Bölgesel İncelme Zayf olup da Gbei prtleyenler buraya...

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
bn bikaç gndür yapıorm çünkü artık dayanamaz noktasına geldim sürekli göbeğimi saklamakk zorunda kalıormm ve aşağıya doğru bollaşan şeyler giyiorm üstüme.:gitme:neyseki moda ama göbeimi saklamak istemiyormm yazın bikiniyle berbatt duruyodu dnzdn havuzdan çıktıktan sonra hemn havluya sarılıyodmm güneşlenmeye utanıyodm resmen...bakalım mekik çekiorrm ama karın kaslarımda aşırı bir yanma ve hamlık var...çok canım acıyo.1 haftaya kadar alışırım heralde...sanki fayda etcek gbii

bn bikaç gndür yapıorm çünkü artık dayanamaz noktasına geldim sürekli göbeğimi saklamakk zorunda kalıormm ve aşağıya doğru bollaşan şeyler giyiorm üstüme.:gitme:neyseki moda ama göbeimi saklamak istemiyormm yazın bikiniyle berbatt duruyodu dnzdn havuzdan çıktıktan sonra hemn havluya sarılıyodmm güneşlenmeye utanıyodm resmen...bakalım mekik çekiorrm ama karın kaslarımda aşırı bir yanma ve hamlık var...çok canım acıyo.1 haftaya kadar alışırım heralde...sanki fayda etcek gbii

bende bu aksam baslıyım bakalım mekıge umarım devamını getırırız canım
sen kac tane mekık cekıyosun:uhm:

1 ayda gitti göbeğim
günde;
15 kez tam mekik
15 kez dizler kırık yarım mekik
15 er kez de dizler kırık yarım mekik pozisyonda yanlara baskı yaptım zaten 15 ten fazla gitmez yanıyo o biçim :)

kolay gelsin

nivea nın My Silhouette ve mecitefendinin selülit kremini yaklaşık 10 gündür düzenli kullanıyorum. sadece göbeğime ve belimin yanlarına sürerek. Bir incelme oldu sayılmaz. Ama sıkılaştı sanki. böyle lömbür lömbür bir görüntü vardı o azaldı sanki. Kullanmaya devam edceğim ama böyle şeyleri uzun süre düzenli kullanamıyorum malesef.

Bir de NBB'nin yüksek belli iççamaşırları var ondan aldım. beli korse gibi ama altı normal yani bacakları yok. Bi elbisenin içine giydim süper oldu bir anda inceldim sanki :) düzenli kullanırsam kremlerle de destekleyince düzelme olacağını umuyorum.

mekikde çektim pilateste yaptım nafile korse araştırdım nbb nin korsesini beğendim mide ve bacaklara kadar galiba onu alıcam

bence korse falan kullanacağınıza göbeğinizden kökten kurtulmayı deneyin
bol bol su için
ve her gün mekik çekin
yani korseyle dıştan görüntüyü kapatabilirsiniz ama evli olmayanlar ilerde evlendiğinde eşinden çekinmeyecek mi
günde 30 mekik çekmek yeter 15er 15er çekin günde 2 kere
15 mekik çekmek 10 dakikanızı almaz
televizyon izlerken yatın yere çekin bence
hatta çekerken bel-göbek bölgenize poşet sarın yağlarınız daha çabuk erir
inanın vaktinizi çok alacak ve para harcamanızı gerektirecek bi şey değil
a.s.

canım ben bol suda içiyorum mekikde çekiyorum lahana yağı sürüp pilates de yapıyorum ama göbek denen şey öyle hoop diye gitmiyo maalesef

tabi canım göbeğinizin ne kadar çok olduğuna bağlı
hele çocuk falan doğurmuşsanız..
ama ben korseden daha iyi olduğunu düşündüğüm için öyle dedim
veya korse takanlar mekik çekmeyi de ihmal etmesinler
korse ile sarkık görüntüyü kapatırsınız
mekik ile de yağlardan kurtulursunuz
a.s.

doğru mekik nasıl çekilir? eğer doğru yapmazsak hiç bi işe yaramıyomuş.. yorulduğumuzla kalıyoruz... ben 2 ay pek düzenli olmasada çekmiştim.. ama doğru nefes alıp vermeyi bilmiyodum ve yanlış yapıyodum sanırım.. hiç bi işe yaramadı... bu konu hakkında bilgisi olan detaylı anlatabilirse sevinirim:) yarından itibaren göbek çevremi ölçücem ve lahana yağıyla beraber mekik çekmeye başlıcam... bana katılmak isteyen olursa daha eğlenceli olur:)hırs yapmış oluruz:) her gün buraya yazıcam yaptıklarımı ve haftada birde ölçülerimi alıp yazıcam...

--Sırt üstü uzanınız.Uzandığınız satıh düz ve yumuşak olmalıdır.ınce yer minderleri veya tatami minderi olabilir.

--Dizlerinizi 90° olacak şekilde bükünüz.

--Ayak tabanlarınız topuklardan parmak uçlarına kadar tamamen yere temas etmelidir.Tabi ki bu ayak tabanları yere sabitlenmeyecektir.Vücut yukarı kaldırılırken ayak tabanları da yerden kesilmemek şartı ile diz karına doğru çekilecek bu şekilde beli büken kasların çalışması azami derecede sağlanacaktır.

