Yüzük aldım derken yalan mı söyledi?

Bacım!
Eşimle biz de farklı şehirlerdeydik.
Çocuk evlenme teklifi etme fırsatı bulamadı.
Ayda 1 ancak buluşabiliyorduk.
Söz ve nişanı ayarladık.
Yaptık.
Daha sonra ilk bulduğu fırsatta evlenme teklifi etti.
Durumu açıkladı.

Bu kadar kasmayın yahu.
Adam yüzük vermese sevdiğin halde evlenmeyecek misin?
Çok fazla sosyal medya etkisinde kalıyoruz bence.
Hayatı zorlaştırmayın.
Hiç gerek yok buna.
İnanıyor ve seviyorsan devam et.
İnanmıyor ve sevmiyorsan bitir.
Çok basit aslında.

Yüzüğün kararı düşük diye evlilik teklifini reddeden hemcinslerine aldanma. Bu gözler neler gördü. Boşver takılma bu kadar

Adam basbaya istemiyor şuan belki hazır değil belki farklı sebepler var fakat sizin de bu yüzden kavga çıkarmanız çekmece karıştırmanız falan hiç hoş hareketler olmamış yani. Adam haklı istememekle İçinize mi sinecek zorlamanızla sıkıştırmanızla yapması? Bunu mu hak ettiğini düşünüyorsun? Evlenmek bu kadar da abartılacak bişey değil ki yaşınız da geç değil bu kadar meraklı olup sonumda boşanıyorum diye konu açmazsınız umarım. Hakkınızda hayırlısı

Ya siz okuduğunuzu mu anlamıyosunuz?? yıllarca demişsiniz konu sahibi 1.5 yıldır beraberiz dedi ki bu süre bi insanı tanımak için bile yeterli bir zaman değil ki evliliğe karar verebilsin? Görüşme kısıtlı farklı şehirlerde oldukları için. Sevgilisi yüzüğü 3 ay önce almış zaten. Anladığınız oyaladığı falan yok. Ne yani siz üç ay tanıdığınız insana gelip de beni aylardır oyalıyosun evlenmeyeceksin seni sevemem mi diyorsunuz? Biraz aklınız başınızda olsun saldırmayın böyle sağa sola.

bazı kişiler bu sitede nasıl desem tabir edemiyorum sanki özellikle böyle karşıdakinin canını sıkmak için olayı o derece abartıyor öyle şeyler söylüyor ki şaşırıp kalıyorum. Benim fikrim bu tabi. katılıyorum sizin yazdıklarınıza da.

Son düzenleyen: Moderatör:

Biz de ayrı şehirdeydik 3 5 ay görüşemediğimiz bile olurdu. Evlilik teklifi almakla ne ilgisi var bunun gayet de özrnilmiş bir teklif aldım görüştüğümde. Ha yine bana söz, nişan konuşup teklif almak saçma geliyor. Zaten o saatten sonra laf olsun diye alıyorsun. Olması gereken teklif alıp ona göre ciddiye bindirmek. Aman teklif etmese ne olur ki diye kendini değersizleştirmeye gerek yok. Sırf evlenmek için adamların üstüne atlayıp sonra 1 çiçek almıyor diye ağlamak komik oluyor

Hanımefendi
Yazan arkadaş yüzük yok ortada teklif etmedi ama seviyorum diyor okuduysanız eğer.
O zaman maddi durumu kötü olan ya da yüzük alamayacak olan kimse evlenmesin. Bu mudur yani?
Kanunda mı yazıyor önce teklif sonra söz nişan diye? Bir şeyleri zorlaştırma çabası neden? Bak sonraki yorumlarını okumamıştım arkadaşın. Çocuk yüzüğü çıkarıp getirmiş. Bu muydu yani? Yüzük bir simgedir sadece. Evliliği muhteşem hale getirecek tılsımlı birşey değildir.
Evliliği güzel kılan karşılıklı saygı sevgi hoşgörüdür.
Süreç her çift için farklı işler
Bazı çiftler evlendikten sonra dahi teklif alabiliyor.
Şimdi o evlilik hükümsüz mü?
Ya da sizin tabirinizle o kadın kendini değersizleştirdi mi?
Lütfen bu boş ve bayağı fikirlerden vazgeçin.
Mutlu olmaya bakın.
Hiçbir teklif sizin değerinizi yükseltmez ya da teklifsiz evlenen hiçbir kadın değersiz değildir.
Bu tam aksine kendini markalara gösterişe endekslemiş fikirlerin pahalı eşyaların pahalı hediyelerin pahalı süprizlerin değerini artıracağını düşünen insanların bakış açısıdır.

Ayrıca ;
Adamların üstüne atlamak tabiri ne alaka anlayamadım?
Çiçek mi sizi değerli kılan şey?
Yoksa çiçeği alacak düşünceye sahip bir eşe sahip olmak mı sizi değerli kılan şey?
Bu ayrımı yaptığınız gün çevredeki tonlarca sosyal medya baskısının, pahalı tekliflerin, pahalı hediyelerin, bilmem kaç karatlık yüzüklerin anlamsızlığını göreceksiniz.

