Yüzümdeki siğiller için ne yapabilirim?

Arkadaşlar ben de 2 yıldır yüzümdeki siğillerle uğraşıyordum. Ceviz yağını nibulen kremi denedim olmadı. Sonra lazer yaptırdım lazerden yüzümde bir yığın leke kaldı. Bi de üstüne üstlük birden tüm yüzümü neredeyse siğiller kaplamaya başladı çıldırmak ğzereydim ki tabi bu arada çok da yoğun iş tempom ve çocuklarla uğraştığımız düşünürsek bu siğiller immün direnç düşünce birden pörtlüyor

Neyse efendim tam da çıldırmaya doğru giderken yapacak bişey yoktu artık tüm yüzümü kaplayacağını düşünürken tekrar ceviz yağına başladım. Kendime bir sakinleştirici aldım. Bir kaç güçvendiğim kişiye kendim için dua okuttum tabi kendimde okudum kendimi geçeceğine inandırmaya çalıştım. Sonuçta sanırsam geçti
İşte böyle arkadaşlar bu benim hikayem acnelyse psorcutan nibulen dondurma kriyo ceviz yağı tedavileryle geçen 2 yıl sonunda lazer ve daha da artan siğiller Allah bi daga göstermesin her şeyin başı sağlık. Bu arada ilk ceviz yağı işe yaramamıştı ya farklı marka olduğu için belki de faydası oldu

Arkadaşlar merhaba,
8 senedir yüzümdeki yassı (düz) siğillerle uğraşıyordum. Denemediğim, başvurmadığım tedavi kalmamıştı. İlaçlar, bitkisel yağlar, bitkiler, tıbbi müdahaleler, okutma vs. vs. Hiçbir şekilde geçmediği gibi neredeyse yüzümü tamamen kaplamışlardı. Alnımı, çenemi, bıyık bölgemi, göz kapaklarımı…. Ben şu an 25 yaşındayım, bugüne kadar ne ergenlik sivilcesi ne de regl sivilcesi çıkarmadım. Siyah nokta nedir bilmem tertemiz bir yüzüm vardı. Son günlerde öyle bir hale gelmiştim ki insanlar yüzünüze ne oldu diye sormaya başlamışlardı. Bunu başına gelmeyen bilemez inanın piskolojik destek almayı bile düşündüm. Ama şükürler olsun ki sonunda kurtuldum. Ve şu anda benim gibi derdine çare arayanlara yardımcı olabilmek için can atıyorum. Uzun bir yazı olacak sonuna kadar bıkmadan okuyun. Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşlar sadece siğillerinizi tedavi ettirerek asla bir yere varamazsınız. Şimdi ben size detaylı olarak ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğinizi açıklayacağım. Şunu unutmayın uzun bir tedavi süreci bekliyor sizleri o yüzden lütfen sabırlı olun ve inanın arkadaşlar geçecek hepiniz kurtulacaksınız bu illetten. Derdi veren Allah şifayı verende Allah ona dua edin, ondan şifa isteyin. Ona sığının ve güvenin. Sadece bu bile pskolojik olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Şimdi madde madde detaylı olarak açıklıyorum.
- Yüzünüzü sakın YAKTIRMAYIN! SAKIN! Peeling (tıbbi) de yaptırmayın. İşe yaramadığı gibi iz kalacak ve siğilleriniz daha yaralarınız bile iyileşmeden 3 katı olarak geri gelecek.
- Yüzünüzdeki tüyleri kılları sakın ağda ip jilet makine hiç birşeyle almayın. Evet çok zor biliyorum ama dayanın. Çünkü tüylerinizi alarak gözeneklerinizi açıyorsunuz ve bu virüs o gözeneklerden girip yayılıyorlar. Tavsiyem ki kesinlikle yapılması gereken de şu: Bazı eczanelerde kozmatik mağazalarda hiçbir yerde bulamazsanız avon’da satılan YÜZ İÇİN tüy dökücü kremler mevcut. Bıyıklarınız için YÜZ İÇİN tüy dökücü kremler kullanın. Kaşlarınızı elinizden geldiği kadar almayın. Bırakın uzasınlar, kendinizle barışık olun. Siğillerin yayılmaması için bu şart.
- Bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Bunu uzun vade de stresten sıkıntıdan üzüntüden uzak durarak yapabilirsiniz. Sinir stres bağışıklık sisteminin çökmesinde en önemli etken. Unutmayın ki siğiller yanlızca bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda ortaya çıkabilirler. Uzun vade de ise haplar kullanın. Ben öncellikle immunace diye bir ilaç kullandım, daha sonra doktorum zinco kapsül verdi bunu kullanmaya halen devam ediyorum. Bu ilaçların hiçbir yan etkisi yok. Bağışıklık sisteminiz güçlenince siğillerinizin yayılması yavaşlayacak hatta duracak.
- Siğillerinize dokunmayın ve sakın koparmayın. Ellerinizi sürekli yıkayın.
- Asla umutsuz olmayın. Siğillerin geçmeyeceğini söyleyen umutsuzluk veren bir doktorunuz varsa hemen doktorunuzu değiştirin. Moralinizi sakın bozmayın çünkü geçecek.
- Yüzünüze maske, nemlendirici krem hiç bir şey sürmeyin. Sakın makyaj yapmayın. Bunlar siğillerin yayılmasına sebep oluyorlar.