--Bacaklarınız birbirine bitişik şekilde durmalıdır.

--Ellerinizin pozisyonunu gücünüze veya profesyonelliğinize göre siz seçiniz.Yani kolaydan zora doğru gidiniz.
ılk başlangıçta acemi iseniz elleri yana sarkıtınız ve gerekirse destek alınız. Daha profesyonel olunca elleri göğsünüzün önüne çapraz bağlayarak mekik yapınız ki en zor ve verimli mekik hareketi bu şekildir.Karın kaslarınız kuvvetlenince elleri başın arkasına çapraz kapatarak mekik yapınız.Yani her el zıt omuza temas edecek şekilde olmalıdır.Ancak bu anda eller baştan tutulmamalıdır.

--Parmaklarınızı başın arkasında çapraz dolamayınız.Çünkü başınızı öne doğru aşırı itebilir ve boyun incinmesine neden olursunuz.Ellerinizin hiç bir şekilde başa müdahalesi olmamalıdır.Zaten başınızı öne iterek kalkma hareketi yaparsanız karın kasları son derece az çalışmış olurlar.Unutmayın vücut sadece karın kasları ve omur yardımıyla kalkacaktır.

--Her mekik hareketi son derece yavaş tempoda başlamalıdır ve yavaş yapılmalıdır.Sadece karın kaslarınızın çalışmasına odaklanın.Gözlerinizi kapatın ve karı kaslarının sertleşmesini ve kısalmasını hayal edin

--Karın kasları kasılırken ve kendinizi kaldırırken nefes verin.Bu şekilde derindeki kasların çalışması sağlanabilir.Eğer bu esnada nefes alırsanız karnınız dışarı fırlar ve bir kemer meydana gelir arka kısmınızın da fazla zorlanmasına neden olur.

--Yukarı kalkarken yerden 20-30 cm kadar yükselince yarı pozisyonda durunuz.Bu pozisyonda karın kasları kasılır.Bu pozisyonda kısa bir süre durunuz ve tekrar yavaşça yere ininiz.Karın kaslarınız yorulunca kendinizi tam yukarı kaldıramazsanız bu şekilde yapabileceğiniz kadar yükseğe kalkarak yere inebilirsiniz.Yani mekik hareketinde kendinizi çok zorlamanıza gerek yoktur.

--Başlama pozisyonuna geri dönünce yavaşça sırtınızı ve başınızı döşemeye koyunuz.Karın kaslarınızı gene gergin tutarak ikinci harekete başlayınız.Yani karın kaslarınızı hiçbir zaman gevşetmeyiniz.

--Diğer bir mekik hareketi ise elleri yanlara açarak çapraz mekik hareketidir.Yani vücut kaldırırken sağ kolla birlikte vücut sola dönerek kalkar ve geri gelir yine sol kolla sağa doğru kıvrılarak kalkar ve tekrar geri gelir.

--Çünkü Abdominal (karın ) kasları ufak kaslardır ve gurup halinde çalışsa bile çok az miktarda kalori harcarlar.Hızlı bir yürüyüş veya hafif koşu bile kat kat fazla enerji gerektirir.Bu nedenle mekik hareketinde vücut yağları kolay kolay harcanmaz.Bunu sağlamak için mekik hareketine yağların belin sırtın kolların vs tüm organların hareket halinde katılmaları gerekir.
alıntıdıra.s.

Son düzenleme:
göbek bölgem 83 cm.. bugünden itibaren göbeğimle savaşa başlıyorum:) bakalım hangimiz galip gelicez:))

selam kızlar... bugün 20 mekikcik çekebildim sadece:)) olsun başlamak bitirmenin yarısıdır dimi:)) pazartesiye inşallah güzel şeyler yazarım buraya.. p.zetesi günleri bildiricem çünki ölçülerimi... ama kafama takılan bişey var yani ben su içsem göbeğim hemen şişer... ölçümü aldığım zaman midem dolumuydu değilmiydi hatırlamıyorum... en iyisi sık sık ölçim göbeğimi bakalım en gerçekçi rakam ne olucak.. kendim çalıp kendim oynuyorum gibi oluyo burda ama napim belki sizde gaza gelirsiniz:))

selam kızlar... bugün 20 mekikcik çekebildim sadece:)) olsun başlamak bitirmenin yarısıdır dimi:)) pazartesiye inşallah güzel şeyler yazarım buraya.. p.zetesi günleri bildiricem çünki ölçülerimi... ama kafama takılan bişey var yani ben su içsem göbeğim hemen şişer... ölçümü aldığım zaman midem dolumuydu değilmiydi hatırlamıyorum... en iyisi sık sık ölçim göbeğimi bakalım en gerçekçi rakam ne olucak.. kendim çalıp kendim oynuyorum gibi oluyo burda ama napim belki sizde gaza gelirsiniz:))

kendin çalıp kendin oynuyo gibi değilsin canım merak etme ben de seninleyim. göbek ölçüm de seninkiyle aynı. günde 50 mekik çekiyorum. 25 gündüz 25 akşam şeklinde. 3-4 gündür çekiyorum. bakalım nereye kadar.. kaydirigubbakcemile5

Ayyyy kizlaaarrrr benim göbek bölgem 92 idi zar zor 90 yaptim. Benimde sizin gibi 83 olsaydi varya havaya ziplar 40 takla atardim sevincten. :emir_bebek:

X