim tabi:KK25::KK25::KK25::KK25:
bide annem yani kayınvalidem bana bi yelek almıştı bi bayram öncesi görümcemede almış hepimiz birlikteyken verdi o görümcemin kocasıda ordaydı dedi anneme sevgiye küçük almışımn o sevgiye olmaz diye ağzını burnunu kırasım geldi tabi o an :KK15::KK15::KK15::KK15:ama şimdi ben 54 kiloyum hanımefendiden daha zayıfım bakıp bakıp durur lafta sokamaz bnlar bi kaçı tabi daha önemsiz leride var o görümceme gitmiştik bi misafirliğe eşimde o zaman kilo almaya başladı ben ellerimlen beslerim kocacımı kapıdan girer girmez bune oğlum yarışmı yapıonuz demezmi allahım sen sabır ver dedim :84::84::84::84::84::84:
böle işteee :KK9::KK9::KK9::KK9:

aslında çok aşırı kilolu değilim 1,65 boyum var bana göre ideal kilom 56 dahada zayıfını ben sevmiyorum çirkin oluyorum:KK34:
son altı ayda yaklaşık 6-7 kilo aldım şu aralar 63-64e kadar çıktım:KK43:
işyerinde veya beni uzun süreden görmeyen arkadaşlarım sürekli çok kilo aldığımı söylüyorlar ama işin kötüsü ben hiç rahatsızlık duymuyorum bende kendimle dalga geçiyorum oysaki hiçbir pantolonumun içine giremiyorum özellikle basen ve kalçalarım genişlediği için elbiseler hiç yakışmıyor vede olmuyor:26: burda yazılanları okudum herkes bişeyleri kafasına takmış ve zayıflamaya karar vermiş keşke bende böyle olsam :KK30:
insan kendinden rahatsızlık duymayınca kilo aldığını farkediyor ve maalesef bişey yapmak istemiyor canı inanın bu dahada kötüsü:KK43:

tüm kilolu bayanlar aynı sözleri duyuyoruz hemen hemen
beni motive eden sözlermi desem gıcık edenmi
bi komşumuz kiloluyken beni görmüştü aaa sana ne olmuş böyle ayşen üstündekiler gerilmiş kilodan demişti :KK47:
ben cevabını vermiştim benim kilom beni değilde seni gerdi herhalde demiştim
büyük eltim 95 100 kilo civarlarında ve 1 50 boylarında benimle onu kıyaslayanları aranızda fazla fark yok diyenleri duydukça deli olurdum tabi bunu yapanlarda onun akrabaları :KK57:
zayıfladım 20 kilo verdim şimdi herkes bana gıptayla bakıyo giydiklerim yakışıyo kıyafet aramaktan beğenmediğim ama bedenime oluyo diye kıyafet almak zorunda dğeilim artık
şimdi herkes daha fazla zayıflama hasta olursun çirkin olur yakışmaz desede ben kendime bir hedef koydum o hedefe ulaşmadan bırakmıycam
20 kiloyu kendi çabamla verdim pzrtsi diyetisyene randevu aldım geri kalan kilomu onunla vermeyi düşünüyorum inşlh bir daha kilo sorunu yaşamak bedenime bu kadar yükü taşıtmak istemiyorum

X