Bu saydıklarım iyileşme sürenizi hızlandıracak yardımcı etkenlerdir. Şimdi esas tedavimi anlatayım. Bir süredir kriyoterapi yaptırıyordum. Sonuç alamayınca doktorum uzman bir cilt doktorundan fikir aldı ve o doktor lazere başlamamız gerektiğini söyledi. 1 ay sonraya randevu aldım. O gün gelene kadar zinco ilacı kullanmamı söyledi. Ve bana bir krem yazdı. DİFFERİN JEL. Evet siğillerimi yok eden krem budur. 5 gün boyunca her akşam bu kremi sadece siğillerinizin üzerine kulak temizleme çubuğu ile çok ince sürün. Akşamları sürün diyorum çünkü Kremi sürdükten sonra dışarıya çıkarsanız güneş ışıklarından dolayı iz kalır. Sürüp yatmayında, en etkili sonuç için örnek veriyorum akşam 8’de sürün uyuyana kadar kremi emecek yüzünüz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayın. 5 gün kullandıktan sonra 4 gün ara verin yani kremi kullanmayı bırakın. Kullanmadığınız bu 4 gün içinde siğilleriniz siz farkına bile varamadan yok olacak ya da seçemeyeceğiniz kadar küçülecekler. 4 gün ara bitince bu sefer kalan siğillerinize (tabi kalmışsa) 2 gün arayla siğiller geçene kadar kullanmaya devam edin. İşte bu kadar. Ne bir iz ne kuruluk ne bir leke ne başka bir şey hiçbir iz bırakmadan tedavi ediyor. Krem yüzünüzü yakmayacak sizi rahatsız etmeyecek. Krem hakkında bilgi vereyim biraz. Devlet karşılamıyor kremi fiyatı 7.5 TL her eczanede bulunmuyor biraz arayıp taramanız gerekebilir. Hassas ciltlerde ya da doz aşımında siğilleriniz kabarabilir yüzünüz yanabilir kaşıntı olabilir. Böyle bir durumda sakın korkmayın siğillerim büyüdü diye telaş etmeyin kremi kullanmayı bırakın ve bu belirtiler geçene kadar kremi tekrar sürmeyin zaten bu arada siğillerinizde geçecek. Gerçi inanın buna gerek bile kalmayacak çok kısa sürede kurtulacaksınız. Bir buçuk haftadır bahsettiğim aralıklarla kullandım ve yüzümdeki siğillerin yüzde 90’ı geçti. 3 şubatta lazer randevum var gerek bile kalmayacak sanırım :nazar:
Ve en önemlisi moralinizi yüksek tutun umutsuzluğa kapılmayın. Unutmayınki yüksek bir morelle ve mutlulukla insanlar kanseri bile yeniyor. Bizimkisi ise sadece bir cilt hastalığı… İşte böyle kendinizi telkin edin. Siğillerinizi gözünüzde büyütmeyin, küçültün…. Aklınıza takılan sormak istediğiniz her türlü soruyu dilek.pltt@hotmail.com adresine yazabilirsiniz. Buraya sırf bu yorumu yazabilmek sizlere yardım edebilmek için üye oldum aktif olmayacağım. Çekinmeden herşeyi sorabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Ben sorudan ziyade kendim internette bulamadığım bir çözümü paylaşmak için yazıyorum.

Bir kaç yıldır elimin üstüde 2-3 tane küçük siğil çıktı. cilt dr.una gittim asit gibi üstüne damlatmalık bir ilaç vedi. Denedim ama iyi gelmedi. Halk arasında yaygınca söylenen siğil dualarını denedim. İncirin sütünü denedim. Bir türlü geçmeyen hatta kaşınmaya ve büyümeye başlayan siğillerimi aldırmayı düşünüyordum. Derken tesadüfen el kremi olarak "acıbadem kremi/sütü" kullanmaya başladım.Mucizevi bir şekilde küçülmeye başlayan siğillerim bir kaç haftada tamamen yok oldu.

İnternette bulamadığım bu çözüm belki birilerine faydalı olur diye paylaşmak istedim. Sevgiler.