HHanımlar!

Sizi değerli kılan şey eşyalar değil sürprizler değil eşinizin düşüncesidir.

Seviyorsa neden oyalamış ittire ittire yüzük aldırmış, neden zorla o teklife layık görülmemiş de eline tutuşturulmuş ben bunu sorgularım. Seven insan karşıdakine, isteklerine, heyecanlarına da değer verir. Her şeyi türk sineması gibi yaşayıp "ama sevişiyoruz"a bağlamaya gerek var mı ? He seviyor o zaman tmm deyip mutluysanız da bana göre hayattan beklentiniz yok ondan mutlusunuz.

Yüzük almak da atla deve değil, teklif etmek de. 3 kuruş paraya kıyamıyorsa karşıdaki insan bilemem tabii. Yüzük karatını, altın ayarını, yemeğin fiyatını soran yok. Dramatize etmeyelim para yok para diye.

Evlendikten sonra teklif almak da komedi ajajsjsjs. Ne diyecek mesela hayır dese boşanacak mı adam ya da nişan yapmışsın hayır deyince nişan mı düşmüş olacak.. Az mantıklı bakın olaya. Madem önemi yok o zaman direkt nikah kıyıp evlenin niye tören yapıyorsunuz sözdü, nişandı? Teklif gelmediği için "amannnn evlilik teklifine ni girik var" demek kendinle çelişmek. Niye biri önemli de diğeri değil? Oysa teklif zaten bunların başlangıcıdır, 2 kişiye özeldir. Özel olduğumu hissederim. Yaşamayan birine de zorla anlatamam. Özel olmayı istemek de bir tercih demek ki

Zaten seven, değer veren, kıymet veren adamlar hediye almaya, sürpriz yapmaya da fırsat yaratıyor, çalışıyor, çabalıyor Sıradanlıkla mutlu hissediyorsanız da bahane aramayın, yapan adamlara kulp bulmayın bence. Üzücü oluyor :)))

Evlilik teklifi zorunlu değildir. Ama evlendikten sonra, nişandan sonra yapılan da özentiliktir komiktir.
Her şey de illa para değil ayrıca.
Adam salak mı, kör mü? Bu kadın aylardır teklif istiyor aleni söylüyor. Kalkıp kavga üstüne tak demesi de değer vermediğini gösterir.
Ben ve eşim özel sektörde üç kuruşa çalışıyorduk, yaz sezonuydu hatta maaşlar da tam yatmıyordu. Eşim özel bir derse başladı, ordan gelen parayı bana söylemeden biriktirmiş, gayet minicik düşük karat pırlanta aldı. Sonra evindeki balkonu süslemiş (o dönem annesi babası yoktı ev boştu) bir kaç çeşit hazır meze peynir falan almış, annesinin köyden gönderdiği cevizleri kırmış, çok sadece bir masa hazırlamış. Gül yaprağıdır balondur mumdur yoktu. Sadece bu kadardı. Telefondan da müzik açmış. Akşam beni aldı evde oturalım takılalım siye götürdü teklif etti. Neredeyse bedavaya teklif. Ama emek var. Değer verdiğimi gösteriyor.
Burda illa şık bir yere yemeğe götürmekten bahseden yok. Kadın dört gün o evde kalacak önceden belli, yüzük zaten hazır, alt tarafı bir özendiğini belli edecek. Bir kaç detay yapacak. Bu kadar. Bunu yüksek beklentile de alakası yok.

Çünkü evlenmek istemiyor. Sizi seviyor ama adam evlenmek istemiyor. Bunun ketumlukla, çekinmekle alakası yok. İstemiyor hepsi bu.

Aynen öyle.
Bir pasta alsa 30 tl, bir içecek 30 tl, 2 mum 5 tl olsa. Toplamda 70 tlye yüzük için ortam hazırlanır yani.
Yeter ki insanın gönlü olsun.

Bahsettiğiniz herşeyi yapan konu sahibi. 1,5 yıldır birlikte 4 ayı zaten pandemi. Adama bir yalvarmadığı kalmış ki elinden gelen herşeyi yapmış yüzük için. Kısa sürede ciddiyete bindirmek isteyen o ben değilim. Ben eşimle evlenirken 4 sene sonunda evlendim, o süreçte hiç de böyle krizlere falan girmedim. Bir kere bile oyalanıyor muyum acaba demedim. Çünkü o ışığı aldım, ilerlemeyi gördüm. Hiç de ilk bulduğum adamla evlenme kafasında değilim. Çift üyelik var sanırım bu kadar savunduğunuza göre ya da siz de birinden beklentidesiniz ama istediğinizi alamıyorsunuz. Yaranıza dokunmuş oldum istemeden. Aklım başımda ama siz haddinizi çokça aşarak bana aklınız başınızda olsun dediğinize göre sizin aklınız başınızda değil. Forumun başöğretmeni falan mısınız ? Denetçi misiniz ? Size mi soracağım yorum yaparken ? Kendi yorumunuzu yapın , keyfinize bakın. Benimkine karışma hakkınız böyle bir lüksünüz yok.