Efudix kremi kullanipta yüzünde benimki gibi siyah leke olanlar varmı ?yanak bölgemde 2yildan buyana duz sigiller vardı her yolu denedim geçmedi sonunda efudix kremi buldum 2.hafta oldu süreli bakalım gececekmi cok yanetkisi var yüzüm resmen tanilmaz halde siyah siyah yanık lekesi lutfen yardım edin kremi kullanipta zamanla lekesi gecen varmi

Efudix kremi kullanipta yüzünde benimki gibi siyah leke olanlar varmı ?yanak bölgemde 2yildan buyana duz sigiller vardı her yolu denedim geçmedi sonunda efudix kremi buldum 2.hafta oldu süreli bakalım gececekmi cok yanetkisi var yüzüm resmen tanilmaz halde siyah siyah yanık lekesi lutfen yardım edin kremi kullanipta zamanla lekesi gecen varmi

bnm yüzümde de düz siğiller var, 2 yıldır uğraşıyorum. efudix krem kullanmayı düşünüyorum ama dediğinize göre leke bırakıyormuş. kremi nasıl kullandınız. anlatabilir misiniz. bildiğim kadarıyla krem sürüldükten sonra güneş ışığından sakınmak gerekiyormuş.

Sakın efudix kremi kullanma kesinlikle ben kremi kullanmaya başladıktan sonra yüzümde simsiyah lekeler oluştu ve kabuklanma oldu.kabus gibiydi görenler hayret ediyordu.doktor zamanla geçecek dedi yavas yavas geçmeye basladi ama cok pişmanım kullandığıma.sigillerle ugrastikca daha berbat oluyor yüzüm İnan bende ne yapacağımı şaştım :KK43:

bnm yüzümde de düz siğiller var, 2 yıldır uğraşıyorum. efudix krem kullanmayı düşünüyorum ama dediğinize göre leke bırakıyormuş. kremi nasıl kullandınız. anlatabilir misiniz. bildiğim kadarıyla krem sürüldükten sonra güneş ışığından sakınmak gerekiyormuş.
sakın kullanma kesinlikle ben cok pişman oldum yüzüm tanınmaz hale geldi simsiyah leke oldu kabuk bağladı kremi sürdüğüm yerler.sigillerde duruyo daha geçmedi.bu sefer sigilleri unuttum lekelerle uğraşıyorum.;(

sakın kullanma kesinlikle ben cok pişman oldum yüzüm tanınmaz hale geldi simsiyah leke oldu kabuk bağladı kremi sürdüğüm yerler.sigillerde duruyo daha geçmedi.bu sefer sigilleri unuttum lekelerle uğraşıyorum.;(

kremi nasıl kullandın, yalnızca geceleri mi ? kremin özelliği o olsa gerek, deriyi kabuklaştırarak döküyor ve alttan yeni deri gelmesini sağlayarak siğili geçiriyor bnce, önemli olan kullanırken ince bir tabaka şeklinde , cilt kuru iken, ve sonrasında güneş ışığından korunmak, 50 faktör güneş yağları var. Başka türlü bir tedavi yöntemi yok gibi, kriyoterapi dışında, onda da iz kalıyor :KK43: bilimsel makalelere bakıyorum tedavi konusunda yapılan deneyler var , acnelyse ve efudix kremlerin 4 hafta gibi bir sürede ortalama aynı etkiye sahip olduğu kanıtlanmış. efudix in yan etkileri daha fazla, o yüzden acnelyse kullanmak daha mantıklı gibi.

Efudix i kullanımızla ilgili daha fazla bilgi almam lazım mümkünse , ne kadar süre ve nasıl kullandınız, siyah lekeler büyük ihtimalle güneşe maruz kalındığından çıkmış olabilir , zamanla geçeceğini düşünüyorum. lekeler krem kullanmaya başladıktan kaç gün sonra oluştu ? ilacı bırakalı ne kadar oldu ?

kremi nasıl kullandın, yalnızca geceleri mi ? kremin özelliği o olsa gerek, deriyi kabuklaştırarak döküyor ve alttan yeni deri gelmesini sağlayarak siğili geçiriyor bnce, önemli olan kullanırken ince bir tabaka şeklinde , cilt kuru iken, ve sonrasında güneş ışığından korunmak, 50 faktör güneş yağları var. Başka türlü bir tedavi yöntemi yok gibi, kriyoterapi dışında, onda da iz kalıyor :KK43: bilimsel makalelere bakıyorum tedavi konusunda yapılan deneyler var , acnelyse ve efudix kremlerin 4 hafta gibi bir sürede ortalama aynı etkiye sahip olduğu kanıtlanmış. efudix in yan etkileri daha fazla, o yüzden acnelyse kullanmak daha mantıklı gibi.
Sabah aksam temiz yüzüme sigillerin olduğu yerlere sürdüm efudix kremi.bir hafta sonunda yüzüm lekelenmeye basladi feci sekilde ama.3hafta kullandım.eczaneden aldim35liraya.kesinlikle güneşe çıkmadım kremin cok fazla yanetkisi var bu krem zaten cilt kanseri hastalarına veriliyormuş.bekliyorum kabuklar düşünce gidecekmi sigiller.bunun yanında imuneks hap kullanıyorum bağışıklık sistemimi yuksek tutmak icin.bence aldara krem kullan yanetkisi bukadar yokmus onun