Kahin olmaya gerek yok adam seni oyalıyor . 36 olmuş yaşı yavaştan alacak tarafı kalmamış ama o öyle davranıyor. Ya senle evlenmez,yada kimseyle. Bence Çek ipini. Bak o zaman adım atarsa düşünürsün

Çünkü evlenmek istemiyor. Sizi seviyor ama adam evlenmek istemiyor. Bunun ketumlukla, çekinmekle alakası yok. İstemiyor hepsi bu.
Ben de bunu anlamıyorum. Sevdiğin insanla evlenmek istersin ya. Bu ne saçma bir şey aklım almıyor. Burda insanlar yalvardığımı söylüyorlar da ben kac defa rest çektim ayrılmaya kalktım. Adam ayrilmak da istemiyor. Seviyorum evlenmek istiyorum diyor. Ama bu konuda adım atmiyor. Karşımda istemiyorum diyen bir adam yok.

Ayrılmaya kalkmissiniz ama ayrilmamissiniz.
Demek ki blöf yapiyorsunuz , 'evlilik olmayacaksa ayrilacagim haaa' diye ki hala berabersiniz. Bu da bir çeşit baskı.
Eğer istediğiniz cidden evlilik yoksa ayrılmakta bırakın gitsin. Sonra Serra'nin 5. Kitabındaki gibi yüzükle çıkagelir, barışırsiniz. Ya da siz de hayatınıza devam eder, boSuna bu adamsa oyalanmazsiniz..

Bu arada konuyu mu kinadim ne oldu, aynısı geçen hafta başıma geldi.
Cooook uzak diyarlardan birisi haftalar önce benim adresimi istedi , doğumgünü hediyesi göndermek için (daha önce ben ona çok kez mektup -hediye falan göndermiştim,hatta birarada oldugumuz zamanlar da alakasız tarihlerde mumla , garsonların iyi ki doğdun şarkısıyla kutlardim hediyemi vermek için. ama tamamen içimden geldiği için. Sıfır beklentiyle...)
O bana böyle söyleyince bir beklenti içine girdim. Doğum günümde ofisime gelen her çiçekte, her hediyede bir umut not kağıdına koştum.
Amma velakin ki ne hediye geldi ne çiçek...akşamına da doğumgünümü kutlayıp hediyenin hala ulaşmadığını söyledi
Uyuz oldum... Bir laf etsem uluslararası kargo diyecek,koronavirus işleri yavaşlattı diyecek, üste çıkacak. Ya da yalan söylediği ortaya çıkacak,gereksiz gerginlik olacak aramızda...
O yüzden bu konuda senin ne hiasettigini anladım. Madem almadın,beklentiye sokma insanı

bacim 3 gunde teklifi yapamayan adam daha da bisiler yapip 3 ayda teklif edemezdi bence. sesinizi cikararak daha iyi yapmissiniz yoksa iciniz icinizi yiyecekti hep. ben onun guzel suprizini bozdugunuzu da dusunmuyorum cunku 3 gunde bir program yapamayan insan zaten sonra da yapamaz. bence evlilik isleriniz de cok zornilerleyecek cunku beyefendi pek is bitirir degil. olmak zorunda da degil aslinda. siz dilediğiniz gibi yonlendirin onu. acik acik soyleyin isteklerinizi, beklentilerinizi. hayirli olsun.

Ben sadece beklentilerinizi farklı buldum.
Evlilik teklifleri bana manasız geliyor.
Genelde ilişkiye ya evlilik amaçlı başlıyorsun veya bir süre sonra bakıyorsun iş o tarafa gidiyor ve "evlenince" muhabbetleri açılıyor, hayaller kuruluyor. Böyle bir ilişkide teklif sadece hoş bir sürpriz yani asıl amacından şaşıyor. Siz buna rağmen teklif bekliyorsunuz ama karşı taraf bunu istemiyor sorun burada. İleride de çok zorlanırsınız bence, bizim ilişkimiz de böyleydi. Eşim sürpriz seven bir tip bence tam tersi ne gerek varcıydım. Şu an onun da ışığı söndü ve bu durumdan pek de mutlu değil

Yüzüğün fotoğrafını göndermeyi teklif etmek bile olayın vehametini ortaya koymuyor mu ? İki kişi de hayat yolculuğunun yarısını tamamlamış kocaman aklıselim insanlar. Oyuncak mı aldın, çocuk mu idare ediyorsun? Başlarım yüzüğüne bir daha gözüme gözükme , sen beni bu hallere düşürmeye utanmıyor musun ? denilmez mi ? denilmez çünkü kuş uçar.

Döneceğiniz zaman vedalaşırken hala teklif ve yüzük yoksa bay bay derdim. Öncesinde yok işte büyük sürprizimiz bozdun sabredeceksin tamam etmiyorum ya artik bi bu kadar daha bekle... gibi gibiii çok söz duymaktansa vedalaşırken çat çat söyler ilişkimi de onu da onunla olan hayallerimi de oracikta birakir yurduma dönerdim.

Ben olsam yerinizde dönerdim.Hiç bir şey söylemeden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…