Sabah aksam temiz yüzüme sigillerin olduğu yerlere sürdüm efudix kremi.bir hafta sonunda yüzüm lekelenmeye basladi feci sekilde ama.3hafta kullandım.eczaneden aldim35liraya.kesinlikle güneşe çıkmadım kremin cok fazla yanetkisi var bu krem zaten cilt kanseri hastalarına veriliyormuş.bekliyorum kabuklar düşünce gidecekmi sigiller.bunun yanında imuneks hap kullanıyorum bağışıklık sistemimi yuksek tutmak icin.bence aldara krem kullan yanetkisi bukadar yokmus onun

imuneks 10 mg mı ? imutor 100 mg lık olanına başladım bnde. Pek bir farkını göremedim ama en az bir 3 ay kullanmak lazım sanırım. hergün bir diş sarımsağı da küçük parçalara ayırıp, su ile yutabilirsin. zencefil çayı, yeşil çay, ve bol c vitamini ile bağışıklık sistemini kuvvetlendir :) bu arada aldara krem genital sigiller için kullanılıyor, sürüldüğü yerdeki immün sistemin etkisini arttırıyormuş. fiyatı çok pahalı netten baktım 130 tl civarında , SGK karşılıyor mu bilmiyorum

imuneks 10 mg mı ? imutor 100 mg lık olanına başladım bnde. Pek bir farkını göremedim ama en az bir 3 ay kullanmak lazım sanırım. hergün bir diş sarımsağı da küçük parçalara ayırıp, su ile yutabilirsin. zencefil çayı, yeşil çay, ve bol c vitamini ile bağışıklık sistemini kuvvetlendir :) bu arada aldara krem genital sigiller için kullanılıyor, sürüldüğü yerdeki immün sistemin etkisini arttırıyormuş. fiyatı çok pahalı netten baktım 130 tl civarında , SGK karşılıyor mu bilmiyorum
İmutor duymadım onu.evet imuneks 10mg kullanıyorum 6aya yakın..arada c vitaminide iciyorum.aldarayi yüz icinde kullanıyorlar bi arkadasım denedi geçtiğini söylemişti onun yan etkiside kizariklik ve pullanma yapıyormuş ciltte ever pahalı.sgk karşılamıyor.bu yaz istanbulA yerleşecem orda iyi bi doktora gidecem bakalım onlar ne önerecek!sen Dr gittiğinde nededi Dr sana

yüzdeki düz siğiller için 2 çeşit krem tarzında ilaç var, fluoroacil içeren Efudix ve retin-a içeren Acnelyse. Mutlaka işe yarıyordur lakin yan etkileri senin de bahsettiğin gibi

Son düzenleme:
İmutor duymadım onu.evet imuneks 10mg kullanıyorum 6aya yakın..arada c vitaminide iciyorum.aldarayi yüz icinde kullanıyorlar bi arkadasım denedi geçtiğini söylemişti onun yan etkiside kizariklik ve pullanma yapıyormuş ciltte ever pahalı.sgk karşılamıyor.bu yaz istanbulA yerleşecem orda iyi bi doktora gidecem bakalım onlar ne önerecek!sen Dr gittiğinde nededi Dr sana

imutor Ezcacıbaşı nın. Dktorun önerdiği kriyoterapi veya acnelyse krem. kremi de zaten sgk karşılamıyormuş. kremi denemeyi düşünüyorum. Başta acnelyse yerine Efudix kullanmayı düşünüyordum çnkü dna sentezini engelleyen bir ilaç ve etkisi açısından daha ii olacağı aklıma geldi. Senden yan etkilerini öğrenince onu denemeyi erteledim. ama doktor bana efudix ten hiç bahsetmedi. Kriyo yaptırsan bile tekrarlama olasılığı yüksek + kalan izler de cabası . izler zamanla geçiyor gerçi

mersinde yaşıyorsun sanırım, bnde, çamlıbeldeyim.. devlet hastanesinde hangi doktoru öneriyorsun bu arada

X